Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AVM Girişlerindeki Bagaj Kontrolü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    AVM girişlerinde yapılan bagaj kontrolünün bilmediğim bi noktası var mı yoksa bagaj kapağının düzgün açılıp kapandığını falan mı kontrol ediyolar ? Bakıyomuş gibi yapıp kapatıyorlar direkt, bu olayı çözemedim. Bagaj Full dolu olsa bile geç diyolar ? Mantığı nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Bizdede sadece alta bakiyolar

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    bagajda lpg tankı var mı diye bakıyorlar. lpg'li araçların kapalı otoparklara girmesi yasaktır.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Lpg kontrolu dostum tank varsa almıyorlar gerçi çoğu araçta yedek lastık yerine konuluyor tanklar be o kısmı neredeyse kontrol eden yok basınçtan patlama ihtimaline karşı yapılan sözde önlem

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Artık istanbuldaki neredeyse tüm avmlerde lpgli araç alınıyor. Kapalı otoparklardaki araçların % 40 ı lpgli araçlar. Bagajda tank gözükse bile alınıyor. Benim aracımda kocaman tank var açıp bakıyorlar birşey demiyorlar. Optimum mall of ikea hepsine girebiliyorum. Bu arada avrupada böyle bir yasak yok çoğğu avrupa ülkesinde araçlar fabrika donanımlı lpgli satılıyor ve kapalı otoparklara giriş yapabiliyorlar.

Ben arkadaşın motosiklet bagajlarını sormuş olabileceğini düşünüyorum. Bu iki sene önceki motosikletli patlamadan sonra avmlerde motosikletlerin çantalarına bakmaya başladılar. Bu tip bir uygulamadan söz ediyor olabilir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kapalı açık farketmiyor ama tamamen işlevsiz. Airsoft silahlarla doldursam bagajı güvenliğin tepkisi ne olur çok merak ediyorum

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı açık farketmiyor ama tamamen işlevsiz. Airsoft silahlarla doldursam bagajı güvenliğin tepkisi ne olur çok merak ediyorum
    Akasya avm
    Guvenlik;Hocam bunlar gerçekmi ruhsati varmi?
    Ben:Gerçek dostum emniyettenim araçta taşıma yetkim var.
    Guvenlik;Kusura bakmayin komserim
    Ben;Kusurluk birsey yok kardesim iyi calismalar.
    BatuhanK ve sdt bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Adam inceden giydirmiş güvenliklere siz lpg kontrolü yapılıyor diye cevap vermişsiniz. Kuzenimin Ford Fiesta simit lpg var bagajı dolu her avm ye giriyor arkadaşın söylediği gibi kapağı kaldır kapat devam et. Güvenlik zaafı var yani ama her dolu bagajda kurcalanmazki yaw 😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:33 ----------

Girişte cihazdan da geçiliyor üzerinde silah veya kesici alet kontrolü için ama avm içinde satılan bıçaklardan alamayacak sanki suç işleyecek kişi

Motosikleti
    Dominar D400
    sözde güvenlik kontrolü. Bagaja bakıyorlar ama ön koltukta kucağınızda açıkça görülür şekilde piknik tüpünden el yapımı ya da bombaya benzer görüntüsü olan her hangi bir şey ile rahatça girebilirsiniz.
    Nasıl avm girişlerindeki metal dedektörlerinden geçerken üzeinizde çakı varsa sorun çıkıyor, ama içerideki mağazadan bıçak balta vs alabiliyorsunuz ya, hah aynen onun gibi göstermelik ve mantıksızca.

Ha bir yandan da mantıklı, çünkü bizim millete kontrol yapmasanız, rahat bırakırsanız olayı abartırlar mutlaka, neler girer neler o avm'ye. Öyle işe böyle iş deniliyor yani.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haberlerde "yoğun güvenlik tedbirlerine rağmen" yazan başlıklardaki "rağmen" in inandırıcılığı olmadığının kanıtıdır direk açıp kapamaları

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Uluslararası bir güvenlik şirketinin genel müdürüne sormuştum. Aradıkları büyük miktarda patlayıcı. İlk bakışta görülebilecek kadar büyük.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam inceden giydirmiş güvenliklere siz lpg kontrolü yapılıyor diye cevap vermişsiniz. Kuzenimin Ford Fiesta simit lpg var bagajı dolu her avm ye giriyor arkadaşın söylediği gibi kapağı kaldır kapat devam et. Güvenlik zaafı var yani ama her dolu bagajda kurcalanmazki yaw ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:33 ----------

Girişte cihazdan da geçiliyor üzerinde silah veya kesici alet kontrolü için ama avm içinde satılan bıçaklardan alamayacak sanki suç işleyecek kişi
    Ben bıçakla adliyeye girdim(istemeden). Avm de neymiş. O cihazların ağır metal için konulduğunu düşünüyorum ama bundan güvenlik görevlilerinin haberi var mı bilmiyorum.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avm ye bicakla girmek yasak, ama koçtaş tan bi balta alip katliyam yapabilirsin

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bıçakla adliyeye girdim(istemeden). Avm de neymiş. O cihazların ağır metal için konulduğunu düşünüyorum ama bundan güvenlik görevlilerinin haberi var mı bilmiyorum.
    Biraz el becerin varsa kendine karbonelyaf+epoksiden mükemmel bir bıcak yapabilirsin. Hiçbir dedektöre de takılmaz.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bunun yapılmasının sebebi AVM yönetiminin "O kadar bekçi aldık, maaş ödüyoruz bari kapıda boş boş durmasınlar da içeri girenleri kontrol etsinler." demesidir. Yani bekçi boş durmasın iş yapsın diye her gün milyonlarca insan bu saçmalığa maruz kalıyor. Hatta bazı bekçiler bu işi abartıp sırt çantasında pense var diye AVM'ye sokmuyorlar insanları. Halbuki içeride her türlü bıçak satılıyor.

Özellikle "güvenlik görevlisi" değil "bekçi" diyorum çünkü bu adamlar güvenlik falan sağlamıyor. Herhangi bir olayda yaptıkları en büyük iş polis çağırmak. Bir kere bile bir saldırganı etkisiz hale getirdiklerini görmedim.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya hepsini geçtim, çantaya el dedektörü tutmak nedir be arkadaş. Bana acayip komik geliyor yaptıkları, belki zamanında profesyonel olarak bu işi yaptığımdandır.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Cebimde unutup muşta ile bakırköy adliyesine girmişliğim var...
    Tam X-ray girişinde hatırlayıp "Aha şimdi s*çtık" deyip s*çmamıştım...
    Olayın etkisinden de 1 hafta çıkamadım, çünkü ülkenin en büyük Adalet saraylarından birine, cebimde bir yumruk ile insan öldürebilme ihtimali %70'lerde olan bi eşya ile girdim, içeri birşeyler sokmak isteyen biri heralde RPG-7 felan sokarken ıslık çalarak türkü söyler diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı 35Türk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bagajda lpg tankı var mı diye bakıyorlar. lpg'li araçların kapalı otoparklara girmesi yasaktır.
    Öyle bir şey yok. TÜVTÜRK muayenesinden geçtiyse istediği yere girebilir, bu muayeneler zaten onun için yapılıyor.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    10 sene guvenlik isinde calistim ici ve tanimi bu kadar boş başka meslek grubu varmi bilen varsa haber etsin.

yapilan cogu iş, iş olsun diye yapilan seylerden ibaret.bir yerde calistim ismini sor kayit et diyorlardi.sadece ismini sorup kayit ediyordum.baska isim verse napicaz diyordum orasini karistirma diyorlardi.
    baska biyerde calistim sadece nereye geldigini sor gonder ismini ne icin geldigini sorma diyorlardi.baska biyerde gelene gidene bisey sorma sen sadece bekle diyorlardi.

güvenlik gorevlisinin baska ulkelerdeki karsiligi nedir?bizdeki ile ayni mi?yada kendimize gore baska bi guvenlik gorevlisi tanimi mi uydurmusuz belli degil..

avm deki arkadaslara da bagaji acin bakin kapatin baska bisey yapmayin demislerdir bu kadar basit. derin anlam yuklememek lazim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bu tabela varsa yasak. Güvenliğin işi bagajı açıp kapamak olmuş orası ayrı mesele.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)