Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fiat'ın Uno modeli Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Merhaba Arkadaşlar,

2013 Model kia ceed 1.6 136 beygirlik bir arabaya sahibim. Ben arabamı seri kalkıyor zannediyordum. Fakat 2 haftadır fark ettiğim bir şey oldu. Fiat uno marka arabalar kalkışta çok ama çok seri arabalar bunu fark ettim. Ne kadar ani kalkış yaparsam yapayım. 136 beygir arabayla uno kadar seri kalkamıyorum. Biraz forumlara filan baktım. Fiat uno kalkışlarda cidden eline veriyormuş piyasa arabalarının Valla çok hoşuma gitti o ivmelenmesi.

Ama aynı şeyi tabi arabanın malzeme kalitesi,güvenliği vs. düşünemiyorum.

Bu da böyle bir tespitimdi.

Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çok hafif arabalar, bir de vites oranları düşük, ondan.
    Bir ara kullanmıştım, uçuyor mübarek ama koruma sıfır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gerçekten öyleyse de güvensiz ve hafif olduğundandır.

Sırf modern çarpışma testlerini geçebilmek için bile ciddi malzeme kullanılıyor.

Üstelik üç beş senede bir de daha sıkılaşıyor kurallar. O yüzden bugünün orta halli araçları (mesela Honda Civic) beş yaşındaki lüks araçlardan (mesela Mercedes C serisi) daha iyi not almış olabiliyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    800 kilo araba olsun o kadar, bir gün benzin bittiydi abimin unosunu itiyoruz yokuş yukarı.

3 kişi itiyoruz, abim ben ve yener usta. hepimiz gülerek bir birimize bakyıruz, kimsede kızarma bozarma yok hatta dik duruyoruz hani bir şey iterken yatay durursun yani gücünü vermek için dayanırsın ya işte hiç birimizde o pozisyon yok.

yorgun olduğum içn ben güç vermiyorum iter gibi yapıyorum, sonra "yener usta nasıl gidiyor" diye sordum oda "kendi gidiyor" diye cevap verdi. "sen yüklenmiyor musun" dedim ve oda "hiç zorlanır gibi halim var mı" dedi ve abime bakıyorum tek eliyle direksiyon tek eliyle hafiften itiyor.

sonra iyice gülmeye başladık, arabayı iten yok araba kendi gidiyor yokuş yukarı

o gün dedim ki ulan araba alırsam uno alacağım, motosiklet gibi yakıtı var, yolda kalsa tek başıma çekerim bir yere, parçası bozulsa ben yaparım falan filan kutu gibi küçücük kibar bir araba tam benlik..

evet, anlatacaklarım bu kadar
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet çok iyi ivmeleniyor, bir de aynı ivme ile durabilse. Zamanında 95 sx, bal köpüğü rengi bir Uno'm vardı, ilk arabamdı, sonra arkadaşlarla sığamayınca sattım. Tabi o zamanlar lpg çok meşhur değildi, bir çok arabayı kalkışta dumura uğratırdı, lakin virajlarda hep beraber şehadet getirirdik.

Motosikleti
    Mobylette Flipper M14
    3.5 sene 2000 model tek nokta enjeksiyonlusunu kullandım , kalkışı gerçekten çok seridir. lpg de çok rahat 170 lere çıkabiliyordu, oda 800 küsür kilo ağırlığına veriyorum. Aracın kusurları hızlanmasına hızlanıyordu ama durmuyordu, çok sert olmayan virajlara bile 60 la girince koltuğun altında tutturur insanı vede gövdesi çok zayıf araç kaza anında kağıt gibi yırtılır.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Çok yakıyormuş enjeksiyonsuz olanları..Kaportası zayıfmış virajlarda savuruyormuş..Hızlanıyormuş ama durmuyormuş..Direksiyon çok sertmiş..Klima yok..Eski teknoloji..Bunlardan sonra sadece seri kalkıyor diye bu aracı almayı düşünüyorsanız birşey diyemem..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    peugeot 106 ve bu salak araba uçan tekenedir.
    deli gibi gider ama durmaz.
    virajda savrulur hatta savurulmaz 2 tekere kalkar o da şanslıysan.
    hata kaldırmaz direk öldürür.
    konservedir.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kaporta zayıf diyorsunuz da sanki çarpışan araba mı oynuyoruz? durmuyor lafını bir geçin, nasıl durmuyor? büyükçekmece virajının keskin bölümü max güvenli hız 60 km/s. sen oraya 100 ile girip virajda yavaşlamaya çalışırsan durmaz tabi.

acemi gibi konuşuyorsunuz, hafif arabanın direksiyonu hidrolik olmasa da idare edilir sonuçta kol kası geliştirecek derece zorlanacağımızı sanmıyorum.

yol tutui işin kalın lastik takmak iyi gelir ve ön amortisör başlarınada bir tane kule gergisi koydummu tamam işte... en iyi önlem dikkatli kullanmaktır.

bu araba euro 3 değil miydi?

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bende bir ara karbüratörlüsü vardı. Kalkışı iyidir gerçekten. Ama parça kalitesi ve dayanıklılık açısından kötüdür. 120'den sonrasını sevmez. 130'a çıkmak istemezsin yani. Eğlenceli arabadır yine de, çok severdim zamanında.

Motosikleti
    Mobylette Flipper M14
    direksiyonu sert diyenler için sx modelleri ve 2000 sonrası s modellerinde hidrolik direksiyon bulunmaktadır, ve aşırı yumuşaktır. ayrıca klimalı modelleri de vardır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Güvenlik kimsenin umrunda değil galiba...

Kaza anında n'olur acep?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Fazer´in dort tekerleklisi..gidiyor ama durmuyor..
    60s
    70s
    70sx
    1.4ie
    60s yani 60hp haricindekiler seridir..

Bahsi gecen uno,Işiklarda Accent 2001 model 1.5gls 102hp 1060kg.ile denk gelmemis sanirim..aklini alir.aklini

Onceki aracimdir kendisi,uno tipo tırı vırı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)