Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araç içerisindeki idrar kokusunu giderme !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Detayına aslında çok girmek istemediğim talihsiz bir durumdan dolayı araba yolcu koltugumda idrar lekesi ve kokusu oluştu. Özetle; sıkışma potansiyeli olduğu halde acele edip tedbrisizce mekandan çıkan ve doğum sonrası idrar tutamama problemi olabilecek olan biriyle trafiğin yoğun olduğu saatte avrasya tüneline girmek sırasında yaşanan talihsiz bir durum oldu diyebilirim

Aracı hemen yıkamaya verdim. Kapsamlı yıkama yapıp koltuga özel muamele yapılmasını istemiştim ama 400 liralık bedeli sadece 300 liraya indirtebilince, standard yıkama ile idare edeyim dedim. Eve geçince koltuğu deterjanlı sıcak su ile sildim ama maalesef koku sorununu gideremedim. Oto parfum ve camları azcık açık bırakmak şimdilik idare ediyor. Ama koku sorununa acil çözüm bulmak lazım,

Bu araç içerisindeki koku sorunu için çözüm önerilerine açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Zamanla gider yapacak bir şey yok parfümle bastırmaya çalış.

Not: Koltuk süngerlerini yıkamak için ıslatmayın süngerdeki tozlar çamurlaşıp kuruyunca sertleşip süngeri bozuyor.
    umutss ve 06Serhat bunu beğendiler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklımdan uydurdugum birşey geldi
    Halı yada döşeme yıkama makineleri varya sulu olanlar onlara temizleme maddesi deterjanmi neyse artik onun kokulu olanini 1 hafta boyunca uygula koltuga
    Kurusun tekrar makine ile yika kurusun tekrar yika derken 1 haftaya bence koku gider gibime geliyor
    umutss bunu beğendi.

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüzeysel olsa çıkabilir kardeşim ama derine işlemişse işin çok zor. Arabasına süt dökülen ve kokusunu çıkaramadığı için satan tanıdıklarım var. Tabi ben bunu sartığım kişiye söylemediğim sürece ahlaki bulmam.
    umutss bunu beğendi.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Halı yıkama makinesi olmadan işiniz zor. Koltuğun yıkanması ve iyice çekilmesi gerekiyor. Bezle silerseniz kokuyu geçiremezsiniz. Bir süre sonra leke varsa tekrar yüzeye çıkar. Valet pro classic carpet cleaner diye bir ürün var. Bunun gibi bir temizleyiciyi (kosla da olabilir) uygun miktarda su ile karıştırıp yüzeye bolca dökün. Dökün derken ıslak bir bez vs ile o suyu koltuğa iyice yedirin. Sonra makine ile çekin. En az 2 - 3 kez çekin makine ile. Koku falan kalmaz güzelce havalandırmanız ve koltuğu kurutmanız da lazım. Ben uğraşamam derseniz ziebart a gidin durumu anlatın veya butik detailing yapan çok kalite yerler var. Buralar ile görüşün.
    umutss bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Satın kurtulun.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Halı yıkama ile ilgili bilgiler için teşekkürler... Detaylı temizlik konusunda bir yıkama firmasıyla görüşecem öncelikle. Olmazsa dediğiniz şekilde uygulama yaparım.
    Araba şirket arabası zaten! Kendi arabam olsa Avrasya tünelinde acil durum alanında falan dururdum galiba Ama o zaman da haber olurduk Avrasya tünelinde durma nedenimizle Şirket arabası olunca az bekle ilk petrol ofisine girecez deyip olayı çok önemsememiştim!

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlğı bu şekilde okuyan tek manyak ben miyim? : "Araç içindeki iktidar kokusunu giderme"
    umutss bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    buda dertmi şimdi? koltuğu sökün sonra gidin bir opete 2 lira atın önce bir tazyikli su tutun sonra 2 lira daha atın köpük vurunsonra bir 2 lira daha atın(çil yavrusu gibi dağılır koku) yine tazyikli su vurun ve koltuğu suyu süzülecek ve güneş görecek şekilde bir yere koyun kurusun.

köpük vurduktan sonra o köpüğü iyice içlere doğru yedirtmek lazım bastırarak ki sünger içine çeksin deterjanı.

koltukları sökmeyi öğrenebilirsiniz, bende bilmiyorum ama mutlaka sökülüyordur.

aslında evin önünde yada balkonunda "pril" ile olabilir, pril çok iyi temizler ve güzel kokutur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlğı bu şekilde okuyan tek manyak ben miyim? : "Araç içindeki iktidar kokusunu giderme"
    bende geçen bir yerde "kar marjı" falan yazıyor "karl marx" diye okuyorum yani psikolojimizi bozmuşlar farkında değiliz, bizim suçumuz değil tabi.
    umutss bunu beğendi.

Siz detarjanli su ile sildiginiz anda o sungere isledi bile. Hali yikama makinasiyla da cekseniz o sunger bozuldu artik. Zamanla o lekeyi siz farketmesiniz de kusacak. Valet pro nun bahsedilen urununu deneyebilirsiniz. Zamanla kokuyu cikartacaktir. Bir de farkli markalarin koku bombolati var. 20 gunde bir 2 tane uygularsaniz o da kokuyu cokarmada yardim eder

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bol bol koku giderici, güzel kokular falan sık, zamanla geçer. aracıma yoğurt dökülmüştü. ilk 1 hafta leş gibi koku oldu. kokular sıktım, bol bol havalandirdim. geçti gitti. sorun biraz da kafaya takmakla alakali. kafada unutunca geçiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)