Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Umarım kötüye kullanılmaz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Yıllardır üretimi yasak olan ama ekonomik değeri yüksek aynı zamanda kötü amaçlı kullanıma uygun kenevir yetiştirilmesi belli illerde serbest bırakılmış...

Bakalım bunun da b..kunu cikaracakmiyiz millet olarak

Bence geç bile kalındı..

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...asallasti.html
    splender bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kağıt üretimi için şarttı. Kapatılan kağıt fabrikalarını bir şekilde tekrar devreye alacaklar mecbur. Tıbbi alanda da ithal ediyorduk. Onunda önüne geçilir umarım. Yumurta dayanmayı geçti maalesef.
    Böyle böyle akıllanacağız sanırım.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Kenevir, haşhaş kötü kullanımı dünyanın hiçbir yerinde sıfırlanamaz maalesef, kenevirin çok faydalı bir bitki olduğu zaten hep biliniyordu, bence olması gereken kenevirin doğru kullanımının yaygınlaşması, aslında içerik kısmını söylemiyorum ama sigara ile mukayese edildiğinde esrar sigaradan daha az zararlı bir uyuşturucu, sigara hem çok yaygın ve ucuz, hem çok normal gibi gösterilen, içine bir çok zararlı kimyasallar karıştırılarak yasal hale getirilmiş bir uyuşturucu, yaygın olmasının sebebi dozunun düşük olması, bugün akciğer kanserinin önemli sebeplerinden biri, kenevir ise bir çok eski toplumlarda törensel ve tıbbi amaçlı kullanılmıştır. Kenevirin yasaklanması için neden olarak gösterilen tetra-hidro-kanabinol (THC) maddesi insanlık var olduğundan beri "esrar" olarak kullanılmıştır ve tıbbi kullanımlarının olduğunu gösteren bilimsel dergilerde yayınlanmış birçok araştırma vardır. Linkte zaten faydaları yazılmış burada tekrarlamaya gerek yok.

Bence dünyanın başına gelmiş iki önemli sorun var, biri plastik atıklar diğeri de sigara, bunların ikisi dünyada tehlike olarak gördüğümüz uyuşturucudan binlerce kat tehlikeli. Kenevir plastik kısmı ile ilgili birçok sorunu çözebiliyor, uyuşturucu kısmında ise rahatlıkla sigaradan daha az insanlığa zarar veriyor. Tabi ikisi de olmasın.
    drtayfun ve Atr 72-500 bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki yıllık haber yalnız, yeni değil.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Evet, 2016'ya aitmiş.
    Yine de doğru bir uygulama.

Yazar aslında burada "bakın ben cumhuriyet okuyorum" demek istiyor. Yoksa 2 yıllık haberi ne diye paylaşıyor, manidar !

Bari gerisini araştır da,2 yıldır ekilmiş mi ekilmemiş mi gerçekten onu bilelim.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazar aslında burada "bakın ben cumhuriyet okuyorum" demek istiyor. Yoksa 2 yıllık haberi ne diye paylaşıyor, manidar !

Bari gerisini araştır da,2 yıldır ekilmiş mi ekilmemiş mi gerçekten onu bilelim.
    Sonra laf söyleyince kızıyorlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki yıllık haber yalnız, yeni değil.
    heheheh ben dicektim de sonra başka şeylere cekiliyor.

Ülkemizde iyi şeylerde oluyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Legalize Marihuana

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kenevir serbest olursa herkes dumanlı kafayla gezer terbiyesizim. gerçi bizim kafalar normalde de dumanlı.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bazı ülkelerde satışı serbest zaten. Arkadaşın dediği gibi, sigara daha zararlı bir madde, ayrıca bu şekilde uyuşturucu ticaretinin ve mafyanın da ciddi oranda önü kesildiği sabit. Ama ortam buna uygun değil tabii, önce bilim ve akıl ile yönetilen bir ülke olmak gerekir.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Anlamadığım şu; kağıt fabrikalarını sattık, şimdi yeniden açmaya mı çalışıyoruz?

Agayla marabası yola çıkmışlar... dur bunu biliyorsunuzdur.. sonunu yazayım... biz bu kağıt fabrikalarını niye sattık madem?!

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kime sattıklarına bakarak başlayabilirsiniz bence.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben de diyorum ATP niye boyle, ne kullaniyor acaba? Simdi anlasildi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)