Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

HÜKÜMET BİZDEN NE İSTİYOR ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Her hangi bir hükümetin destekçisi ya da bir fikrin savunucusu değilim. Ama Sanatın tarafsız olmasını savunanlardanım. Ve duruma üzülüyorum.

Metela ve UNdocab bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Baştan sona katılıyorum, Cumhurbaşkanı taraflıdır kanun açık, artık partili bir cumhurbaşkanı daha doğrusu başkan var, sen buna devlet tiyatrolarını bağlarsan tiyatro ölür, kapanmasıyla farkı yoktur, maalesef ki kime anlatıyoruz bu durumları! sanata, bilime, felsefeye düşman kafalar şu an her şeye hakim, siz hiç sanatla ilgilenen bir tarikat gördünüz mü bu ülkede. Batının şeytan işler onlar için.

Dikkat edin ülkemizde açık hava konserleri bile azaldı, hem yurt dışından buraya sanatçı gelmek istemiyor hem de açık hava konserlerinde bile içkiyi yasakladılar, hem de hiçbir kötü olay olmamasına rağmen, insanların hayat biçimlerine karışmak bu insanlar için normal bir şey, onlara laf ederseniz vatan hainisiniz zaten.

Tiyatro da hayat biçimidir, insanların gözlerini açan, güldürüp, ağlatan ve düşündüren, asıl amacı eleştiri olan bir kültürel etkinliktir, eleştiriye tahammülü olmayanların anlayamayacağı bir kültürel etkinliği mesela burada bazıları önemsemeyecektir, onlar hayatlarında bu tür etkinlikleri görmemiş bu sebepten de algıları bu yönde gelişmemiş insanlar olduklarından işimiz çok zor. Devlet tiyatroları onlara bu imkanı sunduğu halde gitmemiş milyonlar var bu ülkede, zaten sistem de onlara ulaşamasın diye elinden geleni yapıyor maalesef.

Bir de şu tv'de, tiyatro da şu sigara alkol, şiddet vs. engeli var ya görünce sinirden küplere biniyorum, çocuk akşama kadar dışarıda sigara, alkol, şiddet vs. tonla görürken sırf tv'de ya da reklam panosunda bunu görünce etkilenecek mantığı var ki, ciddi işte mental bozukluğu olanlar bunun böyle olduğunu sanabilir.

Dediğin gibi çocuk belli bir yaştan sonra doğru bir aile ve okul eğitimi ile yanlış olduğunu kolayca anlar, tv'de tiyatroda gördü diye bu işlere başlayacaksa zaten sorun o çocuğu yetiştiren aile ve eğitim sisteminde olur, ben de demiyorum çocukların gözüne gözüne bu tip şeyler sokulmasın ama gerizekalı değilse o buzladığın şeyin kan, alkol veya sigara olduğunu zaten anlıyor, bunları engellersen asıl sakatlık buradan başlar merak edecektir, ilk imkanda da raydan çıkacaktır ama öncesinde bunun ne olduğunu bilinçli bir şekilde anlatırsan, o zaman aklı başında bir çocuk zamanla seçimlerini düzgünce yapar, en azından yanlış seçim yapma oranı büyük bir oranda azalır.

Bunca yasağa rağmen okullardaki uyuşturucu bağımlılık yaşı 12-13'lere düştüyse, okullarda kavga olayları 2002 öncesine göre bu kadar çok arttıysa demek ki imam hatip açmakla bu iş olmuyor, içleri bomboş okullarla anca mütahite para kazandırırsın ki günümüzün eğitimi de bu.

Neyse çok uzaklaşmadan bu yasa ile devlet tiyatroları kapanmıştır arkadaşlar! Yakında o tiyatrolarda göreceğiniz oyunların başlıkları , Kudüs, 15 temmuz gibi başlıklar olacak, Geceler gibi oyunlar artık tarihimizin çok eski sayfalarında kalacak.
    oialdemir, computeus, BIYIKLI ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    yakında arabistandakiler Yallah Türkiye ye diyecekler ..
    computeus ve MT00 bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Tam yılını hatırlamıyorum. Ama şehir tiyatroları bir sezon boyunca bütün oyunlarda biletleri 1 TL yapmıştı. Yani adamlar izleyin öğrenin diye yalvardılar neredeyse. Ama yinede salonların tam dolu olmadığı zamanlar oldu. Çöp bir nesil yetişiyor. Hem apolitik hem hiç bir şeyi umursamaz bir nesil. Ben kendi adıma ülkem için üzülüyorum. Bireysel olarak her ne kadar iyi olsakta gelişmiş olsakta. Toplumun genelini etkilemediğimiz sürece bir adım ileri gidemiyoruz.
    Metela bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sorunun cevabı itaat.
    Öte yandan arkadaş sinyalini verip sola dönen minibüse kızıyor ama kendisi 30 saniye aynı şeritte gitmiyor.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun cevabı itaat.
    Öte yandan arkadaş sinyalini verip sola dönen minibüse kızıyor ama kendisi 30 saniye aynı şeritte gitmiyor.
    Minibüs en sağdan dönüşe geldiğinde dönüyor

Motosikleti
    speederbike
    Motosiklette de emniyet şeridi ihlali, lane splitting, makaslama var

Motosikleti
    XMAX 250
    Motosiklette de emniyet şeridi ihlali, lane splitting, makaslama var
    Evet var.Lafımı kesti diye kızdım heralde. İstanbul'da başka hayatta kalma yöntemleri biliyorsanız söyleyin uygulayalım.

Motosikleti
    speederbike
    Ben şahsen kurallara uymayı denerdim. Uymuyorsam da diğer uymayanlara laf etmezdim.
    Sizin hayatta kalma yöntemi de şu galiba?
    http://www.hurriyet.com.tr/emniyet-s...et-ca-40758872

Motosikleti
    XMAX 250
    Ben şahsen kurallara uymayı denerdim. Uymuyorsam da diğer uymayanlara laf etmezdim.
    Sizin hayatta kalma yöntemi de şu galiba?
    http://www.hurriyet.com.tr/emniyet-s...et-ca-40758872
    Sence önemli olan anlatmak istediğim mi yoksa kurallara uymam mı

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sence önemli olan anlatmak istediğim mi yoksa kurallara uymam mı
    Bu cevabı 5 numaralı mesaja cevap olarak verseydiniz daha anlamlı olurdu. 5 numaralı mesajdan sonra önce minibüsü anlattınız, sonra İstanbul'da hayatta kalma yöntemlerini anlattınız, ancak şimdi "Bu mu önemli, anlatmak istediğim mi?" diye soruyorsunuz. İlk önce sorsaydınız anlattıklarınız önemli, benimki parantez içi bilgi derdim.
    May the Force be with McLaren Mercedes

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Cenneti hayal edenler dünyayı her zaman cehenneme çevirmişlerdir."

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Cenneti hayal edenler dünyayı her zaman cehenneme çevirmişlerdir."
    Dünyada cehennemi yaşatanlar ne olacak

Motosikleti
    XMAX 250
    Bu cevabı 5 numaralı mesaja cevap olarak verseydiniz daha anlamlı olurdu. 5 numaralı mesajdan sonra önce minibüsü anlattınız, sonra İstanbul'da hayatta kalma yöntemlerini anlattınız, ancak şimdi "Bu mu önemli, anlatmak istediğim mi?" diye soruyorsunuz. İlk önce sorsaydınız anlattıklarınız önemli, benimki parantez içi bilgi derdim.
    Siz motosiklet sürüyor musunuz ?

Motosikleti
    speederbike
    Sizce önemli olan anlatmak istediğiniz mi yoksa motosiklet sürüp sürmemem mi? Karar verin bence.

Motosikleti
    XMAX 250
    Sizce önemli olan anlatmak istediğiniz mi yoksa motosiklet sürüp sürmemem mi? Karar verin bence.
    Videonun adı trafik kurallarına uygun olan güzel bir gün olsaydı size hak verirdim. Konu bu değil

Motosikleti
    speederbike
    Hayır, şundan diyorum. Konuyu başlıktan saptırdım (farkındayım), konuyla ne alakası var demek yerine saptırdığım yönde cevap verdiniz. Sonra birden bunun konuyla ne alakası var olayına geldi. Mantıklı bir yaklaşımdı açıkçası. Şimdi tekrar konuyla alakası olmayan yerden soru sordunuz

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Sorunun cevabı itaat.
    İlk defa aynı konuda mutabık olduğumu görüyorum . Devamını gelir inşallah 😊

Motosikleti
    speederbike
    Kimse yüzde yüz farklı değildir zaten, illa ki ortak değerler bulunur.

Motosikleti
    XMAX 250
    Hayır, şundan diyorum. Konuyu başlıktan saptırdım (farkındayım), konuyla ne alakası var demek yerine saptırdığım yönde cevap verdiniz. Sonra birden bunun konuyla ne alakası var olayına geldi. Mantıklı bir yaklaşımdı açıkçası. Şimdi tekrar konuyla alakası olmayan yerden soru sordunuz
    Farkındayım. Bu videonun izlenmesini önemsiyorum. Sebebi bu aslında Adnan Hoca kedicikler derken. Gitti Koca kurum :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)