Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bu Ülke de Ucuz Arabaya Bineceksin!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de olsasm karşı tarafın sana yaptığı gibi hiç uğraşmam " git sigortadan al" derdim. O kadar kasko ve trafik ödüyorum bir de cebimden para ödemem. Hasar kaydı çıkarsa çıksın. Geçenlerde adamın biri arkadan çarptı. " Nakit ödeyeyim hasar kaydı olmasın" dedi. kaç para tutacağı belli değil, yetkili servise gitmek istemeyecek vs vs . Hiç uğraşamam onunla. Tutanak tutuldu. Kasko'dan servise bıraktım . kasko da trafik sigortasına rücu edip . 2 günde arabamı aldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de olsasm karşı tarafın sana yaptığı gibi hiç uğraşmam " git sigortadan al" derdim. O kadar kasko ve trafik ödüyorum bir de cebimden para ödemem. Hasar kaydı çıkarsa çıksın. Geçenlerde adamın biri arkadan çarptı. " Nakit ödeyeyim hasar kaydı olmasın" dedi. kaç para tutacağı belli değil, yetkili servise gitmek istemeyecek vs vs . Hiç uğraşamam onunla. Tutanak tutuldu. Kasko'dan servise bıraktım . kasko da trafik sigortasına rücu edip . 2 günde arabamı aldım.
    Tebrik ederim, kasko her zaman kazandırır. Arkadaşlar aklınızda bulunsun karşı taraf yaptırmayı teklif etse dahi tutanak tutun, müşterilerimin başına gelen hadiseler var. Tutanağı tutalım servise gidelim, parasını ödesin peşin peşin, sonra tutanağı yırtabilirsiniz. Trafik sıkıştı az ileri alalım araçları gibi tekliflerde olay yeri resmini çekin sonra ileri alın, hatta kaçma ihtimaline karşı ehliyetlerinizi değiş tokuş yapın.

Not: tutanak dahil, ehliyet, ruhsat, sigorta poliçesi, olay yeri resmi; sakın ihmal etmeyin (karşı tarafa ait) bunların fotoğraflarını çekin.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALINTIDIR :
    ''Sigortalar Birliğine sordum ve şu şekilde cevapladılar

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine 24/06/2014 15:21 de ilettiğiniz talebiniz incelenmiştir;

Hasar bilgileri merkezimiz sistemlerine sigorta şirketleri tarafından transfer edilmektedir.
    Trafik sigortalarından açılan hasar bilgileri merkezimiz sistemlerine gönderilirken hasar tutarı
    gönderilmemektedir.
    Bunun nedeni ise; trafik sigortaları karşı tarafın hasarını karşıladığı için, karşı tarafa ödenen tutar bilgisi
    verilmemekte olup, sadece kazaya karıştığını belirtmek için hasar olarak gönderilmektedir.
    Kasko sigortalarından açılan hasar dosyalarında hasar tutarı belirtilmektedir. ''

Bu durumda sen kazaya karıştın evet, ama hasarını cebinden yaptırdın veya senin aracında hasar meydana gelmedi sadece karşıda hasar var. Böyle olduğunda kazaya karışmıştır yazar ama 0 tl hasar kaydı vardır. Vereceğim link üzerinden herkes kendi aracının tramer kaydını da (suçlu suçsuz durumu) hasarını da görebilir.
    https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx
    Bu linki çalıştıramadım. Kayıt yok deyip kestirip atıyor..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)