Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Borsa vs Döviz vs Tl faiz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yerel seçimlere kadar güllük gülistanlık olacak ülke, tam yatırım ortamı, ucuz döviz varken gereğini yapar aklı olan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lukascımmm bugun dolar yuzde 2 daha düşerek 5.3 TL oldu ,borsa 96.000 TL devirdi.

Demekki neymiş.... dsdasdasd dedikleri bir bir çıkarmış ,bunlar işte hep tecrube ;)

Siz siz olun gençler topluluk ne yapıyorsa tersini yapın,inanının %90 kazanırsınız.Döviz ve altında kalanlara allah sabır versin :((
    Komedi resmen buralar değerlenir seçimden sonra. Ne yazmışım bakayım

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yerimi kapayim. Hem doviz, hem de enflasyon kacinilmaz olarak eskisinden de beter olunca "ne kadar dogruymus?" mesaji yazmak kolay olsun

Ekonomi kisa sureli oyunlarla kisa sureli oynar... Ancak uzun vadede genel trend'e uyar. Ne kadar uretiyoruz? Ne kadar satin aliyoruz? Ulke dis yatirimciya ne olcude umit vadediyor? Yani ulkenin onemli kurumlari (hukuk, finans, ekonomi) ne kadar akillica ve bagimsiz isliyor?

Bunlar duzelene kadar genel trend de bir iyilesme beklemek makul degil.
    Bakalım n'olacak?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lukascımmm bugun dolar yuzde 2 daha düşerek 5.3 TL oldu ,borsa 96.000 TL devirdi.

Demekki neymiş.... dsdasdasd dedikleri bir bir çıkarmış ,bunlar işte hep tecrube ;)

Siz siz olun gençler topluluk ne yapıyorsa tersini yapın,inanının %90 kazanırsınız.Döviz ve altında kalanlara allah sabır versin :((
    10 sene önce evlenirken sembolik olarak takılan 1 $ birikimim hala duruyor. Seri numarasını kontrol ettim F ile başlamıyor.
    Sizin derdiniz doların düşmesi, faizin artması vb. ekonomik göstergelerle para kazanmak olabilir, ben geçinebilmenin derdindeyim.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bugun çok moralim bozuk sevgili forum :(

hersey iyiye giderken yine birileri düğmeye bastı sanırım!!

Bu Türk-İş ,Disk,Kesk ne biçim açıklamalarda bulunuyor,bunlar kime hizmet ediyor çok merak ediyorum !
    Neymişş asgari ücret once bi 2000 TL olsunmuş sonra üstü konuşulurmuşş.. yok yaaa!

Çok açık net soyluyorum, asgari ücretliye,memura,kamu işçilerine %15 ten fazla zam yapılması intihardır!!!
    Ya sen %25 zam yapsan neyi değiştirecek ?? Bunu odemek için para basacaksın enflasyon olacak alım gücü yine düşecek!

Emekliye 2 maaş ikramiye verildi yılda tam 24 milyar TL bütçeye yük geldi!! Sonuç ? Bozulan bütçe dengesi!

Zor dönemlerden geçiyoruz,bu ülkeyi düşenen birileri varsa %15 üstü zam kesinlikle yapmaz.
    Özel sektorde çalışan bizler %15 zam alabiliyor muyuz da memuru,kamu işçiçi,emeklisi alsın!
    Sen asgari ücreti 2000 TL yaparsan hangi şirket ayakta kalacak ?

Almanlar 2.dünya savaşı sonrası patatesle beslendiğini hepimiz biliyoruz,ama bakın Almanya şimdi nasıl güçlü bir ülke !

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sorun kemer sıkmak değil, gerekirse tüm millet sıkar. Sorun, milletten kemer sıkmasını isteyen beyzadelerin tam gaz şatafata devam etmesi.
    YasinC, montanaturne ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Evet, gücün sırrı patateste... Bi de mısır. Almanya patates, Amerika da mısır yiye yiye güçlendi böyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bugun çok moralim bozuk sevgili forum :(

hersey iyiye giderken yine birileri düğmeye bastı sanırım!!

Bu Türk-İş ,Disk,Kesk ne biçim açıklamalarda bulunuyor,bunlar kime hizmet ediyor çok merak ediyorum !
    Neymişş asgari ücret once bi 2000 TL olsunmuş sonra üstü konuşulurmuşş.. yok yaaa!

Çok açık net soyluyorum, asgari ücretliye,memura,kamu işçilerine %15 ten fazla zam yapılması intihardır!!!
    Ya sen %25 zam yapsan neyi değiştirecek ?? Bunu odemek için para basacaksın enflasyon olacak alım gücü yine düşecek!

Emekliye 2 maaş ikramiye verildi yılda tam 24 milyar TL bütçeye yük geldi!! Sonuç ? Bozulan bütçe dengesi!

Zor dönemlerden geçiyoruz,bu ülkeyi düşenen birileri varsa %15 üstü zam kesinlikle yapmaz.
    Özel sektorde çalışan bizler %15 zam alabiliyor muyuz da memuru,kamu işçiçi,emeklisi alsın!
    Sen asgari ücreti 2000 TL yaparsan hangi şirket ayakta kalacak ?
    Evet arkadaşlar korktuğum başıma geldi ve asgari ücrete %26 oranında artırıldı.
    Benden bu kadar sevgili hükümet,6.2 den sattım dolarları 5.3 den yarın almaya başlıyorum.Beni bilen bilir hiç yanılmam
    Dünya piyasaları tatilde olduğundan buna cok tepki veremedi bence.Yılbaşından sonra dovizdeki sert yükseliş için pozizyonumu değiştiriyorrummm.

bunu buraya yazayım da Haşmet gelip dalga geçmesin sonra.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amaç eğitimsiz, geçim sıkıntısından gözlerini açamayan insanların gözlerini boyamak. Çoğu firma eleman çıkarıyordu. Ağustos ayından bu yana 20 kişi çıkardık. Üretimdeki eleman sayımız toplam 80 idi. Bu zamdan sonra yine işten çıkarmalar başlayacak. Hatta küçülmeye gidebilir yada komple kapanma durumumuz oluşabilir önümüzdeki sene içinde.

Çoğu firmada bu durumda

$ sakin ol

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Seçimi yarına mı alsak nedir?

"belki yarından da yakın"

$ sap sakin ol

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5,42

secimden sonra da bahane bulunur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    4 ay geçmiş bir durum analizi yapmak lazım.

Arkadaşlar ülkenin durumu çok vahim bee.Tahmin edemediğim şeyler oluyor.
    Bugun artık anladım ki ülke çok değişik bir sürece giriyor.AKP ve MHP İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'na mazbatayı vermeyecek.
    Bu kadar çamura yattıktan sonra mazbatayı vermelerini beklemiyorum şahsen.

Bizim tatlı muhaliflerde "pislikleri temizlemek için uzatıyolar abi,verecekler yakında" modundalar.Bence amatörce bir düşünce.

Acaba Africa'mı satıp usd ye geçsem mi ? Abartılı mı ? Bilemiyorum :(
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Mahalle yanarken saç taramaya devam yani 😀

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahalle yanarken saç taramaya devam yani ��
    valla bende herkes gibi birikimlerimi koruma derdindeyim.Gayet makul bir düşünce.Ülkeyi bu duruma düşürecek
    kişilere ve partilere bir kez bile oy vermedim,sempati duymadım.Bu bakımdan son derece huzurluyum.

Ama mahalle yanarken sacını tarayan birilerini arıyosan once kendi ailene bak,belki bulursun.

Sevgiler,
    SRDR KTM 390, fatih.met ve Siluet... bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş konuşuyor. Kahve falına bakıyor. Bir nevi ebcet hesabı yapıyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    valla bende herkes gibi birikimlerimi koruma derdindeyim.Gayet makul bir düşünce.Ülkeyi bu duruma düşürecek
    kişilere ve partilere bir kez bile oy vermedim,sempati duymadım.Bu bakımdan son derece huzurluyum.

Ama mahalle yanarken sacını tarayan birilerini arıyosan once kendi ailene bak,belki bulursun.

Sevgiler,
    Desene mahalle yangını çıkartırken biz habire uyardık. Şimdi yangın çıktıysa bunun sorumluları uğraşsın dursun.

Bir insanda karakter düzgün olmadıktan sonra ona ne anlatsan boş. Resmen islam anlayışı ile alakası olmayan bir güruhu ısrarla seçiyorlar yıllardır ve şimdi işler sarpa sarmaya başlayınca bunun hesabını o yan sanayi müslümanlara sormak yerine bize laf atıyorlar.

Abicim bunların karakteri belli, yapacak bir şey yok. Herkes ektiğini biçiyor.
    dsdasdasd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)