Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Deniz sonrası kaşıntı acil yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Çarşamba günü denize girdim her nekadar güneşe mağruz kalmamaya çalışsamda denizin içinde yüzerken kızarı verdim açık tenliyim ve az biraz güneşe maruz kalsam pancar gibi oluyorum hatta 19 yaşındayken biraz fazla güneşte kalınca sırtım falan su toplamıştı o zamanda bu yana genelde t-shirt ile girdiğim oluyordu çarşamba günü normal bir insan gibi girdim hafif yandım ama saat 22:00 gibi bir kaşıntı tuttu öyle böyle değil binlerce iğne batıyor gibi hissi var kaşıyorum işin kötüsü geçmiyorda 1 saniye sonra yine deli gibi kaşınıyorum duşa girdim fayda etmedi nemlendirici sürdüm fayda etmedi yanık kremi sürdüm gene fayda etmedi 32 yaşında adamım yemin ederim ağlayacım sinirden nette araştırdım ama neyin iyi geldiği yönünde bir bilgi yok daha önce hiç böyle birşey yaşamadım sinir krizi geçirmek üzereyim şu geçirir diyen varsa yazsın perişan haldeyim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hemen bir acil servise git.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Güneş sonrası losyon kullan iyi gelir.
    ayzek bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarşamba günü denize girdim her nekadar güneşe mağruz kalmamaya çalışsamda denizin içinde yüzerken kızarı verdim açık tenliyim ve az biraz güneşe maruz kalsam pancar gibi oluyorum hatta 19 yaşındayken biraz fazla güneşte kalınca sırtım falan su toplamıştı o zamanda bu yana genelde t-shirt ile girdiğim oluyordu çarşamba günü normal bir insan gibi girdim hafif yandım ama saat 22:00 gibi bir kaşıntı tuttu öyle böyle değil binlerce iğne batıyor gibi hissi var kaşıyorum işin kötüsü geçmiyorda 1 saniye sonra yine deli gibi kaşınıyorum duşa girdim fayda etmedi nemlendirici sürdüm fayda etmedi yanık kremi sürdüm gene fayda etmedi 32 yaşında adamım yemin ederim ağlayacım sinirden nette araştırdım ama neyin iyi geldiği yönünde bir bilgi yok daha önce hiç böyle birşey yaşamadım sinir krizi geçirmek üzereyim şu geçirir diyen varsa yazsın perişan haldeyim
    Aynisi lise son sinifta gittigim havuz sonrasi basima geldi. Kasuntidan duramaz haldeydim. Mikrop kapmistim. Acil serviste serum verdiler ve gecti. Sakin beklemeyin. Hemen acile...
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Losyon sürdüm hatta bebeğin losyonunu bile denedim hala kaşınıyorum doktor arkadaşa sordurduk acil servis bakmaz demişler yanık bölümüne sordurmuş nemlendirici sürsün geçer 1-2 güne demişler dayanamıyorum çok fena birşey bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynisi lise son sinifta gittigim havuz sonrasi basima geldi. Kasuntidan duramaz haldeydim. Mikrop kapmistim. Acil serviste serum verdiler ve gecti. Sakin beklemeyin. Hemen acile...
    O halde gideyim bir görüneyim en iyisi yoksa kaşımaktan yara olacak her yerim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cilt(deri)enfeksiyonu olabilir.

Kaşiyarak kanatirsan daha ileri gider.
    ayzek bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Aynısını yaşadım 98 de. Ne yapsam kaşıyamıyordum da.
    Ama duş ve süngerle kaşıma dışında bişey yapmamıştım. Bir günde geçmişti.
    O gün bu gündür denizde ne güneşlenirim ne de bronzlaşma hayalim kalmıştır. Elimden gelse denize haşema gibi bişeyle girmeyi denerdim.
    Geçmiş olsun.
    ayzek bunu beğendi.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 gün önce girdim ve şuan sırtım bu şekilde acayip kaşınıyor yoğurt felan sürdüm ama fayda etmedi. Şekil bu

Motosikleti
    Muayne oldum doktor güneş alerjisi var sende dedi iğne yaptılar birde krem verdi eczane arıyorum kaşıntı hala durmadı

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Yaşadıģın şey alerji. Bende de aynisi oluyor.
    Hemem nöbetçi eczaneye git ve anti alerjen yanık kremi al, bir de antihisyaminik hap iç kaşıntı için. Rahatlarsın.
    Tabi şimdi doktora git felan yazacaklar, onlar da haklı. Ama önce eczaneye görün onlar vereceği ilacı bilir. Bende çok yaşadım bu durumu.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı huseyin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 gün önce girdim ve şuan sırtım bu şekilde acayip kaşınıyor yoğurt felan sürdüm ama fayda etmedi. Şekil bu

https://resmim.net/f/GxHX5F.jpeg
    Geçmiş olsun dostum seninki daha fena suda toplamış sende bir doktora görün bence.
    Hastanede alerjen iğne vurdular birde pomat verdiler sürdük bekliyoruz kaşıntı biraz azaldı ama hala devam ediyor çıldırıcam muayne sırası beklerken kaşınıp durdum insanlar tuhaf tuhaf baktı dışarıdan kömik görünüyor ama kimsenin başına gelmesin nasıl birşey bu böyle ya değil t-shirt ü çıkarmayı takım elbiseyle gireceğim artık denize

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YZF R25
    Geçen banada aynı şey oldu.Ailemle plaja gittim ben duramıyorum deyip eve geçtim sıcak suyla banyo yapınca geçmişti.Demek ki allerjik bir şeymiş bende doktora gideyim bari.
    Gerçekten çok kötü oluyor sanki her yerinde karınca yürüyormuş gibi bak şimdi anlatırken bile kaşındım
    Doktora sordun mu bunun çözümü var mıymış yoksa denize girmemi dedi yada girdikten sonra bir şey sür falan dedi mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Acaba deniz pis olduğundan olabilir mi? Benim girdiğim deniz biraz pis gibiydi yosunlar falan vardı birdaha her gördüğüm yerde denize girmeyeceğim.

Motosikleti
    Alıntı ömerfarukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen banada aynı şey oldu.Ailemle plaja gittim ben duramıyorum deyip eve geçtim sıcak suyla banyo yapınca geçmişti.Demek ki allerjik bir şeymiş bende doktora gideyim bari.
    Gerçekten çok kötü oluyor sanki her yerinde karınca yürüyormuş gibi bak şimdi anlatırken bile kaşındım
    Doktora sordun mu bunun çözümü var mıymış yoksa denize girmemi dedi yada girdikten sonra bir şey sür falan dedi mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Acaba deniz pis olduğundan olabilir mi? Benim girdiğim deniz biraz pis gibiydi yosunlar falan vardı birdaha her gördüğüm yerde denize girmeyeceğim.
    Valla doktor soydurdu sırtıma baktı güneş alerjisi var sende dedi bende ilk defa başıma böyle birşey geldiğini söyledim daha öncelerinde pancar gibi dolaşıp acısını çekerdim birkere çok ciddi su toplayıp yara falan olmustu ama hiç böyle kaşınmamıştım bazen denizde mikrop olabiyor ve buda kaşıntıya yol açıyor ama doktorun sadece göz ucuyla bakıp teşhis koymasıda düşündürdü hani mikrop falan kapsam adam gözüyle görebiliyor yani o derece hala kaşıntım mevcut çok yorgunum ve uyumak istiyorum ama ne fayda şuan vantilatörü verdim sırtıma kaşımamaya çalışıyorum kaşısanda fayda etmiyor zate bakalım hayırlısı bu arada doktor denize girme konusunda birşey demedi ama güneşte kalmamaya çalış dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Edit : hala kaşıntı devam ediyor çıldırdım,çıldıracağım deli gömleğini hazırlayın

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    İğne kortizonsa eğer iki gün sonra kesinlikle kaşıntı bitecektir. Sabredin çok kötü bir durum kaşıntı iyi bilirim.
    ayzek bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Rupafin 10-15 TL' lik bir ilaçtır. Alerji için kullanılır. Güçlü bir ilaçtır o yüzden ne kadar zorlansanız da ne olursa olsun doz aşımına girmemelisiniz.

24 saatte bir tablet sizi sakinleştirecektir. Ancak sizin durumunuzda sadece ilk dozda (kalp/böbrek/karaciğer sorununuz yok ise) sadece ve sadece bir kereye mahsus tok karnına iki tablet alıp, diğer günler bir tabletle devam edebilirsiniz.

Denemenizi öneririm. Buna ek olarak Eczaneden Bepanthol Sensiderm alıp rahatsızlık duyduğunuz bölgeye bolca sürün. Ne olursa olsun kaşımamalısınız. Anlık bir rahatlama hissi birkaç saniye sonra sizi perişan eder.

Bunları kullandıktan yarım saat kadar sonra rahatlama olmadı ise derhal ACİL' e gitmeniz veya 112' yi arayıp durumu anlatıp yardım beklemeniz gerek.

Eşim acilde çalışıyor, benzer bir sorunu son bir ay içinde yaşadım. Kesinlikle önemsememezlik yapmayın.

Yukarıda belirttiğim iki ilacı kullanmanızda (genel anlamda) bir sakınca yoktur, haricen satılır. Fakat tüm sorumluluk size ait, sonuçta ilaç diyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Ayrıca, denize girmeden önce bol bol yüksek koruma oranına sahip güneş kremini bolca sürerseniz bahsettiğiniz rahatsızlığı yaşama ihtimaliniz azalır. Gireceğiniz suyun temizliğinden de emin olun.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Sabah 4,5 gibi uyumuşum şimdi uyandım çok minik bir kaşıntı var en iyisi kaşımamak ama dayanılmaz birşey gerçekten kremi bolca sürüp işe gideceğim eğer kaşıntı tekrar yükselir yada devam eder cilt doktoruna görünmeyi düşünüyorum ama şuanki kaşıntı durumum katlanabilir seviyede

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Güneş alerjin geçmek üzere. Bi anda vücuduna d vitamini yüklemesi yapmışsın. Vücudun ayarları bozulmuş ama yavaş yavaş düzeliyor vücudun ayarları. İlaç ve kreme devam. Ayrıca alerji yapacak yumurta fıstık vs gibi yiyecek içeceklerden uzak dur. Bol su iç ki vücudun içerdeki alerjen maddeyi atsın.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş alerjin geçmek üzere. Bi anda vücuduna d vitamini yüklemesi yapmışsın. Vücudun ayarları bozulmuş ama yavaş yavaş düzeliyor vücudun ayarları. İlaç ve kreme devam. Ayrıca alerji yapacak yumurta fıstık vs gibi yiyecek içeceklerden uzak dur. Bol su iç ki vücudun içerdeki alerjen maddeyi atsın.
    Çok şükür kaşıntım durdu tekrar etmemesi dileğiyle ilaca nekadar devam edeceğim konusunda bir bilgi vermediler 1-2 gün daha devam edeceğim kremi sürmeye nasıl rahatladım anlatamam nasıl illet birşeyse dün gece bitirdi beni

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    O yaşlarda bende de aynısı oluyordu. Binlerce iğne batıyordu. Kendimi halıya ve duvarlara sürttürdüğümü bilirim.

Sabaha kadar süründürüyordu gündüz olunca kendi kendine geçiyordu. Sonrasında hep tişörtle denize girmeye başlamıştım.

Sebebi neydi bilmiyorum, artık olmuyor, neden olmuyor onu da bilmiyorum.

O yaşlarda sırtımda biraz sivilce vardı, sanırım onlardan ötürü oluyordu.

geçmiş olsun
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    3 yanı denizlerle çevrili bir ülkede denize girmeyi bilmiyoruz genel olarak. Yüzme bilmeyen boyundan büyük yerlere açılır boğulur. Sabah 10 dan akşam 6 ya kadar plajda yatıp güneş kremi nedir bilmeyen, pahalı diye sürmeyen var. Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)