Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kediye işkence eden şeref yoksunu Hakan G.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    @logaritma, o zaman bu herif sakın mit falan olmasın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denk geldimi bilmiyorum ama şöyle bir haber var

ve kendisi şu oluyor.

içeri girsem bana bakarmısınız.
    Bir kaç yerde gördüm artık görmek istemiyorum böyle haberleri.
    Kim nasıl bir aile yetistiriyor bu insanları anlayamıyorum , eskidende vardı da biz mi görmüyorduk acaba diyorum ama yok çevremde hayvanlara kötü davranan (köyde büyüdüm) bir insan bile hatırlamıyorum.Amcamların inekleri vardı çocukları gibi bakarlardı.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç yerde gördüm artık görmek istemiyorum böyle haberleri.
    Kim nasıl bir aile yetistiriyor bu insanları anlayamıyorum , eskidende vardı da biz mi görmüyorduk acaba diyorum ama yok çevremde hayvanlara kötü davranan (köyde büyüdüm) bir insan bile hatırlamıyorum.Amcamların inekleri vardı çocukları gibi bakarlardı.
    Hocam inan ki eskiden de vardı. Sadece kenar mahallelerde, virane metruk evlerde gizli gizli işkence yaparlardı, sizde ertesi gün yoldan geçerken cansız bedenlerini görürdünüz bu masum canların.

O zamanlar internete erişim kolay değildi, 56k modem zamanlarında her şeyi internette görme şansımız da olmazdı. Aslında kabaca insanlık var olduğundan beri bunlar yaşanıyor demek hiç yanlış olmaz. Sadece görmüyorduk, ulu orta paylaşma imkanı yoktu. Yapan da en fazla okulda sıra arkadaşına, kahvehanede kart oynarken masadaki arkadaşlarına anlatırdı, olay orada kalırdı.

Şimdi alenen yapılanlar paylaşılıyor ve bazı insanların ne kadar sevgisiz, acımasız, sadist ve cani varlıklar olabileceğine canlı olarak şahit oluyoruz.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam inan ki eskiden de vardı. Sadece kenar mahallelerde, virane metruk evlerde gizli gizli işkence yaparlardı, sizde ertesi gün yoldan geçerken cansız bedenlerini görürdünüz bu masum canların.

O zamanlar internete erişim kolay değildi, 56k modem zamanlarında her şeyi internette görme şansımız da olmazdı. Aslında kabaca insanlık var olduğundan beri bunlar yaşanıyor demek hiç yanlış olmaz. Sadece görmüyorduk, ulu orta paylaşma imkanı yoktu. Yapan da en fazla okulda sıra arkadaşına, kahvehanede kart oynarken masadaki arkadaşlarına anlatırdı, olay orada kalırdı.

Şimdi alenen yapılanlar paylaşılıyor ve bazı insanların ne kadar sevgisiz, acımasız, sadist ve cani varlıklar olabileceğine canlı olarak şahit oluyoruz.
    Eskiden ve hali hazırda bu işkenceleri yapanlar metruk virane yada harabe evlerde yaşayanlar değil resmi görevli belediye çalışanlarıydı.
    Yalnız şunu söyleyebilirim eskiden millet çocuğunu parka götürürken yada arkadaşlarıyla oynarken korkmazdı bu kadar sapıklık artmamıştı kimbilir belki eskidende ensar tarzı vakıflarda türlü işkence görmüş çocuklar bü günkü sapkın yetişkinler olmuşdur zira ben etrafımızda çokça olduklarından eminim.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Biraz faşist bir söylem olacak ancak sağlıklı bir toplum amaçlanıyorsa PCL-R (psikopati / antisosyal kişilik bozukluğu tarama) testinden 30 ve üstü puan almış kişileri itlaf etmek gerekir.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden ve hali hazırda bu işkenceleri yapanlar metruk virane yada harabe evlerde yaşayanlar değil resmi görevli belediye çalışanlarıydı.
    Yalnız şunu söyleyebilirim eskiden millet çocuğunu parka götürürken yada arkadaşlarıyla oynarken korkmazdı bu kadar sapıklık artmamıştı kimbilir belki eskidende ensar tarzı vakıflarda türlü işkence görmüş çocuklar bü günkü sapkın yetişkinler olmuşdur zira ben etrafımızda çokça olduklarından eminim.
    Kastettiğim virane evlerde yaşayanların işkence yaptığı değil, terk edilmiş virane eski evlerin içerisinde veya bahçesinde insanlardan gizli bu hayvanlara işkence yapıldığıydı. Eskiden yıkık dökük sahipsiz birçok ev olurdu kenar mahallelerde ve ücra semtlerde.

Ayrıca eskiden insanların parka bahçeye giderken korkmaması demek eskiden daha az sapık vardı anlamına gelmiyor. Eskiden sokak arasında oyun oynarken kaybolan çocuklar, cinsel istismara maruz kalan yavrucaklar yine vardı. Ancak haber ağımız yaygın değildi. İnsanlar utanıyor, konuşamıyor, seslerini duyuramıyor, haklarını arayamıyordu. (Günümüzde de hala haklarını arayamıyorlar ya neyse, bu başka mevzu...) Böyle bir olaya maruz kalan bir aile başka semte taşınıyor ve olayın üstü kapatılıyordu. (Günümüzde olayların üzeri devlet tarafından kapatılıyor, daha vahim bir hal...)
    Doğuda töre adına çocuk yaşta kızlarını dedesi olacak yaştaki kişilerle evlendiren sapık aileler, batıda ufak hayvanlara işkence edip öldüren hasta ruhlu insanlar hep vardı.

Yani eskiden de birçok pislik yaşanıyordu, biz bunların sadece yaşadığımız çevre kadarını biliyorduk.

İç karartıcı bir yazı oldu belki ama maalesef gerçekler böyle...

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    14 sene baktim,hayatimin en guzel 14 yili idi,merhamet yoksunu insanlar her zaman var olacak malesef

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    İzlemedim, izleyemem.

Köpeği tornavidayla felç bırakan o.çocuğunu bıçalayarak öldürmüşler, umarım aynı sonucu bu haberde de görürüz.
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz faşist bir söylem olacak ancak sağlıklı bir toplum amaçlanıyorsa PCL-R (psikopati / antisosyal kişilik bozukluğu tarama) testinden 30 ve üstü puan almış kişileri itlaf etmek gerekir.
    Amactan bagimsiz olarak boyle hastalikli bir uygulamanin yapildigi bir toplumun sağlıklı olmasi mumkun degil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amactan bagimsiz olarak boyle hastalikli bir uygulamanin yapildigi bir toplumun sağlıklı olmasi mumkun degil.
    Buradaki yöntemi kullanalım o zaman?
    https://youtu.be/TB0k7wBzXPY

Ben işleyeceğine pek emin değilim ama denemeye değer...

Not: Karşılıklılığa inanan bir kişi olarak, vicdanı olmayan bir insan (insan tanımına şeklen girmekle birlikte kalan unsurlar açısından - bence - girmiyor...) benden de vicdan beklemesin.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki yöntemi kullanalım o zaman?
    https://youtu.be/TB0k7wBzXPY

Ben işleyeceğine pek emin değilim ama denemeye değer...

Not: Karşılıklılığa inanan bir kişi olarak, vicdanı olmayan bir insan (insan tanımına şeklen girmekle birlikte kalan unsurlar açısından - bence - girmiyor...) benden de vicdan beklemesin.
    Ortalikta islenmis bir suc olmadan insanlari katletme pratiginin islendigi bir toplum saglikli degildir bence. Tek dedigim bu.

Bence bahsi gecen video'daki adam da oldurulmeyi hakketmiyor. Savunmasiz bir hayvana karsi isledigi o sucun cezasi olum degil cunku.

Adaletli ve dengeli olmayan bir duzenin fertleri refaha kavusamaz. Kucucuk bir kediye, istedigini yapmadi diye degnekle ceza vererek belki de egittigini zanneden bu gerizekali manyaga "ölüm ölüm" diye cigiran toplum, zamaninda "cadi avi" yapan ortacaglilardan cok da uzakta degil bence.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben nereden yaklaştığınızı çok iyi anlıyorum da konu bayağı bir derin ve geniş... Daha önce izlemediyseniz o belgeseli mutlaka bir vakit ayırıp seyredin, hakkındaki bolca yorumları da okuyabilirsiniz sonra. (İyi bir tanesi şurada: http://www.ponerologynews.com/synops...l-psychopaths/)

Konu başlığındaki videoyu da izlemedim, sadece psikopatlık imâları üzerine o konuyla ilgili bir yorum yaptım - basit gibi görünen ama (ilişkili konularla birlikte) üzerinde epeyice kafa patlatılmış bir yorum...

Adaletli ve dengeli bir düzen mümkün müdur acaba? diye daha da genişletebiliriz konuyu. Veya Bir düzene ihtiyaç var mı? (Varsa da kimler için var?) gibi daha da ekstrem noktalara da gidebiliriz. Bunlar da çok karışık ve budur diyebileceğiniz çözümleri olmayan konular...

Pratikler sağlıksız olabilir (ki öyle...), önemli olan o sağlıksız pratiklerle varılacak sonucun sağlıklı olma ihtimali...

Marx bile sosyalizme ulaşmak için önce kapitalizm yolundan geçileceğini söylemiş zamanında.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzleyim dedim ama gönül razı gelmedi,dayanamadım.Bende evimde kedi besliyorum.
    O kadar masum bir canlıya nasıl zarar verebiliyorlar ya.Hiç mi vicdan merhamet yok.
    Hiç mi içi sızlamaz insanın,hiç mi eli geri gitmez.Bi insan neden böyle bişey yapar.
    Tam da yatacaktım ben şimdi bunu düşünür uyuyamam.

Motosikleti
    SD 1290R
    Anladığım kadarıyla videoyu izlemeden yazılıyor bazı yorumlar... Millet sopayla çocuğunu dövüyor, bu herif te ince bir değnekle kedisini dövmüş. Durum bu. İnternette izlediğim "hayvana işkence" videoları arasında daha basitini görmedim... Tahminim halkımızın en az yüzde üçü bu herifin kedisine yaptığını öz çocuğuna yapıyordur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)