Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gürcistan'a Motosiklet ile giriş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba arkadaşlar,

Eşimle 4000km'lik bir karadeniz turu yaptık ve başlıkta da belirttiğim gibi Gürcistan'a da motosiklet ile girdik. Batum merkezde kamp yaptık daha sonra Batum'a 40km uzakta Kobulleti sahiline kamp için gittik.

Gürcistana girerken neler gerekiyor motosiklet ile gitmek isteyenlere hem bilgi hem de tanıtım manasında bir video yayınladık. Detayları bilmek isteyenler için videomuzun linkini aşağıda paylaşıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=zMT6...annel=Motoloji

Kanalımız henüz yeni yeni içerikle dolmakta olup isterseniz diğer videolara da göz atabilirsiniz Vakit ayırıp okuduğunuz ve ilginize şimdiden teşekkürler.

Kamp videolarını ilerleyen bölümlerde paylaşacağız.
    orumcekadam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videonu izledim. Aradaki o muhabbetleri kısa kezseniz daha iyi olurdu. Yani baya bi kendi aranızdaki muhabbeti seyrettim. normalde bu tarz bi konuşma görünce direk kapatırdım ama motosiket.net hatırı için sonuna kadar izledim

Birde sana tavsiyem sadece gps için hat almana gerek yoktu. Maps.me diye bi uygulama var. Offline olarak çalışıyor. Sadece önceden wifi varken gideceğin yerin haritasını indiriyorsun ve uydu üzerinden internet olmadan çalışıyor.
    Coorai ve Stock Sever bunu beğendiler.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Tekeriniz düz bassın.
    Coorai bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Videoyu izlemeden uğraşmak istemeyenler için kısaca anlatayım, kimlik ve 15 tl ücret verip giriş yapıyorsunuz, yeni eski kimlik farketmiyor. Girdikten sonra mesela 1 haftalık sigorta 45 tl felan onu yaptırıyorsunuz. Girişte paranızı düşük bozarlar. Batum küçük bir yer insanları sakin, kızları biraz bizimkilere göre kezban. Evler hep eski yapı sokaklar çok iyi değil. Sahili çakıl kum yok. Güzel bir yer aslında ama Türkiye yi gezin daha iyi. Genelde Rus turist dolu. Türkçe bilenler size yardım amacı ile hep üçkağıtcı dolu özellikle taksiciler. Fiyatlar ucuz diyenlere kesinlikle inanmayın temmuzda gittim ucuz gördüğüm sadece 3 şey vardı et ucuz 30-35 tl kilosu, bira ucuz alkol demiyorum sadece bira ucuz, benzin de 1.15 tl gibi bir fark var. Son olarak sigara 2.3 tl daha ucuz buraya göre fakat sigara berbat içilmiyor. Aklınıza gelecek diğer ne varsa burası ile aynı hatta daha pahalı diyebilirim. Mesela Ülker içim ayran büyük bardak 3,5 tl Carrefour fiyatı gibi. Ürünlerin çoğu zaten buradan gidiyor. Domuz eti fobisi yüzünden hergün kahvaltı yedim. Meşhur khachapuri isimli pidesini tatmadan dönmeyin. Benden bu kadar.
    Coorai bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonu izledim. Aradaki o muhabbetleri kısa kezseniz daha iyi olurdu. Yani baya bi kendi aranızdaki muhabbeti seyrettim. normalde bu tarz bi konuşma görünce direk kapatırdım ama motosiket.net hatırı için sonuna kadar izledim

Birde sana tavsiyem sadece gps için hat almana gerek yoktu. Maps.me diye bi uygulama var. Offline olarak çalışıyor. Sadece önceden wifi varken gideceğin yerin haritasını indiriyorsun ve uydu üzerinden internet olmadan çalışıyor.
    Hocam youtube kanalımız zaten özeten bizi anlatıyor o yüzden muhabbetleri kesmedim. Karadeniz turumuzun 4. videosuydu bu Çok teşekkürler güzel yorumunuz içi.

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba Hocam. Tam da Gürcü memurun olduğu yerde Maps.me uygulamasından bahsettik ama uygulama reklamı gibi görüneceği için o kısımları kesmiştik

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekeriniz düz bassın.
    Çok sağolun hepimizin

Motosikleti
    R25
    Kasksız dolaşmayın ben artçı bindirdim adres sordum Türk birine, 200 kağıt yazdı bana direk sol ceplerinde de kamera ile çekiyorlar polisler. Ödemedim geldim tr ye birdaha gidersem 3 katını ödermişim, plakaya yazdı. Plaka değişir giderim Kendi vatandaşlarına bişey demiyorlar kaç tane kasksız gördüm adam birine sordum bişe olmaz beni tanıyorlar dedi az bişey türkçe biliyordu.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasksız dolaşmayın ben artçı bindirdim adres sordum Türk birine, 200 kağıt yazdı bana direk sol ceplerinde de kamera ile çekiyorlar polisler. Ödemedim geldim tr ye birdaha gidersem 3 katını ödermişim, plakaya yazdı. Plaka değişir giderim Kendi vatandaşlarına bişey demiyorlar kaç tane kasksız gördüm adam birine sordum bişe olmaz beni tanıyorlar dedi az bişey türkçe biliyordu.
    Arkadaşlar trafiğine alışık olmadığımız şehirde kasksız zaten dolaşmayın 😅 alışık olsanız bile kask takın. Hayat güzel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)