Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Günde 500 lira götürüyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah ne muradınız varsa versin, Allah tuttuğunu altın etsin.

Allah rızası için bir ekmek parası abiii. Çocuklarım aç abiii.

Ankara’nın en yoğun alanlarından biri olan Kızılay Meydanı’nda dilencilik yapan yaşlı bir kadının vatandaşlarla sohbeti telefonla kayıt altına alındı. Dilenci kadının yanına yaklaşan vatandaş, telefonunun kamerasıyla kayda girerek, "Teyze Ramazan ayında günlük ne kadar kazanıyorsun? Kaç saat çalışıyorsun?" sorularını sordu.

Yaşlı dilenci ise bu sorulara memnuniyetsiz şekilde cevap verdi. Dilenci, "Günlük öğlene kadar çalışıyorum ve 500 lira götürüyorum" dedi.

Telefonunun kamerasıyla o anları kaydeden vatandaş, görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Hızla yayılan görüntülerde dilenci kadın büyük tepki gördü.

http://m.milliyet.com.tr/dilenciden-...undem-2716895/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tepkinin 500 lira kazandığı için olması ne üzücü.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    valla iyi para.
    dilencilik yapıpta villaları olanlar var.
    bazen diyorum ben boşuna mı bu kadar kan ter içinde kalıp çalışıyorum günlük 80 90 lira için.

Motosikleti
    falcon flash 100
    İsterse 1.000 lira götürsün hayrını göremeyip sersefil yine dileniyor ya anlayana bu ceza yeter.

Kimseye el açmayıp ondan daha az kazanıp ondan daha iyi şartlarda yaşayan milyonlarca kişi var. O ise iş yaptığını zannediyor. Aklınca çok kazanıyor ama sersefil yaşıyor.
    bursalıali ve mavellen bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya şu karı günde 5.000 lira götürse ne olacak? yurtdışı tatiline mi gidecek? güzel bir yaşam mı sürecek? o parayı hobilerine mi harcayacak? hayır. haberlerde görüyoruz, biriktirdiği paralar ile güzel ve kaliteli bir yaşam sürmeden ölüp gidiyorlar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    O dilenciye para verenler iyilik yapmak için değil kendi çıkarları için para veriyorlar. Çalışmadığım halde sınavı geçeyim, işim rast gitsin. Allah beni cennete alsın tarzı ilahi rüşvet.bu uyanık da onları sövüşlüyor. Helal olsun sana heykeli dikilesi keriz silkeleyen
    jimi_hendrix bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dilenciye para verecegime gördüğüm ilk çocuğa çikolata meşrubat alırım .

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dilenciye para verecegime gördüğüm ilk çocuğa çikolata meşrubat alırım .
    en güzeli ama bu zamanda biri çikolata almış tanımadığı çocuğa sonrasi sıkıntı

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben de birkaç yıl önceki haberden hatırlıyorum, günlük ortalama kazançları 400tl diyordu. Bu arada sefillik içinde falan değiller, hayat tarzları bu olduğu için ihtiyaçları olmasa da dilenmeye devam ediyorlar. Buna benzer birçok haber yapıldı. Üzerinde binlerce lira ile yakalanıp gevrek gevrek gülen bir mahlukat vardı. Biraz utanma olsa zaten dilenemezler. Ben yol parasız kalıp minibüsçüye bile rica edemeyip 10-15 km yürüdüğümü hatırlıyorum. Abi yol param yok otobüs parası verir misin diye soranların sayısını hatırlamıyorum.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    emek vermeden, terlemeden, hak etmeden kazanılan para
    müzik aletleri çalan gençlere verin, çocuklara dondurma alın...

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Dilencilere asla para vermem. Ha çocuk mendil satar temiz yüzlüdür ozaman düşünürüm. Neye, kime, nasıl harcandığını bilemem. Ekmek parası diye alıp kötü şeyler alada bilir; çocuk bile olsa. Ama bunun da kötü yanı ya gerçekten ihtiyacı varsa ve zor durumdaysa.. En iyisi içinden gelirse ver sonra allaha havale et...
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dilencilere asla para vermem. Ha çocuk mendil satar temiz yüzlüdür ozaman düşünürüm. Neye, kime, nasıl harcandığını bilemem. Ekmek parası diye alıp kötü şeyler alada bilir; çocuk bile olsa. Ama bunun da kötü yanı ya gerçekten ihtiyacı varsa ve zor durumdaysa.. En iyisi içinden gelirse ver sonra allaha havale et...
    Satıcı çocuklardan alışveriş yapmayın. Onların iyiliği için. O para o çocuklara kalmıyor. Akşama kadar kahvede oturan şerefsiz babaları alıyor parayı. Sen alışveriş yaptıkça o zavallı çocuğu ertesi gün de işe çıkartıyor. O çocuklar okumuyor, sadece babalarına para kazandırıyorlar. Çocuktan alışiveriş yapmayın, ne kadar sevimli zavallı çaresiz gözükürlerse gözüksünler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıcı çocuklardan alışveriş yapmayın. Onların iyiliği için. O para o çocuklara kalmıyor. Akşama kadar kahvede oturan şerefsiz babaları alıyor parayı. Sen alışveriş yaptıkça o zavallı çocuğu ertesi gün de işe çıkartıyor. O çocuklar okumuyor, sadece babalarına para kazandırıyorlar. Çocuktan alışiveriş yapmayın, ne kadar sevimli zavallı çaresiz gözükürlerse gözüksünler.
    Aynen katılıyorum.İçim acısada ona para versem yada mendil alsam onun orada kalmasına vesile olacağım için almıyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kimseye para vermeyin!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)