Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Koçfinans kredi erken kapatma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Arkadaşlar africa twin için honda dan koçfinans dan çektiğim krediyi erken kapatmak istiyorum .
    Prosedür nasıl işliyor . Erken kapanan tutar için banka kredisi gibi faiz oranı düşüp o günkü tutar mı hesaplanıp alıyor bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir ler mi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O gün olan tutar değil tabi ki.

Mesela 950 TL erken ödemem var; bunun 150 tl'si faiz. 5 gün erken yatırdığımda 7 TL indirim yapıyor.

Önceki sene ziraat kredimi 3 ay önceden toplu kapatmıştım. 750x3 idi. 2050 Tl e kapatmıştım. Yani her türlü faiz giriyor.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Ahanda 70 milyonluk biletin sahibi bulundu.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Mümkün mertebe erken kapatmamanızı öneririm. Erken kapatmanız halinde zarar etmeniz olasıdır (TL' nin periyod içinde olası değer kaybı gözetildiğinde).

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O gün olan tutar değil tabi ki.

Mesela 950 TL erken ödemem var; bunun 150 tl'si faiz. 5 gün erken yatırdığımda 7 TL indirim yapıyor.

Önceki sene ziraat kredimi 3 ay önceden toplu kapatmıştım. 750x3 idi. 2050 Tl e kapatmıştım. Yani her türlü faiz giriyor.

1262 x 27 var erken kapatınca 5000 bin bile kar olsa büyük avantaj olur 3000 bile olsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahanda 70 milyonluk biletin sahibi bulundu.
    He gel bana çıktı 🤓🤓🤓🤓🤣🤣🤣

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mümkün mertebe erken kapatmamanızı öneririm. Erken kapatmanız halinde zarar etmeniz olasıdır (TL' nin periyod içinde olası değer kaybı gözetildiğinde).
    Borçtan kurtulmak en doğrusu gibi gözüküyor .

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kural [Z] USD altın falan alın demiş (veya TL vadeli), artınca kapatırsınız. Benim de 15 ay vadesi kalmış kredim var kapatmıyorum...

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125

Eldeki para %25 civari faize atılır. 34 bin lira yapıyor kredinin tutarı. Ayda 650 TL civarı bir geliri olur.

Yani suya sabuna dokunmadan kredinin yarı parası çıkıyor her ay. Ayrıca nakitiniz de yine cebinizde kalıyor. Zor durumda çıkarıp şak diye ödeyebilirsiniz tüm tutarı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    atıyorum 36 ay kredi çektiniz bunun 16 ayında faizi tamamen tahsil ediyorlar sizden. 16 ayın sonunda ister erken kapatın pek değişen birşey olmuyor.

Motosikleti
    Vay arkadaş kafam karıştı

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş kafam karıştı
    Bu durumda olması gereken bunlar hocam. Kredi veren bankalar uyanık. Açın bakın ödeme planına, ilk taksitler ana paradan çok faiz tutarı içerir.

Atın parayı faize, faizden gelen parayla ödeyin her ay taksidinizin yarısını. Sonunda paranız cebinizde kalsın.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Nakit kıymetli...

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Erken kredi kapatmak uç durumlar dışında kârlı değildir.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ziraat bankasından ilk çektiğim kredide istediğim kadar taksit alıyordum elim bollaştıkça 2-3 erken ödediğim her taksit için indirim yaplıyordu en sonunda toplu olarak hesabı kapatmıştım ozamanda indirim yapılmıştı sonrakilerde yasa değişmiş şuan en fazla 2 taksit ödeyebiliyorum hepsini kapatsamda normal tutar ne ise onu istiyor baknka çünkü kredi çekerkenki sözleşmede yazılmış çizilmiş haliyle bende vadesi geldikçe ödüyorum hal böyle olunca bankanız ile görüşüp şartlarınızı öğrenebilirsiniz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Mantıken kalan anapara ödenir kapanır ama bazı kredi sözleşmelerinde (nakit akışını bozduğunuz için) cezai şartlar olabiliyor, anapara + o şart tutarı kadarı ödenip kapanıyor, müşteri temsilcisine sormak lazım. Her durumda nakiti elde bulundurup faiz altın ve dövizle kıymetlendirmek mümkün, eski bir kredi ise faizi şimdiki kazancından düşük olup kâr bırakacaktır.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar erken ödersen, o kadar karlısın. Ha taksit sayısı azaldıkça, edeceğin kar azalır o ayrı.

Motosikleti
    arkadaşlar kreedi erken kapanınca faiz düşüyor.. di,yel,m 20 bin borcunuz var bunun 5 i verip gerisni yine yapulandıra biliyorsunuz ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2017 model yamaha Nmax 125
    Benim kredi ödemelerinde herhangi bir aksilik olur ödeyemem sendromu nedeni ile ; Kredi taksit ödemelerinde 1 ay önden gitmek gibi bir huyum var.
    Bu ön bilgi ışığında size başımdan geçen bir olayı anlatayım.
    2007 yılında bir devlet bankasında konut kredisi çektim ev aldım, baktım elimde bir miktar para var yaklaşık 40 gün önceden ilk taksit ödemesini yapmak istedim ; banka benden ödemem gereken taksitten tam hatırlamıyorum o zamanın parasıyla 30 tl gibi fazla para istedi. ben < hanfendi dikkat edin 40 gün gecikmeli değil 40gün erken ödüyorum bir yanlışlık var > dedim. Bankacı hanım baktı kendide şaşırdı şeflerine falan sordu < sistem böyle yapacak bişey yok > dediler .
    Çözüm olarak aynı bankada bir başka hesap daha açıp o hesaba istediğim zaman para yatırıyordum o hesap tanda otomatik ödeme talimatı ile son gün para taksite yatıyordu.
    Bu anlatatığım olay MÖ MORTGAGE nin ilk uygulamalarında başıma gelmişti şimdilerde umaram böyle saçmalık yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Benim kredi ödemelerinde herhangi bir aksilik olur ödeyemem sendromu nedeni ile ; Kredi taksit ödemelerinde 1 ay önden gitmek gibi bir huyum var.
    Bu ön bilgi ışığında size başımdan geçen bir olayı anlatayım.
    2007 yılında bir devlet bankasında konut kredisi çektim ev aldım, baktım elimde bir miktar para var yaklaşık 40 gün önceden ilk taksit ödemesini yapmak istedim ; banka benden ödemem gereken taksitten tam hatırlamıyorum o zamanın parasıyla 30 tl gibi fazla para istedi. ben < hanfendi dikkat edin 40 gün gecikmeli değil 40gün erken ödüyorum bir yanlışlık var > dedim. Bankacı hanım baktı kendide şaşırdı şeflerine falan sordu < sistem böyle yapacak bişey yok > dediler .
    Çözüm olarak aynı bankada bir başka hesap daha açıp o hesaba istediğim zaman para yatırıyordum o hesap tanda otomatik ödeme talimatı ile son gün para taksite yatıyordu.
    Bu anlatatığım olay MÖ MORTGAGE nin ilk uygulamalarında başıma gelmişti şimdilerde umarm böyle saçmalık yoktur.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Kafa sağlığı açısından erken kapamak müthiştir.3 sene önce aldığım fazer8 in kredisini geçen ay kapadım.4 ay falan vardı bitmesin.şimdi kafa rahat babuş
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)