Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kredi çıkar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RawShed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R-Satıldı
    Arkadaşlar,Findeks kredi notum:1410 az riskli grupta yer alıyorum,kredi kartı ödemelerini geciktirmeden yatırıyorum.Öğrenciyim part-time olarak babamın yanında çalışıyorum,SGK'm işliyor 10.000 tl gibi ihtiyaç kredisi 36 Ay vadeli çıkma ihtimali var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Finansbankı dene derim enpara bana veriyor ama 10000 36 ayda 17-18 olarak ödersin söyleyeyim 36 ay uzun bir vade

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    1 sene geçmeden pişman olursun para biriktir bence öğrenciyim diyorsun düzgün bir gelirin olmadığını varsayıyorum

Kredi skoruna göre kredi çekebileceğin bankaları önerebilirim. Faiz oranları çoğunun ortalaması aynı zaten. Buradan bakabilirsin

Motosikleti
    falcon flash 100
    Geleceğin sanayicisi ve iş adamı o ışığı sende görüyorum. Bu yaşta kredi notu, kredi kartı, kredi falan filan araştırmalar sen işi çözmüşsün.
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İsmet bu ifadenin ne kadarı teşvik , ne kadarı ironi ?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet bu ifadenin ne kadarı teşvik , ne kadarı ironi ?
    Ali abi teşvik yok. İroni ve durum tespiti. Genç paranın yerini ve nasıl alınacağını tespit etmiş o yolda tam gaz ilerliyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    amcama daha geçen gün çekdik ihtiyaç kredisi zaten ev araba vermiyorlar artık kolay kolay 40 bine 12 ay 48 bin lira geri ödemeli çekdi.. bence çok fazla idi.. 36 ay çekseydi artık düşünemiyorum herhalde 40 bine 60-70 bin geri ödemeli falan çekerdi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Riskli ve Az Riskli Kredi Notuna Sahip Kişilere Kredi Veren Bankalar Var Araştırmıştım Link Bırakıyorum Bir Göz Gezdirin İsterseniz
    https://www.bankacilar.net/kredi-not...bankalar-2019/

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İhtimal var mı? Var.
    Kesin mi? Değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 bin TL düşük bir miktar, akbank / fiba bank tarzı kredi vermeye hevesli bankalar var.

10 bin tl i 36 ayda ortalama 15 bin tl olarak geri ödeyeceksin ne yazık ki.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    valla dostum bireyselcinin insiyatifine kalmış.Senin notundan daha düşük notu vardı bi arkadaşımın 50 bin çekti geçen sene.Tanığın esnaf falan varsa büyük ölçekli iş yapan onların samimi oldukları bireyselciler oluyo.hiç sorun olmadan çıkarırlar.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Kredi almak iş değil 36 ay çok uzun bir vade 10.000 e 18.000 TL ödersin yazık sen paranı biriktirmeye devam et en iyisi bulaşma bankaya

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortan yatırılmaya yeni başlamadıysa (1 yıl diyelim)
    Puanın 1400 uzeriyse,
    Banka kredileri risk toplamın yok denecek kadar azsa,
    Asgarı ücret düzeyinde bir bordro veya maaş gösterir belge ile başvurduğunda %100 çıkar.

Karari, ne götürür ne getirir hesaplari kendi bileceğin iş o kısmına bişey diyemem.

.....................................

Duzeltme: Yukarida ogrenci olmani atlamisim, işin part time olmasi sorun degildir.Fakat calışan değil öğrenci goruneceginden kredi veren kuruluşun insiyatifinde değerlendirilip,öğrencilik sebebiyle verilmeme ihtimali de var..Çalışan bir kefil istenebilir.

Geri dönüş olarak düşünen arkadaşlar, acaba 3 yıl önce motor fiyatlarını biliyorlar mı?
    Faizler düşük çekilebilir.

Fiyatla kıyas motor alımı için öngörüldüğü üzere yapılmıştır. Ancak yatırım için yinede çekilebilir

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ev almak ,iş kurmak ,acil sağlık sorunları, eğitim, evlilik dışında bir amaç için kredi çekme. Motosikletmiş, otomobilmiş vs bunlar boş işler. Olmasa da olur. İlla almak istiyorsan paranı biriktirip öyle al. Ama daha 18 yaşında gereksiz borç yükü altına girme.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    40 bin çek 12 ay vade ile, 10 bin kadarını kullan, 30 bin kadarıyla dolar al. her taksit döneminde 30 bin doların gerekli miktar kadarını bozdur öde. zaten kullandığın 10 bin tl ve faiz miktarı son taksitlere denk geleceği için sanki 6 ay peşinatsız 6 ay vadeli 10 bin tl çekmiş gibi olacak.

bir an aklıma geldi de yazdım yani hesap yapmaya üşeniyorum şimdi, birileri sağlamasını yaparsa belki mantıklı bir işlemdir

edit hadi kaba taslak hesap yapayım. 40 çektin faiz ile 60 geri ödeyeceksin diyelim 12 ayda. 10 kullandın ve elde kaldı 30 bin lira. aldın doları ve etti elinde 5 bin dolar.

12 ay 60 bin lira ödemesi aylık 5 bin lira yapar ve buda 800 dolar falan. zaten elinde var 5 bin dolar buda seni yaklaşık 6 ay götürür. 6 aylık ödemen hazır. sen çalışıp 7. ve 8. ayları biriktirmenin yoluna bakacaksın.

formül bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)