Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türk Telekom bankalara devroldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    hikaye oldukça basit aslında. detayları şu linkte bulabilirsiniz:

hortum ya seydi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Özelleşelim güzelleşelim... hani.. arpalıktı zarar ediyodu, diye 2 yıllık kar'ına sattılar, elin lübnanlı gavuru sabit ücret toplayarak 6 ayda koyduğu parayı geri sağdı, daha sonra da sömürdü yetmedi elindeki gayrımenkulleri de satarak hepten içini boşalttı, yetmedi bi de bankaları soydu..
    Amaaan bana ne dolardan ben hep 20 liralık alıyorum zaten.. Bizden soydukları paralardan pkk ya ve feto ya aktarmadılarsa ne olayım.
    zekeriyaimam ve mavellen bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Gavura bak, bakırlarıda toplamış yerine fiber döşemiş.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özelleşelim güzelleşelim... hani.. arpalıktı zarar ediyodu, diye 2 yıllık kar'ına sattılar, elin lübnanlı gavuru sabit ücret toplayarak 6 ayda koyduğu parayı geri sağdı, daha sonra da sömürdü yetmedi elindeki gayrımenkulleri de satarak hepten içini boşalttı, yetmedi bi de bankaları soydu..
    Amaaan bana ne dolardan ben hep 20 liralık alıyorum zaten.. Bizden soydukları paralardan pkk ya ve feto ya aktarmadılarsa ne olayım.
    Hocam gelip para koyup almadılar ki. Türk bankalarından kredi çektiler. kendi paralarıda değil yani.
    ilkerabi bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    6,5 milyar liraya aldılar. 4.75 milyar kredi çektiler türk bankalarından. 1.75 milyar kendileri koydular. Yalnız kasada zaten 2 milyarı vardı telekomun. Yani bedavaya aldıkları gibi kasadaki de yanlarına kar kaldı.

Krediyi de ödemediler. Üstüne telekomun 7 milyar karını da aldılar 10 senede. Üstüne bir de taşınmazların ne olduğu belli değil, satıldı mi ne oldu kaydı yok.

Şimdi de biz borcu odemiyoruz deyip çekip gittiler. Resmen telekomu hortumladilar.

Yatırım matirim hiçbir şey de yapılmadı. Hala akk diye uygulama var. Yazık bu ülkenin kaynaklarına..
    Shrieker bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABD -ki internet fiyatı Avrupa ve Hong Kong'a göre pahalıdır- asgari ücret (saat başı ücret x 40 x 4) 1300 USD civarı. 100mpbs internet 50 USD.
    Türkiye: Asgari ücret 2029 TL (brüt). Aynı internet 525 TL. Dolar üzerinden yapacaksak 320 küsür dolar maaş ve 80 küsür dolar internet.

Türk Telekom'un satıldığı şirketle bağınız mı var?
    ilkerabi ve Shrieker bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABD -ki internet fiyatı Avrupa ve Hong Kong'a göre pahalıdır- asgari ücret (saat başı ücret x 40 x 4) 1300 USD civarı. 100mpbs internet 50 USD.
    Türkiye: Asgari ücret 2029 TL (brüt). Aynı internet 525 TL. Dolar üzerinden yapacaksak 320 küsür dolar maaş ve 80 küsür dolar internet.

Türk Telekom'un satıldığı şirketle bağınız mı var?
    Nerden çıkardınız.?
    Verilen linkdeki yorumlarda okudum. Telekom çalışanı yazmış, bakır kabloları söküp götürüyorlar diye..

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bizim sokakta halen Kenan paşa zamanından kalma bakır da değil, alümiyon tellerle geliyor, yeraltından da değil, havayi hatlarla, nereye döşemiş..?

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bizim sokakta halen Kenan paşa zamanından kalma bakır da değil, alümiyon tellerle geliyor, yeraltından da değil, havayi hatlarla, nereye döşemiş..?
    İlker bey, ikamet Ağrı dağında falan mı?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Şimdi ben senden motosiklet alıyorum. Ama o motosikleti almak için senden borç alıyorum. O motosikleti senden alıp, kuryelik yapıp, üstüne de parçalarının yarısını satıp parayı bir güzel cukkalıyorum. Sonra sen gelip "bana borcun var, borcunu öde" diyorsun. Ben de sana "al o zaman motosikletini" diyorum. Sen de yarım motosikleti alıp "he olur" diyorsun.

Sen işte böyle bir salaksın Türkiye. Bu eşşeklikle senin sırtına binen daha çok olacak. Filmin sonu da bu. Al afiyetle ye.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    İlker bey, ikamet Ağrı dağında falan mı?
    EDİRNE nin göbeği, telekom merkez binasına 1.5 kilometre, öbür telekom tesisine 2 kilometre uzakta...
    İnternete daidudüidiydiy şeklinde bağlandığımız zamandan bile önce sorunlu hatlar, yeraltına alıncak dendi her arızada..
    Mantolama yapıldığında 2 yıl arayla dilekçe verdik, alın bu hatları yukarı, yerlerde sürünüyor dedik gelen giden olmadı.. Çıktım merdivene kendim topladım sonra kutuları da kabloları da.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    EDİRNE nin göbeği, telekom merkez binasına 1.5 kilometre, öbür telekom tesisine 2 kilometre uzakta...
    İnternete daidudüidiydiy şeklinde bağlandığımız zamandan bile önce sorunlu hatlar, yeraltına alıncak dendi her arızada..
    Mantolama yapıldığında 2 yıl arayla dilekçe verdik, alın bu hatları yukarı, yerlerde sürünüyor dedik gelen giden olmadı.. Çıktım merdivene kendim topladım sonra kutuları da kabloları da.
    Üzücü, benden alıntı yaptığınız ilk mesajda bakır kabloların toplanması-çalınması olayından dolayı yazmıştım.
    Gavur dediğimde Ofer'di, pahalı bakır kabloyu çaldığı zaman yerine bir şey döşemesi gerekiyor, o da daha ucuz (muş, ki olmadığını biliyorum.) fiber kablo olması gerekiyor.
    Yer altında çürüyen, hız açısından işe yaramaz bakır kablonun ne size, ne bana faydası yok.
    Bu arada iş yerinde ve evde fiber kullanıyoruz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bakır kabloları satsın tabii. Ama sattı denilen malvarlığı içinde bakır kablo olduğunu sanmıyorum, taşınmazlar kastediliyor diye anlıyorum. Öte yandan yemeye ekmek bulamayan adama her gün yarım dilim pasta vermek hizmettir ama iyi hizmet değildir. O adama yetecek ekmek ve pastayı verdiğinizde o iyi hizmet olur, öteki göstermelik hizmettir.
    Anlamayan için ekmek bakır internet, pasta fiber internet.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakır kabloları satsın tabii. Ama sattı denilen malvarlığı içinde bakır kablo olduğunu sanmıyorum, taşınmazlar kastediliyor diye anlıyorum. Öte yandan yemeye ekmek bulamayan adama her gün yarım dilim pasta vermek hizmettir ama iyi hizmet değildir. O adama yetecek ekmek ve pastayı verdiğinizde o iyi hizmet olur, öteki göstermelik hizmettir.
    Anlamayan için ekmek bakır internet, pasta fiber internet.
    Her kablo kullanana fiber hizmeti verilemez.
    Eski sistem kullanılan telefon kabloları üzerinden çalışıyordu.
    Fiberde; o bölgenin yoğunluğu tespit edilerek kalın bir çoklu fiber kablo çekiliyor. Bu çoklu kablodaki her bir fiber telin üzerinden çok sayıda aboneye erişim sağlanıyor.
    Oturduğunuz binaya bir santral kuruluyor, buradan her daireye bakır teller ile dağıtım yapılıyor.
    Yeni yapılan Toki gibi konutlar veya kentsel dönüşüm yapılan yerlere, sitelere bu alt yapı kuruluyor.
    Ama eski mahallelere sanırım maliyetli olur.
    İkitelli OSB ye bile iki sene önce geldi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Lan gene kandırmışlar bunu..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan gene kandırmışlar bunu..
    Bildiğin bir şey varsa yazda öğrenelim o zaman. Kim kandırmış beni anlayalım.

Telekom satılınca sabit hattımı iptal etmiştim daha sonraki zamanda cep telefonu ve internet hizmetimi de taşıdım başka firmalara. Şimdi iyi ki öyle yapmışım diyorum. Bankalar o zararı çıkarır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bildiğin bir şey varsa yazda öğrenelim o zaman. Kim kandırmış beni anlayalım.
    Seni değil reizi kastediyor en azından ben öyle anladım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    En son ben yazmıştım. Atladım hemen..
    Olabilir.
    Bende bekliyorum, engin bilgisiyle bizi nirvanaya ulaştırsın diye..
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj 200NS
    Türk telekom tekrar TÜRK , yaşasın,hamd olsun.
    Şimdi birisi gelir yapabilseydiniz siz yapsaydınız der.
    BU kadar hak yemeyi normal bir insan göze alamaz ki.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)