Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

dünya düz mü !

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletten uzak kaldığım bu soğuk haftasonu belki de birçoğunuzun haberinin olduğu bi konuya denk geldim, belki de geç kaldim gormekte. Bikaç yüz yıl aradan sonra; dünyanın düz olduğunu iddia eden belli gruplar var sanırım farklı ülkelerde, bilimadamlari herkesi yiyormuş! Güzel ve renkli bir konu olacak sanki düz dünya..

Tepsi gibi değil tabii düz gidildiginde bi tarafindan dusulecek turden..

Dünyanın bir fanus gibi kırılmaz, aşılamaz bir gokkubbeyle kaplı olduğunu ve kutuplarin aşılamaz buz dağları ile kaplı olduğunu savunuyorlar..Harita falan yapmışlar. .

Bununla birlikte aya hiç çıkılmamiş ( Armstrong görüntülerinde yıllar öncesinden bayrak sallandığı, gölge olmaması gibi şeyleri hatırlattı bana), Nasanın tamamen kurmaca işler yaptiği, yer çekimsiz ortamın bulunduğu uzay istasyonlarının da fake olduğu ( bazi görüntülerde ip bağlanmış gibi durumlar soz konusu gerçekten. .) gibi gerekçeler sunuyorlar genelde..

Yine Antarktika'da bayrak gölgesinin hiçbir şekilde aylarca yapılan çekimde bir acıya gelmemesi, havayolu şirketleri rotalarinin yakın olmasi gereken yerlerde bile onbes saatleri bulması, yine uzun mesafe uçuşlarında eğim belli bi mesafe yol alınıp dünyadan uzaklasacagindan dolayı uçuşun açılı olması gerekirken ve hiç alçalmadan yol alindigi ve sozde pilotların da kabul ettiği..
    Mesela Papa kutuplara penguen ziyaretine değil de aslinda dünya gözüyle gokkubbenin sonunu merak edip gittiği iddiasi, bin dokuz ellili yıllarda falan Amerika'nin ve Rusya'nin bu buzdaglarinin arkasına geçmeye çalışarak havayı alması, kamuoyuna sunulan uzaydan çekilmiş dunya fotoğraflarının sozde tek kaynaktan olmasi falan var da var işte...He birde teknolojik imkansızlıktan ve fakirlikten ispatlari da yok..Nedir bunların amacı !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Komik bile değil haber değeri de yok, neyini tartışacağız ki? iddia edip savunuyorsan hadi buyur önden başla, bak forum nasıl renkleniyor.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kafada soru işareti oluşturacak bazı şeyler var ne yazıkki...

Örneğin şu video...

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik bile değil haber değeri de yok, neyini tartışacağız ki? iddia edip savunuyorsan hadi buyur önden başla, bak forum nasıl renkleniyor.
    Neden komik olmasın, yoksa şu forumdaki herşeyin haber değeri mi var? Zorla tartıştirilmiyor da,savunsam direkt savunurdum.Bence renklenmeye başladı

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafada soru işareti oluşturacak bazı şeyler var ne yazıkki...

Örneğin şu video...
    http://youtu.be/IAcp3BFBYw4
    Bu video da dünyanın düz olduğu ile ilgili hiç bir şey yok. Dünya düz saçmalığının babası evanjelist kesim kesimdir. Özellikle 21. yüzyılda bu fikir insanlığa küfürdür.

Çok isteyene parasal kaynak ayırdığı sürece ben bile kanıtlarım.

https://drive.google.com/open?id=1SO...tGukbXfYUT0ff6

Eğlenceli bir video bırakayım bari şuraya

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olm dünya kare; hala tartışıyorsunuz.

Çok yakında yayınlayacağım yeni kitabımda detayları ile acıklayacağım.

Coming soon.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Neyin sorusu ya bırakın bunları bu kadar saçma bir konu olamaz, bunu iddia etmek külliyen cahilliktir, dünyada yer çekimi de yok diyecekler utanmasalar, bir tane bilim adamı yok bir tane kütle çekimi konusunda bir teori yok ki dünyanın yuvarlaklığına şüphe düşürsün, şimdi bu embesiller uzayda senaryo diyor, evet onca ülke katrilyonlarca dolar bir ahmak bir geri zekalıyı kandırmak için, o embesil de bunun yalan olduğunu söylüyor. Uzaydan dünyanın görüntüsü yok diyecek kadar küstahlar.

Uyanın arkadaşlar marsta adamlar buzul buldu, yerleşim için hesap yapıyorlar, bunlarsa burada insanlığın çöpleri olarak kalmamız için uğraşıyorlar, halen evrim teorisinden bile bihaber bir ülkede böyle konular elbet taraftar bulacak ama bilim çoktan yapıyor yapacağını, geri kafalar geri zihinler her zaman kaybedecektir bunu unutmayın, eğer geri kafalılık bu topraklarda olmasaydı, ülkemiz şimdiye kadar çoktan uzay çalışmaları içinde olacaktı.

Şimdi yobaz kafalar buna inanır ama uzaya türksat, bilsat gibi uydular giderken(uyduyu yapan mühendisler ayrı konu onları kutlarım), sanki her şeyiyle roketleri onu bunu biz yapmışız gibi de sırf tuttuğu partinin propagandası diye övünürler, işte cahilliğin iki yüzlülüğü budur.

Aslında bunu tartışmayı bırak konu bile etmemek lazım, o kadar değersiz bir mevzu ki, Gelileo neredeyse 500 sene önce bunu ispat etti, o zaman ki cahil yuvası kilise bile bunu kabul etmedi, sonra ise tükürdüğünü yalayıp özür diledi, aynı şekilde evrimi de kabul ettiler, çünkü bu konular bilimin konuları ve buna karşıysan sen de bilim yaparsın, çürütürsün, bilim bu şekilde işler, müsaittir, yapamıyorsan bilim adamı değilsen, yalansındır, şarlatansındır, gelişmiş ülkelerin içinde aptalları kandırmaya çalışan bu şarlatanlar olacak ama hiçbir zaman bir anlamları da olmayacak, ancak aptalları kandıracaklar.
    artemis99 ve Atr 72-500 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Mete,
    Kusura bakma ama, kendine gel...
    Bilim senin gibiler yüzünden ilerlemiyor.
    Bilim sorularla şüphelerle vardır.
    İnançlaraysa hiç yer yoktur bilimde...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu düz dünyanın öncüleri bizimkiler değil yalnız, gavurlarda çıktı bu akım.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete,
    Kusura bakma ama, kendine gel...
    Bilim senin gibiler yüzünden ilerlemiyor.
    Bilim sorularla şüphelerle vardır.
    İnançlaraysa hiç yer yoktur bilimde...
    Boş yazıyorsun sana aslında bu konuda cevap vermem anlamsız ama niye kendime geleyim! Senin bence bunu yazmandaki sebep Evrim olmasın!

Bilimin ben kesin kati olduğunu mu yazdım da bu boş lafları iteledin. Sen de bilim enstitüsü kurarsın, evrensel bilim yaparsın, bir sorun varsa yapabiliyorsan teroiyi çürütürsün dedim, lafı nereden anladıysan gereksiz gereksiz yazmışsın. Bilim ne ilerlemiyor mu?kafan mı güzel, gümbür gümbür ilerliyor, asıl ülkemizde ilerlemiyor, bir tane bilimsel makale çıkmıyor! bilimle inancı yan yana mı koydum? Ben dinde baya etkili olan yobaz zihniyetin iki yüzlüğünü ortaya koydum. Hıristiyanlık nasıl Rönasans yapıp kendi yobazlarını tarihe gömdüyse İslamiyet de bunu yapmalı, yapamadığı için de hiç bir gelişim gösteremiyor.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu ve benzer yazıları her okuduğumda forumdan bir adım daha uzaklaşıyorum.

Adamlar soru işaretlerini takip ediyorlar. Henüz ispatladıkları bir şey yok.

Ama sen hemen salak yaftasını yapıştırdın.

Ay (dünyanın uydusu olarak bilinir) yüzyıllardır yerindedir. Ama bilimsel olarak bakarsanız, orada olmaması gerekir.

Ama oradadır işte. Şimdilik!!! Sadece kabul edilmiştir orada olduğu. Hepsi bu. O da şimdilik böyle. Yarın daha gerçekçi bir tez çıkması mümkünmü mümkün.

Salak malak boş boş atıp tutmadan önce bilim adamlarının yaptığı çalışmaları izle derim.
    Bak bilim adamları diyorum.

Neredemi bulacaksın?

O kadarını sen düşün...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu da mı ifşalardan biri?

Vay hain bilim insanları! Hepimizi keklemiş şerefsizler!

Motosikleti
    speederbike
    Niye ayın bilimsel olarak orada olmaması gerekiyor? Merak ettim şimdi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Ufoz ne sallıyorsun boş boş! Ay'ın bilimsel olarak orada olmaması gerektiğini nerenden uyduruyorsun!

Cidden yazıştığım adam bak kendime şaşıyorum şimdi, Ay yüzyıllardır oradaymış, kafalara gel!! Yüzyıllar evren tarihinde salise bile değilken bunu buraya yazmak herhalde işte başka başlıkta bahsettiğim bilimde ve eğitimde ülkenin neden yerin dibinde olduğunu gösteriyor.

Tamam bilimde şüphe hep vardır ama senin salladığın şeylerle alakası yok bu şüphenin. Yerçekimi varsa vardır, Kütleçimi varsa vardır, Evrim varsa vardır, sadece o teoriyi oluşturan halkaların bazılarında sorun varsa düzeltilir, öyle bir saçmalamışsın ki sanki dünyanın yuvarlaklığı bir gün çürütülebilir gibi yazıyorsun, buna akıl almaz bir yaklaşım denir!

Arkadaşım lütfen artık yazma yazacaksan adam akıllı şeyler yaz, bilimle en ufak alakan yok, önce gerçekten bilimsel olan yerlere bak. Üniversite siteleri gibi sana ağır gelecek yerler yerine Evrim Ağacı gibi yerleri takip et, uyan şu uykundan!

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye ayın bilimsel olarak orada olmaması gerekiyor? Merak ettim şimdi.
    Araştırmanı rica edeceğim abicim.

Sadece bir ipucunu vereyim. Kütle oranına göre Ay'a benzer uydusu olan başka gezegen veya uydu yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufoz ne sallıyorsun boş boş! Ay'ın bilimsel olarak orada olmaması gerektiğini nerenden uyduruyorsun!

Cidden yazıştığım adam bak kendime şaşıyorum şimdi, Ay yüzyıllardır oradaymış, kafalara gel!! Yüzyıllar evren tarihinde salise bile değilken bunu buraya yazmak herhalde işte başka başlıkta bahsettiğim bilimde ve eğitimde ülkenin neden yerin dibinde olduğunu gösteriyor.

Tamam bilimde şüphe hep vardır ama senin salladığın şeylerle alakası yok bu şüphenin. Yerçekimi varsa vardır, Kütleçimi varsa vardır, Evrim varsa vardır, sadece o teoriyi oluşturan halkaların bazılarında sorun varsa düzeltilir, öyle bir saçmalamışsın ki sanki dünyanın yuvarlaklığı bir gün çürütülebilir gibi yazıyorsun, buna akıl almaz bir yaklaşım denir!

Arkadaşım lütfen artık yazma yazacaksan adam akıllı şeyler yaz, bilimle en ufak alakan yok, önce gerçekten bilimsel olan yerlere bak. Üniversite siteleri gibi sana ağır gelecek yerlerine Evrim AĞ-ğacı gibi yerleri takip uyan şu uykundan!
    Bu forumdan uzaklaşmama neden olan bu tür yazılar...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Boş yazma diyorum yazıyor ya!

kaynak ver bunu gösteren bilimsel makaleyi göztersene Ufoz.

Ben de sana diyorum ki ben de bir yerimden sallayıp iddia ediyorum.

Aslında sen yoksun, sen bir bilgisayarın içinde yazılımsal bir kurgusun, bize saçma şeyler yazmak üzerine programlanmışsın!

Motosikleti
    speederbike
    Evrendeki bütün gezegenlere bakmışlar herhalde?
    Kütleçekim kanunlarına göre iki kütlenin hareketi hesap kitaba uyuyorsa o uydu bilimsel olarak orada olabilir.
    Sizin dediğiniz o kütle nasıl oraya gelmiş sorusu olup onun net cevabı yok henüz. Ama bu, onun orada olması bilimsel değil demek değildir.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Ufoz ne yapmak istiyorsan yap ama popüler bilimle bilimi karıştırma, ciddi ciddi burada bunları yazmak, millet sana diyor ki saçmalıyorsun Ay konusunda sen halen oturmuş sitem ediyorsun şimdi.

Bir de araştırmamızı istiyorsun, sen öyle bir şey ortaya attın ki ben niye araştırayım! sen ispat edeceksin bunu çok ilginç!

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş yazma diyorum yazıyor ya!

kaynak ver bunu gösteren bilimsel makaleyi göztersene Ufoz.

Ben de sana diyorum ki ben de bir yerimden sallayıp iddia ediyorum.

Aslında sen yoksun, sen bir bilgisayarın içinde yazılımsal bir kurgusun, bize saçma şeyler yazmak üzerine programlanmışsın!
    Terbiyesizleşme ...

Bildipin bir şey varsa yaz.
    Yoksa eğer, sesini yükselttiğinde haklı çıkacağın sanıyorsan yanılıyorsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler