Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Telefon Kayıt Ücreti 170₺>618₺

Motovento
    REKLAM ALANI
    Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Yurtdışından getirilen telefonlar için kayıt harcı 170₺ den ilk önce 500₺ ye daha sonra da 618₺ ye yükselerek harç yerine haraca dönüşmüştür. Bilginize.

Ben hep 170₺ lik telefon kaydettiriyorum ve Ameriga bizi kıskanıyor diyecek arkadaşları yorumlara beklerim. He bide bu artışı savunacak arkadaşlar olmazda olmazımız onlar da gelsin.

Kaynak:
    https://m.haberturk.com/telefon-harc...2339-teknoloji

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskiden günde 3-4 tane kayıt yaptıran olurdu fakat bu zamlardan sonra kayıt işi bıçak gibi kesildi.

şöyle diyelim, eskiden küçük bir ilçede devletin kasasına günde en az 500 lira girerdi, zamlardan sonra girmiyor.

yanisi, o 500 liradan da olduk iyi mi?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    2019 yılından korkmaya başladım

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bir kerede iyi oldu diyebileceğimiz bir haber gelmiyor. Gerçekten 2019 da neler olacak kestiremiyorum. Olan bize oluyor makarna yiyenler memnun. Zaten yurt dışına çıkamıyodum banane tarzında düşünceleri var.

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden günde 3-4 tane kayıt yaptıran olurdu fakat bu zamlardan sonra kayıt işi bıçak gibi kesildi.

şöyle diyelim, eskiden küçük bir ilçede devletin kasasına günde en az 500 lira girerdi, zamlardan sonra girmiyor.

yanisi, o 500 liradan da olduk iyi mi?
    Eskiden herkes yurt dışından telefon alıp 170tl ücret ödeyerek vergiden kurtarılabiliyordu. Şuan 618 tl verirseniz yurt içinden alacağınız telefonla hemen hemen aynı fiyata gelecek. Dolayısıyla atıyorum 5000tl lik bir telefon aldığınızda 170 tl den daha fazla para kazandıracaksınız devlete. Ayrıca distribütör kargocu bilmem nesi de kazanacak.

Bu şartlarda da telefon alamıyoruz orası da ayrı bir konu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bazen tatile gelince kendi telefonumu kullanmak için kaydettiriyordum telefonumu. Fiyatından bağımsız, geri zekalı yönetilen üçüncü dünya ülkelerine mahsus bir uygulamaydi. Tek varolma sebebi, ÖTV ve benzin vergileri gibi, adamakıllı zenginlerden alınması gereken vergiyi, dolaylı vergilerle, zaten vergi alınan halka yayma çabaları. Telefonun içine yerel sim kartı koyup kullanmak varken, bankayla PTT'yle uğraşmak zorunda kalınıyor(du).

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Kural [ Z ] ve SuleymanE bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Devam aynen devam.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Vergiye dayalı bir devlet olduk herşeyi özelleştirirsen gelir kapıların kalmaz üstüne üstelik üretmez ve üretene üretmemek için engel çıkartırsan vatandaşın cebindeki paraya göz dikersen herşey olur bu ülkede temennim ülkeyi bu hale sokanların bir an önce defolup gitmesi yerine geleceklerinde ülkeyi eski refah durumuna getirmesi yıllar sürer görürmüyüz bilemem en basidi ecevit zamanındaki refah seviyesine ulaşmamız bile yıllar sürer millet ay sonunu getiremiyordu şimdi ayın ortasında parasız kalıyor vatandaş yazık vallahi

Üşengeçliğim sonucu 170tl yi kacırdım 618 e yakalanmamak icin biraz önce 500tl ödeyerek hallettim ölüm sıtma durumu mutluyum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    E kimse yazmamış? Bu da mı bana kaldı... Neyse, buyrun:

Yol yabdı
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    itibarın elbette bir bedeli olacak.
    insanlar alıştıklarından durmamaya devam ettikçe bunun gibi çok haber alacak.
    Ne zaman bir tepki olacak o zaman düzelme başlayacak.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itibarın elbette bir bedeli olacak.
    insanlar alıştıklarından durmamaya devam ettikçe bunun gibi çok haber alacak.
    Ne zaman bir tepki olacak o zaman düzelme başlayacak.
    Fransada akaryakıta %10 luk zamdan sonra fransa karıştı bize müstehak böyle şeyler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    falcon flash 100
    İnsanları zorla kanun dışı işlere zorluyorlar. Bazı açık gözlere yeni ekmek kapısı açıyorlar.
    MSMorkan bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    O değilde lan bu şampuan fiyatları ne böyle 20 lira nedir yahu..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Patron çıldırdı diyorum sizlere, inanmıyorsunuz.

Önce çalışmayandan nasıl vergi alırız deyip GSS diye bir şey çıkartıp işsiz kesimi haraca bağladılar. Ülkede para yok derken makam araçları sürekli en iyileriyle yenilendi, ıhhh, tepki yok.
    Para yetmiyor, daha fazla vergi lazım, doğalgaza zam, elektriğe zam derken vergi rekortmeni holdinglerin milyonlaca dolarlık vergi borçlarını tek kalemde çırt diye üzerini çizerek sildiler, yine kimseden itiraz yok. Bırak itiraz etmeyi, hatta bazı kesimden kişiler "ahhh, ohh, yetmez ama evettt, biraz daha..." gibi sevgi içeren destek gösterilerinde bile bulundular.

Sorarım size peki bu durumda patron ne yapsın? Hazır böyle sevimli, itaatkar ve ponçik bir kitle bulmuşken öpmesin mi?

Yakında nefes alma vergisi de gelirse hiç şaşırmam. Ben hep 10 liralık nefes aldığımdan...
    rasitkoksal bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde lan bu şampuan fiyatları ne böyle 20 lira nedir yahu..
    ben hep bim'den aldığım için sorun yok. deterjandan hallice ama o köpürtmesi yok mu, anlayamazsınız!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hep bim'den aldığım için sorun yok. deterjandan hallice ama o köpürtmesi yok mu, anlayamazsınız!
    Hallice derken? bilakis ta kendisi. Tabaklarınızı yıkarken kullandığınız ve pek güzel köpüren bulaşık deterjanının ta kendisi: sodyum lauryl sülfat.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    sinekten yağ çıkarma zihniyeti... ne yapsa yeridir.. hatta öyle alıştırdılar ki milleti bu duruma, kimsenin umurunda olmuyor zam falan.. hatta savunanlar var bu yollar neyle yapıldı işte vergilerimizle falan diye.. artık he he diyip yok yok 'ohhh ohhh' diyip geçiyor insanlar.. yani herkes işin gırgırında artık.. istedikleri toplum türü buudu ve başardılar işte..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Dünyanın hiç bir ülkesinde olmadığı kadar lüx yaşayan ülkenin insanları ... İnşaat işçisinin elinde holding sahibinin kullanmadığı telefon ! Az bile bu kafaya.....
    https://www.haberturk.com/turkiye-de...793115-ekonomi
    https://www.aksam.com.tr/ekonomi/aki...k/haber-493899
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)