Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

'Burada keçimle beraber kahvaltı ediyorduk ... "

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bir yanda küçük baş tarım hayvanını evcil kedi gibi serbest gezdiren bir MAL.
    Diğer yanda, sırf sahibi ve fiziksel güçleri yüzünden "KANUNEN TEHLIKELI VE YASAK" ilan edilen bir köpek.
    Diğer yanda GERIZEKALI sahibi yüzünden doğal yaşam tarzından haberi olmayan, ve olması gerektiği ortamlar dışında yaşayan bir keçi.

Nerden tutsak elinde kalan bir vukuat.
    Bizim adalet sistemi doğru düzgün bi sistem olsa, keçiyede köpeğede el koyar, iki farkli BEYİNSİZ sahip sıfatını taşıyan mahluklara hayatları boyunca acısı geçmeyecek bir ceza kitlerdi.
    Keçi çiftliğe bir sürünün arasına, köpek barınağa yada "Aklı selim" sahiplenen birine.

Bu ülke daha iflah olmaz.
    Hani gram umudum varsa da, bir süredir yok.
    pea ve maktama bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mr.Mud köpek yasak değil yasal beslemek ile ilgili bir sıkıntı yok.

Şaka gibi ülkeyiz.

Keçi ile kahvaltı etmek nedir? Nasıl bir psikopatlıktır ki 24 saat berabersin. Açıkçası hayvanından bu şekilde bahsediyorsa sahibinin sapık ve ruhsal problemleri olduğunu düşünüyorum.

Köpek sahibine gelince; tasmasız gezdirmek nedir arkadaş.dogo arjantin yasal bir ırk olabilir ancak görünüşüne bakarsanız ben yanından geçerken tırsarım. ne olursa olsun en uysal hayvan bile sinirine dokunan bir kokudan bile saldırabilir.

Sonuc olarak keçi sahibi keçisi ile aşk yaşamaya devam edecek muhtemel köpeği uyutacaklar.

2 gerizekalı insanın sucunu hayvanlar çekecek

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Adam kesin Rize'li Lokanta sahibi de kesin Karadeniz'li

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şaka gibi ülkeyiz.

Keçi ile kahvaltı etmek nedir? Nasıl bir psikopatlıktır ki 24 saat berabersin. Açıkçası hayvanından bu şekilde bahsediyorsa sahibinin sapık ve ruhsal problemleri olduğunu düşünüyorum.

Köpek sahibine gelince; tasmasız gezdirmek nedir arkadaş.dogo arjantin yasal bir ırk olabilir ancak görünüşüne bakarsanız ben yanından geçerken tırsarım. ne olursa olsun en uysal hayvan bile sinirine dokunan bir kokudan bile saldırabilir.

Sonuc olarak keçi sahibi keçisi ile aşk yaşamaya devam edecek muhtemel köpeği uyutacaklar.

İnsanlar köpeği kuşu kedisi ile kahvaltı yapıyor psikopat ve sapık değil :D keçisi ile yapınca mı sapık :D bende 6 aylık kuzum vardı sabahları simit alınca 1 tane de ona alır beraber yerdik :D bende sapık bir psikopatım o zaman :D neyse gerçi köpekler parçalarken zor aldım hayvanı ellerinden can çekişirken kestik.keçi sahibine en fazla yasal mezvuatı varsa hayvanı şehirde niye gezdiriyorsun diye hesap sorarlar ayrıca köpeğin hiç kaçarı yok sahibine vereceksin cezayı köpeğide barınağa alıp kimseye sahiplendirmeyeceksin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

yav onu geçtim sincabıyla "aşk" yaşayanı var memlekette :D
    bursalıali bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keçiyi sadece ihtiyaçlarımız için kullanmayı bildiğimizden, sevgi veren birini görünce tuhaf geliyor.
    Bence yargılayamayız, hakaret hiç edemeyiz
    bursalıali ve Gönenç bunu beğendiler.

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar köpeği kuşu kedisi ile kahvaltı yapıyor psikopat ve sapık değil :D keçisi ile yapınca mı sapık :D bende 6 aylık kuzum vardı sabahları simit alınca 1 tane de ona alır beraber yerdik :D bende sapık bir psikopatım o zaman :D neyse gerçi köpekler parçalarken zor aldım hayvanı ellerinden can çekişirken kestik.keçi sahibine en fazla yasal mezvuatı varsa hayvanı şehirde niye gezdiriyorsun diye hesap sorarlar ayrıca köpeğin hiç kaçarı yok sahibine vereceksin cezayı köpeğide barınağa alıp kimseye sahiplendirmeyeceksin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

yav onu geçtim sincabıyla "aşk" yaşayanı var memlekette :D
    aga adam 24 saat beraberim demiş daha ne olsun sapık işte

haberde "yasal" demişler o nedenle o şekilde dedim doğrudur.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Keçinin yeri dağdaki sürü, köpeğin yeri de sürünün etrafında çobanlık yapmaktır. İkisinin de şehirde olmaması gerek. Tabi yine de şehirde keçi beslemek çok büyük sorun değil neticede sağa sola saldıran bir hayvan değil en fazla koku yapar biraz.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keçiyi sadece ihtiyaçlarımız için kullanmayı bildiğimizden, sevgi veren birini görünce tuhaf geliyor.
    Sevgini vermek ayrı 7/24 yanında gezdirmek, lokantalarda vs beraber kahvaltı yapmak ayrı. Bunu keçiyle yapmak da ayrı şimdi. Keçiye, koyuna öğretebileceğiniz belki, gel dersin gelir git dersin gider. Bulunduğu yere tuvaletini bırakır. Hadi yine gezdirsin ama şehirde gezdirilecek bir hayvan olduğunu düşünmüyorum.
    Keçiyi de geçtim bunu hangi evcil hayvan sahipleri yapıyor? Adam sabah kahvaltıyı dışarıda yapacaksa köpeğini de alır yanına dolaşsın, ihtiyacını gidersin diye götürür. Bu sabah köpeğimle şu lokantada kahvaltı yapacağım diye çıkmaz. Veya kedisini çantasına koyup karşılıklı kahvaltı yapacağım demez. Varsa bunları yapan vardır bir sorunu. Belki hiç sevgi görmedi, belki çok yanlız birisi, orasını bilemem. Ama bir sorunu olduğunu düşünürüm.

oldcockroach bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şaka gibi ülkeyiz.

Yasakmış ya, yasal sanıyodum bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Hocam o zaman ben panter beslemek istiyorum, sevgi ile.
    Sonucta sevicem.
    Panter yırtıcı dersiniz gerci, o zaman gergedan bakayım, sokakta gezdireyim gergedanı, hem otçul hayvan, nolcak yani sevicem altı üstü.

Yani bu mantık buna götürüyor.
    Sevmesin demiyoruz, ben köydeki ineği, atı, eşeği seviyorum.
    Attan indikten sonra hadi defol demiyorum, ama şehrin ortasında da atla gezmiyorum.
    Ya da ineği alip kadiköyde kahvaltı yapmıyorum.
    Keçi dediginiz hayvan her ne kadar sevimlide olsa, ufakta olsa bir ahır ve dağ/köy hayvanı.
    Bu hayvanlar tuvalet ihtiyaçlarını köpek kedi gibi kuma toprağa değil o an oldukları yerlere yaparlar.

Yani hocam etik değil.
    Akla mantığa sığar bir yanı yok.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Keçinin şehirde olması normal değil.
    Ama belkide şehrin orda olması da normal değildir.
    Hayvanların yaşam alanlarına şehirler yaptık. Şimdi onları sokmuyoruz!
    BatuhanK ve bursalıali bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    haberi okurken koltuktan düşüyordum,
    keçinin evcil hayvan olmasına mı yanayım,
    lokantada kahvaltı yaptığına mı yanayım,
    köpeğin saldırısı sonucu veterinerin bu durumu gayet normal karşılayıp köpeğe yüklenmesine mi yanayım ?

memleket iyice sirke döndü,
    mekan da şurası.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kavurma nede güzel bakıyor :D

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasakmış ya, yasal sanıyodum bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Hocam o zaman ben panter beslemek istiyorum, sevgi ile.
    Sonucta sevicem.
    Panter yırtıcı dersiniz gerci, o zaman gergedan bakayım, sokakta gezdireyim gergedanı, hem otçul hayvan, nolcak yani sevicem altı üstü.

Yani bu mantık buna götürüyor.
    Sevmesin demiyoruz, ben köydeki ineği, atı, eşeği seviyorum.
    Attan indikten sonra hadi defol demiyorum, ama şehrin ortasında da atla gezmiyorum.
    Ya da ineği alip kadiköyde kahvaltı yapmıyorum.
    Keçi dediginiz hayvan her ne kadar sevimlide olsa, ufakta olsa bir ahır ve dağ/köy hayvanı.
    Bu hayvanlar tuvalet ihtiyaçlarını köpek kedi gibi kuma toprağa değil o an oldukları yerlere yaparlar.

Yani hocam etik değil.
    Akla mantığa sığar bir yanı yok.
    Köpek sıçtığı vakit toplarsın, keçininkini de toplanır...
    Hatta keçininki daha az kokuyor olacaktır, ısırmaz havlamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keçinin şehirde olması normal değil.
    Ama belkide şehrin orda olması da normal değildir.
    Hayvanların yaşam alanlarına şehirler yaptık. Şimdi onları sokmuyoruz!
    Konu tam olarak bu. Dünyayı, toprağa basamadan, insana ait beton-asfalt yığınlarından ibaret sanıyoruz
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Köpek sıçtığı vakit toplarsın, keçininkini de toplanır...
    Hatta keçininki daha az kokuyor olacaktır, ısırmaz havlamaz[COLOR="Silver"]
    Eğitimli köpek değil millete saldırmak, sen izin vermeden bağırsakları patlasa sağa sola sıçmaz.
    Kaldi ki köpekten önce sahibini eğitmekte şart tabi.
    BatuhanK ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)