Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

AVM Girişlerindeki Bagaj Kontrolü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey yok. TÜVTÜRK muayenesinden geçtiyse istediği yere girebilir, bu muayeneler zaten onun için yapılıyor.
    Dediğine katılıyorum. İzmir alsancakta yeni yapışmış olan asansötlü otoparka bile lpg li araçlar giriyor.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bagaja tüp var mı diye bakıyolar.
    alt kısma da şüphelendikleri araçlarda bakıyolar.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Ankarada da LPG li araçlara sıkıntı yaratmıyorlar, girebiliyorum. Diğer araçta da kocaman Subwoofer ve çantalar vs var sıkıntı olmuyor. Göstermelik yapılan bir hareket belliki. AVM lerin kapalı otoparkları için zorunlu bir şey mi acaba ? Oyüzden olabilir.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben awm de güvenlik olarak çalıştım ayna ile alt kısıma lpg kapağı varmı diye bakılır,bagajdada piknik tüpü vb. şeylere bakılır artık lpg tüpleri bagajlarda olmuyor zaten çok nadir ve gerisi prosüdür görüntü yapmaktır zaten dolu bir bagajı müsade almadan kurcalayamaz güvenlik yoğun bir awm dede bunları uyguluycak zaman yok,ben cumartesi bagaj aramada saatlerce su içicek zaman bulamadığımı biliyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    sizde güvenlikçileri iyicene kriminal arayan polis gibi yapmışsınız adamların görevi denetleme ve kontrol onun dışında bir yetkileri yok polis gibi.. bagajınızı kurcalayamazlar bile sizden izin almadan..

yapdıkları çok basit bir lpg kontrolü eskiden lpg kontrolü çok sıkıydı hala büyük avmlerde sıkı denetim var istanbulda lpg li araçlar açık otoparka alınıyor .. bir gerçekde varsa artık her 10 benzinli aracın nerdeys 7-8 tanesi lpg li .. açık otoparklarıda ufak oluyor avm lerin bazen o yoğunluğu abzorve edebilmek için güvenliğe izin verdirmiş olabilir avm yönetimi güvenliğin kendi alıcağı bir karar değil çünkü..

bomba v.b türü şey sokanda her şekil sokar zaten öyle acemice sokmaz arabanın döşemelerinin içine sokar özel bölmeler yapar araca oralara sokar öyle alenen açık seçik yere koymaz.

benim anlamadığım bu lpg buakdar güvensize, neden evimizde tüp bulunduruyoruz?

Motosikleti
    Artık Yok...
    lpg güvensiz değil bunun testini defalarca avrupada yaptılar fifth gear diye bri program var orda bile yaptılar.. lpg güvensiz değil standart dışı merdiven altı hiç bir güvenlik standartında olmıyan lpg tehlikeli..

fifth gear youtube da var izleyin bir merdiven altı montaj yapılmış lpg li araçla normal standartlarda montaj yapılmış her tür sızdırmazlık güvenlik onayı almış aracı yaktılar ikiside cayır cayır yandı biri havaya uçtu patladı standart dışı olan diğeri kit lpg yi alttan otomatik tahliye etti hiç bir şey olmadı araba normal yandı..

Türkiyede ne yazık ki merdiven altı yaptıran çok var.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç yıl evvel bir yasa hazırlanmıştı, bilmiyorum yürürlüğe girdi mi? Avm ler kapalı otoparklarını, Lgg li araçlarda girecek şekilde, havalandırma tertibatını yaptırmak zorundalardı.
    Bir de güvenlik görevlisi ile bekçi yi karıştırmamak lazım. O gördüğümüzün %90 ı bekçi, özel güvenlik görevlisi değil.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç yıl evvel bir yasa hazırlanmıştı, bilmiyorum yürürlüğe girdi mi? Avm ler kapalı otoparklarını, Lgg li araçlarda girecek şekilde, havalandırma tertibatını yaptırmak zorundalardı.
    Bir de güvenlik görevlisi ile bekçi yi karıştırmamak lazım. O gördüğümüzün %90 ı bekçi, özel güvenlik görevlisi değil.
    bazı awmlerde mevcut bu havalandırma her awmde yasak değil lpg li araç benim çalıştığımda yasaktı mesela cevahir awmde yasak değil diye biliyorum
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun yapılmasının sebebi AVM yönetiminin "O kadar bekçi aldık, maaş ödüyoruz bari kapıda boş boş durmasınlar da içeri girenleri kontrol etsinler." demesidir. Yani bekçi boş durmasın iş yapsın diye her gün milyonlarca insan bu saçmalığa maruz kalıyor. Hatta bazı bekçiler bu işi abartıp sırt çantasında pense var diye AVM'ye sokmuyorlar insanları. Halbuki içeride her türlü bıçak satılıyor.

Özellikle "güvenlik görevlisi" değil "bekçi" diyorum çünkü bu adamlar güvenlik falan sağlamıyor. Herhangi bir olayda yaptıkları en büyük iş polis çağırmak. Bir kere bile bir saldırganı etkisiz hale getirdiklerini görmedim.
    Avm de birini motorunu çalmaya kalkışırken görsen "özel güvenlik görevlisi abi, komserim, yarbayım, albayım motorumu çalıyorlar ne olur kurtarın" dersin.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben öyle bekçi falan olduklarını sanmıyorum genelde avm ler bir güvenlik şirketiyle anlaşır ve ne kadar güvenlikçiye ihtiyaçları varsa o kadar yollanır hepsine dönüşümlü görev dağılımı paylaşımı verilir.. sen 3 gün otoparkda durursun 2 gün içerde durursun yada bir hafta otoparkda durursun bir hafta avm nin kapısında durursun dönüşümlü olması gerekir.. benim eski çalışdığım fabrikada öyleydi..

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avm de birini motorunu çalmaya kalkışırken görsen "özel güvenlik görevlisi abi, komserim, yarbayım, albayım motorumu çalıyorlar ne olur kurtarın" dersin.
    Tabi ki biri motorumu çalmaya kalkarsa bekçiden yardım isterim adamın yapması gereken asıl iş bu çünkü. Ama ne yazık ki şimdiye kadar gördüğüm olaylarda hiçbir işe yaramadılar. Kurye görünce aslan kesilen "oraya çekme öteye çek" "bu kapıdan girmezsin öte kapıdan gir" diye saçma sapan tavırlar yapan adamlar gerçekten bir saldırganla karşılaştıklarında hiçbir şey yapamıyorlar.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki biri motorumu çalmaya kalkarsa bekçiden yardım isterim adamın yapması gereken asıl iş bu çünkü. Ama ne yazık ki şimdiye kadar gördüğüm olaylarda hiçbir işe yaramadılar. Kurye görünce aslan kesilen "oraya çekme öteye çek" "bu kapıdan girmezsin öte kapıdan gir" diye saçma sapan tavırlar yapan adamlar gerçekten bir saldırganla karşılaştıklarında hiçbir şey yapamıyorlar.
    Unuttuğun bir şey var o avm de güvenlik olmasa it kopuktan geçilmez. Ne çoluk çocuğunla gezmeye gidebilirsin nede aracını güvenle park edebilirsin. Via Port avm açıldığı yıl orada çalışıyordum. Güvenlik şirketi değişti bir kaç gün güvenlikte aksamalar oldu iki günde serseriler bedesteni doldurdular. Mahalle kavgası çıkardılar. Bir kaç arabanın camını kırdılar içinden eşyaları çaldılar. Günde sekiz saat kışın soğuğunda yazın sıcağında adam bagaj araması yapıyor. Onun orada bulunması bile çok önemli bir caydırma unsuru. Sadece bagaj araması değil konu. Kapıda arama yapılmasının tek sebebi çakı bıçak değil. Kanunen bunların bir kısmının taşınması zaten yasal. Amaç yasal olmayan silahların veya patlayıcı maddelerin içeri girmesini önlemek. Avm yönetiminin kendi bileceği iş. İster çakıyı emanete alır çıkışta verir, isterse içeri alır, isterse almaz.

Unuttuğun bir şey var o avm de güvenlik olmasa it kopuktan geçilmez. Ne çoluk çocuğunla gezmeye gidebilirsin nede aracını güvenle park edebilirsin. Via Port avm açıldığı yıl orada çalışıyordum. Güvenlik şirketi değişti bir kaç gün güvenlikte aksamalar oldu iki günde serseriler bedesteni doldurdular. Mahalle kavgası çıkardılar. Bir kaç arabanın camını kırdılar içinden eşyaları çaldılar. Günde sekiz saat kışın soğuğunda yazın sıcağında adam bagaj araması yapıyor. Onun orada bulunması bile çok önemli bir caydırma unsuru. Sadece bagaj araması değil konu. Kapıda arama yapılmasının tek sebebi çakı bıçak değil. Kanunen bunların bir kısmının taşınması zaten yasal. Amaç yasal olmayan silahların veya patlayıcı maddelerin içeri girmesini önlemek. Avm yönetiminin kendi bileceği iş. İster çakıyı emanete alır çıkışta verir, isterse içeri alır, isterse almaz.
    ama koçtaştan balta satın alıp içeride katliyam yapabilirsin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lpg güvensiz değil bunun testini defalarca avrupada yaptılar fifth gear diye bri program var orda bile yaptılar.. lpg güvensiz değil standart dışı merdiven altı hiç bir güvenlik standartında olmıyan lpg tehlikeli..

fifth gear youtube da var izleyin bir merdiven altı montaj yapılmış lpg li araçla normal standartlarda montaj yapılmış her tür sızdırmazlık güvenlik onayı almış aracı yaktılar ikiside cayır cayır yandı biri havaya uçtu patladı standart dışı olan diğeri kit lpg yi alttan otomatik tahliye etti hiç bir şey olmadı araba normal yandı..

Türkiyede ne yazık ki merdiven altı yaptıran çok var.
    TR deki merdiven altını açarmısın?
    Yani sonuçta hangi lpg ciye gitsem hepsi belli başlı markaların bayileri zaten. hepsi sızdırmazlık raporu verip muayeneden geçiyorsun. yani merdiven altı derken nasıl bi ortamda montaj yapıyorlar hangimalzemeleri kulalnıyorlar?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Artık Yok...
    o kafayla gidersek çok rahat avm lerin içindeki süpermarketlerden alınan ürünlerle işi bilen bir adam çok rahat patlayıcı yapabilir.

[QUOTE=hasangazili;4406035]
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama koçtaştan balta satın alıp içeride katliyam yapabilirsin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Biz ne diyoz sen ne diyon amk
    Hayirdir bilader, yok ozelden tehtit et. Simdi kufur et, kendini ne zannediyorsun sen?

Kapıda arama yapılmasının tek sebebi çakı bıçak değil. Kanunen bunların bir kısmının taşınması zaten yasal. Amaç yasal olmayan silahların veya patlayıcı maddelerin içeri girmesini önlemek.
    Güzel kardeşim önce ne yazdığını oku! O güvenlik görevlileri orada durunca çakı bıçak tarzı delici kesici patlayıcı girmesinin engellediklerini söylüyorsun. Sonra bende diyorum ki ok girmesini engelliyorlar. ama Koçtaştan balta satın alıp önüne gelini deşebilirsin. E bu mu güvenlik şimdi? bana bunu söyle!

O küfürü de git bi tarafına sok! Terbiyesiz!

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim önce ne yazdığını oku! O güvenlik görevlileri orada durunca çakı bıçak tarzı delici kesici patlayıcı girmesinin engellediklerini söylüyorsun. Sonra bende diyorum ki ok girmesini engelliyorlar. ama Koçtaştan balta satın alıp önüne gelini deşebilirsin. E bu mu güvenlik şimdi? bana bunu söyle!

O küfürü de git bi tarafına sok! Terbiyesiz!
    Sevgili kardeşim senin mantığında avm leri komple kapatmamız gerekir.. çünkü işi bilen adam için avm ler her tür yanıcı yakıcı kimyasal kesici aletin oluşturulabiliceği bir şey.. çok zor değil avm de yemek yediğin tepsinden bile kırsan çok rahat kesici alet olur yani o mantıkda avm yi komple kapatmak lazım tüm dükkanları.. koçtaşa gerek yok avm lerde outdoor malzemeleri satan yerler olur gir içeri satılan malzemelere bak.. yani o mantığın bir sonu yok.. avm yi komple kapatmak gerekir..

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    2 dir avmlere girebilelim diye dizel araba aldım sattım.Geçen ay lpg li bir araç aldım ve aldığım herif lpg tankını polar bi kumaşla kaplamış ben hep giriyorum dedi.Bu sorununda yönetim kaynaklı olduğunu düşünüyorım.Sanırım üst makamdakiler ses etmeyin diyor olabilir.Bir avmde şu rastladım.Katlı otoparaka girişin yapıldığı ana kapıda araçlar bagaja ışıkla bakılıyor ve aracın altına aynalı aletle bakılıyor komple.Aynı avm nin diğer girişinde ise bagajı aç kapa yapıyorlar.nabza göre şerbet işleri.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)