Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaza Yaptım Peki Süreç Değer Kaybı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız, en azından araştırıp doğru bilgiye ulaştım diye kendimi teselli edebilirim ama bu gerçeği bilmememiz hepimizin ayıbı bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Karayolları Genel Müdürlüğü bu PDF ile kuralları anlatmış. İkinci sayfada sol altta dikkat bölümünde ana-tali yol dönel kavşaklarındaki kural anlatılmış.
    mevcut yazımı edit'leyemiyorum, burdan devam edeyim.

kural en başta yazılmış: "....ve ada etrafındaki araçların ilk geçiş hakkına sahip olduğu..."

ikinci sayfa sağ altta verilen şema ve @hachiko'nun da işine geldiği için buraya taşıdığı durum ise çok farklı:

o şemada "dönel kavşaya ilk kim girecek" sorusu cevaplanyor. haliyle biri anayoldan diğeri tali yoldan dönel kavşağa iki araç geliyorsa, anayoldaki adam dönel kavşağa ilk girme hakkına sahiptir.

zaten o şemaya da dikkatle bakarsanız; dönel kavşakların önünün tali yol hizasında siyah eğik çizgiler ile kesilmesiyle bu durum anlatılmaya çalışılıyor. anayoldan gelen adamın yolu da daha kalın düz iki çizgi ile belirleniyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Haçiko geçmiş olsun kardeşim.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar aracım 1 ay bekledi tamircide ve çıktı toplam 4700 tl hasar kaydı yazıldı..Kusur tümüyle karşı tarafınmış (araç ters yöne girmiş ve kontrolsüz tali yoldan ana yola çıkmış) , Sanırım buradaki görseli tam çizemedim bazı üyeler de ona göre bana sert çıkmış .. 10 gün önce ruhsat örneğini avukata verdim ..Çıkan sonuç aracın plastik aksamları farları için değer kaybı düşülmüyormuş yeni yasalara göre , Sadece kaporta değer kaybı için değerlendiriliyormuş , benim araçta da sol çamurluk değişti kaporta olarak bugün itibarı ile hesabıma 700 tl para yatırdılar.. Sokayım böyle yasaya da sigortacılara da.. Bu arada neden bu kadar sert çıktınız çözemedim hani ben karşı tarafla tartışmadım bu denli..Trafikte de böyle iseniz vay halimize..

Arada değer kaybı için konu açanlar oluyor bilgilendirmek için yazdım..Gidiyorsunuz avukata ruhsatın nüshasını veriyorsunuz bir hafta on gün için de işiniz çözümleniyor ..Şimdi benden %20 istedi avukat 140 tl hesabına yatıracağım..

kontra0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    N/A
    A haber gibi adamsın bunu bizemi soruyorsun

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracım 1 ay bekledi tamircide ve çıktı toplam 4700 tl hasar kaydı yazıldı..Kusur tümüyle karşı tarafınmış (araç ters yöne girmiş ve kontrolsüz tali yoldan ana yola çıkmış) , Sanırım buradaki görseli tam çizemedim bazı üyeler de ona göre bana sert çıkmış .. 10 gün önce ruhsat örneğini avukata verdim ..Çıkan sonuç aracın plastik aksamları farları için değer kaybı düşülmüyormuş yeni yasalara göre , Sadece kaporta değer kaybı için değerlendiriliyormuş , benim araçta da sol çamurluk değişti kaporta olarak bugün itibarı ile hesabıma 700 tl para yatırdılar.. Sokayım böyle yasaya da sigortacılara da.. Bu arada neden bu kadar sert çıktınız çözemedim hani ben karşı tarafla tartışmadım bu denli..Trafikte de böyle iseniz vay halimize..

Arada değer kaybı için konu açanlar oluyor bilgilendirmek için yazdım..Gidiyorsunuz avukata ruhsatın nüshasını veriyorsunuz bir hafta on gün için de işiniz çözümleniyor ..Şimdi benden %20 istedi avukat 140 tl hesabına yatıracağım..
    Genel olarak destekleyici değil ezici fikir vermeyi seviyoruz forum olarak.

Sorulan soruya alakasız cevap vermek de dahil.

Geçmiş olsun.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Değer kaybı ile ilgili çok yazılar yazdım-çizdim. Gereksiz komisyonlar vermeyin. Tüm evraklarınızı toparlayın, karşı tarafın sigortasına gönderin. Toplam yarım saat + posta parası.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı kontra0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim

Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A haber gibi adamsın bunu bizemi soruyorsun
    Şimdi iyi mi dedin kötü mü dedin yoksa banamı yürüyon la sen :D

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak destekleyici değil ezici fikir vermeyi seviyoruz forum olarak.

Sorulan soruya alakasız cevap vermek de dahil.

Geçmiş olsun.
    Oo maalesef artık toplumumuza has bir davranış ego ve kibir kültürü..

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değer kaybı ile ilgili çok yazılar yazdım-çizdim. Gereksiz komisyonlar vermeyin. Tüm evraklarınızı toparlayın, karşı tarafın sigortasına gönderin. Toplam yarım saat + posta parası.
    La güzel insan konuya niye iki kelam yazmadın :D
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    İnternette değer kaybına itiraz yazdığınızda bir sürü yazı çıkıyor zaten,siz avukata giderek işin kolayına kaçmışsınız.Ayrıca burada ki gibi ortamlarda, bilgi vermeden önce adamı önce bir dövüyorlar,hala yazmaktan vazgeçmediyse öyle bilgi veriyorlar

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    2 ay önce kaza geçirdim. Suçlu yüzde yüz bendim.

Sigortam tamir süresince 30 gün boyunca kiralık araba verdi. Bi de $500 değer kaybı için çek yolladı... Araba 12 yaşında, şaşırdım ne yalan söyleyeyim. Hiç beklemiyordum çünkü.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)