Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pilavüstü Patates Kızartması..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bir tek ben mi müptelasıyım bunun..Hani pilav üstü döner kavurma et vs kombineden daha çok seviyorum..
    mete_han bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekmek arası patates kızartması. öğrenciyken her gün yerdik.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekmek arası patates kızartması. öğrenciyken her gün yerdik.
    Sene 98-01 lise zamanlari,okulun karsisinda tostcu zafer abi vardi,adam salcali tostun kralini yapardi..icine çemenli karisim surerdi.evden getirdigim pet sise ayranida yaninda icerdim...

ahh ulan sucuk ve kaşarı buldukta yemedik mi? ama nerdee..ama bu tost ogrenci adama beyti kebap gibi gelirdi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 98-01 lise zamanlari,okulun karsisinda tostcu zafer abi vardi,adam salcali tostun kralini yapardi..icine çemenli karisim surerdi.evden getirdigim pet sise ayranida yaninda icerdim...

ahh ulan sucuk ve kaşarı buldukta yemedik mi? ama nerdee..ama bu tost ogrenci adama beyti kebap gibi gelirdi.
    salçalı ekmek candır.

ortaokulda, 88-89 yılları, her sabah simit-ayran ile kahvaltı yapardım. bahçede, böyle kimsenin olmadığı bir köşede, sinsi sinsi yerdim. ayranın son yudumu ile simitin son lokmasını denk getirmeye çalışırdım.

ne değişik kafalar var be.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    O bence etek gücümüz yetmediğindden.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Yafu her gün 4 tane şeker hapına mahkum Bursalıya inat olsun diye mi yazıyonuz bu gıda reklamlarını ? Hem patates,hemi de pirinç pilavı şeker
    hastalarına yassah hemşerim . Biz de o yasaklara ayın tek günlerinde riayet ediyoruz. Çift günlerinde ne mi yapıyorum. - O yasağı yazan doktorun
    pantolonunu dikeyim diyorum . Pilav ,patates, baklava dolu günler ümidiyle.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yafu her gün 4 tane şeker hapına mahkum Bursalıya inat olsun diye mi yazıyonuz bu gıda reklamlarını ? Hem patates,hemi de pirinç pilavı şeker
    hastalarına yassah hemşerim . Biz de o yasaklara ayın tek günlerinde riayet ediyoruz. Çift günlerinde ne mi yapıyorum. - O yasağı yazan doktorun
    pantolonunu dikeyim diyorum . Pilav ,patates, baklava dolu günler ümidiyle.
    ali abi günaydın. ben herhangi bir doktora gidip muayene olmadım ama pilav, şekerli gıdalar, ekmek yediğim zaman müthiş rahatsız oluyorum. demek ki şeker hastasıyım. sizce?

Motosikleti
    Hoka Sende şeker hast. olup olmadığını anlamanın en kolay ve en doğru yolu ? Gece 24 den sonra hiç bir şey yemiyorsun, ertesi sabah aile hekimine
    hiç bir şey yemeden geldiğini, şeker testi için kan vermek istediğini, hatta olabiliyorsa geriye dönük test de yapabiliyorlarsa onu da yaptırmak istediğini aile hekimine söylüyorsun . Geri kalanını zaten doktor seni yönlendiriyor. Şekerin en iyi tarafı seni hiç bir zaman öldürmüyor. Alçak
    sürünmeye devam ediliyo. Eğer doktorunun tavsiyesine uyarsan daha az sıkıntı ile yaşam sürüyosun . Şol fakir gibi kulağını çekeyim o doktorun dersen,
    hayat kaliten eksilere doğru inmeye başlıyo. Hak Teala bütün arkadaşlarıma sağlık dolu yıllar nasip eyleye.
    Son Ütücü bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salçalı ekmek candır.

ortaokulda, 88-89 yılları, her sabah simit-ayran ile kahvaltı yapardım. bahçede, böyle kimsenin olmadığı bir köşede, sinsi sinsi yerdim. ayranın son yudumu ile simitin son lokmasını denk getirmeye çalışırdım.

ne değişik kafalar var be.
    Lisede bende hem antisosyallik hemde fakirlik sebebiyle her gün tek simit yerdim.Simiti vapurla eve dönerken yerdim orası ayrı konu.A

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lisede bende hem antisosyallik hemde fakirlik sebebiyle her gün tek simit yerdim.Simiti vapurla eve dönerken yerdim orası ayrı konu.A
    koca ülkenin sindirim sistemi simitle dönüyor lan, hayret! simit olmasa ne yapardık?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoka Sende şeker hast. olup olmadığını anlamanın en kolay ve en doğru yolu ? Gece 24 den sonra hiç bir şey yemiyorsun, ertesi sabah aile hekimine
    hiç bir şey yemeden geldiğini, şeker testi için kan vermek istediğini, hatta olabiliyorsa geriye dönük test de yapabiliyorlarsa onu da yaptırmak istediğini aile hekimine söylüyorsun . Geri kalanını zaten doktor seni yönlendiriyor. Şekerin en iyi tarafı seni hiç bir zaman öldürmüyor. Alçak
    sürünmeye devam ediliyo. Eğer doktorunun tavsiyesine uyarsan daha az sıkıntı ile yaşam sürüyosun . Şol fakir gibi kulağını çekeyim o doktorun dersen,
    hayat kaliten eksilere doğru inmeye başlıyo. Hak Teala bütün arkadaşlarıma sağlık dolu yıllar nasip eyleye.
    dediğini yapacağım ali abi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Sizin yüzünüzden bu yağmur da gidip simit aldım..

Spor(vg) yükleme dönemlerinde pilav/patates/kırmızı pancar turşusu kombinesini bolca yaptığım için şuan hiç çekici gelmedi ama sıcak beyaz ekmek arası patates kızartması/ketçap/mayonez/bol tuz dörtlemesine hiçbir zaman hayır demem.

sey_47 bunu beğendi.

Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yüzünüzden bu yağmur da gidip simit aldım..

Spor(vg) yükleme dönemlerinde pilav/patates/kırmızı pancar turşusu kombinesini bolca yaptığım için şuan hiç çekici gelmedi ama sıcak beyaz ekmek arası patates kızartması/ketçap/mayonez/bol tuz dörtlemesine hiçbir zaman hayır demem.

https://i.hizliresim.com/grkDP2.jpg
    karbonhidrat arası karbonhidrat

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üniversitede öğrenciyken bir arkadaş tüm pişmiş tavuk alıp evde patates kızartıp, pirinç pilavı yapardı. Onları da sırasıyla tavuk, üzerine patates kızartması üzerine pirinç pilavı şeklinde döşerdi. O zaman sevmezdim ama şimdi canım istiyor. Demek ki öğrenciliği özledim.

öğrenciyken sadece çorba ile gün geçirdiğim zamanlar oldu! para yoktu çünkü. çorba da farzı misal bugünün parasıyla 50 kuruş gibi bir şeydi. vay arkadaş!

Motosikleti
    Hoka inşaallah sende şeker normal seviyelerde çıkar. Eğer hafif farklı çıkarsa o da kafaya takılacak bir şey değil . Çok farklı çıkarsa işte o zaman
    stres kontrolünü öğrenmen gerek . Dünya yansa dikeyim anasını diyebilmeyi öğrenmen lazım. Hayırlı haberini bekliyoruz. Selamlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PATSO iyidir; fakir doyurur (tabi burada sadece ekmek arası patates bu)

Pilav üstü patates yemedim; ama pilav üstü ketçaplı tavuk yedim, güzel oluyor.

Pilav üzeri mi :D İlk defa duyduğum bir tarif :D

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yanında bir de ejder meyveli smootie var ise değmeyin keyfe ...

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    biranın üstüne yenen kokoreçin tadını hiçbir şey veremiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)