Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dövüş Sporu Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar çalışmak ve pubg den başka aktivitem yok bu sıralar. Bi dövüş sporuna sarasım var. Boy 1,78 kilo 95. Hem kilo veririm hem biraz fitleşirim hem de elle tutulur bi yeteneğim olur diyerekten budy mudy yerine hocalardan bi iki dayak yiyim diyorum.

Mastro diye fransız bi emmi var adam efsane bi taktik geliştirmiş Ufak tefek taktikler ile kendini rahatlıkla savunabiliyor. Çokta şekil görünüyor karşıdan bakınca. Türkiye de eğitimini veren bi hoca varmıdır dedim ama bulamadım.

Bunlar fasa fiso kick boxtan gayri yalan diyen bi kesimde var. Ki mastro emmi bi kickboxer den temiz dayak yemiş ama derdimiz ring değil tabi ki
    spor olsun kendimizi savunabilelim yeter. Millete biber gazıyla girişmeyelim sonra

Fikir ve önerileriniz bekler başarılı yorumlarınızın devamını dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Spor içinse hepsi olur. Kavga içinse atletizm, tercihen 100m. Şaka maka memlekette herkes silahla geziyor. Gerizekalının birine denk gelirsiniz, çeker vurur acımadan.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Onlar faso fiso değil aslında ama öyle olabilmek için refleks haline gelmesi gerekiyor ve o da uzun süre ister. Boks, kısa sürede en iyi verimi alacağın dövüş spordur. 6 ay boks yapsan sokakta kolay kolay dayak yemezsin.

Normalde kagva eden bi tip değilim. Büyüksün der geçerim. Maksadım kavga değil spor yanında da eşantiyon bi yeteneğim olsun isterim. Çok şık duruyor bu spor buna benzer bişi varmı tr de şöyle ortaya karışık

Bazen damarı atıyor tabi insanın önlem amaçlı da aynı zamanda.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    kilo vericeksen fitness a filan git ben 1.5 ay kickboks a gittim kilo almaya başlamıştım 2 tabak yemek yerken spordan sonra 3 tabak yemek yemeye başlamıştım çünkü çok yorucu vücut dirençsiz kalıyor,yediklerine dikkat etmen lazım zayıflıycaksan

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Millete biber gazıyla girişmek yakın dövüş sırasında bıçaklanmaktan iyidir
    Üstünüzde silah bile olsa en iyi seçenek beladan uzak kalabilmek.
    Kick boks iyidir

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben boksa kaydolmuştum, antrenmanlar çok ağır gelmişti, bıraktım. Boksla sağlam bir kondüsyon elde edip fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ring dışı müsabaka konusuna gelirsek gençliğimde çok kavga ettim ama Allah'tan bir boksöre denk gelmemişim.
    mchi bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Türkiye'de herkes dövüş sanatlarını bildiğini zanneder taa ki yumruğu suratının ortasını yiyip burnunu kırdırana kadar.. Şimdi herkes yine uçacak kaçacak, üç yıl box eğitimi aldım, dört yıl kungfu ya gittim vs..vs. hayal dünyasındaki kendinden örnek verecek..
    Ben bu konunun profesyonel eğitmeniyim, eğer ciddi isen özel mesajla irtibata geç seni doğru olarak yönlendireyim.. Beğendiğin Mastro aslında İsraeli askeri defans sistemi olan Krav Maga öğretmenidir, birkaç yeni şey ekleyerek kendi stilini oluşturdu..

Not: Seni sadece doğru alan seçiminde yönlendireceğim, hernagi bir spor salonuna veya eğitmene değil bilgin olsun..
    mchi ve RoofRoof bunu beğendiler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Jui jitsu nedir? Ne işe yarar
    mchi bunu beğendi.

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de herkes dövüş sanatlarını bildiğini zanneder taa ki yumruğu suratının ortasını yiyip burnunu kırdırana kadar.. Şimdi herkes yine uçacak kaçacak, üç yıl box eğitimi aldım, dört yıl kungfu ya gittim vs..vs. hayal dünyasındaki kendinden örnek verecek..
    Ben bu konunun profesyonel eğitmeniyim, eğer ciddi isen özel mesajla irtibata geç seni doğru olarak yönlendireyim.. Beğendiğin Mastro aslında İsraeli askeri defans sistemi olan Krav Maga öğretmenidir, birkaç yeni şey ekleyerek kendi stilini oluşturdu..

Not: Seni sadece doğru alan seçiminde yönlendireceğim, hernagi bir spor salonuna veya eğitmene değil bilgin olsun..
    Üstad bende tam bunu bulmuştum. Yerleri de bana yakın. Özelden ulaşıyorum hemen.

http://www.kravmagentr.com/

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Savunma için cebine biber gazı koy. Kilo vermek için de diyetisyene git. Paranızla sopa yemeyin
    oqnfdn bunu beğendi.

Motosikleti
    Hd Nightster
    TSST Combat system var , yaşadığın şehirde kursları var mı bir bak netten . Ankara'da bir kaç yer var kurs veren

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Wing Chun öğren. Eğitimi çok sabır ister, müsabaka sporu değildir. Başladıktan sonra ancak bir yıl sonunda tekniğin oturmaya başlar. Derslere başlayıp iki ay sonra biriyle kavga etmeye kalkarsan muhtemelen dayağı yersin. Çabuk öğreneyim, teknik falan hafif olsun dersen kick boks yap.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Şu yukarıda ki videoda yapılan hareketlerin %90 hava cıva.
    Ben o diz hizasında ki tekme ile dizini kırıp yere düşecek Esenyurtlu tanımıyorum.

Kaldı ki işin olabilitesi olması için yıllarca teknik birikim gerekir bu da birebir eğitimle ve pratikle olur.

Dövüş sporları ile ilgileneceksen Mhua Tai Kick boks gibi spoarlara sarabilirsin tüm vücdunu çalıştırırsın hem.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    ben daha önce boksa çok ilgi duyup boksa gitmiştim ve çok severek benimsiyerek bu spora kendimi verdim bu yaklaşık 4 sene gibi sürdü sonra evlenirken bırakmak zorunda kaldım.ve hala çok severim kendini korumak adına hem spor istiyorsan bence boks en güzeli.karetede olabilir ful kontak veya kunfu bunlarda iyi spordur.seçim senin.

Tesekkurler arkadaslar. Vakti bol bir kisi değilim. En kısa sürede sokakta savunma için en ideal stil urban krav maga. Çokca yorum okudum. Çokça video izledim. Diğer dövüs sporlarına hakim olan rakiplere karşı etkisiz olsada kısa sürede öğrenilebilen ve bilinçsiz rakiplere(bir veya birden fazla ) karşı 4sn gibi ortalama değer ile çok etkili olmasından ötürü tercihim kesinleşti. Hakkıyla öğretebilecek hoca arayışım sürüyor. Yakında başlarım sanıyorum gelişmeleri buradan zaman zaman bildiririm sizlere de fikir verir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Lise zamanlarimda 3 sene güreş sporuyla uğraştım.

Kendimden 20-30kg daha agir birisini kaldirip cuval gibi attigim cok oldu.

Gures cidden etkili bir spordur,rakibi kavradinmi gerisi mesele degil.

Boksorun direk´lerinden kacip belden veya omuzdan kavrarsan sende kurtulmasi mucize olur.pestil gibi ezersin,ne zaman yere yapiştigini anlayamaz.

Hee illa fit olacagim zamanim yok dersen,Yuzme kurslarina veya kapali havuzlara yonel.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Vücudunuzu en kusursuzca geliştiren spor şüphesiz "Yüzme" dir.

Lakin dövüş sporu, vücudu şekle oturtmak, disiplin, savunma ve saldırıdaki denge ve stabilite dersek Karate DO öneririm. Hakkıyla yaparsanız en sağlıklı dövüş sanatlarından biridir. Senelerce yaptım, biraz zaman ve yakınımda kaliteli bir salon bulabilecek olsam tekrar devam ederim.

Bazı arkadaşlar onun şu kuşağı bunun bu kuşağını döver şeklinde yaklaşır. Hikayeleri boşverin. Tamamen sizin potansiyelinizle ilgili. Kaldı ki spor için ise sakatlanma riski en az olanlardan birini seçmek çok daha mantıklıdır.

Ben de uzun sure ayni senin gibi fitness body building yerine bana eklenti yapacak bir spor aradim. Ayni senin gibi arkadaslarima sorarken tepkiler yine ayni oldu adam da silah olur 5 kisi girisirler vs. Dovus sporlarinda sakatlanma riskinide dusununce vazgectim ama body building de istemiyordum. Ne yapsam derken Crossfit ile tanistim. Grup ile yapildigi icin cok zevkli ayriyetten vucuda ciddi kondisyon dayaniklilik getiriyor istersen incelersin

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi dövüş sanatı daha iyidir sorusundan ziyade önemli üç temel soru var.

1- eğitmeni kim ve eğitmenliği ne seviyede ?

2- ilgi duyduğun alan senin hoşuna gidiyor mu ?

3- disiplinli bir şekilde düzenli olarak gidecek misin?

Cennette Serkan Yılmaz ile birlikte antreman yapmışlığım var (kickbox/muay thai) Serkan (Turkish samurai) çok disiplinli ve biraz da -o zamanlar- kafası gidik manyak bir adamdı, K1 'de şampiyon oldu ve kendi salonunu açtı, ancak iyi eğitmen olabilmek ile başarılı sporcu olmak aynı şey değil.

Ayrıca bir sanat dalı ile ilgili bok atan bir hoca varsa hangi dalın eğitmeni olursa olsun koşarak uzaklaş, krav magayı sorsan wingchun'cu onlara küfreder,öteki krav magayı özel zanneder ama gidip 5 aylık ninjitsucudan dayak yer,kickbox denen şey zamamında tüm karate ve tae kwon-docular van damme yüzünden alan değiştiren hocalarla dolu,az biraz iyi bir eğitmense durumun iyise sana 200$ fiyat çeker ama durumu olmayana 100tl'ye aynı sınıfa öğrenci alır vs vs vs konu uzar gider .

Eğer istanbuldaysan bu işi etik ve hakkı ile yapan Egemen'i şiddetle tavsiye ederim . Last Round salonun ismi, Egemen Baranok ise wing-chun kökenli olmasına rağmen BJJ konusunda kendini müthiş geliştirip MMA maçlarına çıkan motorcu efendi bir eleman. salonunda BJJ- MMA - wing chun ve muay thai imkanı mevcut. Kendimi ayarlayabilirsem last round esenyurt'a yer açtı, khabib'in panpası MMA dersleri veriyor (sambo ve combat sambo kökenli)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)