Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Diz örtüsü içine ısıtıcı yapmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarı yazdım.
    Spacy lerin ön torpido kismina birseyler uydurulabilse,nozul gibi.2012 sym hd200lerde vardi(sivi sogutmali modeli)

Bu is biraz cetrefelli gibi ama..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Onu diyorum işte, su yerine yağın sıcaklığı bir radyatörle ayakların bulunduğu bölgeye verilse olur ama uğraşılır mı?

Bi 220 voltumuz olsa aslında hiç sıkıntı olmayacak. İki tane saç kurutmayı montajla torpidoya essin dursun sıcak sıcak.

Yağ radyatörü işine hiç giremem doğrusu o kadar uğraşacak ne vaktim ne de teknik bilgim var. Blokta herhangi bi işlem yaptırmak ta istemem açıkçası.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    saç kurutma degilde,

12v ile calisan sicak hava ufleyen purmuz tarzi urunler var,araclara cam filmi montaji yapilan yerde gormustum.arastirmak lazim..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Isıtma sistemlerinden korkuyorum. Elcik ısıtma ana sigortayı attırıp motoru yol ortasında stop ettirdikten sonra tüm sonradan eklenmiş tesisatı söktüm. Daha da takmam hiçbirşey. Kalın giyiniyorum. Eğer kurye, polis gibi hayatını motor üstünde geçiren biri değilseniz bu tür eklentileri tavsiye etmiyorum.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ön tarafa koyacağınız birşeyin sizi ısıtmasını istiyorsanız bildiğiniz deli gibi elektirik çeken birşey olması lazım. Bırakın farın çektiği elektiriği komple motorun çektiği elektirikle arkadaşlarında söyulediği gibi anca elcik veya sele ısıtma gibi birşey uygulanabilir.

Hem koltuk ısıtmayı hem elcik ısıtmayı kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Motorunuzdaki diz örtüsü kullanabileceğiniz en verimli şey haricinde scooter el kılıfıda kullanabilirsiniz. Bunlar harici yapacağınız ne olursa olsun hissedilir bir fark olmayacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

böyle bişey bulunabilir mi bilmiyorum

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S

Farklı fikirler için teşekkürler. Şimdilik örtünün iç kısmını kumaşçıdan aldığım peluş malzeme ile kapladım. O bile baya farkettirdi.

Ayak koyma yeri düz olduğu için şöyle bişey nasıl olur? Yakar mıyız kendimizi?

Veya bundan. Gerçi bu daha çok aydınlatma amaçlı kullanılıyor. Ama ısı da veriyormuş. Kapalı olduğu için daha güvenli geldi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Pratik çözüm:

Gerekli alet edevat:
    1. Akvaryum borusu
    2. İki sıcak su torbası
    3. Silikon tabancası
    4. Ördek

Pantolon içi düzenek kurulur. Yola çıkmadan önce bir litre su içilir. Yola çıktıktan yirmi dakika kadar sonra soğuk dizlere iyice vurduğunda salınır ve rahatlanır. Ufff sıcacık.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ............Yakar mıyız kendimizi?.
    ........
    Kesin. Biraz fazla ısınırsın.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İnsanlar doğru ekipmanla diz örtüsüz bile kış seyahatleri yapabiliyor.

Diz örtüsü zaten kendisi çok konforlu bir icat, altınızda normal bir içlik ve motosiklet pantolonu varsa üşümeniz ve ıslanmanız imkansız.

Bence güzel bir pantolon alın kendinize, emin olun daha ucuza mal olur ve daha güvenli, konforlu olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Diz örtüsü nedir? Ben hiç görmedim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diz örtüsü nedir? Ben hiç görmedim.
    Türkiyeye has donanımlar , bir rüzgar geçrimesin diye elciğe takılan koni el korumaları ismini bilmiyorum elini içine sokuyorsun kuryelerde var genelde biride diz örtüsü manueldede var ama esas scooterda etkili.. dizinin üstüne etek gibi bir şey giydiğini taktığını düşün..

sizin oralarda olmaz yüksek ihtimal sürüşü tehlikeye atar diye sattırmazlar geri kalmış bir ülkeniz var bize bakında biraz teknoloji medeniyet öğrenin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    El sokulan şeyden gördüydüm bir scooterda da etek gibi örtüleni hiç görmedim.

Gerçi chap diye bişey var burda da, kovboylarin zamanında giydiğinden... "motorcycle chaps" yazarsanız çıkıyor bi sürü. Pantolonun üzerine giyiliyor, daha dogrusu takılıyor.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bu diz örtüsü olayı bi Türkiye'de yok Avrupa'da da çok var.Moto kuryelerin olduğu her şehirde vardır diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Spacy i satıp SYM Joymax 250 alıyorsun,radyötörün sıcaklığını bacak hizasına gönderen otomobil torpidosundaki gibi havalandırma ızgarası var diz örtüsüyle kullanılınca ısıtır sanırım.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aliepxresste şu tarz ürünler usb soket yapıp kullanılabilir ama ne kadar işe yarar bilmiyorum

bana kalırsa düzgün ekipman almandan yanayım bak adama :D

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Pantolon üstüne motor pantolonu giymek, sonra örtüye gerek kalmamak, fazla uğraşmamak sen var anlamak istemek, araba konforu motorda olmamak...

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Şarjlı elektrikli battaniyeler var. Alıp dizlerine örtebilir veya örtünün içine koyabilirsin.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    MASH150/PCX150/MT25/XMAX250/DOWNTOWN350
    Isıtıcı rezistans takmak demek, en az +50watt daha fazla elektrik akımı çekmek demek buda statör ve regulatörü arızasına sebeb verir.
    Biraz daha konfor yapayım derken, daha fazla masraf yaparsın.
    Bu işlere girme, Rüzgar kesici örtü ile devam et.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)