Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kedi ve Köpek Besleyen Motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    evde beslediğimi saymazsak

dışarıdaki kediler ve köpekler içinde aylık harcamam var

genelde sadece kedi maması alıyorum.
    çünkü köpekler kedi mamasını yiyebiiyor
    ama kediler köpek mamasını yiyemiyor.
    çantamda her zaman 1 öğünlük bi kaç poşet taşırım.

özellikle sitenin girişinde özel beslediğim gri bir kedi var

sabah motoru çalıştırınca gelir.
    akşam eve gelirken motorun sesine gelir.

en son aldığım 10 kiloluk mamayı pek beğenmemişlerdi. zor alıştılar.

aranızda benim kafadan olupta kedilerin sevdiği ama çok pahalı olmayan mamalardan alan var mı ?

benim evdeki minikte bu.
    YZFR25, tommygun, tugrulbora ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    N/A
    İnstagramda göstermelik kedi ile hikaye atanlar bitmedi şimdi burda mı başladınız...
    Edt: kusura bakma baya agresifim bu konuda niyetin bu olmadığına eminim.

Motosikleti
    NC750X
    benim de beslediğim bir kedim var kara kuru bişey.. arkadaş royal caninden başka mama tüketmediği için dışarıdaki arkadaşlarına mama almaya ayıracak bütçe bırakmıyor maalesef...
    YZFR25, uzay gemisi, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Benim kediye veteriner önerdiği için royal canın sterilised alıyorum. Malum kısırlaştırılmış kedi, dikkat etmek lazım. Dışarıdakilere de hepsiburadadan alışveriş yaparken sepete atıyorum, 7 lira falan biseydi newcat. En son onu bulamadım gerçi başka değişik bişey aldım. Bazı kediler beğenmiyor ama çoğu yiyor. Motorun ilerisine doğru koyuyorum. Şerefsizler seleye çıkıp çamur yapıyor. Arka lastiğime de işiyorlar sürekli.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayda...
    burayıda ele geçirmeye çalışıyorlar

Motosikleti
    NC750X
    sayfaya zorla sokulup, kafalarına silah dayanarak zorla evcil hayvan fotoğrafı gösterilen arkadaşlar var sanırım. en yakın polis karakoluna gidip size bu işkenceyi yapanlardan şikayetçi olun derim..
    adonis84, lifegoeson13 ve yamtareroglu bunu beğendiler.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    3 tane evimde, 2 tane ofisimde var. Hepsini sokaktan aldım. Birisini köpek parçalamıştı, diğerinin bacağı kırıktı, hepsinin başına bir iş gelmişti. Her insanın hassas noktaları vardır. Bazı insanlar bu sevgiyi anlayamadığı için alay konusu falan yapmaya kalkacaklar hatta bazıları kalkmış. Onlara kızmıyorum çünkü bunu anlamaları için ancak alıp bir kedi beslemeleri lazım. Aynı motor kullanmak gibi.
    foxtrot, tugrulbora, Metela ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    scooter kullanan adam evde kedi besler,vitesli kullanan kapıda kangal.
    mustafa_325, sutlusoda ve batuhan13 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    cup kullanan ? 😂

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ben kendimi bildim bileli köpek besleyen ve kedilerden hiç haz etmeyen biriydim, ta ki şans beyle tanışana kadar

Kendisi kız arkadaşımın kedisi, şu an 17 aylık. Eve geldiğinde fare kadardı beni hiç sevmedi, sürekli saldırdı. Yatıyotum gelip elimi çiziyo, ayağımı çiziyo, ısırıyo. Ne zaman sevmeye yeltensem parçalıyodu bi yerlerimi. Sadece bana karşı değil herkese karşı saldırgandı ama bana bi tık fazlaydı.

1.5 ay kadar önce kısırlaştırdık ve artık en yakın arkadaşım. Çoğu zaman beraber uyuyoruz. Bana saldırdığı zamanlarda ondan soğumadığım için çok mutluyum. Hayvanlarımız, evlatlarımız, canlarımız.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Sokaktan 10+ kedi, tüm yeni yavrular ve 5+ köpek..

YZFR25, EldekiDebryj, Metela ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Evde 2 kedim var(sokaktan gelme). Sokakta da rahat 10 kedi vardır beslediğim. Mamayı da temizmama com adli siteden aliyorum. Hem ucuz hem saglikli olduğu yaziyor heryerde. 1 senedir bir sorun görmedim. Sokak kedisinin çöpten yemesi yerine, ucuz mama yemesi yeğdir.
    Gönenç bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Adam efsane..kedileri insan`dan guzel ehlileştirmiş helal olsun.

Video burada

https://youtu.be/zGcYabz3hYg

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Barınaktan veya sokaktan aldığım 4 kedi de bizde var. Daha doğrusu 4 kedinin yaşadığı bir evin 1 odası da eşimle bana ait.
    YZFR25 ve Gönenç bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bende hikayemi anlatacam tutmayın beni :D

bende geçen sene haziran aylarında bağcılar milliyetin oradan anayola çıkarken sıkışık trafikte sağdan sağdan bariyerlerin kenarından yavaş yavaş giderken takıldı gözüme. büzüşmüş oturmuş kafasını öne eğmiş 2 aylık bir yavru.
    şimdi küheylan...
    Gönenç ve spark79 bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de beslediğim bir kedim var kara kuru bişey.. arkadaş royal caninden başka mama tüketmediği için dışarıdaki arkadaşlarına mama almaya ayıracak bütçe bırakmıyor maalesef...
    https://i.hizliresim.com/v6RARr.jpg
    Yazdıklarımı yanlış anlama ama benim kedi x marka mamadan başka birşey yemiyor nedir ya. Hayvanı tek bir mamaya alıştırırsan yemez tabi ki. Bugün tost yerken yanıma kedi geldi. Hayvan aç ama tosttan bir parça koparıp yere bıraktım. Yemez diye düşünüyordum. Biraz kokladı. Sonra hepsini yedi. Hayvan sağlıklı ise aç olduğunda yiyebilecek herşeyi yer
    Gönenç bunu beğendi.
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kedi almayı planlıyorum.Önceden de barınaktan kedi alıp bakmıştım ama o zaman ailemle yaşıyordum bakacak birisi oluyordu.Şimdi tek yaşıyorum ev giriş katı kedi alma planım var ama alıp hayvanı da tüm gün eve hapsetmek istemiyorum.Haftada 2 gün 24 saat çalışıyorum o yüzden kedi haftada 2 gün tek başına olacak.2 tane kedi sahiplensem sorun ortadan kalkar mı yoksa ikisi de yalnızlıktan kafayı yer mi?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Evde kedim yok ama bizim sokağın haylaz ve serseri kedilerini besliyorum. Kediler için yapılmış özel mama almıyorum. Ben mamadan ziyade tavuk ciğeri, bim sosisi, bim salamı vs alıyorum. Acayip seviyorlar. Daha tavuk ciğeri ve bim sosisine hayır diyebilen kedi görmedim

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarımı yanlış anlama ama benim kedi x marka mamadan başka birşey yemiyor nedir ya. Hayvanı tek bir mamaya alıştırırsan yemez tabi ki. Bugün tost yerken yanıma kedi geldi. Hayvan aç ama tosttan bir parça koparıp yere bıraktım. Yemez diye düşünüyordum. Biraz kokladı. Sonra hepsini yedi. Hayvan sağlıklı ise aç olduğunda yiyebilecek herşeyi yer
    Evde kuru mamaya alışan veya cins kediler sokaktakilerden farklı davranışlar sergileyebiliyor. Royal canın bilinen en iyi markalardan ve bağımlılık yapmasıyla meşhur. Örnek olarak reflexin kuru mamasını daha iştahsız ve daha az tüketirken, royal canine geçince daha fazla yediğini görüyorum. Mamayı değiştirdiğinizde kedi de farklı tepkiler verebiliyor; tuvaleti harici bir yere işemek gibi.
    foxtrot bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kediler kendi acıkınca yiyen hayvanlar, zaten mama kabı sürekli dolu.. baska mama alıp koymayı denedik önüne defalarca sinirlenip yerlere devirdi mama kabını, sağı solu dağıttı falan.. uğraş dur ondan sonra psikolojisiyle tüy dökmesiyle. mamadan gayrı sadece siyah zeytine bir de salama tav oluyor. veteriner de fazla vermeyin parazit yapar dedi.. ben de bıraktım artık mamasından yesin.. elbetteki sokak kedileri gibi genellikle aç olsa (bu arada bu da sokak kedisiydi 1 aylıkken geldi) ne bulursa onu yiyecek.. ama psikolojisi bozulacak tüy dökecek vs. vs. bu da bir noktada işkencedir hayvana bu saatten sonra.. ilk kedimiz olduğu ve yanında kullanma kılavuzu vermedikleri için sadece veterinerin dediğini yaptık ve royal canin almaya başladık ve tek mamaya alışmış oldu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)