Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Reeder Samsunda'ki Yerli Telefon Fabrikasını Açtı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Yerli teknoloji markalarından Reeder, Samsun’da 2017 yılında açtığı fabrikada yerli üretime başladı. Yaklaşık 100 çalışana sahip olan fabrika için Reeder, bugüne kadar 8 milyon tl yatırım yaptı. Fabrikanın açılışı Reeder kurucu ortakları Uygar Saral ve Sezen Sungur Saral’ın ev sahipliğinde yapıldı.

Yıllık 600 bin adet üretim kapasitesi

Fabrikada yaklaşık olarak 100 personel çalışıyor. Fabrika, yıllık 600 bin adet ürün üretim kapasitesine sahip. 2019 yılında bu kapasitenin tamamının kullanılması hedefleniyor. Kapasitenin 300 bini telefon, 200 bini tablet ve 100 bini akıllı saat üretimine ayrılıyor.

Üretime tuşlu telefon ile başlandı, Android telefon üretimi yakında

Fabrikada ilk etapta sadece tuşlu telefon üretimi yapılıyor. Üretimi yapılan Reeder F1 adındaki tuşlu telefon 2.4 inç ekrana, FM radyoya ve 1700 mAh pil kapasitesine sahip. Reeder’ın yeni tanıtacağı Reeder P13 ismindeki akıllı telefonun üretimi burada yapılacak. Reeder P13 yerli malı etiketiyle beraber 5.9 inç büyüklüğünde ekran, Android 8.1, 4 çekirdekli 1.3 GHz MT 6739 işlemci, 3 GB RAM, 13 Megapiksel ana, 8 Megapiksel ön kamera, 4000 mAh pil gibi özellikler sunacak. Samsun’da üretilen telefonların yerlilik oranı yüzde 55’in üzerinde olacak.

IoT ürünleri de üretilecek
    Kurulum aşaması yaklaşık 3 ay süren fabrikada, Reeder marka ürünlere servis hizmeti de sunuluyor. Bu fabrikada üretilen cihazlar, yurt dışına da ihraç edilecek.

Fabrikanın önümüzdeki sektör ajandasında yapay zeka, bulut ve robotik çözümlere yönelmek var. Özellikle yazılım Ar-Ge’si ile bu kategoride birçok ürün geliştirilmesi hedefleniyor. İlerleyen dönemlerde akıllı saat, akıllı ev aletleri, Artifical Intelligence – AI yani yapay zeka destekli tüketici elektroniği cihazlarının da üretilmesi planlanıyor.

donanımhaber
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "yerlilik oranı yüzde 55’in üzerinde olacak." derken tam olarak hangi parçası Türkiye'de üretilecek?İşlemci yabancı,ram yabancı,anakart yabancı,ekran yabancı,yazılım yabancı,kamera yabancı....ne kaldı geriye?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Bu firmalar çinde ürettirip marka basmaktan ibaret maalesef

Her ne dersek diyelim bu firmalar sayesinde yurtdışına çıkan para bir nebze de olsun azalıyor. Reeder tablet kullanıyorum 2 senedir. Gayet memnunum. Evet üretim değil montaj sanayi kabul ediyorum ama çinliler de böyle başlamadı mı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Telefon üreticilerinin hiç biri işlemci kamera gibi komponentler üretmez. Yapılan işin büyük çoğunluğu montaj dahi olsa bu çok önemlidir. Argesiz onu da yapamazsınız. O kadar küçümsemeyin.
    bursalıali bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şimdi bu "fabrikanın" makina parkını açıklıyorum. 200 adet tornavida. Montaj tesisinin adı fabrika olmuş.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olsun , en azından ambalajı Türkiye'de üretiliyor bu da birseydir .

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben 4 yildir reeder kullanıyorum. Note2 kirildiginda ucuz diye idareten p8c almistim ki bi baktım performans olarak note2 ile aynı. Yeni telefon ihtiyacım olduğunda da p10s aldım 2yildir kullanıyorum. Facebook sayfasında reederdan dili yanan çok insan var. Servisi ile ilgili çok şikayet var ama ben şanslıyım basıma bişey gelmedi. Yerlilik oranı yüzde 55 derken parca olarak mi maliyet olarak mi söyleniyor bence önemli olan bu. Parcalar 100 lira tutuyor diyelim 90lirasi ithal ise buradaki is sadece plastik üretimi ve montaj oluyor. Zaten para eden parçalar işlemci RAM ekran HDD kamera. Bunlar içinden burada üretilecek olan varsa helal olsun derim. Su anki ürünleri gionee markasının üzerine reeder vurulmuş hali diye biliyorum.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bana , emeklemeyi beceremeden nasıl yürüyebileceğimi öğretebilecek birilerinin 40 yıl kölesi olurum.
    Aydınlıklarla kalınız efendim.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bize yakışır

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon üreticilerinin hiç biri işlemci kamera gibi komponentler üretmez. Yapılan işin büyük çoğunluğu montaj dahi olsa bu çok önemlidir. Argesiz onu da yapamazsınız. O kadar küçümsemeyin.
    Samsung bir telefon üreticisi hem işlemci tasarlıyor hem döküyor ekranını üretiyor ram hafıza modem batarya kamera ?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samsung bir telefon üreticisi hem işlemci tasarlıyor hem döküyor ekranını üretiyor ram hafıza modem batarya kamera ?
    Konu spesifik olarak telefon üretmek. Bu dediğiniz bellek olsun ekran olsun hepsinin fabrikası ayrı. Telefon fabrikası dediğiniz zaten çoğu montajdır. Samsung da htc de Huawei de aynısını yapıyor. Pil için de aynı şey söylenebilir. Hepsinin içinde Samsung ya da lg pil var.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu spesifik olarak telefon üretmek. Bu dediğiniz bellek olsun ekran olsun hepsinin fabrikası ayrı. Telefon fabrikası dediğiniz zaten çoğu montajdır. Samsung da htc de Huawei de aynısını yapıyor. Pil için de aynı şey söylenebilir. Hepsinin içinde Samsung ya da lg pil var.
    sonuç olarak bir telefon markası gerekirse tüm bileşenlerini üretebilirmiş

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    SAMSUNG yapmasında kim yapsın.

Gelir: 268,8 milyar $
    Net gelir: 30,1 milyar $
    Toplam varlıklar: 590,4 milyar $
    Özkaynaklar: 256,3 milyar $
    Çalışan sayısı: 427.000
    bursalıali bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2000'lerin başında arçelikle hemen hemen aynıydı bu değerler. Bence mentalite farkı var.
    emremm ve bursalıali bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Biz arada derede kaldık be üstat.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu kaynaklarda üretimden kaynaklı her zaman en iyiyi oynuyorlar
    bursalıali bunu beğendi.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Sokam samsungunada nokyasınada millet iyice yavşak olmuş.. kıçını hep yabancılara çevirir olmuş amk aselsan üretti sahip çıkılmadı 2 melodiye sırt çevirdiler.. üs yönetimdeki pezevenklerde ilgelenmediler.. gastenin tekinde okudum başarı telokomun yönetisiciydi millet samsunga bakmazken 2000li yıllarda adam dediki ilerde samsung pazarlideri olacak dedi nokia ve erikson piyadayı sallarken ileryi gördü.. vestel çıkardı hala üzerine atılan bokları temizlemekle meşkul.. çok kızdım azımı bozdum..

Motosikleti
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokam samsungunada nokyasınada millet iyice yavşak olmuş.. kıçını hep yabancılara çevirir olmuş amk aselsan üretti sahip çıkılmadı 2 melodiye sırt çevirdiler.. üs yönetimdeki pezevenklerde ilgelenmediler.. gastenin tekinde okudum başarı telokomun yönetisiciydi millet samsunga bakmazken 2000li yıllarda adam dediki ilerde samsung pazarlideri olacak dedi nokia ve erikson piyadayı sallarken ileryi gördü.. vestel çıkardı hala üzerine atılan bokları temizlemekle meşkul.. çok kızdım azımı bozdum..
    işlemciyi medyatekten alam rami şundan alam telefonu toplayam gururla yerli diye yutturam ben kaliteyi seçerim kimse kusura bakmasın

Dolar 7 TL olduktan sonra yabancı hiç bir şey almamaya çalışıyorum. İnşallah Rabbim hepimizi yabancı mal alarak vatanına ihanet eden hainlerden olmaktan korusun.
    yaşlıveacemi ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)