Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

3 Liraya İşkembe Çorbası Satan Esnaf..

Motovento
    REKLAM ALANI
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geniş düşün, aşırı geniş, enine boyuna 360 derece bakarak düşün. o kadar çok olaya ettiği etkiyi düşünerek düşün. adamın az kar etmesinden ziyade ortama kattığı havayı, diğer lokantalara yaptığı etkiyi, ülke içerisinde yansıtmaya çalıştığı şeyleri yani aşırı fazla düşün.

düşünemezsin, bilinç altın neye meğillendi ise ona göre karar verirsin.

yani demek istediğim, "sorun yok sorunu insanımız/esnafımız çıkartıyor" moduna sokmanın mesajlarını kazıyor insanların bilinçaltına...

bu çok tehlikelidir ve bunun ceremesini çekiyoruz...

insanların bilinçaltına öyle şeyler kazınmışkı millet yediği kazığın farkında değil.
    Bana kalırsa sorun, insanların aklına kazınan esnaf fiyatı yükseltiyoru kazımak değil, gerçekten esnafın, komisyoncunun, faizcinin veya depocunun yıllarca bu ülkenin insanlarına ne zorluklar yaşattığını fiyatlarla nasıl oynadığını göz ardı etmektir.

Tarlada 35 kuruş patates, sebze haline gelene kadar 5 tl yi görüyor.
    Tarıma elverişli bu kadar toprağın olduğu memlekette, insanlara sürekli çiftçi bitti öldürdüler çiftçiyi imajı veriliyor. bu şekilde kazanıyor işte bu aracılar ve onların yandaşlarının bağırtıları da o yüzden. Sadece akp ye özel değil yandaşçılık.
    Gel Trakya taraflarına da çiftçi gör, eskiden imece usulü diye öğretilirdi okullarda, koca koca köylerde dönüm dönüm tarlalara 1 traktör 1 biçerdöverle girerlerdi. Şimdi her evde 1-2 john deree traktör ve 1 biçerdöver... Ölüsü buysa canlısını düşünmek istemiyorum. Ağlayarak para kazanan hibe ile destek ile devletten kaçırdığı ile kazanan bir düzene dönüştürüldü çiftçi, hep ezildiğine dem vurulduğundan. Artık çalışır mı köyde tarlada adam???

Ama siz daha iyi biliyorsunuz bu işleri, bilinçaltınız sizi farklı tetiklyor. Kendi kötü fikirlerinizi bile bilinçaltına bağlıyorsunuz mantığınıza değil.
    Ben parti tutmuyorum ama sizin ve sizin gibilerin muhalefet edememesinden dolayı bu haldeyiz, kimseye bok atmayın önce dönüp aynaya bakın.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA SPACY, BENELLİ TNT 25,Honda PCX 125
    Bu işlerin maliyetini bilen biri olarak söylüyorum ve İstanbul da yaşıyorum ve adamı da tanimiyorum
    1- bu lokanta bu fiyata ortalama bir kalitede yemek yaparak, sürümü de fazla ise ki fazla haber de 8 şube diyor para da kazanır.
    2-ülkemizde serbest piyasa denen bir mekanizma var, istediği fiyata satar, gider yemek yersin bilmem ne eti olduğunu düşünüyorsanız da alo gıdaya 174 şikayet edersin, bir kaç denetim sonrası ortaya çıkar ne sattığı
    3- yukarda yorum da biri yazmış adamın tipini beğenmedim diye,
    bu tip e de denecek çok laf varsa da neyse..
    sadece şunu dicem bilen bilir,
    canakkale savaşında bir resim var, 2 tane çocuk asker atamiz var, kıyafetleri yamalı perme perişan, vatan kurtarmaya gitmişler, akıbetleri belirsiz ama en azından gazi oldukları kesin.bu tip bunlara da bakarak kesin olumsuz bir yorum yapardı, bunlar mı vatan kurtaracak diye.
    Cevap Evet bunlar bu vatanı kurtardı
    Bu zihniyet de esnaflar da en azından, ..................
    Boşluğa siz doldurun
    Saygılar
    Olcay Avşar ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Böylece krizin aslında provakasyon olduğu ispatlanmış oldu. Kriz yok beyler, dağılabilirsiniz.

İşin şakasını bir yana bırakırsak bu sektörde kâr marjlarının aslında ne kadar yüksek olduğunu görüyoruz. Bu ülkenin ekonomisini canlandıracak şey, her üründe kâr marjı limiti artı kiralama için de kira limiti koymaktır. Bir dükkana bilmem nerede diye 20000 TL kira isteyenler artık önceden kazandıklarına saysınlar. Ürünlerine anormal fiyat koyanlar da "abi kira yüksek ne yapayım ?" bahanesine sığınamasınlar. Bence pilot uygulamayı inşaat sektöründen başlatalım.

Peki bu söylediklerim herhangi bir ortamda kabul görür mü ? Tabi ki görmez, çünkü bu ülkede herkes birilerini kazıklama derdinde. Buna sıfırından pahalıya ikinci el motor satmaya çalışan motosiklet camiası da dahil.
    bursalıali bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Onun için serbest piyasa ekonomisinden çıkmak gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    birkaç ay sonra at eti diye çıkarsa bak buraya yazayım ben demiştim :D
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı ScooterMan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canakkale savaşında bir resim var, 2 tane çocuk asker atamiz var, kıyafetleri yamalı perme perişan, vatan kurtarmaya gitmişler, akıbetleri belirsiz ama en azından gazi oldukları kesin.bu tip bunlara da bakarak kesin olumsuz bir yorum yapardı, bunlar mı vatan kurtaracak diye.
    O resmi hatırlıyorum, zamanında birileri "o resimdekiler asker değil, o zaman atık toplama işi yapan 2 kişi" dedi ama duyuramadılar seslerini.Kahramanlara ihtiyacımız var, belki o yüzden.
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=106949
    Osm@n bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Esnaf lokantalarını sık sık kullanırım.

Bu örnekteki adamın ne kalite yemek yaptığını bilmem.
    Ama fiyatları ucuz değil. Birçok AVM mağazasının yaptığı taktiği kullanmış.
    Çorba fiyatını düşük tutarak dükkana çekmeye çalışıyor.
    Halkı çok düşünüyor olsaydı bardak suyu 1 liraya satmazdı satmamalıydı.

Adamın yaptığı yersen kurnazlığından başka bir şey değil.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Evet ekonomimiz 3 liraya çorbayla şahlandı.
    KFC,Mc Donalds gibi bir küresel zincir olcak abimiz

Bence bizim buradaki Hacının lokantasını bizim basın henüz daha keşfedemedi ama tüm ülke keşfettiydi.. Bizim hacının lokantası yukardaki lokantadan
    çok daha fazlasıdır inanın..Marmarisliler bilir..Devamlı sıra, hiç bitip tükenmek bilmeyen bir sıra vardır..Hiç eksilmez o meşhur sıra..
    Çoğunluğu dışardan geleip geçen değil,oteline,çadırına,pansiyonuna yerleşen tekrar o bıktırıcı sıraya giriyorlar...Döner için bile bir saat sonrasına
    sıra veriyorlar.Lokantaya oturuyorsun dönere ismini yazdırıyorsun bir ssat sonra..Pideye yazdırırsan bazen 45 dakika bazen 1,5 saat..

O kadar sürüm yapıyorki, bir ara kendisine sormuştuk maliyetin sırrı; Yemeklik yağı dahi direk fabriakadan aracısız kamyonla getirtiuor..
    Biz hacıyla konuşurken kamyonla limon getiren pazarcıların çok sıkı rekabetine tanık olmuşdum..Hacıya benim malım daha kaliteli diye dil döküyorlardı..
    Adam bir kamyon limon indirdiği takdirde parasını hemen orada trink diye alacak çünkü...
    bursalıali bunu beğendi.

CLASS_A_MAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Turkuaz 125
    Biz bir tas çorba ile bir somun ekmek yiyen milletiz. Ekmeğin parasını ayrı alıyor demekki.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Eskişehir bu fiyatlarda çorba ve kavurma satan lokantalarla dolu, olmayacak şey değil. Adam sürümden kazanıyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Dün akşam sokak satıcısından bir porsiyon tavuklu pilav yedim bir de açık ayran ( kendi yapmış ) içtim 10 lira verdim.

Şimdi bu ilanda pilav 2 lira, küçük ayran ( tombul ayran 1.50 yazdığına göre ) kutu diye tahmin ediyorum 1 lira yazmış toplam 3 lira görünce neşem kaçtı.

Dedim euroya mı bağladın abi para kazanamıyoruz dedi. Dükkan kirası yok, işçi maaşı yok, vergi, sigorta o hiç yok demek ki çaktırmadan işten sonra karşı sokağa bıraktığı mercedesinle eve gidiyor.
    bursalıali ve arokh bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa sorun, insanların aklına kazınan esnaf fiyatı yükseltiyoru kazımak değil, gerçekten esnafın, komisyoncunun, faizcinin veya depocunun yıllarca bu ülkenin insanlarına ne zorluklar yaşattığını fiyatlarla nasıl oynadığını göz ardı etmektir.

Tarlada 35 kuruş patates, sebze haline gelene kadar 5 tl yi görüyor.
    Tarıma elverişli bu kadar toprağın olduğu memlekette, insanlara sürekli çiftçi bitti öldürdüler çiftçiyi imajı veriliyor. bu şekilde kazanıyor işte bu aracılar ve onların yandaşlarının bağırtıları da o yüzden. Sadece akp ye özel değil yandaşçılık.
    Gel Trakya taraflarına da çiftçi gör, eskiden imece usulü diye öğretilirdi okullarda, koca koca köylerde dönüm dönüm tarlalara 1 traktör 1 biçerdöverle girerlerdi. Şimdi her evde 1-2 john deree traktör ve 1 biçerdöver... Ölüsü buysa canlısını düşünmek istemiyorum. Ağlayarak para kazanan hibe ile destek ile devletten kaçırdığı ile kazanan bir düzene dönüştürüldü çiftçi, hep ezildiğine dem vurulduğundan. Artık çalışır mı köyde tarlada adam???

Ama siz daha iyi biliyorsunuz bu işleri, bilinçaltınız sizi farklı tetiklyor. Kendi kötü fikirlerinizi bile bilinçaltına bağlıyorsunuz mantığınıza değil.
    Ben parti tutmuyorum ama sizin ve sizin gibilerin muhalefet edememesinden dolayı bu haldeyiz, kimseye bok atmayın önce dönüp aynaya bakın.
    bana konuyu dağıtıyorsun gibi geldi, sorun yok deyip örtpas etmeye çalışmak tehlikelidir bunu dillendiriyorum ben ve senin dile getirdiğin şeyde bir sorun...

ne güzel bak artık sorunlar dile getirilmeye başlanmış işte şimdi doğru şeyler konuşuluyor şu anda evet hoşuma gitti. hükumet bunlarla başa çıkabiliyor mu peki?

yada onlar yiyip içip gezmek ile mi meşgul? ya da eğitim sistemini alt üst etmek ne bileyim yerli firmaları dış ülkelere peşkeş çektirmekle meşgul.

Alıntı ScooterMan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlerin maliyetini bilen biri olarak söylüyorum ve İstanbul da yaşıyorum ve adamı da tanimiyorum
    1- bu lokanta bu fiyata ortalama bir kalitede yemek yaparak, sürümü de fazla ise ki fazla haber de 8 şube diyor para da kazanır.
    2-ülkemizde serbest piyasa denen bir mekanizma var, istediği fiyata satar, gider yemek yersin bilmem ne eti olduğunu düşünüyorsanız da alo gıdaya 174 şikayet edersin, bir kaç denetim sonrası ortaya çıkar ne sattığı
    3- yukarda yorum da biri yazmış adamın tipini beğenmedim diye,
    bu tip e de denecek çok laf varsa da neyse..
    sadece şunu dicem bilen bilir,
    Bu zihniyet de esnaflar da en azından, ..................
    Boşluğa siz doldurun
    Saygılar
    aferim, doğru tespit. savaşçıların takım elbiseli tam tehçizat görünmesi gerek.. sonuçta biz ihtişama önem veren biriyiz...

dedim ya ben kendimi bildikten sonra isteyen atıp tutabilir, benim neye değer verip neye değer vermediğimi anlayabilecek kadar derin düşünemediğinizi fark ettim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimdeki adama baktım ve sezgilerim bana bu adamın özünde iyi biri olmadığını söyledi...

sezgilerim ne kadar doğrudur bilmem ama öyle, biliyorsunuz sezgi bilinç altı ile çalışır yani hiç bir sebep yok iken birini çok seversiniz yada hiç hazetmezsiniz ya işte o sebep aslında bilinç altına kazınmış bir şeyden ötürü tetiklenen duygudan ibaret..

yani sebebi var ama farkında değiliz.
    aklıma direkt bu geldi hocam http://www.youtube.com/watch?v=AFpN8Uxq0E0

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    İçindeki işkembeyi bulabilene 2. çorba bedava.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Bu tarz lokantalar İstanbul'dada var çorba 1.90 pilav 1.90 dolardaki artıştan sonra çorba 1.90 pilav 2.90 oldu aynı şekilde tavuk yemekleri 4.75 den 7.45 gibi rakamlara çıktı et tavuk belki düzgün olabilir ama kullandıkları yağ konusunda emin değilim.

https://www.google.com.tr/search?cli...E,lf:1,lf_ui:9

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    İstanbul Kadıköy'de Kadı Lokantası var, geçen sene 2 lira felandı çorba.
    https://www.google.com.tr/search?q=k...HnT6bQtd1F97M:
    EmirŞengezer bunu beğendi.

yasinkeleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Düz bir çorbacıda tam çorba şu an en az 7-10 lira arasında.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu gün bahadırda tatlı yedik inanmayan buyursun gelsin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)