Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yurtdışında kaldım Çok ACİL yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Arkadaşlar merhaba
    Ben denizciyim gemide 3. Kaptan olarak çalışıyorum gemi ile şuan Afrikada Namibyanın/Walvis bay şehrinde limandayız gemide bazı problemlemlerimiz var can güvenliği boşa sayılıyor o yüzden gemiden kaçıp türkiyeye gelmek istiyorum ( şikayet durumları sıkıntı 3. Dünya ülkesi olduğu için hak hukuk yok )
    Planım şu şekilde Walvisbaydan merkeze doğru 365 km uzakta Windhoek şehri var günde bir sefer otobüs kalkıyor oraya ulaşıp türk konsolosluğuna gidip yardım mı dilensem yoksa direk uçağa atlayıp Türkiyeye mi gelsem (3.500 lira civarı uçak biletleri) Namibya vizem eğer hata yoksa 22.10.2018 tarihinde bitiyor. Havaalanında bilet aldıktan sonra herhangi bir problemden alı konulmaktanda korkuyorum çok kötü bir çıkmazın içindeyim bu taraflarda bi bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
    Tek isteğim sağ sağlim Türkiyeye girebilmek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Konsolosluğu arayıp, talimatlarını uygulamak yapılacak en mantıklı iş görünüyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Gemiyi en son kaptan terk eder. Sen kaptan iken böyle sıkıntıda isen durum çok karışık kaçmak ile paçayı kurtarabileceğini sanmıyorum başın epey ağrıyabilir.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Gemi terkedilirmi hiç.Gemiyi terketmiyecem desen 20.000€ yollarız :D

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla Belarus'ta ve İran'da Türk konsolosluğa gitmiştim ikisi de vakit kaybıydı, zerre faydaları olmadı.
    Acelen yoksa Güney Afrika'ya geç, kapıda vize veriyorlar. Cape Town'dan daha uyguna bilet bulabilirsin. Bir de -belki biliyorsundur- bilet fiyatları için Skyscanner'a bak, mesela bugün öğlen Walvis Bay - İstanbul uçağı 2730 TL görünüyor.

Yalnız vizen pasaportunda mı, yoksa gemi adamı cüzdanında mı?

Motosikleti
    N/A
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Belarus'ta ve İran'da Türk konsolosluğa gitmiştim ikisi de vakit kaybıydı, zerre faydaları olmadı.
    Acelen yoksa Güney Afrika'ya geç, kapıda vize veriyorlar. Cape Town'dan daha uyguna bilet bulabilirsin. Bir de -belki biliyorsundur- bilet fiyatları için Skyscanner'a bak, mesela bugün öğlen Walvis Bay - İstanbul uçağı 2730 TL görünüyor.

Yalnız vizen pasaportunda mı, yoksa gemi adamı cüzdanında mı?
    Vizem pasaportta 3 ay önce almıştım 22.10.2018 e kadar geçerli birde vize gibi bir geçiş daha var transit yazıyor 3 günlük tam emin olamadım
    Skyscannerdan bakıyorum dediğin doğru 2.700 3.500 değişiyor fiyatlar
    Cape towna hiç bakmadım orasıda baya uzak uçakla gitmem gerekir
    Konsolosluk olayındada öyle geliyorki bana pek bi yararlarının olcağını düşünmüyorum
    Çok teşekkür ederim bilgi için

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Konsolosluk birebir yardımcı olmasa da en azından yapabileceğin şeyler ile ilgili bilgi verecektir diye tahmin ediyorum. Detayını yazmamışsın ama, kolay gelsin. Umarım en kısa sürede zor durumundan kurtulursun.

Kaçanın anası aglamazmış
    splender bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Ayrılma tek başına fazla uzaklaşamazsın,leoparlara yem olursun

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arkadaşım gördüğün üzere afrikadan çok burda sığır var hem de has ve öz Anadolu sığırı... moralini bozma bu sığırlarla yukarıdaki arkadaşın dediği gibi konsoloslukla bağlantıya geç derim...
    ARAL70, vlad1462 ve kaanklky bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Konsolosluğa gitmesen bile telefonla ara. Fikir verebilirler, avukat temin edebilirler. Gemi tutuklandı mı ? Kaptan serbest mi ? Gemi tutukluysa konsolosluk zaten işin içindedir. Gemini namibya acentesi ne diyor ?

ARAL70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Ben denizciyim gemide 3. Kaptan olarak çalışıyorum gemi ile şuan Afrikada Namibyanın/Walvis bay şehrinde limandayız gemide bazı problemlemlerimiz var can güvenliği boşa sayılıyor o yüzden gemiden kaçıp türkiyeye gelmek istiyorum ( şikayet durumları sıkıntı 3. Dünya ülkesi olduğu için hak hukuk yok )
    Planım şu şekilde Walvisbaydan merkeze doğru 365 km uzakta Windhoek şehri var günde bir sefer otobüs kalkıyor oraya ulaşıp türk konsolosluğuna gidip yardım mı dilensem yoksa direk uçağa atlayıp Türkiyeye mi gelsem (3.500 lira civarı uçak biletleri) Namibya vizem eğer hata yoksa 22.10.2018 tarihinde bitiyor. Havaalanında bilet aldıktan sonra herhangi bir problemden alı konulmaktanda korkuyorum çok kötü bir çıkmazın içindeyim bu taraflarda bi bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
    Tek isteğim sağ sağlim Türkiyeye girebilmek
    Can güvenliğiniz tehlikedeyse ilk önce Elçilik/konsoloslukla bağlantı kurunuz, ondan sonra aksiyon planı belirleyin. Gemi acentası, sahibi vs konuyla ilgili değil sanırım.

Motor forumu olduğuna göre ve buradan medet umduğuna göre, ve orada can güvenliği olmadığı halde internet bulabildiğin yerde en güzel teklifim motora bin gel olacak!
    liquem bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Gemideki diğer mürettebatın canı can değil mi?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Bari kaçacaksanız adam akıllı doların euronun düşük olduğu motosikletin ucuza satıldığı bir ülkeye kaçın. Sefere nezaman çıktınız bilmiyorum ama buranında afrikadan çok farkı yok şu an :D

Yağmurdan kaçarken doluya yakalanmayın daha bugün kendi aracıyla trafikte önümde giden bir adama yol vermediği için başka bir araç sürücüsü tarafından ateş edildi ..

Nasıl bir gemi ve ne şartlar altında çalıştığınızı bilemiyorum köle değilseniz ve 3.500 liraya uçak bileti alabiliyorsanız kimsenin sizi alıkoyacağını sanmıyorum. Buraya yazabildiğinize göre konsolosluğada mail yoluyla ulaşabilirsiniz. En sağlıklı bilgiyi onlar verecektir.

Burdaki yorumlarla hayal gücümüzün sınırlarını zorlamaktan öteye gidemeyiz

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    afrika şartlarında karayoluyla 300 küsür kilometre otobüs yolculuğu riskli.

beyaz adam olman zengin olduğunu varsaymaları için yeterli sebep. soygun amacıyla saldırıya uğrayabilir, daha beteri fidye için kaçırılabilirsin. yola çıkarken yanında güvenebileceğin oranın yerlisi biri olsun.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 yıllık motosiklet.net üyesiyim. Böyle troll görmedim. Helal!

Motosikleti
    N/A
    Konsolosluğa mail attım geri dönüş alamadım arayamıyorum çünkü sadece internetim var whatsapp hatları yok
    Acente ile konuşamam çünkü rüşvet döndüğü için kaptanı savunur.
    İşin ilginç kısmı gemi kaptanı ile sahibi yani armatör aynı kişi

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Konsolosluğun maili yoksa Bimere yazın. Durumu özetleyin...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnternet olup whatsapp olmaması nasıl oluyor?
    hadi whatsapp giremiyon. viber ve skype e de mi bağlanamıyorsun?

hadi hepsinni geçtik ailenle iletişime geçip onlar senin yerine konsolosluğu, dışişleri bakanlığını arayamıyor mu?

yani o kadar yer varken gel motosiklet forumunda yardım iste. peh...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)