Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dövüş Sporu Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Şunu da belirtmek isterim ki; tekwando ile tek kişiyi çiftwando ile çift kişiyi pataklarsın
    fedos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda
    Bir çok dövüş sporu var ama uygun hoca ve uygun ortamlısını ülkemizde bulmak zor iş.

Neredeyse çocukluktan beri dövüş sporları yapıyorum. Kilo vermek ve biraz kendini korumak için en ideali boks hocam. Şuan kafes dövüşü yapıyorum hiç önermem. En basiti eve gittiğinizde ailenizle tartışıyosunuz suratınızın dağılmış olmasından ötürü. Boksu bırakıp buraya geçtiğim için çok pişmanım. Bu arada boksa başlamayı düşünürseniz everlast dışında malzeme kullanmayın derim.

Yorumlara teşekkürler iphone da beğen butonu çıkmıyor sanırım. Tecrübeler aydınlatıcı gerçekten. Bana uzakta olsa krav maga globalin resmî temsilcisi atasehirde imiş bir test dayanı yemeye gideceğim. Bakalım döverken aynı zamanda da eğlendiriyorlarmı.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Vay arkadaş; Forumda aktif mesaj yazan 50 kişi filan var bunların %90'i boks ve uzakdoğu sporları yapmış filan.. ne kadar ilginç ve güzel :D :D Madem bu kadar Bruce Lee var forum ana sayfasında dövüş sporları alt başlığı açılması lazım..:D
    fatih.met bunu beğendi.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Burada hangi branş daha etkili tartışmasına girersek çıkamayız fakat bu konuda iki şey söyleyeceğim.

İlki MMA turnuvaları düzenlenmeye başladığında her daldan adam ringe çıkıyordu. Amaç da oydu. Atıyorum sumocuyla Wing Chuncu eşleşiyordu vb. Sonra bütün MMA hemen hemen muay thai ve jiu jitsu'ya döndü. Bu sana fikir verecektir (jiu jitsu birden fazla rakibe karşı etkili olur mu bilmiyorum).

İkincisi ise amaçlarından biri gerçek bir kavgada kendini savunmak ise, sparring denen anteman maçlarında gerçeğe ne kadar yakın antreman yaparsan o kadar etkili olur. İstersen aylarca değil yıllarca lapaya vur (karşı tarafın vurması için eldiven) sparringe çıktığın anda hepsinin boş olduğunu görürsün Sadece teknik değil, kondisyon anlamında da.

Bir de kick box'u düzgün bir diyet ile yaparsan (aç kalmak değil) fit bir vücudun olur. Tabi hakkını vererek yaparsan.

Son söz: hangi branşı yaparsan yap, 6 ayda adam döveceğini düşünme. 6 ayda anca sparring'ler başlar. O zaman aslında dayak yemeyi bile bilmediğini anlıyorsun

Not: Diğer arkadaşlara katılıyorum. Kavgadan kaçmak en iyisi. Karşındaki silah değil bıçak çekse bile bildiklerinin hiç bir önemi yok.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Wing chun gibisi var mı ? Yüzyılların eskitemediği Bruce lee'nin de kullandığı sanattır sanat...

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Bende İstanbul Avrupa yakasında düzgün boks dersi veren bir yer bulsam gideceğim hatta uzun zamandır gitmek istiyorum ancak sadece boks dersi veren bir yer bulamadım. Hep kick boks var. Sadece boks dersi veren yerler de bana uzak kalıyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dövüş sporlarından anlamam ama öğrenecek olsaydım kapmayla ilgili olanları öğrenirdim. daha önce teakwondo ve kickbox eğitimi aldım çok kısa süreliğine ve fark ettim ki kısa vade de işe yaramıyorlar.

lise staj zamanında güreşçi bir arkadaş vardı ve çok güçlüydü, madalyaları vardı, 72 kilo da kırpınar yağlı güreşi yapıyordu ve o yaptığı spor sayesinde sokakta 4 kişiyi birden dövdüğünü söylemişti.

bence güreş değilde "aikido" olabilir.

bir de şöyle bir durum var; hiç bir dövüş sporuna gitme, sadece bir tane kum torbası ve eldiven al. her gün sadece yumruk çalış.

zaten senin yumruk olacak balyoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş; Forumda aktif mesaj yazan 50 kişi filan var bunların %90'i boks ve uzakdoğu sporları yapmış filan.. ne kadar ilginç ve güzel :D :D Madem bu kadar Bruce Lee var forum ana sayfasında dövüş sporları alt başlığı açılması lazım..:D
    sırf mesajında "bruce lee" ismi geçti diye beğendim, tam bir bruce lee hayranıyımdır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bknz: Kask ile kafa atmak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)