Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

7 Bin TL ye araba önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda nc 700x
    Merhaba arkadaşlar

Malum ev almak için tüm birikimimi, Honda Nc 750x motosikletimi, 2016 model Renault Clio arabamı ve herşeyimi sattım.
    Çok şükür güzel de bir ev aldım.
    Araba almak için çok düşük bir bütçem olduğunu biliyorum ancak eşimi ve kendimi her gün işe bırakıyorum ( kar kış alışveriş çocuk vs. ) o yüzden motosiklet alamam.
    Şimdi bu bütçeye alabileceğim arabalar :

1. Lada Samara ( Üniversitede arkadaşımda vardı nekadar hor kullansak da hiç bozulmuyordu ancak şuan çalıştığım yerde bir güvenlik görevlisinde var 1 yılda 27 kere bozuldu evet ciddiyim 27 kere )
    2. Skoda Favorit ( Bana en çok güven veren ve aklıma yatan ama pek bir bilgim yok )
    3. Renault Broadway ( Genelde o fiyatlara çürük ve güven verici olmuyorlar )
    4. Tofaş Şahin ( Ne desem bilmiyorum )

Bu araçlardan hangisi bakımlarını düzenli yaptığımda beni yolda bırakmaz bana üzücü süprizler yapmaz karar veremiyorum.
    Lpg li olup olmaması pek umrumda değil hatta benzinli olsa daha az sorun çıkarır diye düşünüyorum.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

badircik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Hayırlı olsun, güle güle oturun yeni evinizde.

Bütçe biraz düşük, bu fiyat aralığında da modern güvenlik donanımları bulunmuyor o yuzden eliniz ferahlayinca daha iyi bir araca gececeğinizi düşünüyorum. O zamana kadar da sizi az üzecek ve sonrasında kolay satabileceğiniz bir araç olmalı.

Bence bu durumda şahin en mantiklisi. Parçası ucuz, sorun çıkarsa bile bütçeyi sarsmaz. Çok meraklısı da var, ileride kolay elden çıkarırsınız. Kullanması da oldukça kolay bir araç eşiniz de rahat eder.
    Hellraiser bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Ford taunus derim başkada bişi demem 2.0 olanlarını alın 3 kere aldım ilki bundan 5 sene önce 3.250 liraya almıştım kazaya karışıp hurdaya verdim ikinciyi 4.5 a aldım aldığım adam motoru sıkıntılı araba vermiş elden çıkardım 3. Yine o fiyata aldım arkadaşıma sattım çok istediği için şimdi olsa yine alırım herhalde
    Hellraiser bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bende taanus diycektim eniştem aldı zamanında garaj arabasıymış doğru düzgün kullanmamış adam yıllardır kullanıyor taş gibi araba fiyatına göre
    Hellraiser bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Tek yorum yapabileceğim favorit.
    97 model felicia'm vardı. 9 günde 3000 km yol yaptık, arabada yattık kalktık, hunharca yol teptik.
    Pek sıkıntı olmadı. 1.6 motor du, tüp vardı. 1.6 mpi motor acayip canlıydı.
    Ama nedense bir hararet sorunu vardı, dikkat etmek gerekiyordu sadece, Yükselmeye başladı mı çekip bekleyeceksin. Affetmiyordu.
    Hepsinde yoktur tabi de. Bizim ki öyleydi.
    Favorit'lerin de bu konudan muzdarip olduğunu duymuştum, hararet sıcaklık falan. Eğer motoru iyi ise, alınır bulunabilir.

Ben zamanında 8250'ye satmıştım skoda'yı. Gidip gv250 almıştım. Şimdi baktım da felicia'lara 15-16'larda geziyor. Oha.

Şahin arkadaşın dediği gibi ucuz parçaları acayip şekilde. Ama binilir mi bilmem be hocam, hep görüyoruz 2 ye bölündü 3'e yarıldı falan.
    Daha sabah gördüm, çekici ön tekerleri bağlamış götürüyor, arka teker asfaltta geliyor. Sol arka teker 40-50 cm dışarı çıkmış aks(?)'ıyla beraber

Bir ara taunus'a niyetlendiğimiz de ford servisi arkadaşım gt olanı nı al demişti o zamanlarda. Bilgi olsun.
    Sevgiler.
    Hellraiser bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende 1990 Peugeot 205 var. Otomatik hemide Hemde tek kapı vay be ne arabam varmış

Piyasada aşırı yıpranmışları da var biraz temizleri de. Ben geçen sene 8.5 liraya almıştım. Ön akslar, tekerlek bilyaları ıvır zıvır bir kaç masrafla şimdilik sıkıntısız kullanıyoruz eşimle birlikte.
    Boyacıya verdik, komple boyanıyor (yenisin alamadığımızdan eldekinin kıymetini bilelim dedik).

Velhasıl, parçaları çok pahalı değil (tampon 100 lira aynaların tanesi 75 lira, disk 120 lira balata 75 lira vb.) Ama belirttiğin fiyatlara ne kadar sağlamını bulabilirsin, ileride nasıl masraflar çıkarır bilemem. Bendeki 1.9 motor, 1.1 ve 1.6 olanları da var.
    Sağlamını bulursan fena araçlar değiller.
    Hellraiser bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Babam bu hafta 93 model Broadway'ini satmış onca yıldan sonra. Hem de ne ilan ne bir şey. Karşıdaki komşu satın almış ) çok az sorun çıkarmıştı, öyle büyük problem hiç yaşamadı. Öğretmenden hem de )

Güvenlik? Hiç yorum yapamam. 11bin TL 'ye satmış sanırım.
    Hellraiser bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    1990-1992 Hyundai excel 1.5

500-1000tl daha ilave et başın ağrımadan bin.
    Hellraiser bunu beğendi.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    hurda teşviği için eski araçları 10 bine sayıyorlar. bu araçları bayiler piyasadan ilk etapta 3binlere topladılarsada şu anda rakamlar 5 binlerde. yani yolda yürüyemeyen arabayı 5bine veriyorlarken 7 bine yürüyebilen bir araba çok çok zor.
    hadi bulduk ve aldık diyelim. sorun açmaması mümkün değil. hani sorun sıkıntı çıkarmayacak demişsinizya bu dediğinizi unutun.
    mantık yürütelim. 7-8 bin liraya satın alabileceğim ve sıkıntı sorun çıkarmadan 2 yıl binebileceğim bir araç olsa şu anda alırım. tabi 2000-2500 motor olupta ayda 500-750 tl yakıt parası vererek değil bu dediğim.
    zaten böyle özelliklerde bir araba olsa fiyatıda 7-8 binde kalmaz. piyasa yapmış bi araba olur ve fiyatı otomatikman yükselir tercih edildiği için.

işin özü 7-8 bin liraya araba var. özellikle hyundai serisi bulabilirseniz daha iyi olur. ama sorunsuz sıkıntısız çürüksüz kelimelerini bu araçlar için kullanamyız. 94 model skoda forman kullandım 1 sene. az yakıyor ama açık söyliyim peynir tenekesine tekerlek takmış gibi gidiyorsunuz yolda. tercih sizin tabiiiki

evinizde hayırlı olsun. güle güle oturun
    Hellraiser bunu beğendi.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lada vega 2000 https://www.sahibinden.com/lada-vega?sorting=price_asc
    Hellraiser bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Güzel bi 131 ya da murat 124.

Bence elinizdeki parayla her hangi modelin en alt limitteki araçlarına bakacağınıza, temizini alabileceğiniz bi araba bakın.

Ufak bi kaç nostaljik dokunuşla mis gibi görseli de yakalarsanız

Şahsen bu bütçede araba alacak olsam tofaşdan şaşmazdım.
    Hellraiser bunu beğendi.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    106 da bakabilirsiniz gti dışındakilere şuan piyasası ne alemde bilmiyorum ama,onun dışında ladalar tofaşa göre daha mantıklı.Şahsen ben o paraya iyi bir 131 bulmaya çalışırdım ufaktan toplanıp klasik olarak binilebilir
    Hellraiser bunu beğendi.

Motosikleti
    honda nc 700x
    Arkadaşlar hepinize güzel yorumlarınız için tek tek teşşekkür ederim.

Motosikleti
    ns 200
    Suzuki alto - maruti 800cc.

Kolay kolay bozulmaz, benzinde kullanırsanız 7 litre bile yakmaz. Satmak istediğinizde kolay şekilde elden çıkarırsınız. Bu fiyata binilebilecek nadir arabalardan.
    Hellraiser bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Broadway al 7 yi biraz sıkıp 8-9 yap temiz broadway düşürürsün
    Hellraiser bunu beğendi.

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Fiat uno dusunebilirsin
    Hellraiser bunu beğendi.

Reno 12 al Toros olur ise dadından yenmez 5 vitestir. Dag da bayırda köyde her yerde parçası var . Her yola gelir ava da gidesin balıgada .

Sorunu kaleriför yok onada Çorum kaleriför taktın mı dadından yenmez ..
    Hellraiser bunu beğendi.

yzk2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAG200
    Bende favorit var bir ay oldu alalı 91 model benzinli başka arabaya bakma favorit al ilk yapacağın iş fanını şahin fanıyla değiştir ve içeesen düğme taktır 100liraya malolur torunların bile biner ne kadar az yaktığına sen bile şaşıracaksın
    Hellraiser bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Samara ve favorite yoğunlaşın.

Diğer seçeneklerde çürük yada motoru bitik arabaları bulabileceğinizi düşünüyorum.
    Hellraiser bunu beğendi.

Motosikleti
    Mobylette Flipper M14
    uno veya Broadway al hem tofaştan seridir. hem tofaştan daha az yakar. 4 sene uno kullandım 2000 model yol tutuşu sorun olabiliyordu ve kesinlikle güven vermeyen bir araç ama şehir içinde çok iyi, vede kışın hiç yolda kaldığımı hatırlamıyorum keçi gibiydi, tamponuna kar sürterken bile yolda kalmamıştı. son seçenek samara gayet sağlam kasası var çekişi falanda gayet iyi ama plastik aksamı çok ses yapar, birde sıcak bir ildeyseniz düşünmeyin araç rusya koşullarına göre yapıldığından sıcak illerde hararet yapma olasılığı yüksek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)