Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

garaj modifikasyonu ya da yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

mevcut garaj bu şekilde,
    sol tarafta üzümler,
    sağ tarafta böğürtlenler,
    taç üstünde ise çeşitli çiçekler var.

bu iskelete kapalı bir mekan yapmam gerekiyor.

aklıma gelen üst taraftan yarım metre bırakarak çatıyı branda ile kapatmak,
    zemini parke taşı ya da beton ile kaplamak,

sol tarafı da branda ile kapatmak,
    sağ taraf olduğu gibi kalacak.
    demir kapının arkasına da branda sistemi yapılacak.
    branda sistemi sabit olamayacak,
    açılır kapanır bir dizayn düşünüyorum.
    zira bitkilerin bakımı ve meyvelerin toplanması için alan kalmalı.

branda konusundaki endişem güvenlik hususu,
    zira içeriye takımlar, yıkama aletleri, kompresör ve konulacak.

fikirlere açığım.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabi bahçenin geri kalanını göremiyoruz ama şahsen o balkon ve odanın görüntüsünü branda mranda ile bozmam. Ne yapardım? O odunları başka yere alır, klima motorunu yukarı bir yere taşır, motoru o pencerenin altına paralel koyar, üstünü motosiklet brandası ile örterdim. Balkon tarafına da mümkünse metal ve bir dolap bulur, malzemeyi oraya koyarım. Ha tabana beton at, veya parke döşe o ayrı.
    The Dude bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Oraya kapalı garaj yapmak arkadaki odayıda boğar.
    The Dude bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    odanın güneşini kesmek yerine klimayı başka yere kaldırıp boyut olarak sadece motor için ön / yan taraf açılır bir kapı sistemi, üste de küçük bir çatı kurabilirsin gibi geldi.

gerçi zira içeriye takımlar, yıkama aletleri, kompresör ve konulacak. demişsin eğer ufak bir atolye tarzı yapacak isen dediğim olmaz , sadece motosiklet için benim dediğim, bu durumda komple kapatman gerekebilir ama odaya yazık.

Bu arada dikkat et, kapına ayı dayanmasın.
    The Dude bunu beğendi.

Neresi bura ya ?

İstanbulda zor duruyorum. Böyle yer görünce çok hoşuma gidiyor
    The Dude bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yazar burada villada yaşadığını, şömine karşısında viskisini yudumlarken villasının açık garajında duran motosikleti için kapalı garaj hasreti çektiğini anlatmak istemektedir.

Şaka şaka, maşallah eviniz çok güzel. Getto vari bir semtte gürültülü bir apartman dairesinde yaşamaya sıkılmış bir kişi olarak nerede müstakil bahçeli bir ev görsem iç geçiririm hep. İleride darısı başıma diyeyim ve konuya döneyim.

İlk önce sorun çözümüne zeminden başlayalım:

-Eğer zemine beton dökersen temizlemesi kolay, sağlam ve işlevsel olacak ancak görsel olarak çirkin duracak. Ben tavsiye etmezdim. Parke döşersen çok daha estetik duracağına eminim. Hatta delikli parke veya farklı şekil ve renklerdeki parke taşlarıyla güzle bir tasarım da yapabilirsin.

-Kapalı alan mevzusunda ise o güzel çardağın üzerini sabit bir şeyle kapatmanı bende önermem. Branda fikri bence çok iyi. Gerektiğinde açar gerektiğinde kapatırsın. Malzemeler içinse şu andaki odunların olduğu yere veya motosikletin sağında kalan alana kilitli bir malzeme dolabı yapıp malzemeleri onun içine bırakırsan gayet güvenli ve güzel olur diye düşünüyorum.
    The Dude ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim çocukluğumda herkesin hayali apartman dairesiydi.Şimdi ise müstakil ev.Demek trend değişiyor
    The Dude bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarıyı aydınlık olması açısından tamamen açık bırakırdım.

Şuan beton dokulu yerleri sokerek daha da geniş olup ortada toprak bırakacak şekilde (araç sokulabileceği varsayalıp en azindan aracın tekerleri yapılacak zeminde haraket etmeli), ince beton üstü ahşap parke görünümlü taş kaplatilabilir. (Dört tarafı kapalı olup bahçenin sağ ve sol yanından yetmiş beş cm kadar içeriye girilecek şekilde, tabii pencere altı ve girişte kaplanacak)

Motor için şuan olduğu yerin sağdaki duvar dibinden, duvar yüksekligini aşmayacak ve görüntüyü bozmayacak şekilde pencere başlangıç hizasına kadar açılır kapanır mekanizmali duvara monteli sactan portatif garaj yapılabilir. Klima pervanesinin soluna, ki borularıyla derinligi iki karış vardır duvardan, ayni derinlikte asma kilitli bir alet edevat için dolap yapılabilir. Bahçenin ortası boş bırakılırsa motosiklet yikandiginda pek su gideri sıkıntısı yaşanmayacaktir görüntü de hoş olabilir.
    Tam göremedim fakat soldaki saksinin bulunduğu yerin solu duvarsa,tercihe gore bahçenin soluna da aynı mekanizma yapılıp karşı duvar dibine alet edevat dolabi da yapılabilir. (Hatta karşı duvardan daha yüksek olduğundan daha güzel olur)

Esas problem bence zeminin rengi ve yukari nin kapatılıp kapatilmayacagi..O değil de oraya ne güzel harekete duyarlı alarm sistemi kurulur be evden elektrik alip

Böylelikle motor ve alet edevat da guvenlik altına alınarak, kapı arkasına kaplanacak olan branda sorun olmaktan da çıkabilir..
    The Dude bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu nasıl bir bina ki yan arsaya sıfır metre mesafe ile dikilmiş? hiç boşluk yok!

neyse, panpa sen branda yaptır diyecem ama üst tarafa asma salmışsın. yazik olur asmaya.

bina kapansin sorun yok diyorsan git bi pvc pen satan dukkan ile görüş, pvc ile kapat gitsin. mükemmel olur.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    yoldaşlar,
    romalılar,

mülkiyet benim değil kullanım hakkım var, (kızlar eklesin )

branda işi üzerinden gitmeye niyetim var,
    bir de iri dolap yaptırmaya niyetim var,

zira dün tesadüfen pvc ile yapılmış bir garaj gördüm,
    çok çirkin geldi.

@hoka
    köşe arsa olduğundan o şekilde yapıldı,,
    yan bina işe uyanamamış,
    onların evin bir tarafı binaya bitişik yapılabilirdi,
    sonradan epey pişman oldular ama iş işten geçti.

klimanın dış ünitesinin yerini değiştiremiyorum zira bitkilere zarar verecek şekilde çalışabilir,
    bu projenin amacı mevcut canlıları sıkıştırmadan, zarar vermeden ihtiyacı görmek.

meselenin çıkış noktası istanbulda kapalı garajım olduğu için çok rahattım,
    motoru, bisikletleri, alet edevatı geniş geniş saklayabiliyordum,
    bir nokta da gelip brandaları çalmasınlar

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    hepsinin faydası çok oldu.

fiyatlar üzerinde bir çalışayım bakacağım.

@arndiol
    ayı da olsa candır.
    RoofRoof bunu beğendi.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Hem odanın ışığını kapatmadan , hemde bütün odunları aletlerinizi ve motosikletinizi rahatlıkla koyabileceğiniz harika bir yere dönebilir.

Odunlar sol tarafa alınır. Klima dış ünitesinin üstüne veyahut altına ( altına olmaz pas olur yağmurda) alet, takım, taklavat için bir metal dolap. hemen klima motorunun bitiminden duvara kadar da daha büyük motosiklet için bir metal odacık yapılabilir. 2 kapaklı yan ve arka.
    Sağ taraftaki beton genişliğinde olması yeterlidir diye düşünüyorum. metraj hesabı yapılır. Tüp odaları gibi.
    Veyahut istenirse komple dediğim şekilde klima ünitesinin sağ tarafına arka tarafta raf şeklinde dolap hemen önünde de motosiklet garajınız olabilir.
    Üstüne bahçeye peyzaj bile yapılıp süs havuzu bile konulur. Çocuk parkı da koyarım bank da koyarım.
    Bitkilerin bakımına gelince zaten garaj 3 metre yüksekliğinde olmayacağı için yapacağınız garajın üstünde durabilirler.

Dipnot: Klima dış ünitesinin her zaman yukarıda olması çalışma prensibi açısından daha sağlıklıdır.
    Eğer klimayı pencerenin sağ üstüne doğru aldırabilirseniz oraya wc bile koyarım, klima suyu ile sifonu dolan cinsten

Sol taraftaki verandanın altı boş ise oraya da bi yatak odası yaptık mı tamamdır. Villa oldu 8+2.5

Bana sadece ne olmasını istediğinizi söyleyin yeter.
    The Dude bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem odanın ışığını kapatmadan , hemde bütün odunları aletlerinizi ve motosikletinizi rahatlıkla koyabileceğiniz harika bir yere dönebilir.

Odunlar sol tarafa alınır. Klima dış ünitesinin üstüne veyahut altına ( altına olmaz pas olur yağmurda) alet, takım, taklavat için bir metal dolap. hemen klima motorunun bitiminden duvara kadar da daha büyük motosiklet için bir metal odacık yapılabilir. 2 kapaklı yan ve arka.
    Sağ taraftaki beton genişliğinde olması yeterlidir diye düşünüyorum. metraj hesabı yapılır. Tüp odaları gibi.
    Veyahut istenirse komple dediğim şekilde klima ünitesinin sağ tarafına arka tarafta raf şeklinde dolap hemen önünde de motosiklet garajınız olabilir.
    Üstüne bahçeye peyzaj bile yapılıp süs havuzu bile konulur. Çocuk parkı da koyarım bank da koyarım.
    Bitkilerin bakımına gelince zaten garaj 3 metre yüksekliğinde olmayacağı için yapacağınız garajın üstünde durabilirler.

Dipnot: Klima dış ünitesinin her zaman yukarıda olması çalışma prensibi açısından daha sağlıklıdır.
    Eğer klimayı pencerenin sağ üstüne doğru aldırabilirseniz oraya wc bile koyarım, klima suyu ile sifonu dolan cinsten

Sol taraftaki verandanın altı boş ise oraya da bi yatak odası yaptık mı tamamdır. Villa oldu 8+2.5

Bana sadece ne olmasını istediğinizi söyleyin yeter.
    planlar biraz değişecek sanırım,
    yeğenler hediye olarak bir köpek almışlar,
    şimdi onu da hesaba katmam gerekecek,
    bir de garajı bir motor bir araba alacak şekilde dizayn etmem gerekiyor.

ilk olarak zemin ve tavanı halletmem gerekiyor, fotoğrafın sol tarafında komşunun yaptığı gibi branda ile halledeceğim,

odunlar ile klimanın yerine bir bakayım,
    oraya hem motoru hem de aletleri koyabilecek bir yer sığıyor ise (zira araba için de yer kalsın) rahat bir şekilde halledilir.

teşekkür ederim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    planlar biraz değişecek sanırım,
    yeğenler hediye olarak bir köpek almışlar,
    şimdi onu da hesaba katmam gerekecek,
    bir de garajı bir motor bir araba alacak şekilde dizayn etmem gerekiyor.

ilk olarak zemin ve tavanı halletmem gerekiyor, fotoğrafın sol tarafında komşunun yaptığı gibi branda ile halledeceğim,

odunlar ile klimanın yerine bir bakayım,
    oraya hem motoru hem de aletleri koyabilecek bir yer sığıyor ise (zira araba için de yer kalsın) rahat bir şekilde halledilir.

teşekkür ederim.
    Benim de dikkatimi çekmişti, köpeksiz villa mı olur Allah aşkına? Hangi çağda yaşıyoruz yahu?

Köpek kulübesi bahçedeki herhangi bir köşeye de konabilir.

Bu arada bir uyarı yapayım, bahsettiğiniz yere araba park edilecekse parke döşeme kışın sorun olabilir. İlk döşendiği gibi kalmıyor yük altında zeminde hafif çökmeler olabiliyor, buna da dikkat edin derim. Ya zemini çok iyi sıkıştırıp sağlamlaştırın yada farklı tasarımlı (desenli, mermer döşeli) beton dökmeyi yeniden düşünün derim.
    The Dude bunu beğendi.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de dikkatimi çekmişti, köpeksiz villa mı olur Allah aşkına? Hangi çağda yaşıyoruz yahu?

Köpek kulübesi bahçedeki herhangi bir köşeye de konabilir.

Bu arada bir uyarı yapayım, bahsettiğiniz yere araba park edilecekse parke döşeme kışın sorun olabilir. İlk döşendiği gibi kalmıyor yük altında zeminde hafif çökmeler olabiliyor, buna da dikkat edin derim. Ya zemini çok iyi sıkıştırıp sağlamlaştırın yada farklı tasarımlı (desenli, mermer döşeli) beton dökmeyi yeniden düşünün derim.
    bizde rottweiler var. gece kurt gibi oluyor terbiyesiz. komşuları rahatsız ediyor. sayaç okumaya gelen elemana saldırıyor. küçük oğlana saldırdı. barınağa vercem ama kıyamıyorum.

parke taşı bende de var. zamanla bir tarafı çöktü. zemin sağlam olmazsa çöküyor namussuz.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    parke taşı kullandım,
    dediğiniz gibi çöküyor,
    duvardakilerin yer için olanlarına da bakacağım.
    taş işi için akşam bir yer ile görüşeceğim onlar da fikir sunarlar muhtemelen.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    parke taşı kullandım,
    dediğiniz gibi çöküyor,
    duvardakilerin yer için olanlarına da bakacağım.
    taş işi için akşam bir yer ile görüşeceğim onlar da fikir sunarlar muhtemelen.
    yere beton döküp, üstüne kolay temizlenmesi ve çirkin durmaması için ahşap görünümlü seramik döşeyebilirsiniz.
    Seramiksan
    The Dude bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mülkiyet
    konteyner.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konteyner.
    konteynerimsi olacak gibi

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yere beton döküp, üstüne kolay temizlenmesi ve çirkin durmaması için ahşap görünümlü seramik döşeyebilirsiniz.
    Seramiksan
    olabilir, defolu ürünler ile daha ucuza da gelebilir,
    ona da bir bakayım.[COLOR="Silver"]

Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konteyner.
    şofben kelime kökeni: "chauffe-bain"

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Bence motosiklet, balkon ile cam pencerenin süpürgelik hizasında olacak şekilde ufak bir kulübe ile yerini almalı.
    1,65 yükseklik ile 1,5 genişlik için 2,0 metre uzunluk yeterli olacaktır kanımca.
    Sonra sol taraftaki bütün odun kalıntılarını bahçenin sağındaki duvar dibine yatay olacak şekilde yatırmalı.
    Ama duvar dibine köpek kulübesi de konulabilir.
    Yani klima dış ünitesi iki kulübenin ortasında kalacak böylece.
    (Kulübeler yapılmadan önce)Bahçe zemini için önce kum döşeme iyice sıkıştırılacak. Daha sonra da parke taşları ile sabitlenecek.
    Parke taşlarının arasına biraz çim tohumu da attın mı tamamdır.
    Bahçeyi diğer şekilde branda veya sabit bir kaplama ile kapatmak odaya girecek gün ışığından mahrum bırakır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)