Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Böbrek taşı mevzusu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Herhalükarda Allah yardımcın olsun. En kısa sürede en acısız şekilde kurtulun inşallah...
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Geçmiş olsun. Çeşmeden su içmemeye özen gösterin
    ayzek bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlacın adı üromisin bütün idranını falan yapıp yatmadan önce içecekmişim tek kullanımlık kututa 1 tane var içip yatacakmışım o sabaha kadar eritecekmiş çişin falan gelirse tutabildiğin kadar tut dedi bunun dışında 2 ilaç daha var onlar ağrı kesici ama
    dostum o ilaç enfeksiyon için antibiyotik diye biliyorum. sen başka doktora göründün mü ?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Çeşmeden su içmemeye özen gösterin
    Bizim evde yemekler hatta çay bile içme suyu ile yapılır malum istanbulun suyu içilecek düzeyde değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Alıntı sultanselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o ilaç enfeksiyon için antibiyotik diye biliyorum. sen başka doktora göründün mü ?

Üroloji doktoruna göründüm bugün ilacıda o verdi şöyle yap böyle kullan dedi anlattı diğer ikisinin biri ağrı kesici diğeri kas gevşetici internetten baktımda antibiyotik diyo gerçekten peki niye verdi bunu bana taşı eritecek falan dedi dünkü tahlillerde enfeksiyon falan çıkmadı üstelik

Motosikleti
    Mondial Rx3
    @ayzek
    Geçmiş olsun.
    Benim de başımdan böbrek taşı mevzusu geçmişti.
    0.9 cm büyüklüğünde ufak bir taştı. Yanlış hatırlamıyorsam ıvp işlemi ile sağ böbreğimin taş sebebiyle süzme işlemi yapmadığı ortaya çıkmıştı. Muayene olduğum doktor seni ameliyat etmeyeyim eğitim araştırma hastanesinde bu taşı ses dalgası ile kirabilirler deyip araştırma hastanesine sevk etmişti. Araştırma hastanesindeki sevgili doktorlar bu taş kırılmaz kesin ameliyat, böbreğin çalışmıyor falan filan deyip beni yarın gel kan ver ameliyat günü al şeklinde moral bozucu şekilde gönderdiler. Geldim kan verdim. Ameliyat sıkıntılı biliyorsun. İdrar yoluna hortum yerleştirip oradan kamera falan girip taşı kiriyorlar. Taşlar düştükten sonra tekrar o hortumu aldiriyorsun falan bir sürü yan etkisi mevcut. İdrar tutamama vesayre.
    Kan verdim. Sonuçlar sonra çıkacak falan. Dedim son kez başka bir doktora göstereyim röntgen ıvp sonucunu aldım gittim. Doktor bey sordu seni kim ameliyat etmek istiyor? Dedim başka doktorlar.
    Ya dedi bu taşı kırarlar git kirdir. Biraz para harcarsin ama ameliyat olmazsın.
    Sonra özel bir hastanede soluğu aldım. 2 seansta taş falan kalmadı. O zaman 2600 TL gibi bir fiyattı. 5 sene önce.
    İmkanın varsa taş kırma ünitesi olan hastanede kirdir.
    Saygılar.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fangelus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ayzek
    Geçmiş olsun.
    Benim de başımdan böbrek taşı mevzusu geçmişti.
    0.9 cm büyüklüğünde ufak bir taştı. Yanlış hatırlamıyorsam ıvp işlemi ile sağ böbreğimin taş sebebiyle süzme işlemi yapmadığı ortaya çıkmıştı. Muayene olduğum doktor seni ameliyat etmeyeyim eğitim araştırma hastanesinde bu taşı ses dalgası ile kirabilirler deyip araştırma hastanesine sevk etmişti. Araştırma hastanesindeki sevgili doktorlar bu taş kırılmaz kesin ameliyat, böbreğin çalışmıyor falan filan deyip beni yarın gel kan ver ameliyat günü al şeklinde moral bozucu şekilde gönderdiler. Geldim kan verdim. Ameliyat sıkıntılı biliyorsun. İdrar yoluna hortum yerleştirip oradan kamera falan girip taşı kiriyorlar. Taşlar düştükten sonra tekrar o hortumu aldiriyorsun falan bir sürü yan etkisi mevcut. İdrar tutamama vesayre.
    Kan verdim. Sonuçlar sonra çıkacak falan. Dedim son kez başka bir doktora göstereyim röntgen ıvp sonucunu aldım gittim. Doktor bey sordu seni kim ameliyat etmek istiyor? Dedim başka doktorlar.
    Ya dedi bu taşı kırarlar git kirdir. Biraz para harcarsin ama ameliyat olmazsın.
    Sonra özel bir hastanede soluğu aldım. 2 seansta taş falan kalmadı. O zaman 2600 TL gibi bir fiyattı. 5 sene önce.
    İmkanın varsa taş kırma ünitesi olan hastanede kirdir.
    Saygılar.
    10 gün sonra kontrol var işte ona görede hareket edeceğim taş korma merkezi ile dün görüşme yaptım görüşmede kırarız dediler hatta ücretsiz muayne teklif etmişlerdi gelin bir bakalım türüne boyutuna demişlerdi merkezde uzak değil olmadı birde orası ile görüşeyim bir kişinin ağzına bakmamak lazım adam taşı eritecek diye ilaç yazdım diyor ben öyle sanıyorum sultanselim antibiyotik diyor bakıyorum cidden antibiyotik çıkıyor yazdığı ilaç
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Yamtareroğlu arkadaşımızın söylediklerini ve ilaveten kırkkilit otu çayını biz üç arkadaşımızda uyguladık iki arkadaşta işe yaradı kontrolü de çok kolay önce ve sonra idrarı cam şişelere yapıyorsun işe yarıyorsa uygulama taşı eritiyorsa idrar bulanık oluyor kontrola gittiğinde taş küçülmüş oluyor
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    fazer
    Arkadaş kime sorsam bira iç diyor. Doğruluk payı ne bunun :D

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Fazerdemır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş kime sorsam bira iç diyor. Doğruluk payı ne bunun :D
    Çok fazla işetir.Aynı şey suyla da olur ama biranın diüretk etkisi var diye biliyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin.

Bizim buralardaki (Kocaeli) Dümbüldek suyunun çok faydalı olduğunu söylüyorlar.

Gerçi son ziyaretimde suyun doğal kaynağının çeşme suyuna karıştırılıp akan suyu mahvettiklerini duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Çok iyi geldiği söyleniyor bu suyun.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin.

Bizim buralardaki (Kocaeli) Dümbüldek suyunun çok faydalı olduğunu söylüyorlar.

Gerçi son ziyaretimde suyun doğal kaynağının çeşme suyuna karıştırılıp akan suyu mahvettiklerini duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Çok iyi geldiği söyleniyor bu suyun.
    İnternetten araştırdığımda birçok şeyr denk geldim sagolsun buradanda yardımcı oluyorsunuz kendi tecrübelerini paylaşanlar tavsiyede bulunanlar eksik olmasın hepsini akkımın bir köşesine yazıyorum hepinize çok teşekkürler.
    Fakat bende suan için durum farklı tavsiyeler muhakkak işe yarıyordur ama bunlar düşürmek için olan şeyler yani bendeki boyutu biraz yüksek olduğundan doğal olarak kendiliğinden bu dıları çıkamayacak.Bu durumda öncelik bunu atılabilir boyuta getirmek sonrasında o tavsiyelerinize uymak olacak.Keşke şu taşı kıracak eritecek bir formül olsada denesek pazartesi günü taş kırma merkezi ile görüşüp muayne olacağım randevu aldım orası ne diyecek bakalım bu arada idrar yaparken hafif yanma başladı idrar sonrasıda hafif bir sızlama oluyor çok sık tuvalet ihtiyacı duyuyorum çok sık aralıkla çıkıyorum ama idrar azar azar oluyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Kanalı tıkamaya başladığından sık ama az oluyor.
    Eşkina taşı ve limon düşürmek değil eritmek için zaten.. Taşın çevresi dikenli tel gibi,onları eriterek yolda daha rahat,çevreye takılmadan tahriş etmeden yol almasını sağlıyor.
    ayzek bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Geçmiş olsun..

Sizin konuyla ilgili gelişmeleri ilgiyle takip ediyorum..Tıpta bir çok bilimsel genellemeler olsa da her insanın vücudu kendine has özellikler taşır..

Her çözüm herkeste aynı sonucu vermez.. Anlattıklarınızdan bakarak bu sorunu ameliyatsız atlatacağınızı düşünüyorum..

Tekrar geçmiş olsun.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Acilden yeni geldim bu sefer daha şiddetli vurdu sancısı serum taktıkar serum bitti sancım geçmedi doktor biraz sonra geçer dedi böbrekle mesane arasında duruyor hala muhtemel sıkıştı dışarıdan delik açılıp tüp ile ameliyatla alınabilir dedi birde onu araştıracağım elden ayaktan kesildim nefesimi kesti nasıl illet birşeymiş bu birde mesane boş dedi idrarını tutmaya çalış dedi o nasıl olacak tutunca sancı daha fazla oluyor

Motosikleti
    Pazar günü başlayan ağrılar gece boyu hatta pazartesi günüde devam etti dün randevum vardı ücretsiz muayne oldum ön görülen 2 yada 3 seanstı o kadar sancım vardıki gitmişken ilk seansa gireyim dedim 1.500 tl gibi bir rakama eswl yönteminin ilk seansını aldım dün akşam ve sabaha kadar süren sancılarım devam etti az önce taş düşürdüm hala sancım var malum bölgede fena sızlıyor tamamımı düştü bilmiyorum pazartesi günü kontrolde belli olacak taş düşümünden sonra rahatlama olmuyormuydu ?
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ameliyat ok de ayık olmak ne demek la, genel aneztezi olmadan düşüncesi bile kötü

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inşallah en yakın zamanda sağlığına kavuşursun.
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)