Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Artik internet paylasmak da parayla !

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nefes almak beleş mi
    valla o kadar cok vergi ödüyoruz ki kesin ona da bişi ödüyoruzdur farkında olmadan
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam usenmedim, telefonumdan ping islemi yaptim, daha sonra da telefonu hotspot yapip bilgisayarimdan ayni adrese ping islemi yaptim. TTL sayisindaki farka dikkat et.

https://ibb.co/QjWrgsB
    https://ibb.co/8NLq4vz

DNS konusundaki TTL cok farkli bir konu; DNS'te TTL, bir DNS kaydinin ne kadar sure boyunca herhangi bir degisiklik yapilmadan tutulacagini soyleyen bir deger. Bunu clientlara da, authoritave DNS sunucularina da iletiyorlar.

Diyelim ki X DNS sunucusunda www.motosiklet.net A name kaydi authorative olarak tutulsun,
    - Benim clientim www.motosiklet.net adresine girmeye calistiginda DNS sunucusuna nerede oldugunu sorar ve TTL degerini ogrenir.
    - Benim clientim, TTL (sn cinsinden) suresi icerisinde tekrar www.motosiklet.net adresini sordugunda, authorative DNS'e sormaz, cacheten yani kendi belleginden yanit alir.
    - Eger TTL suresi gecilmis ise, authorative DNS sunucusuna gidilir.

Yani TTL, ne kadar sureyle DNS sunucuya sorulmasi gerektigini ayarlamak icin bir deger. Uzun tutulursa DNS kayitlarinin guncellenmesi uzun surer, kisa tutulursa sunucuya gelen DNS sorgularinin sayisi artar, bandwidth artar, kaynaklar gereksiz kullanilabilir vs vs.
    Gürcan bey selam,
    aynı işlem için benim aldığım reaksiyonlar aşağıda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

PS: Gerçek bilgi

Turkcell'de network mühendisi olarak çalışan arkadaşımdan aldığım güncel bilgidir. (Bu durumda halt ettiğimizin resmidir)
    Operator, cep telefonundan pek çok bilgiyi eş zamanlı olarak kendi sunucularına çekebilmektedir,ve bu durum uluslararası yasalar ile sabit olup, cep telefonu üreticileri tarafından işletim sistemlerine entegre edilmektedir. Entegrasyonun pek çok sebebi mevcut, cihazların kayıt altında tutulmasından tutun, cep telefonunuza gönderilecek MMS ayarları, atıyorum Internet ayarları, hatta ve hatta hatırlayacağınız gibi eskiden; sms ayarları için girdiğimiz mesaj merkez numarası vardı, (Artık ip'ye döndü ayrı konu) vb. telefonunuzun verimli çalışmasını sağlayan bütün ayarların operatör tarafından yapılandırılabilir olması için, maalesef böyle bir şey söz konusu imiş.

HotSpot Hücresel verinin takibi de; Wi-Fi kartının mac adresi üzerinden gönderilen her datayı sayıp,yönetmesi durumu imiş.

Son olarak, Turkcell bu durumu uygulamaya koymayacağını duyurmuştur, bu kadar sayfa yazı boşu boşuna zaman kaybı gibi düşünülebilir, fakat bilmediğimiz pek çok şeyi öğrenmiş olduğumuz gerçeğini gözardı etmeyelim.

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Konu nihayete kavuştuğu için kilitlenmiştir. Turkcell şuan için böyle bir uygulamayı hayata geçirmeyeceğini beyan etmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)