Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nüfus cüzdanı ile sınır dışına çıkmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Batum gitmek için hazırlıklarımı tamamladım sabah yola çıkacaktım akşam akrabalarımda eğer kimlik eski ve yıpranmış ve 10 yıl ve üzeri eski ise sınırı geçemezsin dedi. Kaç kişi geri döndü dedi,Plan iptal oldu. Bu konuda bilgisi olan var mı?. Artvin ikamet etmiyorum burada kimlik değiştire bilirmiyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    artık yeni çipli kimliklerle çıkılabiliyor diye biliyorum.

Nüfus müdürlüğünden randevu alıp bitometrik foto çekinip gidelirsiniz ikametgah önemli deil ben tekirdağda çıkartmıştım randevu yok diye geçici kimlik kağıdı verirler ama onlada turt dışına çıkabilirmisiniz bilmiyorum

Motosikleti
    R25
    Gezi yapan abilere sordum birisi Batum sınır kapısını aramış ve eski kimlik geçersiz demişler yenisi şartmış. Bende iki hafta sonra çıkacağım yola kimlik randevusu alamıyorum 2 ay sonraya verıyor

Motosikleti
    falcon flash 100
    Cipsiz ( kiminin eski diye tabir ettiği ) nüfus kağıtları şu tarihe kadar geçerlidir diye bir şey yok. Zorunlu haller dışında yırtılma, eskime, tahrip olma dışında istediğin kadar kullanabilirsin. Son kullanma tarihi diye bir şey yok.

Cipsiz ( eski ) nüfus kağıdı ile yurt dışına gidebilirsin memur salmaz ise o memurun işgüzarlığı. Alta da içişleri bakanlığının yazısı.

T.C. İçişleri Bakanlığı

Bakanlık
    Hizmetler
    Mevzuat
    Yayınlar
    Haberler
    Duyurular
    Basın Açıklamaları

Sitede ara...
    Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı İle İlgili Önemli Duyuru
    Duyurular > Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı İle İlgili Önemli Duyuru - 23 Ocak 2017 Pazartesi +-Yazdır
    Bakanlığımıza intikal eden bilgilerden "mevcut nüfus cüzdanı" nın geçerlilik ve değiştirme süresi ile ilgili olarak tereddütlerin olduğu anlaşılmıştır. Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yaygınlaştırma uygulamasına ülke genelinde 02.01.2017 tarihinden itibaren başlanmıştır. Bu çalışmanın 3 ila 3,5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Bu itibarla kişilerin elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir.
    Diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı uygulamalarında doğum, kayıp veya tahrifat sebebiyle kullanılamayacak durumda olması nedeniyle yapılan kimlik kartı başvurusunda, yeni kart düzenleninceye kadar on beş gün geçerli Geçici Kimlik Belgesi düzenlenmekte ve belgenin Kimlik Paylaşımı Sistemi üzerinden doğruluğu da kontrol edilebilmektedir.
    Yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar yukarıda belirtilen nedenlerle düzenlenen Geçici Kimlik Belgesi ve mevcut nüfus cüzdanlarının vatandaşlarımızın iş ve işlemlerinin yürütülmesinde geçerli olduğunun bilinmesi hususu kamuoyuna duyurulur.

Not: Sayfayı kopyalayamadım yazıyı kopyalaya bildim kusura bakma.
    yulis bunu beğendi.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Bütün cavap yazan arkadaşlara teşekkürler. Benim nüfus cüzdanındaki fotoğraf 16 sene önceki 14 senelik kimlik oluncada kenar tahrif olmuş durumda ondan dolayı sıkıntı oluyormuş. Yarın şavşat nüfus müdürlüğüne başvurucam.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    14 yıllık ise üstünde TC kimlik no yazmıyordur belki de esas sıkıntı o. Bir de yurtdışına çıkacaksınız yıpranmışsa problem çıkartmaları normal.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben değiştirdim yeni kimlik kartında kredi kartı gibi son kullanma tarihi var.Yeni ehliyette öyle.

Motosikleti
    R25
    Eski kimliğiniz ile Batum’a giriş yapabilirsiniz babada yanlış bilgi verildi. Batum’a gittim çok ucuz vs lafları hepsi hikaye arkadaşlar içki olarak sadece bira ucuz, et ucuz ve benzinde 1.15 kuruş gibi bir fark vardı. Başka altını çizerek söylüyorum hiçbir şey ucuz değil. Te ile aynı. Mesela Carrefour da bizim buradaki büyük bardak ayran 2.80 tl. Bir kahvaltı 30 tl. Menemen yedim 17 tl. Domates 4-6 tl kilosu vs...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kimliğiniz ile Batum’a giriş yapabilirsiniz babada yanlış bilgi verildi. Batum’a gittim çok ucuz vs lafları hepsi hikaye arkadaşlar içki olarak sadece bira ucuz, et ucuz ve benzinde 1.15 kuruş gibi bir fark vardı. Başka altını çizerek söylüyorum hiçbir şey ucuz değil. Te ile aynı. Mesela Carrefour da bizim buradaki büyük bardak ayran 2.80 tl. Bir kahvaltı 30 tl. Menemen yedim 17 tl. Domates 4-6 tl kilosu vs...
    Maksat alışveriş yeme içme değil, gezmek yabancı ülke görmek yol yapmak olmalı, yoksa keyfiniz kaçar. Komşu Yunanistan mesela çok güzel ama fiyatlar euro haliyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)