Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hayinler yerli anakart üretti çocuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    kartın etrafına led takmış ya daha ne. gerçi ledler de çin malı olabilir bilemedim şimdi.

bak bu abi de kapıya led takıp tübitak desteği almıştı. biz bu led işini seviyoruz sanırım.

zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bir milyon harcamışmış da bilmem ne? Nerden buldun o parayı da argeye harcadın? Mühendis olduğundan dahi şüpheliyim. Hani diploman nerde? Almış 30 dolarlık bir karta kasa yapmış led ışık takmış. Multimetreyi yalandan değdirip şov yapıyor. Yurdum insanı da hatta devleti de bu projeye kanıp hibe desteği verecek öyle mi? Yazıklar olsun. E be gerizekalı 200binTL hibeyi yiyecekseniz yiyin çatır çatır da bari duyurmayın kimsenin haberi olmasın. Milleti salak mı sanıyorsunuz? bu ülkede hiç arge yapılmıyor mu sanıyorsunuz? Şu kısacık videodan nasıl olduğu anlaşılmayacak mı sanıyorsunuz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    şerefsiz çinliler mastürbasyoncu nun anakartını görüp hemen kopyalamışlar yahu bunlar adilik şeref haysiyet yoksunu insanlara şu işe baksana yahu
    twisten ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi ben bu anakart vs. teknik şeylerden zerre kadar anlamam fakat çocuğun elindeki zımbırtının öyle basit bir şekilde üretilemeyeceğini anlamak için âlim olmaya gerek yok.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kısıtlı bilgimle yorumluyorum
    8 katmanlı pcb, her katmanın veriyollarının tasarımı, elektronik parçalar, konrolcüler felan derken bir modern bir anakartı üretmek için 100 lerce mühendisin yüksek teknolojinin imkanlarıyla ve geçmişin muazzam tecrübesiyle bir araya gelmesi gerek
    bunun çipset lisansları konusu var daha
    geçen, bilgisayar işi yapan arkadaşın eline, el altından üretilmiş; 2. nesil i serisi mobil işlemcileri takabileceğimiz markasız bir masaüstü pc anakartı geçti ve çalışıyor
    çinli bir firma mı tasarlamış yoksa bildik üreticilerden biri el altından mı üretmiş bilemiyorum (geçmişte buna benzer şeyler oldu)
    ciddi teknoloji gerekiyor bu işler için ve bu teknoloji yok ülkemizde maalesef
    kulağınıza küpe olsun; mevcut milli seferberlik(!) ortamının gazıyla ne gibi fırıldaklar çevrilebileceğine örnek olarak alın bu meseleyi
    aselsan, fnss vb kuruluşların çabalarını hariç tutuyorum; çoğu özel sektör yahut propaganda araçlarınca abartılı biçimde yapılan bazı duyuruları böyle okuyun
    bu gerçek mi bilemiyorum, örneğin:

yapmışlarsa bu, yüzyılın palavralarından biridir mesela
    sizleri, sahip olmadığımız bir güce inandırmaya kalkanlar varsa, ayık olun, hiç iyi bir niyetleri yoktur
    tersi de geçerli. yapılan işleri, mevcut gücümüzü küçümsemek te olmaz ve bu da iyi niyetli bir yaklaşım değil

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Umarım bu videoyu japonyada evinde canı sıkılırken casio saat üreten birileri görmemiştir!

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısıtlı bilgimle yorumluyorum
    8 katmanlı pcb, her katmanın veriyollarının tasarımı, elektronik parçalar, konrolcüler felan derken bir modern bir anakartı üretmek için 100 lerce mühendisin yüksek teknolojinin imkanlarıyla ve geçmişin muazzam tecrübesiyle bir araya gelmesi gerek
    bunun çipset lisansları konusu var daha
    geçen, bilgisayar işi yapan arkadaşın eline, el altından üretilmiş; 2. nesil i serisi mobil işlemcileri takabileceğimiz markasız bir masaüstü pc anakartı geçti ve çalışıyor
    çinli bir firma mı tasarlamış yoksa bildik üreticilerden biri el altından mı üretmiş bilemiyorum (geçmişte buna benzer şeyler oldu)
    ciddi teknoloji gerekiyor bu işler için ve bu teknoloji yok ülkemizde maalesef
    kulağınıza küpe olsun; mevcut milli seferberlik(!) ortamının gazıyla ne gibi fırıldaklar çevrilebileceğine örnek olarak alın bu meseleyi
    aselsan, fnss vb kuruluşların çabalarını hariç tutuyorum; çoğu özel sektör yahut propaganda araçlarınca abartılı biçimde yapılan bazı duyuruları böyle okuyun
    bu gerçek mi bilemiyorum, örneğin:
    https://llcdn.listelist.com/listelis...NOXEAEeU84.jpg

yapmışlarsa bu, yüzyılın palavralarından biridir mesela
    sizleri, sahip olmadığımız bir güce inandırmaya kalkanlar varsa, ayık olun, hiç iyi bir niyetleri yoktur
    tersi de geçerli. yapılan işleri, mevcut gücümüzü küçümsemek te olmaz ve bu da iyi niyetli bir yaklaşım değil
    İstersen, ucuza mal edip yeterli sayıda satabileceğini kestirirsen üretirsin.
    8 katlı değil 16 katlıda üretirsin. 15 sene önce 4 katlı PCB ürettim, özel bir endüstriyel devreydi.
    Yeter ki işe odaklan, bir-iki kişide altından kalkar, yine bir arkadaşım kısa sürelerde benzer mikro kontrolör kullanılmış bir ana kart yapmıştı.
    Geliştirilse bilindik işlemciler kullanılsa al sana PC ana kartı.
    Tabii böyle 18 yaşında hiç tecrübesi olmayan bir uyanıktan beklemeyeceksin.

Motosikleti
    xv250
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çüppeli hocanın hocası pişmiş tavuk kemiğinden canlı tavuk çıkarabiliyorsa bu genç de haydi haydi çekmeceden yerli anakart şeyttirebilir yani..
    Hem de çift taraflı maskeli-baskılı montajlı Mini ITX bordu şakkadanak basıp delip dizip montajlamış.. Laboratuvar güç kaynağının üstündeki skop boşta, gözümüzden kaçmadı...
    çüppeli değil Cübbeli bahsettiğin olay koca evliya Abdulkadir geylanşi hazretlerinin bir kerametidir. bu adamın sahtekarlığıyle ne alakası var?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yav nur yüzlü bi çocuğa benziyodu halbüsü.
    bursalıali bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çüppeli değil Cübbeli bahsettiğin olay koca evliya Abdulkadir geylanşi hazretlerinin bir kerametidir. bu adamın sahtekarlığıyle ne alakası var?
    on numara yorum olmuş.
    hadi lan ilker cevap ver münafık,

seni beynamaz seni demek sen keramete laf edersin ha !!!!

tiz kellesi vurula,
    akabinde bir kemiğinden tekrar diriltile,
    bir daha kellesi vurula ...
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Gel ben sana bi keramet gösterecem. 1-2 akrabanı da yanında getirmen gerekiyor ama.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen, ucuza mal edip yeterli sayıda satabileceğini kestirirsen üretirsin.
    8 katlı değil 16 katlıda üretirsin. 15 sene önce 4 katlı PCB ürettim, özel bir endüstriyel devreydi.
    Yeter ki işe odaklan, bir-iki kişide altından kalkar, yine bir arkadaşım kısa sürelerde benzer mikro kontrolör kullanılmış bir ana kart yapmıştı.
    Geliştirilse bilindik işlemciler kullanılsa al sana PC ana kartı.
    Tabii böyle 18 yaşında hiç tecrübesi olmayan bir uyanıktan beklemeyeceksin.
    mikro kontrolör devresi yapıp, modern bir x64 işlemci anakartı üretebileceğini söylemek= rc uçak yapıp, "f16 da yaparım" demek gibi duruyor
    fazla açılmayalım yine de

kabul edelim artık
    biz ileri teknolojinin bu kısmını kaçırdık ve dünyanın geri kalan ömründe, apokaliptik bir durum yaşanmadığı sürece de bu hususta bizim bir şey yapıp dünyaya satma ihtimalimiz yok
    ha bir de dolar çok çıkar da çinden ucuza gelirsek, o zaman birileri fabrika açabilir; yerli der geçeriz ona

askeri endüstride ise yapabileceğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz bazı şeyler olmakla birlikte, onda da dışa bağımlıyız epeyce
    büyük kısmında çok ileri mikroişlemci teknolojisine ihtiyaç olmadığından, orda şansımız yüksek
    emekleme devrini geçmek üzereyiz
    yine de hürküş' u yapıp, "f35 te ne la" dememek lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel ben sana bi keramet gösterecem. 1-2 akrabanı da yanında getirmen gerekiyor ama.
    dfgkdjfgodjfgdjfg

hocam nasıl keramet :D
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bir dakika yanlış mı anlamadım acaba?Bahsettiğiniz adam tavuk kemiğinden canlı tavuk çıkartıyor.Yanlış bilmiyorsam İslam'da yaratma yeteneği sadece Allah'a mahsustur.Ve insanlar tavuk kemiğinden canlı tavuk çıkaran bu adamı Allah ile bir tutuyor?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir dakika yanlış mı anlamadım acaba?Bahsettiğiniz adam tavuk kemiğinden canlı tavuk çıkartıyor.Yanlış bilmiyorsam İslam'da yaratma yeteneği sadece Allah'a mahsustur.Ve insanlar tavuk kemiğinden canlı tavuk çıkaran bu adamı Allah ile bir tutuyor?
    Hocam boşuna yorma nefesini. Bunlara hacı de hoca de, hikmet de keramet de, fetönün laciverdine dönüp eğilmek için sıraya girer, birbirlerini ezerler. Bunlar hiç akıllanmayacak. Neyse ki kafası çalışan gençler gidiyorlar artık, hiç olmazsa kendilerini kurtardılar. Olan bize oldu. Bu dümbeleklerle biz uğraşmak zorundayız.

Motosikleti
    sym joymax
    sabah bir elemanla mülakat yaptık,
    daha doğrusu eleman bana derdini anlatma gereği hissetti,
    zamanında birileri buna biraz para verip üzerine şirket kurmuşlar (cidden biraz para, 200-300 tl gibi)
    sonra devlette bu şirketten dolayı kendisini bağzı haklardan mahrum etmiş,
    yani yoluna çıkmış.

güleyim mi , ağlayayım mı karar veremedim,
    sonra verdim, güldüm.

teklifsiz edindiğim bu kara komedi sahnesini bu şekilde anlatınca biraz yavan geldi değil mi ?

esas nokta bu elemanın konuşmanın bir yerinde savunma sanayisinde yapılan "yerli ve milli" ürünleri övmesi idi.
    tam anlamı ile "kıçında don durmuyor" yine de tank, uçak vs ürettik sanrısıyla yaşıyor,
    zira elemanın tutunacak bir konusu yok.

aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya nasıl oluyor bu işler ?
    işte böyle.

not: elimde ödenecek bir fatura var, 816 tl elektrik faturası.
    kalemler
    enerji bedeli 444,94 tl
    dağıtım bedeli 211,11 tl
    enerji fonu, trt payı, btv, kdv (124,50 tl)

yani 444,94 tl enerji kullanım bedeli 816 tl,
    elektriğe yılbaşından bu yana ne kadar zam geldiğini net hesaplayabilecek olan var mı ?
    Shrieker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Genel görüş Yaratan'in sadece ve sadece Allah olduğu. Hatta her gün güneşi doğduran falan da. Yani yaratma her an devam etmekte. Hatta kendi irademizle yaptığımız şeylerde bile. Olay bu noktada cüzi irade ve kaderle de kesişiyor gibi, ve derinleşiyor.

Ancak oraya dalmadan, bahsi geçen keramet olayında, gerçekse eğer, tabii ki yaratan yine Allah. Zaten tavuğun canlanması öncesi sarfedilen dua da "kun bi iznillah", yani Allahın izni ile tekrar bir araya gelmesi istenmekte. Dolayısıyla inançlı biri için Allah'ın sevdiği kuluna böyle bir keramet bahşetmiş olması çok bir çelişki içermiyor.

Cübbeli gibi çağımızın medyatik hocamsı takımına saygı göstermek zor, ancak sesi, manevi etkisi, ve eserleri taa bin sene önceden (dile kolay) bu zamana ulaşmış biriyle dalga geçmek te akıllıca bir yaklaşım değil, nereden bakarsanız bakın.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektriğe yılbaşından bu yana ne kadar zam geldiğini net hesaplayabilecek olan var mı ?
    yılbaşından beri %21.75 zam gelmiş.

kaynak

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılbaşından beri %21.75 zam gelmiş.

kaynak
    son gelen %15 orada yok.
    eklersek 36,75 yapıyor.

enflasyon ne idi ?
    enflasyon senin maaşına baz alınan istatistiki bilgi idi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

ve hatta bileşik olarak hesaplarsak %41,83 çıkıyor.
    -yutkunma efekti -

bu sadece son kullanıcıya olan zamlar,
    sanayi tarafı ise daha kötü durumda,
    üfe endeksi sadece üreticiyi ilgilendirmiyor.
    bıldırki üfeler gelir tüfeni tırmalar ...
    Shrieker bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    soyut ile somut kavramları birbirinden ayırt edemeyen insanları kandırmak, tokatlamak, üçkağıtlamak ne kadar kolay! esas zor olanı ise bu insanları dolandırma niyeti taşımadan yaşamak galiba.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)