Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

PC toplama bilgisi olanlar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Sizce nasıl bir PC toplamalıyım?
    İsteklerim oclock imkanı olan bir PC rami 16 GB tekli(ana kartta 4 slot olabilir) ekran kartı geforce 1050ti veya üstü.sıvı soğutmalı olabilir farkı nedir sıvı ile fanlının? Ssd hdd ve wifi özellikleri olan bir kasa toplamak isyiyorum. Kendi soğutması olan işlemciler ve ramlar var diye duydum. Birde bütçe şuan için 8-10 bin tabiki 2 aylık süreç içinde alabilirim daha uzun sürede alabilir.
    Sıvı soğutmalı bilgisayarda hortumlar patlarsa bilgisayar zarar görür mü kaç senede değişmeli hortumlar? Kaç tane fan almalıyım PC soğutmak için?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Temel bileşenler hakkında bilginiz yeterli değilken overclock işine girmeyin bence.
    Veya 8-10bin bütçeniz varken -ki iyi bir bütçe- gidin iyi bir bilgisayarcıya, o toplasın size.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bütçeni söylersen bir konfigürasyon önerebilirim

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    16 GB tekli RAM, 1050 TI ekran kartı, sıvı-fan farkı bilmemek, dolar 6.5TL iken bilgisayar toplamak. İşte bize böyle kafalar lazım.

Oyun bilgisayarı olacaksa 16 GB tekli RAM bir işe yaramaz. Sonradan 32-64 filan yapmayı düşünmüyorsanız tekli 16 boşuna masraf.
    Oyun bilgisayarı olacaksa 1050 TI yerine, işlemciden oradan buradan kısıp en azından 1060 alınır.
    Sıvı soğutma genellikle daha etkili ve sessiz soğutma sağlar. İletken olmayan sıvı kullanıldığı için patlarsa bir zararı olmaz.

Bu kurlarla bilgisayar filan alınmaz.
    artemis99 bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Bütçe 8-10 bin demiş ya. 8-10 bin bütçeyle de 1050Ti alınıyorsa artık yuh.

Motosikleti
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 GB tekli RAM, 1050 TI ekran kartı, sıvı-fan farkı bilmemek, dolar 6.5TL iken bilgisayar toplamak. İşte bize böyle kafalar lazım.

Oyun bilgisayarı olacaksa 16 GB tekli RAM bir işe yaramaz. Sonradan 32-64 filan yapmayı düşünmüyorsanız tekli 16 boşuna masraf.
    Oyun bilgisayarı olacaksa 1050 TI yerine, işlemciden oradan buradan kısıp en azından 1060 alınır.
    Sıvı soğutma genellikle daha etkili ve sessiz soğutma sağlar. İletken olmayan sıvı kullanıldığı için patlarsa bir zararı olmaz.

Bu kurlarla bilgisayar filan alınmaz.
    Sıvı fan farkı biliyorum ama çok fark varmı manasında sordum size daha iyi mi soğutur yoksa gibisinden. 64 GB RAM yapacam neden tek 16 dedim ilerleyen zamanda 32-64 yada destekliyorsa ana kart 128 GB çıkmak için. Doların 6.5 TL olmasında benim suçum yok. Bilmediğim bir yere tek başıma çalışmaya gidecem orda 100 nüfus ya var ya yok sıkılmamak için mecbur oyun bilgisayarı toplamak zorundayım. Yoksa bende biliyorum bu fiyatlara bilgisayar toplanmaz.
    Nette toplayıp gönderen firmalar olduğu için sistemi toplatıp hazır bilgisayar gibi kullanıcaktım.
    Alıntı watercolors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temel bileşenler hakkında bilginiz yeterli değilken overclock işine girmeyin bence.
    Veya 8-10bin bütçeniz varken -ki iyi bir bütçe- gidin iyi bir bilgisayarcıya, o toplasın size.
    overclock şimdilik düşünmüyorum ama ilerde sistemin sıkıntısı olduğu zaman oyunda vs o zaman yaparım ama zaten abartılı yapmam. İşlemci ana kart veya ekran kartını yakmak istemem.
    Gideceğim yerde güveneceğim bir bilgisayarcı yok. Benim istediğim özelliklerde hiç hazır bilgisayar da yok 8-10 bin arası.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Nvidianın 20 serisi kartları çıkmışken 1050 serisi bir kart almak saçmalık olur..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nvidianın 20 serisi kartları çıkmışken 1050 serisi bir kart almak saçmalık olur..
    20 serisi ne kadar biliyormusun? Ben 499 dolar gördüm ama vergisi algısı 600doları geçer onu almak ne mümkün? En ucuz 20 serisi kart 8 bin tl

Motosikleti
    speederbike
    1070Ti derim. Şu an en iyi fiyat/performans onda galiba. Tabii 20 serisi nedeniyle 1080ler ucuzlarsa ondan almak lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    1-2 ay sonra para hazir iken yardimci olurum

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    ne amaçla? oyun mu iş mi?o kadar rama gerek var mı?

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 ay sonra para hazir iken yardimci olurum
    Tamam
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne amaçla? oyun mu iş mi?o kadar rama gerek var mı?
    Oyun için. Cities skylines adlı oyunda RAM önemli. İlersi içinde bir sefer alıp pişman olmamak için.
    1070 ti de fiyat yüksek düşerse olabilir.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Cities: Skylines Recommended Requirements
    CPU: Intel Core i5-3470, 3.20GHz or AMD FX-6300, 3.5Ghz
    CPU SPEED: Info
    RAM: 6 GB
    VIDEO CARD: nVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB or AMD Radeon HD 7870, 2 GB (Does not support Intel Integrated Graphics Cards)
    FREE DISK SPACE: 4 GB
    Böyle bir oyun için 8-10 binlik bilgisayar toplamanıza gerek yok.
    Son çıkan bol aksiyonlu, deli grafikli oyunları yüksek ayarda oynamayacaksanız, ucuz bir sistem toplayın. Artan parayı da başka hobilere yatırın.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    64gb ram?? ben aşırı geri kalmışım yahu.

2 tane 4 gb ddr3 ram neyine yetmiyor? 8gb ram olur. ekran kartı hd radeon 7870 neyine yetmiyor, daş gibi ekran kartı, ağır oyunlardan bihaberim ama gta 5 very high ayarda vsync ile sabit 60fps veriyor. oldukça güçlü bir kart ve 500 liraya daha fiyat performans ürünü varmı bilmiyom. 1tb hdd ve 240 gb ssd sonra 600watt psu. günücünün neredeyse hepsini 12 voltluk çıkıştan verdiğine emin ol. 450 watt olup 12 volt çıkıştan sadece 195 watt güç veren psular yanıltmasın yani.

ben olsam core i5 işlemci
    hd 7870 ekran kartı
    8 gb ram 2 tane ddr3 modül
    1 tb hdd
    240gb ssd
    600watt psu
    su soğutmaya gerek yok.

ben tarihlik makine kullanıoyum.. core 2 quad q8200 işlemci ve 4 gb ddr3 ram takılı. ekran kartı hd radeon 5570. idare ediyor.

şu makineye sadece ram ve ekran kartı alsam en ağır oyunları 60 küsür fps de oynarım yüksek ayarlarda.

karta bağlı olarak psu da almam gerekebilir.

ve ben bu kasaya sadece 500 lira verdim 2 yada 3 ay önce falan

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    neden tek 16 gb istediğini söyler misin. belirli bir özelliği falan mı var.
    paranı toparlayınca bilgisayar almaktan vaz geçebilirsin belki.
    bu arada illa 16 gb olsun istiyorsan 4x4 yap. daha seri çalışır
    o fiayat toplayacağın bilgisayar ile o.c yapmanada gerek yok zaten.
    çok takıntılı olma. ben zamanında çok takıntılıydım işlemci ve ekran kartına durmadan o.c denerdim.
    test ler ile kontrol ederdim ne idi ne oldu nasıl oldu daha ne kadar olur.
    pc kitlenir sonra sıfırlamayla uğraş. sonra gene dene. hata mı oldu gene sıfırla. bu işler bitmez.
    sen sağlam pc topla o.c ile uğraşma. o.c yarışlarına girişme benden tavsiye.

bu arada paranı topladığın zaman tekrar bi konu aç yardımcı oluruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Gtx 660 nedir yahu

Motosikleti
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir oyun için 8-10 binlik bilgisayar toplamanıza gerek yok.
    Son çıkan bol aksiyonlu, deli grafikli oyunları yüksek ayarda oynamayacaksanız, ucuz bir sistem toplayın. Artan parayı da başka hobilere yatırın.
    Hocam oyunu oynamıyorsunuz anladığım kadarıyla. Oyun bir sürü yenilikleri olan bir oyun. Durmadan (3-5 ay en geç 1 yılda ) DLC eklenen bir oyun. Asset ve modlar ile gelişen bir oyun olduğu için ve modları oyunun oynanışına etkisi olduğu için ram işlemci ve ekran kartına yük bindiren bir oyun. Facebook üzerinde grup bile var ve bu gruptakilerin hepsi türk. Ram işlemci ve ekran kartı özelliklerinin çoğu yetersiz geliyor. Özellikle mod ve asset yüklenmesini arttırdıkça pcde kasma yaşıyan bir çok oyuncu var. 8 GB ram 1050 ti ekran kartı olan arkadaşlarının bile sıkıntı yaşadığını görüyoruz. Ayrıca bir çok oyun oynamak ve en az(PC dayandığı sürece )5-6 yıl PC değişmek istemiyorum. O yüzden düşük PC alıp pişman olmak istemiyorum.
    Motosiklet alırken 100 cc almıştım, 250 cc yada üstü alma imkanım vardı almamıştım. Şimdi ise o paralara 100 cc bile alınmıyor. Aynı şeyin PC de de başıma gelmemesi için böyle bir bütçe düşünüyorum yalnışım varsa affola.
    PlayStation almayı da düşündüm ama o platform oyunlarına çok para vermektense steamden indirimli oyun almak ve pc de oynamak istiyorum.
    Başka hobiler demişsiniz fakat 100-150 kişilik güneydoğuda ki bir köyde hangi hobileri ev dışında yapabilirim bilmiyorum.
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden tek 16 gb istediğini söyler misin. belirli bir özelliği falan mı var.
    paranı toparlayınca bilgisayar almaktan vaz geçebilirsin belki.
    bu arada illa 16 gb olsun istiyorsan 4x4 yap. daha seri çalışır
    o fiayat toplayacağın bilgisayar ile o.c yapmanada gerek yok zaten.
    çok takıntılı olma. ben zamanında çok takıntılıydım işlemci ve ekran kartına durmadan o.c denerdim.
    test ler ile kontrol ederdim ne idi ne oldu nasıl oldu daha ne kadar olur.
    pc kitlenir sonra sıfırlamayla uğraş. sonra gene dene. hata mı oldu gene sıfırla. bu işler bitmez.
    sen sağlam pc topla o.c ile uğraşma. o.c yarışlarına girişme benden tavsiye.

bu arada paranı topladığın zaman tekrar bi konu aç yardımcı oluruz
    Bana tekli ram daha iyi olur dedikleri için. 8 GB ram ile sorun yaşayan (yukarda da yazdım) arkadaşlar olduğu için 16 tekli istiyorum. Para aslında fazlasıyla hazır ama gideceğim yerde lazım olacağı için hemen harcamak istemiyorum. Ocli olmasını istememin sebebi 6 yıl orada kalacağım ve bu 6 yıl içinde evlilik gibi birşey olmazsa yalnız( annem babam dönem dönem yanıma gelsede) kalacağım. Bu yüzden teknoloji ve oyunlar geliştiğinden kaliteli bişi almak ve ilerde yetmezse oc yapmak için istiyorum. Yukarda yazdığım 100cc motosiklet işine dönmesin diye.

Bu arada oyunu oynamak denemek isteyen arkadaşlar oyun haftasonu steamde indirimden ama tüm dlcleri almak pahalıya mal olabilir.
    Strateji ve şehir kurmaktan hoşlananlar deneyebilirsiniz.

Üstün körü bi pc topladım vatandan 12 13 bin tuttu. Fiyatlar ucmus gercekten
    İ7 8700k
    Gtx1060
    2x8 16gb ram
    700w midtower kasa
    1tb + 250gb ssd
    Vs.
    —-
    Ekran kartı su donemde en az 1070 olmalı.
    Forum donanımdan sahibinden vs önceden yurt dışından alınmış ya da 2. El temiz ürünlerle 10bin tl civarına toplayabilirsin gibi.
    Bende 7700hq + 1060 lı laptop var 2k monitörle oynuyorum güncel oyunlarda fps düşüşleri başladı.
    1080p oynucaksan 6700k + 1060 li baya götürür ama devir 4K ya gidiyorken en az 2k oynatacak pc toplamalısın. Oda en az 1070 le olur 1080 olsa tadından yenmez

Motosikleti
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstün körü bi pc topladım vatandan 12 13 bin tuttu. Fiyatlar ucmus gercekten
    İ7 8700k
    Gtx1060
    2x8 16gb ram
    700w midtower kasa
    1tb + 250gb ssd
    Vs.
    —-
    Ekran kartı su donemde en az 1070 olmalı.
    Forum donanımdan sahibinden vs önceden yurt dışından alınmış ya da 2. El temiz ürünlerle 10bin tl civarına toplayabilirsin gibi.
    Bende 7700hq + 1060 lı laptop var 2k monitörle oynuyorum güncel oyunlarda fps düşüşleri başladı.
    1080p oyuncaksan 6700k + 1060 ki baya götürür ama devir 4K ya gidiyorken en az 2k oymatacak pc toplamalısın. Oda kin 1070 le olur 1080 olsa tadından yenmez
    Beni anlayan biri çıktı. PC parça fiyatları gerçekten uçmuş durumda. Birde ilerleyen oyun teknolojisi olunca neden alabileceğimin en iyisini almayım ki? Sonuçta ilerde FPS sıkıntısı kasma yaşamak istemiyorum. Vakit geçirebileceğim (yılda 9 ay ) tek hobim bu kalmışsa. Motosiklet de süremicem.
    1-2 aya bu parçaların fiyatı düşermi yenileri çıktığı için?

Ayrıca bu oyunun yapımcısının yeni oyunu surviving mars adlı oyunuda oynamayı düşünüyorum. Onda önerilen ram 8 GB diyor yani sorunsuz yada az sorunlu oynamak için 16 GB ram lazım bana. Tekli ram iyi olur dedikleri için 2*8 yada 4*4 düşünmedim.

1-2 aya yeni parçalardan alacagı düşüşün 2 katını dolardan yersin. Dolar düşmez daha ama 10tl olacak söylentileri ayyuka ulaştı. Temiz 2.el kovala paralı gençler 20xx serisine geçerken ellerindekini forum donanımdan bi nebze uyguna veriyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler