Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

PC toplama bilgisi olanlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl sizce?
    Markalı olması ve kasa üzerindeki giriş ve çıkışlar (HDMI USB vs) hoşuma gitti ayrıca Xbox oyun konsolu gibide kullanılabiliyormuş içindeki yazılımlar sayesinde ne kadar doğru bilemem.
    bu bütçemin üstünde ama sizce hangisi?
    bunlar, sunacağı performansa göre benim önerdiğim kasaya nazaran pahalı
    işlemcisi oyunlarda %10 daha iyi performans sunsa da ekran kartı 1080' e kıyasla çöp sayılır
    bütçene en uygunu, önerdiğim sistem.
    vatanda anakartı opsiyonel olarak değiştirirler sanıyorum, üzerine biraz daha para verirsin
    mesela bu anakart

tabi gigabyte' ın anakartlarının arası gskill ramlerle hoş değil bazen, alırsan ona da dikkat etsinler
    hatırlatırım, bu sadece kasadır

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı
    Sağol yoldaş, bana lazım olan PC nin ekran kartı en son baktığımda 8bin TL idi var gerisini sen düşün.
    ekran kartında 1080 ti veya rtx, işlemcide threadripper veya i9 serisinden düşünüyorsan
    işin aslı bugün sıfır sistem toplamak pek akıl karı değil
    2500 TL civarına 2. el 1080 satılıyor mesela
    bazen uygun fiyata 2. el kasalar da denk gelebiliyor
    araştırmak lazım

idarelik birşeyler arayanlar için amd nin gpu+cpu çözümleri var
    2200g nin masaüstü performansı çok iyi ve ekran kartı olarak ta hiç fena değil
    ---
    şu hususu da açıklayayım
    SSD ram olarak kullanılmaz. ancak çalışma esnasında ram yetersiz gelirse işletim sisteminiz harddisk (veya SSD)üzerindeki bir bölümü ram olarak kullanır. 16 gb ram varken bu durumu %99,9 oranında yaşamazsınız
    ssd ler iki türlüdür. bir normal sata yuvasına takılanlar (bir anakartta minimum 4 tane olur) bir de m2 türü vardır pcie veriyolunu kullanırlar. m2 ler yer yer diğer ssd lere göre 6 kata kadar hızlı olabilirler. önerdiğim anakartta bu girişten 1 tane var
    standart bir kullanıcının ram' e en çok ihtiyaç duyacağı ortam, ağır grafikli oyun oynamaktır ki önerdiğim sistemdeki gtx 1080 8 GB ram' e sahip ve oyunlarda en çok alan tutan dokular, öncelikle ekran kartının belleğini kullanır. 8gb gpu belleği de günümüz için yeterli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar, sunacağı performansa göre benim önerdiğim kasaya nazaran pahalı
    işlemcisi oyunlarda %10 daha iyi performans sunsa da ekran kartı 1080' e kıyasla çöp sayılır
    bütçene en uygunu, önerdiğim sistem.
    vatanda anakartı opsiyonel olarak değiştirirler sanıyorum, üzerine biraz daha para verirsin
    mesela bu anakart

tabi gigabyte' ın anakartlarının arası gskill ramlerle hoş değil bazen, alırsan ona da dikkat etsinler
    hatırlatırım, bu sadece kasadır

ekran kartında 1080 ti veya rtx, işlemcide threadripper veya i9 serisinden düşünüyorsan
    işin aslı bugün sıfır sistem toplamak pek akıl karı değil
    2500 TL civarına 2. el 1080 satılıyor mesela
    bazen uygun fiyata 2. el kasalar da denk gelebiliyor
    araştırmak lazım

idarelik birşeyler arayanlar için amd nin gpu+cpu çözümleri var
    2200g nin masaüstü performansı çok iyi ve ekran kartı olarak ta hiç fena değil
    ---
    şu hususu da açıklayayım
    SSD ram olarak kullanılmaz. ancak çalışma esnasında ram yetersiz gelirse işletim sisteminiz harddisk (veya SSD)üzerindeki bir bölümü ram olarak kullanır. 16 gb ram varken bu durumu %99,9 oranında yaşamazsınız
    ssd ler iki türlüdür. bir normal sata yuvasına takılanlar (bir anakartta minimum 4 tane olur) bir de m2 türü vardır pcie veriyolunu kullanırlar. m2 ler yer yer diğer ssd lere göre 6 kata kadar hızlı olabilirler. önerdiğim anakartta bu girişten 1 tane var
    standart bir kullanıcının ram' e en çok ihtiyaç duyacağı ortam, ağır grafikli oyun oynamaktır ki önerdiğim sistemdeki gtx 1080 8 GB ram' e sahip ve oyunlarda en çok alan tutan dokular, öncelikle ekran kartının belleğini kullanır. 8gb gpu belleği de günümüz için yeterli
    Bu gün orta seviye oyun bilgisayarı bile 4-5 bini geçiyor. Şöyle 1-2 kuşak geriden gelen 2 el oyun PC denk gelirse almayı düşünüyorum lakin 1060-70 ekran kartları ikinci elde bile 1500 liradan fazla
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Hazir pc sevmesemde tigerin onerdiği cok daha etkili oyuncu için işlemci önemli ama ekran kart 3 kat daha önemli. Ryzenlerin performansida intellere cok yaklasti

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazir pc sevmesemde tigerin onerdiği cok daha etkili oyuncu için işlemci önemli ama ekran kart 3 kat daha önemli. Ryzenlerin performansida intellere cok yaklasti
    Şuan için o ürünü takip ediyorum. Yeni işime başladıktan sonra düşünücem. Hepimize teşekkür ederim. O zaman kadar fiyatta belki düşer.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-asus-gaming-gtx1060-amd-ryzen-1700-canavar-575930827/detay/

buyur hocam. uygunsa sorularına cevap verebilirim. IT uzmanıyım konu hakkında fazlasıyla bilgim mevcut.

Motosikleti
    Alıntı Fatih kutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-asus-gaming-gtx1060-amd-ryzen-1700-canavar-575930827/detay/

buyur hocam. uygunsa sorularına cevap verebilirim. IT uzmanıyım konu hakkında fazlasıyla bilgim mevcut.
    Teşekkür ederim bu sistem nasıl sizce?
    burada ekran yerine daha iyi ekran kartı alabilirim tvye bağlamak şartıyla.

Topladığım bu bilgisayar da şu özellikler var dimi?
    Wi-Fi , 16 GB RAM, HDMI çıkışı, kasa CPU ve fanlı, işlemcinin kendi fanı var.
    Birde buna sıvı soğutma bağlasam nasıl olur?
    Bu AMD işlemcilerin kiminde x ve benzeri harfler var nedeni nedir? Birde 1050 ti ekran kartlarında farklı isim var bir sürü aynı özellik var. Örneğin geforce smart gtx 1050ti oc 4gb , geforce gtx 1050 ti oc 4gb ne gibi fark var?
    Birde şu an alamam. İşe başladıktan 1 ay yada 2 ay sonra alabilirim.
    Tabii fiyatlar bu ve buna yakın kalırsa.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün orta seviye oyun bilgisayarı bile 4-5 bini geçiyor. Şöyle 1-2 kuşak geriden gelen 2 el oyun PC denk gelirse almayı düşünüyorum lakin 1060-70 ekran kartları ikinci elde bile 1500 liradan fazla
    bakıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

şu fena değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

şu da önerebileceğim bir sistem

Spy* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi amaçla kullanacağınızı dile getirirseniz size detaylı yardımcı olabiliriz

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Teşekkür ederim bu sistem nasıl sizce?
    burada ekran yerine daha iyi ekran kartı alabilirim tvye bağlamak şartıyla.

Topladığım bu bilgisayar da şu özellikler var dimi?
    Wi-Fi , 16 GB RAM, HDMI çıkışı, kasa CPU ve fanlı, işlemcinin kendi fanı var.
    Birde buna sıvı soğutma bağlasam nasıl olur?
    Bu AMD işlemcilerin kiminde x ve benzeri harfler var nedeni nedir? Birde 1050 ti ekran kartlarında farklı isim var bir sürü aynı özellik var. Örneğin geforce smart gtx 1050ti oc 4gb , geforce gtx 1050 ti oc 4gb ne gibi fark var?
    Birde şu an alamam. İşe başladıktan 1 ay yada 2 ay sonra alabilirim.
    Tabii fiyatlar bu ve buna yakın kalırsa.
    hocam önerdiğim kasa bundan daha iyi ve daha ucuz. neden özellik oolarak daha düşük fiyat olarak daha yüksek bi modele baktınız?
    sıvı soğğutmaya hiçbir şekilde ihtiyacınız yok bunu bilmenizi isterim. oc ye de ihtiyacınız yok. amd x serisi çarpan kilidi açık anlamına gelir oc yapılabilir anlamı taşır. lakin bunu yapmak risklidir işlemci elinizde kalabilir.
    almanız gereken minimum gpu 1060 tır. 1060 ın da 2 modeli mevcut 3 ve 6 gb. 6 lığı tercihiniz olmalıdır.
    siz maddi durumunuz düzelince bana haber verin. ben sizin bütçeye göre bir kasa toplayayım.

Motosikleti
    Alıntı Fatih kutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam önerdiğim kasa bundan daha iyi ve daha ucuz. neden özellik oolarak daha düşük fiyat olarak daha yüksek bi modele baktınız?
    sıvı soğğutmaya hiçbir şekilde ihtiyacınız yok bunu bilmenizi isterim. oc ye de ihtiyacınız yok. amd x serisi çarpan kilidi açık anlamına gelir oc yapılabilir anlamı taşır. lakin bunu yapmak risklidir işlemci elinizde kalabilir.
    almanız gereken minimum gpu 1060 tır. 1060 ın da 2 modeli mevcut 3 ve 6 gb. 6 lığı tercihiniz olmalıdır.
    siz maddi durumunuz düzelince bana haber verin. ben sizin bütçeye göre bir kasa toplayayım.
    Hocam önerdiğiniz modelde sadece ekran kartı daha iyi RAM işlemci ve anakart olarak benim seçtiğim model daha iyi duruyor. Ya benim önerime bakmadınıZ yada ekran kartı iyi olan sistem daha iyi diye düşündünüz. Bütçeyi ayarlayınca size tekrar danışırım.
    Alıntı Spy* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe
    Üstteki mesajda yazıyor 8-10 bin.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    gençliğimde bu işlere çok kafa yorup, emek ve para harcadıktan sonra şu noktaya geldim.

bilgisayarın en canavarını toplasan, altı aya kalmadan windows'un yükleyeceği güncellemeler ile hızı kaplumbağaya dönecek. altı ay derken abarttım, doğru fakat iki sene sonra o eski halinden eser kalmayacak.

senin yerinde olsam gider playstation veya xbox, yanında lisanslı oyun alırım. inan ki, 4-5 katı para harcayıp da toplayacağın oyun bilgisayarı bunlar kadar performans vermez.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Hocam önerdiğiniz modelde sadece ekran kartı daha iyi RAM işlemci ve anakart olarak benim seçtiğim model daha iyi duruyor. Ya benim önerime bakmadınıZ yada ekran kartı iyi olan sistem daha iyi diye düşündünüz. Bütçeyi ayarlayınca size tekrar danışırım.

Üstteki mesajda yazıyor 8-10 bin.
    bende onu diyorum. anakart ile bi işiniz yokki neden anakart sağlam birşey düşünüyorsunuz?
    anakarta wifi olayı çok basit birşey. benim link verdiğim kasa toplama bilgisayardan her halukarda daha sağlıklı çalışacaktır çünkü içerisindeki her bileşen sşsteme tam uyumlu şekilde üretiliyor. ram olarak ek 8 gb ram takviyesi yapılabilir. bahsettiğim kasada sadece ekran kartı değil işlemci de sizin verdiğinizden daha kaliteli. ki bahsettiğiniz anakart benim dediğim kasadaki anakarttan daha kaliteli de değil işlemci veya anakart ismine bakıp aldanmayın her yeni çıkan model daha iyidir diye bir kaide yok. buna verebileceğim en güzel örnek gtx980ti model ekran kartının bırakın gtx 1050ti ı gtx 1060 dan bile daha iyi olduğudur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

@myagdi
    yanlış yönlendiriyorsunuz hocam. 6 yıldır totalde 4 5 defa belki kapatıp açılmış bilgisayarlarım mevcut.(server değil)

bahsettiğiniz olayı windows lisanssız ürünlerde yaşarsınız. gereksiz bir ton program yükleyerek yaparsınız. lakin bilincli bi kullanıcının elinde hiçbi windows kolay kolay yavaşlamaz.

ki yeni çıkan ssd özellikle nvm ssd ler sayesinde yavaşlama sorunu diye birşey kalmadı artık.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    İşlemci olarak Amd Ryzen öneririm 2020'ye kadar çıkacak olan yeni işlemcilerin aynı anakarta uyumlu olacağını söylüyor ve performansı da gayet iyi.
    İşlemci: AMD Ryzen ™ 7 2700X 3.7GHz
    Anakart: ASUS PRIME B450M-A
    Ekran kartı: 2000 serisi bekle kesinlikle, bu bütçeye 1050-1060 gibi kartlar alınmaz.
    Bellek: Team DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz
    Kasa: Aerocool Project 7 P7-C0 500W 80+
    Siteden siteye fiyatlar değişebilir. 8000-9000 arası toplanabilecek üst düzey bir sistem.
    Weak are prey

Motosikleti
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlemci olarak Amd Ryzen öneririm 2020'ye kadar çıkacak olan yeni işlemcilerin aynı anakarta uyumlu olacağını söylüyor ve performansı da gayet iyi.
    İşlemci: AMD Ryzen ™ 7 2700X 3.7GHz
    Anakart: ASUS PRIME B450M-A
    Ekran kartı: 2000 serisi bekle kesinlikle, bu bütçeye 1050-1060 gibi kartlar alınmaz.
    Bellek: Team DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz
    Kasa: Aerocool Project 7 P7-C0 500W 80+
    Siteden siteye fiyatlar değişebilir. 8000-9000 arası toplanabilecek üst düzey bir sistem.
    Hocam 2000 serisi sadece 8 bin ediyor.
    Bahsettiğiniz bilgisayar ekran kartsız o fiyatı aşıyor diye biliyorum.
    SSD ve harddiskte yok sizin önerdiğinizde.
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençliğimde bu işlere çok kafa yorup, emek ve para harcadıktan sonra şu noktaya geldim.

bilgisayarın en canavarını toplasan, altı aya kalmadan windows'un yükleyeceği güncellemeler ile hızı kaplumbağaya dönecek. altı ay derken abarttım, doğru fakat iki sene sonra o eski halinden eser kalmayacak.

senin yerinde olsam gider playstation veya xbox, yanında lisanslı oyun alırım. inan ki, 4-5 katı para harcayıp da toplayacağın oyun bilgisayarı bunlar kadar performans vermez.
    Hocam orjinal windowslu laptop 8 senelik oyun harici canavar gibi bir tek şarj sorunu var. Batarya alsam oda biter.
    Lisanslı oyun alsam kaç tane alıcam. Steamde 15-20 TL bi dünya orjinal oyun var. PC 4 oyunları kaç TL?

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Hocam 2000 serisi sadece 8 bin ediyor.
    Bahsettiğiniz bilgisayar ekran kartsız o fiyatı aşıyor diye biliyorum.
    SSD ve harddiskte yok sizin önerdiğinizde.

Hocam orjinal windowslu laptop 8 senelik oyun harici canavar gibi bir tek şarj sorunu var. Batarya alsam oda biter.
    Lisanslı oyun alsam kaç tane alıcam. Steamde 15-20 TL bi dünya orjinal oyun var. PC 4 oyunları kaç TL?
    sen 2080 ve 2080ti fiyatını diyorsun. 2070 ve 2060 kartları ön siparişe bile çıkmadı bu bütçeye sığarlar. SSD ve harddiski tercihine göre alırsın çok önemli değil.
    Weak are prey

Motosikleti
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen 2080 ve 2080ti fiyatını diyorsun. 2070 ve 2060 kartları ön siparişe bile çıkmadı bu bütçeye sığarlar. SSD ve harddiski tercihine göre alırsın çok önemli değil.
    Onların da çok ucuz olacağını düşünmüyorum şuan için beklemedeyim. Bişi sorucam bu ryzen 7 2700x 2600x lerde CPU ve GPU bir arada diye duydum doğru mu? Yani işlemcide ekran kartıda varmış doğru mu?
    Birde bu anakart üzerine ekran kartı 1 tane mi takabiliyoruz. Ramlar gibi çok ekran kartı takamıyor muyuz? Ayrıca kasalarda bulunan 500 w - 600 w olayları çok önemlimi yani ortalama şartta kaç w power supply lı kasa lazım? Bu fan sayısı power supplyın watt ını etkiler mi? Fan sayısı artınca gürültü çoğalır mı?
    Fan kontrolcü alman gerekir mi? Örneğin bazı kasalara 6-10 arası fan takılabilir diyor kontrolcü olmadan 10 fan çalışır mı?
    Kasalarda 2.5 , 3.5 gibi ibareler var HDD ve ssdler için sanırım buralara başka ekipman konabilir mi?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler