Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sosyal Adaletsizlik

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cumhuriyet gazetesin den Vedat Arık'ın yakaladığı bir an. Adaletsizlik ile ilgili kitap yazılmaya kalkılsa bu kadar net anlatamaya bilir.
    Bence dünyayı yapay zeka yönetsin belki düzelir. İnsandan umudum yok.
    mavzer-i ve fatih.met bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zenginleri doyuramadığımız için fakirlik bitmiyor.

öte yandan, 'allah rızkını verir' diyerek sürekli çocuk doğuranların çocuklarının hâl-i pürmelâli resimde mevcut.
    Thracian, fatih.met, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ee KAVUKLU neden cocuk yapmiyorsun.

Ben bu dunyaya COCUK yaparmiyim.

Duzen yokki.
    Adalet yokki
    uzay gemisi bunu beğendi.

Dünya komple masal adası belirli yerler hariç her bireyin bilinç sahibi olduğu andan itibaren aradığı o güzel ütopik insan uydurması hikaye.
    Sorun şu ki olması için insanda çaba yok. Skynet vücut bulmalı

FILMIN SONUNU MERAK EDIYORUM

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimbilir; şu an icinde bulunduğu durumda hiç bir suçu olmayan o çocuk hayatın zorluğunu çekip, belki de bi gün kaportacı dükkanı açıp ayda yirmibine para demezken, diğer annesinin kuzusu iki üniversite bitirip1500 lira maaşla masa başında çalışıp adalet nerede diyecek, sanırım boş hayalimdi bu! Sosyal farkin açildiği olcude canavarlar da yitik insanlar da artacaktır, yitik insanların canavara donusebilme ihtimali v.s. desem yine olmuyor çünkü hep dizginlenilmişler,üzücü olmasi derken uzuyor gidiyor..

Fakat adalet güzel bir isim sadece hiç bir zaman olmadı olmayacak,doğada bile yok.Adaletsizliği kendimizce gidermeye çalışmak da güzel, tabi o kadar zor.

Geçen nerde okuduğumu hatırlamadığım bi şey dikkatimi çekti.Heyhat 'empati sağlığa zararlıdır, bilimsel olarak kanitlandi ' Dedim otuz yıl önce neredeydiniz yeni mi ogrendiniz.
    Bazen gazoz içemeyen arkadaşına üzülüyor insan okumayı yazmayı yeni sökmüşken daha, bazen sayısı azalan kutup ayılarına, medyanın otuz kupona din kitabı kampanyalarının zamanlamalarina, ölen ve öldüren ülke insanlarına, tanıdıklara ve tanımadıklarına, halinden bi haber insanlara ustelik haberleri yokken, ister istemez kendince mücadelesini veriyor.Hatta otuz yıl kendini değiştirmeye ve torpulenmeye çalışıyorsun bu manada daha az acı çekmek için bi bakmışsın gıdım değişiklik olmamış..Empatiniz az olsun;) sağlık elden uçunca 'önce can sonra canan' deniyor birazcık ama nafile.

Belki de herkes önce can sonra canan dediği için dünya böyle, bilemedim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çok üzücü durumlar bunlar, bundan daha beteri var. suçsuz günahsız çocukları domuz bağı ile ölüme terkedenler... biz gönlümüzden koptuğu kadar elimizden geleni yapalım bizim haricimizdeki canlılar için.

orman yangınını söndürmeye çalışan küçük kuş misali çabalayalım, ancak o zaman biraz huzurumuz olur.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaç senedir sırf bu yüzden sorgular oldum herseyi , herkesi .
    2 masum çocuk 1 tanesi prens/ prenses gibi yaşarken neden diğeri o yaşta zorluk ve sıkıntı çekiyor acaba diye .

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç senedir sırf bu yüzden sorgular oldum herseyi , herkesi .
    2 masum çocuk 1 tanesi prens/ prenses gibi yaşarken neden diğeri o yaşta zorluk ve sıkıntı çekiyor acaba diye .
    Çok dini bütünsen her şey sınav. Tabi sınav şartları adil değil bu sefer. Bak yine adil/adalete geldik. Neyse herkes aynı sınavda ama sınavlar farklı.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasin inanç konusuna gelirsek birçok arkadaşım dostum inançlı biri oldugumu sanır pek öyle değil ama .
    İşte yıllardır cevap aradığım ama bulamadığım yada ikna olamadigim cevap
    NEDEN HERKES AYNİ SİNAVA TABİ TUTULMUYOR ? Örnek fotoğrafta ki 2 çocuk da günahsız ama sınavları farklı .

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rızkını verir,bebek bereketi ile doğar,sen çocuğu yap bir şekilde karnı doyar kafasından kurtulamayan bir toplum için gayet normal bir manzara.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasin inanç konusuna gelirsek birçok arkadaşım dostum inançlı biri oldugumu sanır pek öyle değil ama .
    İşte yıllardır cevap aradığım ama bulamadığım yada ikna olamadigim cevap
    NEDEN HERKES AYNİ SİNAVA TABİ TUTULMUYOR ? Örnek fotoğrafta ki 2 çocuk da günahsız ama sınavları farklı .
    E yaratan hiç bir canlıyı eşit yaratmamış ki ? Daha nasıl anlatsın. Eşitlik sadece insanların zihinlerinde var, dolayısıyla da gerçek değil.

@gogozh o sorunun cevabı yok. Kimilerinin vereceği cevaplarda tatmin etmeyecek. Verilen cevaplardan biri o çocuk o hayatı gelmeden kendi seçti

Dünyanın diğer bölgelerinde de varmı acaba bereketiyle gelir gibi bir mantık

her seferinde genç nüfusumuz ile böbürleniyoruz ve fakat hiç sormuyoruz 'bu gençler iyi imkanlar bulabilecek mi, güzel yaşayabilecek mi' diye.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak böyle konuşma adaletsizlik filan, 155 i ararın...

Şaka bi yana, artık kafa yormaktan, insanlara gelecek ile ilgili kaygılardan söz edip, önceden alınması gereken önlemleri anlatmaktan da yoruldum.
    Belki çok ütopik gelecek ama, sanki üstümüzde böyle bir efsun, bir hipnoz durumu var.

SORGULAMALIYIZ
    YORUMLAMALIYIZ

hic birseye körü körüne İNANMAMALIYIZ

Din konusu olsun
    Aile hayatimiz olsun
    Maddiyatimiz olsun
    Sosyo konular olsun
    Siyasi konular olsun
    Herseyi SORGULAMALIYIZ SORU SORMALIYIZ. EN SEVDIGIMIZ KISI VEYA OLGULARI SANKI HIC SEVMIYORMUSUZ GIBI DUSUNUP acabaaaaa demeliyiz

Dunyada TEK din yoktur. Dunyada tek LIDER yoktur. Dunyada tek AILE yoktur.

Dogdugunuzdan beri DİN LİDER PARA MAKAM vs vs gibi seyleri hic gormeseydiniz bilmeseydiniz İYİLİK gibi vasiflar zaten icinizden disari fiskiracakti.

DİN dediler......OYLE BIR DEDILER KI baska dine mensup insanlardan nefret ettirdiler
    LİDER dediler.....OYLE BIR YUCELTTILER KI haksizliga ugrayanlar garibanlar sesini duyuramadi
    PARA dediler......Ustun gorduler kendilerini bir insana acisalar 10 insani goremediler.
    MAKAM dediler..... makama OTURTULAN iyle bir bencillesti ki onu oraya getireni GORMEZDEN GELDI.
    SİYASET Dediler...........Bize oyle bir ALGI yarattilar ki kendi partimizden olmayanlari YERİ GELDI dusman gibi gorduk.

USTAD Abdurrahim KARAKOÇ un dedigi gibi

Anlamaz,bilmezsin sen bizim halkı,
    Sevgiyi bulasın,yakına gel ki...
    》》Kalıplar gerçeği göstermez belki 《《
    》》Gönül perdeleri sökülsün de gör.《《

Bizi hep ayirdilar arkadaslar bunun farkina varin artik
    Sorgulayin yalvariyorum sorgulayin.

Karsit dusunceli oldugunuz insanlarla sohbet edin
    Kitaplarini okuyun
    Yasam tarzlarina bakin

""HAKLILARMIŞ"" demeyeceksinnnnn belki
    Amaaa
    ""HAKLI OLDUKLARI KONU VARMIŞ gerçektende ben öyle bir inanmisimki AT GOZLUGUYLE BAKMISIM""
    Diyeceksiniz
    Invoker bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Üstad bu çok zordur, kendi hatalarıyla yüzleşmek insanoğlunun en korktuğu şeydir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Boşuna sosyalist olmuyor insanlar.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna sosyalist olmuyor insanlar.
    işin acı yanı ne biliyor musun? ezilen insanlar için sokağa çıksan, bir sopa otoriteden, bir sopa da ezilenlerden yersin. ezilenin tek derdi, sıranın kendisine gelmesini beklemek. sıra geldikten sonra diğerlerini ezmeye başlıyorlar. o zaman ne diyoruz:

VER ALLAH'IN VERDİĞİNE
    VUR ALLAH'IN VURDUĞUNA

hohahahahahahaha...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    biz yaptık
    az veya çok hepimizin sorumluluğu var bu manzaralarda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)