Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ucuz Kıyma Ve Et'teki Hile!

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başka bir platformda paylaşmışlardı orada gördüm. Belki alıp tüketen vardır ben hiç almadım eve o yüzden deneyemedim. Ancak eğer gerçekten doğru ise bu durum sorumlularının canı yanmalı. Devlet destekli gıda hilesi!

https://twitter.com/kacsaatolduturk/...53708275597314

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yerli ve Milli sahte gıda.

Biraz daha karıştırsa komple eriyecek
    Atr 72-500 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ayıp yahu hiç bir mesnedi delili olmayan şeyi haber diye yazıp yayınlamak en azından kul hakkına girer.

Devletin veya özel sektörün bir sürü gıda laboratuvarı var alır 100 gram tahlil ettirirsin gelir istediğin yerde yayınlarsın. Varsa bir kanunsuzluk gidip devletin savcısına veya gerekli kolluk kuvvetlerine şikayetçi olursun.

Ne bu böyle en basiti ile çocukça konu açıp biri böyle demiş bir yerden duydum diye konu açmak.
    bursalıali ve splender bunu beğendiler.

Adam video paylaşmış, kendince delil bu.

ha delil doğru sahte biz bilemeyiz tabi. Kusura bakmayın ama X'den aldığım soslu fıstığın içinden ölü böcekler (evet 1den fazla) çıktı.

Ayrıca Y firmasından aldığım kıymayı köfte harcı ile yapmak istediğim zaman çoğunluğu eriyip yağ gibi birşey oldu (daha önce bayat ekmek ile yapınca anlasılmamıştı)

Video gerçek ya da değil, insanların en azından "SORGULAMASI"na neden oluyor.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıp yahu hiç bir mesnedi delili olmayan şeyi haber diye yazıp yayınlamak en azından kul hakkına girer.

Devletin veya özel sektörün bir sürü gıda laboratuvarı var alır 100 gram tahlil ettirirsin gelir istediğin yerde yayınlarsın. Varsa bir kanunsuzluk gidip devletin savcısına veya gerekli kolluk kuvvetlerine şikayetçi olursun.

Ne bu böyle en basiti ile çocukça konu açıp biri böyle demiş bir yerden duydum diye konu açmak.
    Başka bir platformda paylaşmışlardı orada gördüm. Belki alıp tüketen vardır ben hiç almadım eve o yüzden deneyemedim. Ancak eğer gerçekten doğru ise bu durum sorumlularının canı yanmalı. Devlet destekli gıda hilesi!
    Evinde şuan olan çok basit bir şekilde deneyebilir. Böyle saçma sapan bir şekilde eleştirip avukatlığa soyunmanıza gerek yok. Önce okuyun!

Kul hakkından benim verdiğim vergilerle lüks arabalara binenler ve onların yardakçıları korksun. Ben ne korkacağım!
    Atr 72-500 bunu beğendi.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evinde şuan olan çok basit bir şekilde deneyebilir. Böyle saçma sapan bir şekilde eleştirip avukatlığa soyunmanıza gerek yok. Önce okuyun!
    yerli ve milli sahte gıdayı da savunacaklar tabi ki.

cünkü yerli ve milli
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Kuba rx9
    Kedim var, biraz gürme, ilk çıktıklarında almıştım, benimki yememişti, bir daha almadık, başka diyecek bişeyim yok, ödül mamasını bile seçiyor bu kedi, bazı mamaları bu yüzden almıyoruz, et ürünlerinden yemediğini bizde yemiyoruz, kediyle hayat bir başka, birde gürmeyse

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Ülke de dolandırıcılık,haksızlık,hırsızlık had safada.Neden halen olay oluyo herkes biliyo her il,her semtte kim kime sokarım hesabında.Böyle olumsuz haberlerle ilgilenmiyorum artık.Alıştık,alıştırıldık.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bence çok alakasız bir test olmuş. suyun içine topak kıyma atılarak boyalı olup olmadığı anlaşılamaz. testin güvenilirliği açısından kasaptan alınan bir kıyma ile de deneme yapmaları gerekirdi bu şekilde anca hükümet düşmanlarını inandırırsınız.
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    VER MEHTERİ VER

HELAL ET

körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    dur bir deneyeyim :D ne olacak :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

bir de paketi sıfırdan alıp açsaydı daha inandırıcı olurdu :D

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok alakasız bir test olmuş. suyun içine topak kıyma atılarak boyalı olup olmadığı anlaşılamaz. testin güvenilirliği açısından kasaptan alınan bir kıyma ile de deneme yapmaları gerekirdi bu şekilde anca hükümet düşmanlarını inandırırsınız.
    Et suda erir, normaldir diyorsunuz yani?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    bursalıali bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vatandaş kendi kesip yaptığı diğer kıymalardan da aynı sonuç çıktığına göre boya olup olmadığını ancak akredite bir laboratuvar testinden sonra bilebileceğiz. cahilce iş yapmayalım.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://twitter.com/kacsaatolduturk/...53708275597314
    Kardeşim atılan tweetlerin altındada adamın biri kendi kestiği havyanın kıymasınıda deniyor kasenin içinde aynı beyaz oluyor vede rengi çıkıyor suda
    tam anlayamadım
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    hazır kıyma et falan almayın bizde bazen mecburiyetten aceleden vakitsizlikden alıyoruz ama almayın.. memkünse eti görün kıymayı çektirin .. bu videonunda tartışılıcak bir yanı yok heryerde sokak başında bim var bu marka kıymada hepsinde var alın bir tane kıyma evde sizde aynı testi yaparsınız doğrumu yanlışmı anlarsınız yanlış ise afiyet olsun bir yemekde kullanır yersiniz doğru ise en azından haklı olduğu testi yapanın ortaya çıkar..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Benim hanımda dün alıvermiş a101 den denedik bildiğin boya çıktı etide ne olduğu belli değil beyazımsı kas yağ karışımından ibaret şimdi atıp tutanlar var iftira atmatiyın diye söyleniyor gitsin a101 den yada bimden kendi alsın denesin sonrada gelip yazsın akşam a101 e gidip şikayeteçi oldum tutanak tıtturdum pazartesi bölge müdürleri gelecek bizzat görüşeceğim ve yerin dibine sokacağım böyle iş olmaz hatta dava bile açabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Eklemek isterim bizim gözümüzden kaçan bir ayrıntı var üzerinde karkas etten üretilmiştir diye bir ibare var buda ürünlerin kas deri vs gibi kısımlarından yapıldığını belli ediyor yani adamlara dava açsan eee biz üzerine yazmıştık deyip geçecekler zaten ne rengi et gibi ne kokusu nede tadı köfte olarak pişirsen yarısı küçülüyor dışı yanıyor içi pişmiyor tadı lezzetide yok gibi vatandaşına ucuz et diye reva gördükleri yağ,kas,deriden işe yaramayn ne varsa onları reva görüyorlar yazık
    Thracian bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bu etler taaaaa BREZİLYADAN GELEN ŞARBONLU ETLER.binlerce hayvanın aylarca gemide kaldığı önce galiba istanbul var orası olmayınca izmir semalarında demir attığı ordanda taaaaa mersin limanında bir o kadar bekleyip bin bir rüşvet vs ile elinde sonunda limana çıkartılan etlerden oluşuyor.tabi bu sırada bu hayvanlar gemilerde öldüler ve denizlere atıldılar balıklarda bunları afiyetle yedi.rüşvet ahlaksızlık imansızlık şerefsizlik say say bitmeyen bu adamlar hala koltuklarında oturuyorlar ve sözde MİLLİ VE YERLİ olarak halkın yanında yer alıyorlar.nerden biliyorsun kardeş diyede sorabilirsiniz aynı şeyi zaten yıllardır meyve sebze de yapıyorlar.ilaç kalıntılı tarım ilaçlı olarak yıllardır halka yediriliyor.3.dünya ülkeleri hariç dikkat ederseniz hiç bir ülkeye meyve sebze satamıyoruz.hepsi gümrükten geri dönerek iç pazarda satılıyor.neyse millet durmak yok yola tam gaz devam çıkarcı ve akıl yoksunu bir milletle yaşamak istemem açıkcası.o yüzden bu politikayı tam gaz destekliyorum afiyet olsun

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kardeşim yarım kilo et veya kıymayı ambalajını açmadan devletin labaratuarına götürüp tutanakla teslim ederek , hatta içeride sonucu bekleyip bizimle
    paylaşmak o kadar mı zor ? Yazılanların çoğu birer iddia. Gözünü sevdiğimin melmekette her kez tahlil uzmanı olmuş. 80 li yılların ortalarında , taksici
    bir arkadaşım Bursa'da , kesilen at ve eşeklerin etlerini, çok sayıda kasaba arabasıyla taşıdığını yeminle anlatmıştı. O günden bu güne bilmediğim
    kasaptan bir gram et almam. Sanıyorum 70 li yıllardaydı . Bir kamyonun üzerinde çok sayıda yaşlı at ve eşek A..koğlu sucuk fabrikası girişinde yakalanmıştı. O günlerde büyük gazetelerin hepsinde fotoğrafları çıkmıştı. Yalnız o devirde genç hayvanlar tarımda ağırlıklı olarak kullanıldığından ,
    kesime sadece yaşlıları gönderiliyordu. Bahsettiğim USSCUHHH fabrikası sanıyorum Kayseri merkezliydi. Yine İst da yakın zamanlara kadar zabıtalar
    sur diplerinde yapılan at eşek kesimlerini yakalamaya çalışıyordu.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)