Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eşekle poşet ücreti protestosu'na soruşturma

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Niğde'de poşetten ücret alınmasını protesto etmek için markete eşekle gelen ve daha sonra marketin müdürü olduğu ortaya çıkan kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin, "5996 sayılı veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanunu"nun ilgili maddeleri uyarınca markete 4 bin 545 lira idari para cezası uygulandığı market müdürü hakkında adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

nedense aklıma aşağıdaki fıkrayı getirdi.

Yolda trafik kontrolü yapan iki kafadar trafik polisi, karşıdan bir eşek üstünde, ihtiyar bir köylünün geldiğini görürler. Şununla biraz kafa bulup, eğlenelim derler. Köylü yanlarına gelince:
    •Dur bakalım amca. Deyince köylü çaresiz durur.
    •Ehliyetin var mı? Adam gayet sakin ve ciddiyetle:
    •Ne ehliyeti memur Bey oğlum? Bu eşek.
    •Olmaz amca artık eşek sürmek için de ehliyet alman lazım. Peki, ruhsatın var mı?
    -Yapmayın evladım hiç eşeğin ruhsatı olur mu?
    – Olmaz mı amca? Artık eşeklerin, ruhsatsız tarlaya dahi gitmesi yasak.
    Bir taraftan da, hissettirmeden kıkır kıkır gülüp eğlenmektedirler. Memurun birisi eşeğin arkasına bakar.
    Bunun plakası da yok.
    •Etmeyin oğlum hiç eşeğe plaka olur mu?
    •Olmaz mı amca? Yeni çıkan yasaya göre şart. Cezası da çok ağır, Allah bilir sende zincir, takoz, çekme halatı, stepne, kriko falanda yoktur. Adam dalga geçildiğini anlar ama hiç bozuntuya vermez.
    •Yok der.
    •Amca kusura bakma ama ceza yazmak zorundayız. Adam çaresiz:
    •Yaz oğlum, yaz. Der
    •Amca, sana yazarsak 5 lira, eşeğe yazarsak 10 lira, ceza yazacağız. Hanginize yazalım.
    Adam biraz düşünür:
    •Bana yazın. Der.
    •Yapma be amca. Bak eşeğe yazarsak 5 lira karın oluyor.
    •Yok, siz genede bana yazın. Der.
    -Neden eşeğe yazdır mıyorsun amca? Deyince, adam cevabı yapıştırır.
    •Onun sicili bozulmasın. Büyüyünce trafik polisi olacak.
    bektanist, ramazan_06 ve Nasate bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niğde'de poşetten ücret alınmasını protesto etmek için markete eşekle gelen ve daha sonra marketin müdürü olduğu ortaya çıkan kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin, "5996 sayılı veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanunu"nun ilgili maddeleri uyarınca markete 4 bin 545 lira idari para cezası uygulandığı market müdürü hakkında adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

nedense aklıma aşağıdaki fıkrayı getirdi.

Yolda trafik kontrolü yapan iki kafadar trafik polisi, karşıdan bir eşek üstünde, ihtiyar bir köylünün geldiğini görürler. Şununla biraz kafa bulup, eğlenelim derler. Köylü yanlarına gelince:
    •Dur bakalım amca. Deyince köylü çaresiz durur.
    •Ehliyetin var mı? Adam gayet sakin ve ciddiyetle:
    •Ne ehliyeti memur Bey oğlum? Bu eşek.
    •Olmaz amca artık eşek sürmek için de ehliyet alman lazım. Peki, ruhsatın var mı?
    -Yapmayın evladım hiç eşeğin ruhsatı olur mu?
    – Olmaz mı amca? Artık eşeklerin, ruhsatsız tarlaya dahi gitmesi yasak.
    Bir taraftan da, hissettirmeden kıkır kıkır gülüp eğlenmektedirler. Memurun birisi eşeğin arkasına bakar.
    Bunun plakası da yok.
    •Etmeyin oğlum hiç eşeğe plaka olur mu?
    •Olmaz mı amca? Yeni çıkan yasaya göre şart. Cezası da çok ağır, Allah bilir sende zincir, takoz, çekme halatı, stepne, kriko falanda yoktur. Adam dalga geçildiğini anlar ama hiç bozuntuya vermez.
    •Yok der.
    •Amca kusura bakma ama ceza yazmak zorundayız. Adam çaresiz:
    •Yaz oğlum, yaz. Der
    •Amca, sana yazarsak 5 lira, eşeğe yazarsak 10 lira, ceza yazacağız. Hanginize yazalım.
    Adam biraz düşünür:
    •Bana yazın. Der.
    •Yapma be amca. Bak eşeğe yazarsak 5 lira karın oluyor.
    •Yok, siz genede bana yazın. Der.
    -Neden eşeğe yazdır mıyorsun amca? Deyince, adam cevabı yapıştırır.
    •Onun sicili bozulmasın. Büyüyünce trafik polisi olacak.
    ahhaah :D tam fıkra gibi ülkeyiz

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Aydınına kulak asmayan bir halkın atisinin parlak olacağını beklememek lazım...
    Metehan07-70 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Market sektörünün üzün süre içinde bulunup, "çok şükür kurtulmuş" olan biri olarak söylemeliyim ki, evcil hayvan dahil bulundurulmasının bir cezası var.
    Iktidirarın yaptığı aymazlığı onaylamayacağım diye de doğruları saptıracak değilim kimse kusura bakmasın.

Eşeği içeri alan yetkili ayrı gerizekalı, o eşekle o markete giren işgüzar ayrı gerizekalı.
    Markete ve yöneticisine hoş olmuş, eşegi içeri sokanada kol gibi giydirselermis daha iyi olacakmış.

20 yıla yakın zamandır çıt çıkarmayanlar poşet guard kesildi şimdi.
    Yine sosyal medya özentiliği, yine kalabalığı takip etme çabası ve yine "HERKES YAPIYOR BENDE YAPMALIYIM" beyinsizliği...

Protesto ediyormuş beyfendi, 2 şehit adı sorsan bilmez, 1 şehit için ses çıkarmaz göz yaşı dökmez ama POŞETLERI SAVUNALIM.

Kahpeler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Market sektörünün üzün süre içinde bulunup, "çok şükür kurtulmuş" olan biri olarak söylemeliyim ki, evcil hayvan dahil bulundurulmasının bir cezası var.
    Iktidirarın yaptığı aymazlığı onaylamayacağım diye de doğruları saptıracak değilim kimse kusura bakmasın.

Eşeği içeri alan yetkili ayrı gerizekalı, o eşekle o markete giren işgüzar ayrı gerizekalı.
    Markete ve yöneticisine hoş olmuş, eşegi içeri sokanada kol gibi giydirselermis daha iyi olacakmış.

20 yıla yakın zamandır çıt çıkarmayanlar poşet guard kesildi şimdi.
    Yine sosyal medya özentiliği, yine kalabalığı takip etme çabası ve yine "HERKES YAPIYOR BENDE YAPMALIYIM" beyinsizliği...

Protesto ediyormuş beyfendi, 2 şehit adı sorsan bilmez, 1 şehit için ses çıkarmaz göz yaşı dökmez ama POŞETLERI SAVUNALIM.

Kahpeler.
    Hükümetin son zamanlarda yaptığı en anlamlı olay bu.Dünyanın bir sürü ülkesinde olup bizde olmasaydı biz de niye yok derlerdi herhalde.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hükümetin son zamanlarda yaptığı en anlamlı olay bu.Dünyanın bir sürü ülkesinde olup bizde olmasaydı biz de niye yok derlerdi herhalde.
    Para almaları çakallıktan başka birşey değil, doğa felan traş...

Doğayı çok düşünüyorsun madem hükümet olarak, milletin cebini sömürmek yerine, poşet iadesine karşılık millette para ver bak bakalım sokakta çöpte 1 tane poşet kalıyomu.
    Para vermene de gerek yok, toplu taşıma araçlarının kartlarına poşet karşılığı bakiye yükleseler, yemin ediyorum millet ormanlara dağlara çıkar naylon bulmak için.
    Hükmetin bu yaptığı olay, Gülü uzatıp elimize tutuşturmak yerine mabadımıza sokmak.
    Sorsan gül hediye ettim der tabi.
    Kanji, Osm@n ve Metehan07-70 bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke 25 kuruş yerine 2,5 lira olsa hiç alamasak! Tayyip in sigaradan sonra tuttuğum nadir icraatlarından..
    sheriff87 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu poşet mevzusu daha çok konuşulur. milletin bedavasına, avantasına dokunmayacaksın arkadaş!

bedava poşet kırmızı çizgimizdir!

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz hiç bir zaman daha iyisini yapamayız yapmayız zaten. Hep başka ülkeleri rol model alırız, onlarda böyle bizde onun için yapıyoruz deriz. İnsanları bu konuda eğitmeye, teşvik etmeye, geri dönüşüm tesisleri kurmaya ne gerek var. Poşetler paralı olsun, parayı veren kirletsin. Motosikletimin yağını kendim değiştirdiğim zaman çevre bakanlığının bir tane atık yağ toplama kutusuna atabiliyor muyum? Bu ülkede milyonlarca pil batarya harcanıyor. Bunlar nereye atılıyor? Çevre bakanlığı bu konularda ne gibi çalışmalar yapmış yada yapmayı düşünüyor?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    geçti borun pazarı deyip, eşeği niğdeye sürmüş; amma bu da nafile

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke 25 kuruş yerine 2,5 lira olsa hiç alamasak! Tayyip in sigaradan sonra tuttuğum nadir icraatlarından..
    Dediğin gibi şu ülkede işe yarar 3-5 kanundan biri benim gözümde de.
    Gel gelelim kimse bunu yapmalarının amacının "Doğayı korumak" olduğundan bahsetmesin bana.

Hadi size süper bir bilgi vereyim haberiniz yoksa eğer;

Bu poşet kanunu tasarısını meclise sunan ayrıca TBMM çevre komisyonu başkanı ve Ak parti Trabzon millet vekili olan Muhammet Balta'nın poşet fabrikası varmış.
    Hayırlı işler.
    ramazan_06, Atr 72-500 ve YasinC bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz hiç bir zaman daha iyisini yapamayız yapmayız zaten. Hep başka ülkeleri rol model alırız, onlarda böyle bizde onun için yapıyoruz deriz. İnsanları bu konuda eğitmeye, teşvik etmeye, geri dönüşüm tesisleri kurmaya ne gerek var. Poşetler paralı olsun, parayı veren kirletsin. Motosikletimin yağını kendim değiştirdiğim zaman çevre bakanlığının bir tane atık yağ toplama kutusuna atabiliyor muyum? Bu ülkede milyonlarca pil batarya harcanıyor. Bunlar nereye atılıyor? Çevre bakanlığı bu konularda ne gibi çalışmalar yapmış yada yapmayı düşünüyor?
    Hocam o dediklerin ayrı tartışılacak şeyler.Benim dediğim poşetin paralı olması konusu çok mantıklı.Doğa için yapılmış olsun yada olmasın iyi bir amaca hizmet ediyor sonuçta.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Gel gelelim kimse bunu yapmalarının amacının "Doğayı korumak" olduğundan bahsetmesin bana.

Bu poşet kanunu tasarısını meclise sunan ayrıca TBMM çevre komisyonu başkanı ve Ak parti Trabzon millet vekili olan Muhammet Balta'nın poşet fabrikası varmış.
    Hayırlı işler.
    Konuyla alakalı gerek yurt dışında gördüğüm uygulamalarda ve orada yaşayan kimselerin yaptığı yorumlarda poşetlere ücret vermenin caydırıcılık noktasında iyi bir argüman niteliği taşıdığını ve dolayısı ile poşet kullanımının azaldığını belirtmişler ve destekleyen çok fazla insan var.
    Burada asıl mantık poşete ücret biçmek değil, ücretli olan poşeti satın almak! Satın alınmadığı taktirde hem doğaya katkımız olur, hem de rant beklentisi varsa oda suya düşmüş olur.
    Önemli olan almamak...
    İlkay Zaman diye biri var sürekli takip ettiğim son videosunu youtube de yayınlamış izlemeni tavsiye ederim.
    Koca markette poşet bile bulunmuyor. Yani satılık poşette yok. Herkes kendi poşetine kolisine fln koyuyor aldıklarını ve gidiyor, ve bundan dolayı memnuniyetini belirtiyor. Doğaya zararlı bir şeye olumsuz katkı yapmadıkları için mutlular insanlar.

Gelelim kanunu çıkaran bakanın poşet fabrikası olduğu konusuna. Teyite ihtiyaç var, bilgi kesin değil. Atılan bir tweet üzerinden gerçekliği tartışılık. Bana kalırsa poşetin paralı olması adamın zararına.
    Sonuç olarak firma örn, Migros poşeti bu adama fason yaptırıyor olsun. Netice itibari ile migros poşetten aldığı 25 kuruşu gidip adama vermiyor. Poşeti için belirtilen maliyet neyse onu ödüyor. Bu durum da da benim zannımca poşet kullanımı azalacağından en çok bu şahıs zarar görecektir.
    Yanılıyorsam düzeltin.
    yigozya bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doğru tespit. Uygulama da doğru. Ancak -şahsen teyit etmedim- poşetler logosuz olacakmış ve buna rağmen marketler logolu poşetlerden para alıyor, yanlış.
    Öte yandan, köprü garantilerine ses etmeyen yurdum insanının doğru uygulamayı eleştirmesi de ayrı ilginç.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    merak etmeyin, seçim öncesi geri adım atılır

meşhur iyi polisimiz, olayı ya komple iptal ettirir ya da gerekli yerlere emir vererek düzenleme yaptırtır ve (mesela) 50 lira alışveriş üzerinde poşet bedava (ya da %50 indirimli) olur.

kendisi, yine güneş gibi açar kalplerde. tam da seçim öncesi. tesadüf!

*

çevrecilik filan diyorsuuz, ağzımı bırakıyorum gülmek için. 25 kuruşun 15i devlete gidiyor haberiniz olsun. aaa bilmiyor muydunuz? çevrecilikmiş.

kuzey istanbul ormanlarının ...ına koyan, iki tane nükleer santral için ihale açan, ingiltereden tonlarca plastik çöp ithal eden, şehirlerdeki tüm meydanların yeşil alanlarını talan eden bir partiden bahsediyoruz.

hiç mi meydanların eski-yeni hallerini görmediniz. hiç mi yavuz selim otobanının inşaatını görmediniz. hiç mi sinopta nükleer santral için katledilen devasa ormanı görmediniz, ne çabuk unuttunuz rize'de artvin'de köylülerin yeşil yol direnişlerini, hiç mi görmediniz uzun gölü..hiç mi görmedniz ergene nehrini! istanbul'a içme suyu verecem diye kurutulan nehirleri de mi bilmiyorsunuz. yahu kanal istanbul uğruna en büyük çevre felaketi yapılmak isteniyor, kaç poşet bedelinde bu? vallahi bu kakafoniye gülmek için ağzımı kullanmıyorum artık!
    ramazan_06 ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Versys650

Hayırlı işler.
    Poşet fabrikası olan birisi ticari kaygı güdüyor ise neden poşet tüketiminin azaltılmasını savunsun? Bence mantıksız.

Poşetlerin ücretli olması çok yerinde bir düzenleme, tasarruf %50 deniyor ancak bence bunun çok üzerindedir, günlük koyduğu poşeti 5 günde bitiremeyen market şubesi var, insanlara poşetin doğa için ne kadar tehlikeli olduğunu istediğiniz kadar anlatın bunun onda biri kadar bile etki yapması mümkün değildi.

Ayrıca Çevre Kanununda ki değişiklikle sadece poşetlerden devlete para ödenmeyecek, poşetlerle birlikte piyasaya sürenler/ithalatçılar araba lastiklerinden, pillere, motor yağlarından ampullere, tv ve monitörlerden küçük ev aletlerine, içecek ambalajlarından ilaç kutularına v.s. çevreye atık oluşturan herşey için belirlenen oran ve tutarlarda Geri Kazanım Katılım Payı ödeyecekler.

Kanun çevre için çok yerinde ve haklı bir uygulama. Şimdi soru işareti bu geri kazanım için toplanan paralar hangi projelerde kullanılacak? inşallah bu atıkların toplanması için gerekli yatırım ve çalışmalarda kullanılır.
    splender bunu beğendi.
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Y.o.K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Poşet fabrikası olan birisi ticari kaygı güdüyor ise neden poşet tüketiminin azaltılmasını savunsun? Bence mantıksız.

Poşetlerin ücretli olması çok yerinde bir düzenleme, tasarruf %50 deniyor ancak bence bunun çok üzerindedir, günlük koyduğu poşeti 5 günde bitiremeyen market şubesi var, insanlara poşetin doğa için ne kadar tehlikeli olduğunu istediğiniz kadar anlatın bunun onda biri kadar bile etki yapması mümkün değildi.

Ayrıca Çevre Kanununda ki değişiklikle sadece poşetlerden devlete para ödenmeyecek, poşetlerle birlikte piyasaya sürenler/ithalatçılar araba lastiklerinden, pillere, motor yağlarından ampullere, tv ve monitörlerden küçük ev aletlerine, içecek ambalajlarından ilaç kutularına v.s. çevreye atık oluşturan herşey için belirlenen oran ve tutarlarda Geri Kazanım Katılım Payı ödeyecekler.

Kanun çevre için çok yerinde ve haklı bir uygulama. Şimdi soru işareti bu geri kazanım için toplanan paralar hangi projelerde kullanılacak? inşallah bu atıkların toplanması için gerekli yatırım ve çalışmalarda kullanılır.
    Tam bununla ilgili yazıcaktım. Eline sağlık parmaklarımdan aldın

Ümit ediyorum ki buradan oluşan kazanımla mutlak surette çevreye ve geri dönüşüme katkı sağlayan projeler tasarlarnır.
    Hani burdan elde edilen kazançla geri dönüşüm tesisi kuruldu şu yapıldı bu yapıldı dense oturur sevinçten ağlarım.
    Y.o.K bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakalı gerek yurt dışında gördüğüm uygulamalarda ve orada yaşayan kimselerin yaptığı yorumlarda poşetlere ücret vermenin caydırıcılık noktasında iyi bir argüman niteliği taşıdığını ve dolayısı ile poşet kullanımının azaldığını belirtmişler ve destekleyen çok fazla insan var.
    Burada asıl mantık poşete ücret biçmek değil, ücretli olan poşeti satın almak! Satın alınmadığı taktirde hem doğaya katkımız olur, hem de rant beklentisi varsa oda suya düşmüş olur.
    Önemli olan almamak...
    İlkay Zaman diye biri var sürekli takip ettiğim son videosunu youtube de yayınlamış izlemeni tavsiye ederim.
    Koca markette poşet bile bulunmuyor. Yani satılık poşette yok. Herkes kendi poşetine kolisine fln koyuyor aldıklarını ve gidiyor, ve bundan dolayı memnuniyetini belirtiyor. Doğaya zararlı bir şeye olumsuz katkı yapmadıkları için mutlular insanlar.

Gelelim kanunu çıkaran bakanın poşet fabrikası olduğu konusuna. Teyite ihtiyaç var, bilgi kesin değil. Atılan bir tweet üzerinden gerçekliği tartışılık. Bana kalırsa poşetin paralı olması adamın zararına.
    Sonuç olarak firma örn, Migros poşeti bu adama fason yaptırıyor olsun. Netice itibari ile migros poşetten aldığı 25 kuruşu gidip adama vermiyor. Poşeti için belirtilen maliyet neyse onu ödüyor. Bu durum da da benim zannımca poşet kullanımı azalacağından en çok bu şahıs zarar görecektir.
    Yanılıyorsam düzeltin.
    Yok, dediklerinize katılıyorum hocam, doğayı koruyacaksan marketten poşeti komple kaldır ayakta alkış tutayim tebrik isliklari atayım.
    Poset fabrikası varmı yokmj bende teyit etmedin cümlemide "-miş" ekiyle bitirdim zaten, ama yanlış bilgi olsaydı da çoktan ortalığı ayağa kaldırır savunurlardı bana kalırsa.
    Zarar etme meseline gelince, evet aynı fikirdeyim ama şöyle bi durum var;

Dediğim gibi market sektöründe yönetici sıfatıyla çalıştım uzun süre, ve bu tasarıyı 3 yıl önce konuşuyorduk biz ve o gün direkt dedim "Bizim millet %80 küsur vergiyle sigara alıp kendini zehirleyen millet, 25 kuruşla poşetten vazger mi ?
    İsterseniz 5 lira yapın poşeti eninde sonunda bir şekilde satılır o poşetler.
    Gerekirse poşet satın almayı "Zenginlik belirtisi" adı altına sokar yine alır.
    Alıyorlarda.

Bu sosyal medyadaki protesto tantanasının ömrü maksimum 2 ay, sonra bu konudan eser kalmayacak yazıyorum buraya.

Bennpoşet fabrikası sahibi olsaydım ve bu kanun hakkında bana fikir sorsaydınız, dünyanın heiç bir ülkesinse kâr edemem hatta zarar ederim batarım derdim.
    Ama Türkiye hariç.

Dedim ya, gerekirse poşet satın almayı moda/zenginlik göstergesi haline getirirler yine de alırlar.

Bizim milletimiz bayılır böyle saçma sapan şeyleri gösteriş haline getirmeye.
    Çok alakasız bir örnek gibi gelsese bakın starbucks olayı.
    Dünyada Türkiye'deki starbucks subelerinin yarı sayısı kadar olan ülke yok.
    Starbucks ciddi ciddi Türkiye sayesinde ayakta kalıyor resmen.
    Dünyanın başka hiç bir ülkesinde bu kadar franchise verebildigi bir ülke daha yok, sebebi ne ?
    Sosyal medya dangalaklıgı...
    Kahve içmeyi moda haline getiren bir ülkeyiz biz...
    Kaç kişi starbuckss'a lezzet için gidiyor ?
    Ya hu adamlar herşeyi makina ile fason yapıyor resmen ne lezzeti ?
    Fiyatlar zaten fahiş uçuk.
    Yinede tıklım tıklım, neden ?
    Çünkü "Herkes oraya takılıyor bende gidiyim..." cool olmak bunu gerektirir.

Okumaya üşenirseniz anlarım, özetle;

Söz meclisten dışarı, ülke ağzına kadar özenti gerizekalı kaynıyor.
    Yediğimiz yemekten, giydiğimiz kıyafete kadar.
    Telefonda oynadıkları oyunlar bile eğlendikleri için değil, herkes oynuyor bende oynamalıyım dedikleri için var.
    Tepeden tırnağa, tıklım tıklım özenti koyun dolu memleket.
    Ağzına kadar, hınca hınç...

Ek: mobilden girdiğim için çok imlâ hatası var, kusura bakmayın.
    Osm@n, Atr 72-500, splender ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Yok, dediklerinize katılıyorum hocam, doğayı koruyacaksan marketten poşeti komple kaldır ayakta alkış tutayim tebrik isliklari atayım.
    Poset fabrikası varmı yokmj bende teyit etmedin cümlemide "-miş" ekiyle bitirdim zaten, ama yanlış bilgi olsaydı da çoktan ortalığı ayağa kaldırır savunurlardı bana kalırsa.
    Zarar etme meseline gelince, evet aynı fikirdeyim ama şöyle bi durum var;

Dediğim gibi market sektöründe yönetici sıfatıyla çalıştım uzun süre, ve bu tasarıyı 3 yıl önce konuşuyorduk biz ve o gün direkt dedim "Bizim millet %80 küsur vergiyle sigara alıp kendini zehirleyen millet, 25 kuruşla poşetten vazger mi ?
    İsterseniz 5 lira yapın poşeti eninde sonunda bir şekilde satılır o poşetler.
    Gerekirse poşet satın almayı "Zenginlik belirtisi" adı altına sokar yine alır.
    Alıyorlarda.

Bu sosyal medyadaki protesto tantanasının ömrü maksimum 2 ay, sonra bu konudan eser kalmayacak yazıyorum buraya.

Bennpoşet fabrikası sahibi olsaydım ve bu kanun hakkında bana fikir sorsaydınız, dünyanın heiç bir ülkesinse kâr edemem hatta zarar ederim batarım derdim.
    Ama Türkiye hariç.

Dedim ya, gerekirse poşet satın almayı moda/zenginlik göstergesi haline getirirler yine de alırlar.

Bizim milletimiz bayılır böyle saçma sapan şeyleri gösteriş haline getirmeye.
    Çok alakasız bir örnek gibi gelsese bakın starbucks olayı.
    Dünyada Türkiye'deki starbucks subelerinin yarı sayısı kadar olan ülke yok.
    Starbucks ciddi ciddi Türkiye sayesinde ayakta kalıyor resmen.
    Dünyanın başka hiç bir ülkesinde bu kadar franchise verebildigi bir ülke daha yok, sebebi ne ?
    Sosyal medya dangalaklıgı...
    Kahve içmeyi moda haline getiren bir ülkeyiz biz...
    Kaç kişi starbuckss'a lezzet için gidiyor ?
    Ya hu adamlar herşeyi makina ile fason yapıyor resmen ne lezzeti ?
    Fiyatlar zaten fahiş uçuk.
    Yinede tıklım tıklım, neden ?
    Çünkü "Herkes oraya takılıyor bende gidiyim..." cool olmak bunu gerektirir.

Okumaya üşenirseniz anlarım, özetle;

Söz meclisten dışarı, ülke ağzına kadar özenti gerizekalı kaynıyor.
    Yediğimiz yemekten, giydiğimiz kıyafete kadar.
    Telefonda oynadıkları oyunlar bile eğlendikleri için değil, herkes oynuyor bende oynamalıyım dedikleri için var.
    Tepeden tırnağa, tıklım tıklım özenti koyun dolu memleket.
    Ağzına kadar, hınca hınç...

Ek: mobilden girdiğim için çok imlâ hatası var, kusura bakmayın.
    Katılıyorum...
    İlk mesajımda da vurgulamak istediğim buydu zaten.

Alma arkadaş! Alma!

Sana diretilen sosyal popülist kültüre uyma! Herkes ne düşünürse ne yaparsa kendine, sen uyma! Yanlış fikir beyan eden ideolajik arkadaşına sarılma! Faşistlik yapma.

Ama burası Türkiye.

Ne desek olacak, ne yapılmaması gerekiyorsa yapılacak. Israrla...
    MrMud ve Atr 72-500 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    parayla satılmasını savunanlardanım ama Bim, Şok, A101 gibi marketlerde ki poşet kalitesinin yükseltilmesi de lazım , zaten fazla fazla parasını alıyorsun bari kaliteli olanını tedarik et , iki ekmek koyuyorsun yırtılıveriyor , üç kg bir şey koysan altı çıkıyor , kalite düşük olunca ikinci kez kullanamıyorsun yine çöpe gidiyor !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)