Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ford Opel arac secimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar arkadaslar
    Yasanan trafik olumsuzluklarindan sonra esim ve ben motorumuzu satmaya karar verdik ve kisa surede sattik. Su anda arac bakiyoruz.
    Ufak capli 1 aylik arastirmadan sonra 2 arac kestirdim. Butcem bu iki araca yetiyor.
    Sartlarim 2015 uzeri ve dusuk km (20.000km alti) benzinli manuel

1-) Opel corsa e 1.2 essentia benzinli manuel
    2-) ford fiesta 1.25 trend x benzinli manuel

Alma asamasindayim bu hafta ici isi bitirecegim. Cok kararsizim samimi ve net olmanizi rica ediyorum? Sizce hangisi ? Kullanan arkadaslar kullandiklarini tecrubelerini beyan ederlerse cok sevinirim...

Simdiden cok tesekkur ederim.
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Opel astra H kasa esentia comfort
    1.6 tuplu 115 bg

Al bitane bundan gul gbi kullan

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Bende 1.5 senedir 2013 opel corsa 1.2 twinport essentia var 24 bin kmbde aldim su an 29binde fazla kullanmiyorum hafta ici motora bindigim icin Manuel benzinli aracımdan memnunum sorunsuz sıkıntısız b segmentinin ideal araçlarından ama şehir içi benzini 7-8 litre arası yakıyor bilginiz olsun

Corsalarin D kasası e kasasından daha çok hoşuma gidiyor şöyle ikisine yanyana bakma fırsatım oldu D kasalar sanki son çıkan kasa gibi duruyor özellikle önden bakınca.

O sınıfın en iyi yol tutan aracı fiestadır.
    Donanım olarak aynılarsa fiesta tavsiye ederim.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ibiza 1.2 tsi diye ortalığı karistirayim .

Bu iki araç arasında fiesta yı tavsiye ederim memnun kalırsınız, ha corsa da kötü bir araç değil tabii ki , bu arada bütçeniz ne kadar ve tam olarak beklentileriniz neler ?

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Corsa 2005 1.2 twinport kullanıyorum..
    104 binde aldım.. Sıkıştırırsan 130-140 km/h rahat yapıyor, sadece biraz bağırıyor..
    Şehiriçi gazlaya gazlaya yaktığım en fazla 6.27LT/100 km dir.. 6 litreyi de gördüm.. 4 mevsim lastik, düşük hava, bagaj %50 dolu..
    Tam depo ile 650 km den az yapıyorsanız ya sizde ya araçta hata vardır..

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Opel ile fiesta karşılaştırılamaz bile fiesta açık ara öndedir.gerçi bende dacia var ama en kısa zamanda ford a geçiş yapacam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    2 araçta bende mevcut neye göre öndeymiş fiesta ? hayatında binmemiş adamlar yorum yapıyor ya en çok ona tav oluyorum.
    hocam 2011 fiesta titanuim x 1.4 otomatik,corsa 2016 enjoy 1.2 manuel var.2 araçlada aynı yollarda gittim geldim.4 senedir fiesta 2 yaşında corsa.
    1.25 motoru sürmedim yalan yok ama iyi motor zaten çok sayılı atmosferik modeller var 1.2 hacminde.hani sen neyi istediğini sorsan daha rahat olur.tavsiyem ayrıca bu fiyatlarda hyundai i20e de bakman iyi olur oda iyi bir araç.manueli
    ben opel diyorum çünkü uzun yolda daha rahat hissettiriyor.yol tutuş 65 yanaklara rağmen 'fiesta da 50' virajlara vs hızlı ve çok rahat giriyorum.tabi ona göre dediğim gibi uzun yolda ve şehir içinde rahat hissettiriyor.aracın içi daha modern ve kaliteli ön göğüs direksiyon bariz daha iyi.iç sessizliği 2 araçta da yakın opelde lastikden dolayı fark ediyor yol sesi daha az.1.2 motor tüm atmosferik araçlar için söyleyebilirim eğer 2 den fazla yolcun varsa hem çok yakarsın hemde küfür edebilirsin.ben 1 kişi hep işe gidiyorum 2 kişide bagaj ful uzun yol vs yapıyorum arka koltuklara adam gibi oturan bile olmadı.bazı yerlerde 170 180 km hıza ulaştım 2 3 kere 200 liralık benzim aldım 2 hafta önce ortalama olarak 5.7 litre yakıt tükettim.hem yavaş hemde bazı yerlerde abartı gittim.ben 0 km olarak aldım motor ve araba olduğu için 7700kmde henüz.hem fiesta hem corsa da en ufak sıkıntımız çıkmadı.2000 den beri de ailecek focus kullanıyoruz şu an dada 2011 focus var.ford tarafından taş olsa bu kadar olur desem doğru.opel de utandırmaz oda yılların arabası zaten 25 senedir corsa üretiliyor alman arabası.kısaca corsa daha yeni hissetiriyor bariz olarak şu an yeni fiesta çıktı zaten.daha da yazarımda dediğim gibi sorarsan daha kolay olur

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Bende 3 ,5 senedir araba kullanıp anlıyorum diye geçinenlere tav oluyorum yaş 56 ve 15 yaşımdan beri traktör ,motosiklet,otomobil,minibüs,kamyonet kullandım.Bunlardan da 6 yıl opel kadet sonra hem opel hem ford granada 7 yıl, sonra murat124 ,renault 12,renault-21 3er yıl,mitsubishi minibüs,ford fiesta dizel,opel combo,10 ar yıl şimdi iki yıldır duster ve araçlarının biçok bakımını da kendim yaparım.opel yıllardır sallantıdaydı insignia daki sıkıntılardanda belliydi sonunda psa ya geçti.o yüzden fiesta.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı faz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 3 ,5 senedir araba kullanıp anlıyorum diye geçinenlere tav oluyorum yaş 56 ve 15 yaşımdan beri traktör ,motosiklet,otomobil,minibüs,kamyonet kullandım.Bunlardan da 6 yıl opel kadet sonra hem opel hem ford granada 7 yıl, sonra murat124 ,renault 12,renault-21 3er yıl,mitsubishi minibüs,ford fiesta dizel,opel combo,10 ar yıl şimdi iki yıldır duster ve araçlarının biçok bakımını da kendim yaparım.opel yıllardır sallantıdaydı insignia daki sıkıntılardanda belliydi sonunda psa ya geçti.o yüzden fiesta.
    2000 den beri araba kullanıyorum aslan.18 yıl yani.tamirden anlayınca gerçi araba experi oluyorsun doğru.vw de sallantıda nolcak şimdi satsınlarmı golfleri pasatları ? gerçi dacia almandan belli otomobil görüşün

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Bitmedi be bi bitmedi. Adam iki seçenek vermiş bambaşka yorumlar.

Bahsi geçen iki araca binmişliğim vardır.

Şahsi görüşüm daha güçsüz olmasına rağmen daha konforlu ve kullanım,yaşam alanı daha iyi olan opeli almanız doğrultsunda olacaktır.

Bahsettiğim güçsüzlük çok düzde farkedilmemesine rağmen bayırda daha fazla. Fiesta'nın ikinci el parçaları daha ucuz ve yansanayi imkanı daha fazla.

bunuda aklınızda bulundurun derim.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Arkadasim kaza yapti
    Araba Corsa 1.2
    Duran arabaya arkadan vurdu
    Fazla sert degildi, hava yastiklari acilmadi
    On kaput hasarli
    On tampon kirik
    Farlar kirik
    2016 model
    Masraf 45.000 tl cikti
    Arabayi perte ayiriyorlar

Ayni kazayi Ford Fiesta ile yapsaniz masraf 10-15.000 tl bulmaz sanirim

Euro artisindan dolayi Opel kitliyor

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklisiniz bence ford fiesta tum imkanlar ile opel corsadan once lakin yukarida belirtildigi gibi tek husus yasam alani. Ford fiesta dar ve basik. Corsa ile daha rahat hissettiriyor.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    6 Sene corsa D kullandım, dizel; kuzenimin de fiestası vardi, oradan ufak bir tecrübem oldu.

Opel Corsa 2013 model, Fiesta'Da 2014 idi.

Corsa fiesta'dan çok daha ergonomik ve geniştir (Aynı zamanda POLO'dan), dizel kullandığım için benzinlinin durumunu bilmiyorum ama 110 bin km yaptım, en ufak bir problem yaşamadım.

HayabusaJR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman UH200 (HayabusaJR)
    Merhaba, net şekilde Fiesta derim. Corsa 1.2' lerin en olumsuz özellikleri çok zayıf koltuk konforu (sürücü koltuğuna oturduğumda alt minderin desteği çok garip, sanki çocukken berberlerde oturduğumuz kolçakların arasına koyulan tahtada oturuyormuşum gibi hissettiriyor), gerçekten kötü ses izolasyonu ve motor performansı. Bazı otomobiller var alt devirde yürür, üst devirde kesilir. Bazı otomobiller var devirlendikçe açılır ve yürür. Opel' in bu namussuz motoru statik şekilde kesik. Fiesta gibi yol tutan, keyifli bir seçenek varken, genel anlamda kabul edilebilir Corsa' yı direk elerdim. Bu olumsuzluklar pek önemli değilse Corsa da gayet güzel iş görür.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Kesinlikle Opel önermem. Opel corsa var sıfırdan beri bizde , yahu boyası attı, kapı elcikleri sarardı klima üfleme yerleri bozuldu, dediğim 2013 model 1.2 siyah 40bin olmamış bir araç. Malzeme kalitesi çok vasat. Ve yetkili servis çok rezalet, şikayet yazısı yazdım dönen bile olmadı. Oyüzden heryerde söylerim sevmediğimi olumsuzlukları.
    Fiesta kullanan akrabalarım var çok memnunlar eşime bakıyordum bende bir ara düşüne bilirsiniz az da yakıyor .
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)