Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Böbrek taşı mevzusu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bugün birden bire kasıklardan başlayan şiddetli ağrı sonrasında apandis bölgesi ve sağ böbreğime yayılarak ağrı ve acının doruklarına ulaştı.Haliyle hastanenin yolunu tuttuk doktor apandisten süphelendi muayne röntgen kan sonuçları 3 saate yakın sürdü emin olamadı en son ultrasonda sağ böbreğimde 21mm büyüklüğünde taş gözlemlendi.Doktorun söylediğine göre 5-8mm olanlar kendiliğinden düşüyormuş fakat benimkinin düşme gibi bir ihtimali yokmuş düsse bile mesaneyi yada idrar yollarını tıkar dedi her türlü ameliyat olman lazım dedi.Yarın ürolojiden randevum var biraz araştırdım ameliyat ile taşın alınması her vakada olmasada kronik böbrek yetmezliğine yol açma durumu oluyormuş bu biraz tedirgin etti.İdrar yolundan girilip lazer ile taş kırma işlemi yapılıyormuş kişinin kendinde ve ayık olması gerekiyormuş kendimi bilirim bu durumda benim için imkansız gibi düşer bayılırım düşündükçe bile içim bir tuhaf oluyor son olarak ultrasonik dalga yöntemi ile taş kırılması var seans ücretleri 1.500 liradan başlıyor onuda araştırdım 1-1,5 cm üzeri kırılmıyor falan yazılmış birtane merkez ile görüştüm 2.1cm büyüklüğünde dedim kırarız dediler yine araltırmalarımda 2-3 seansta tamamen kırıldığını söyleyenler var onların arasında en büyük olanı 15mm büyüklüğünde idi ve 3 seansta kırılmış çok kararsız kaldım ameliyat seçeneğini şuan için eledim diğer 2 seçeneğe yoğunlaştım tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Bu arada zaman zaman yorumlarda denk geliyordum çinli motor ve titreşim mevzusunda böbrek taşı döktürür diye o iş öyle olmuyormuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Geçmiş olsun.
    ayzek bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun. Böbreğin tamamını alsalar dahi diğeri (sağlıklı ise) son derece yeterli, yetmezlik olmaz, amcamın tek böbteği var taş gibi maaşallah.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Böbreğin tamamını alsalar dahi diğeri (sağlıklı ise) son derece yeterli, yetmezlik olmaz, amcamın tek böbteği var taş gibi maaşallah.
    Tek böbrekle tabikide yaşanılabilir fakat ameliyat dışında 2 yöntem daha mevcut ameliyat ile böyle bir risk ne kadar göze alınabilir tartışılır.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ayzek ggeçmiş olsun kardeşim ,şöförlük yaptıgım yıllarda acile böbrek taşından kıvranan çok hastayı
    yetiştirmiştim. Nasıl kıvrandıklarının canlı şahidiyim . Ben hayatımda , biri bypass,diğerleri farklı
    farklı olmak üzere 6 büyük ameliyat geçirdim. Ama hiç biri böbrek taşı kadar ızdıraplı değildi.
    Senin sosyal güvencen yok mu? Şu an ülkede en iyi doktorlar devlet hastanelerinde. Atatürk' - beni
    Türk doktorlarına emanet edin - sözünü boş yere söylemedi. Tekrar geçmiş olsun.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şişli Etfal'in ürolojisi çok iyi mesela, hastane dökülüyor ama çok başarılı uygulamalar yapıyorlar. Oraya da bir görünün.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayzek ggeçmiş olsun kardeşim ,şöförlük yaptıgım yıllarda acile böbrek taşından kıvranan çok hastayı
    yetiştirmiştim. Nasıl kıvrandıklarının canlı şahidiyim . Ben hayatımda , biri bypass,diğerleri farklı
    farklı olmak üzere 6 büyük ameliyat geçirdim. Ama hiç biri böbrek taşı kadar ızdıraplı değildi.
    Senin sosyal güvencen yok mu? Şu an ülkede en iyi doktorlar devlet hastanelerinde. Atatürk' - beni
    Türk doktorlarına emanet edin - sözünü boş yere söylemedi. Tekrar geçmiş olsun.
    Abicim çok sağol sigortam var asıl sorun şu doktorlara bir türlü güvenemiyorum özellikle devlet hastanelerindeki genç doktorlara bir kaç ay önce bacağımda sivilceye benzer birşey çıktı aslında araştırmalar sonucu bunun yağ bezesi iltihabi olduğunu öğrendim yinede doktora gittim doktor tanı koyamadı ertesi gün gelmemi diğer hocasınında görmesini istedi ertesi gün gittim ikisi bana ben onlara sonra beklettiler beni 7 tane doktor bakındılar gittiler kendi aralarında konuştular bir tanı koydular ilaç yazdılar 4 aydır kullanıyorum bir faydasını görmedim bugünde 5 saatte tanı koyamadı ultrasonu yapan doktor branşı olmamasına rağmen taşı ve kasıklarda ağrı vs yapacağını söyledi kararsız kaldım yarın bir doktor ile görüşeyim sağlık ocağındaki doktor sadece soğuk algınlığı ağrı kesici verebiliyorlar sanırım en ufak birşeyde öylece bakakalıp hastaneye sevk ediyorlar açıkcası kararsızım bu konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şişli Etfal'in ürolojisi çok iyi mesela, hastane dökülüyor ama çok başarılı uygulamalar yapıyorlar. Oraya da bir görünün.

Etfalin yarısı taşındı diye duydum muhtemel doktor yoktur diye sancımında fazla olmasından dolayı okmeydanı hastanesine gittim

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Gideceksen bence üniversite hastanesine yada paran varsa ün yapmış özelde ki bir doktora git. Dediğin gibi yeni gelen doktor arkadaşlar çok kötü durumdalar sektörde olmama rağmen çoğuna güvenmiyorum.
    ayzek bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Arkadaşlar tartışmaya gerek yok adamın böbrek taşı sizin kafanızamı geldi sabah sabah atışıyorsunuz. Bu kardeşte moral olsun diye söyledim diyor. Sende uzatma kardeşim tadınız kaçmasın.

Not: Çatalca karamandere suyunun bu konuda çok faydalı olduğunu duymuştum yukarıda da söylenmiş. Ancak bu düşürmek için faydalı bildiğim kadarıyla. Taş büyükse tavsiye etmem çünkü harekete geçirip ağrını arttırabilir.👍
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum
    ayzek bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Geçmiş olsum aynı derdi çekip buraya konu açanlardan biriyim ben.
    Ancak kırdırma da penisten kalınca bir aparatla girip çalıştıklarını ve asıl derdin sonrasında başladığını duydum. Yani tamam kırılıyor parçalanıyor ama o parçaların hepsi idrar yolundan tek tek çıkıp düşmek ve hepsi ayrı ayrı acı vermek zorunda.. Bunu da benim gibi damdan düşen biri anlar ancak..
    Uzay çağında halen bu konuya çözüm bulamadılar ya ona yanarım. Gir kardeşim böbreğe bir enjektörle.. Sık ilacı taşun olduğu yere 2 saatte ertisin kuma çevirsin taşı.. Yapılamaz mı? Yapılır bence ama sanki özellikle gelir kapısı kapanmasın diye yapmıyorlar diye düşünüyorum.
    Bu arada limon ve eşkina balığı taşını da araştır değerlendir. İşe yarıyor eritip ufaltıyor. Gerçi aynı zamanda çok şey denedim hangisi kesin bilemiyorum ama bu taşı çok kimse tavsiye ediyor.
    Allah yardımcın olsun,inşallah en kısa sürede en az ağrı acı ile kurtulursun bu dertten...
    ayzek bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kardeşim.

Tvs 150si olan birisini bul, artçı olarak uzun yol yap.

Sakat binip sağlam inersin
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Böbreği kurtardın demekki.. Ameliyatta risk kaldımı ki?
    Eşkina taşını mutlaka araştır. Mutlaka...
    Hiç farkına varmadan böbreği çürütenler var Allah korusun. Peşini bırakma aman diyim. Kanalı tıkarsa ne olur sordun mu doktora?

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Böbrek ağrısı başka hiçbir ağrıya benzemiyor, kalbinizi sökseler bu kadar ağrı duymazsınız iddia ediyorum. Hani Allah düşmanımın başına vermesin denir ya öyle bir durum. Geçmiş olsun..
    Ben bizzat uyguladığım ve işe yarayan şeylerden bahsedeceğim.. Kaynar su içine birkaç avakado yaprağı koyuyorsunuz ve yarım limonu sıkıyorsunuz, bu şekilde içilebilecek sıcaklığa geldiğinde içiyorsunuz. Bir de böbrek için İzmir Torbalı Tekeli Köyü'nde bir su var, sicim gibi akıyor o işe yarıyor. Aynı sudan Antalya Kumluca'da baraj yolundan gidiyorsunuz sapa bir yer orada akan bir su var, içince taşı kumu düşürüyor.

Böbrek kumu ve taşı kişiden kişiye değişen biyoloji ile ilgili bir durum. Bu taşı yok etseniz bile bir süre sonra tekrar oluşacak bu yüzden alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Süt ürünlerini kesinlikle azaltacaksınız, musluk suyu kesinlikle ve kesinlikle içmeyeceksiniz, kalsiyum içeren ürünleri kullanmayacaksınız ve bol bol limonlu su içeceksiniz..

Tekrar geçmiş olsun..
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sultanselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o küçültecek dediği ilacın adı nedir ?
    İlacın adı üromisin bütün idranını falan yapıp yatmadan önce içecekmişim tek kullanımlık kututa 1 tane var içip yatacakmışım o sabaha kadar eritecekmiş çişin falan gelirse tutabildiğin kadar tut dedi bunun dışında 2 ilaç daha var onlar ağrı kesici ama

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Saka gibi olucak ama megelli ve duke 390 kullanarak bobrek tasi dokebilirsiniz

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Aynı acıları defalarca yaşadım. Son 1 yıla yakın bir şey yok çok şükür. En son taş diye şüphelendim ama kum döküyormuşum. O da aynı ızdırabı verdi.

Bu arada taş mesaneye düşmeden ağrılar oluyor, mesaneden sonra kolay gözüyle bakıyorum ben

Kontrolleri iyi bir doktora yaptır. Zira düşürmüşsün dediği taş (ki normal yolla düşüremezsin demişti) 17 gün sonra ansızın gelen sancı ile mermi gibi çıktı

Motosikleti
    Valla dostum,kanalın tıkanmasını filan bekleyemezdim ben olsam. Eğer bahsettiğin ilaç işe yararsa ne ala yaramazsa ertesi gün operasyon şart bence..
    Bildiğin sabaha kadar kendi kendimi dövüyor,yerden yere atıyordum ben. Sabaha karşı bitap düşüp uyuyakalırsam seviniyordum.
    Aman ilaçtan sonra bir film daha çektir hemen lütfen. Beklemek bana göre (senin durumunda ve taşın büyüklüğü gözönüne alındığında)her geçen saat daha büyük acılar ve risk demek.
    Ben 3. Taşı düşürdüğümde hurma çekirdeği sandım bildiğin.. O kadardı şekil ve görüntü olarak. Ama ne sen sor ne ben hatırlayayım...

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dostum,kanalın tıkanmasını filan bekleyemezdim ben olsam. Eğer bahsettiğin ilaç işe yararsa ne ala yaramazsa ertesi gün operasyon şart bence..
    Bildiğin sabaha kadar kendi kendimi dövüyor,yerden yere atıyordum ben. Sabaha karşı bitap düşüp uyuyakalırsam seviniyordum.
    Aman ilaçtan sonra bir film daha çektir hemen lütfen. Beklemek bana göre (senin durumunda ve taşın büyüklüğü gözönüne alındığında)her geçen saat daha büyük acılar ve risk demek.
    Ben 3. Taşı düşürdüğümde hurma çekirdeği sandım bildiğin.. O kadardı şekil ve görüntü olarak. Ama ne sen sor ne ben hatırlayayım...
    Şuan pimi çekilmiş bomba gibi ne zaman nerede patlayacak belli değil bu durum daha çok rahatsız ediyor beni şuanki durumda ameliyata sıcak bakmama nedenleri kapalı yolla işlem yapmalarımı bilemedim dışarıdan şuandaki taşın mevcut olduğu kanala delik açılıp alınabilirdi aslında enfeksiyon riskinden dolayımı böyle yapıyorlar yoksa öbür türlüsü dahamı kolay bilemedim şuan ağrım yok ama taşın olduğu yere elimle ufak baskı yaparsam ağrı yapıyor açıkcası ilacın eriteceğinide sanmıyorum belki öevcut yapısını bozabilir bir kısmı parçalanabilir diye düşünüyorum eğer böyle bir ilaç bu taşı eritseydi ne ameliyat ne lazar nede ultrasonik tedavi olurdu birde bu sancıyı çeken insanlar ilaçtan pek bir beklentim yok anladığım kadarıyla doktorun 2cm altına düşürüp lazer ile kırma yöntemine gidecek başka mantıklı gelen yanı yok tek sevincim böbreğin yarılıp hasar almaması olacak şuanki konumu en masumane olan kısımda mesanede riskli bölge şuanki konuma göre bakalım nasıl olacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)