Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet.Net Cafe (Geyik Muhabbetleri)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce korktuğum başıma geldi ve motosiklet üzerinde bir geyiğe çarptım.

Hava karanlıktı. Görmemle çarpmam bir oldu. Hızım 100 civariydi. Gidon aniden sağa döndü sonra yine aniden düzeldi. Acaip tırstım.

İleride durdum. Ön far lensi kırılmış. Radyatör ve far grenajları kopmuş, sağ taraftakiler sadece. Far lensinin kırıkları arasında geyik kılı sıkışmış.

Eve yarım saat kadar uzaklıkta oldu. Devam edip geldim. Motosiklet düzgün çalışıyor...

Nasıl geyik muhabbeti ama?

Şükür...
    Geçmiş olsun, ucuz kurtulmuşsunuz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Geçmiş olsun ama sormak istediğim bir şey var geyik ? Geyiğe ne oldu ?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Az önce korktuğum başıma geldi ve motosiklet üzerinde bir geyiğe çarptım.

Hava karanlıktı. Görmemle çarpmam bir oldu. Hızım 100 civariydi. Gidon aniden sağa döndü sonra yine aniden düzeldi. Acaip tırstım.

İleride durdum. Ön far lensi kırılmış. Radyatör ve far grenajları kopmuş, sağ taraftakiler sadece. Far lensinin kırıkları arasında geyik kılı sıkışmış.

Eve yarım saat kadar uzaklıkta oldu. Devam edip geldim. Motosiklet düzgün çalışıyor...

Nasıl geyik muhabbeti ama?

Şükür...
    Geyiği kırmışsın be abi.
    O kıllar da kırıntısı

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Teşekkürler @Levent, @Cyan, @oldcockroach, @yürekçe.

İnanılmaz şanslı bir durum. Bir arkadaş büyük bir geyiğe Corolla ile çarptı. Araba pert oldu. Yüzü cam kırıkları ile kaplandı.

Geyiğe de yazık tabii ki. Çok hızlı yoldan geçmeye çalışırken arkasına denk geldi, iyi ki ortasına değil. O zaman ikimizin de durumu çok daha kötü olabilirdi. Muhtemelen yaşıyordur ancak sakatlık durumu nedir bilemiyorum.

Motosiklet o kadar büyük bir hayvana çarpmasına rağmen nasıl dağılmadi, yalpalamadı, sarsılmadı, hâlâ hayretler içerisindeyim. O kadar hızlı oldu ki, hayvanı çarptığımda gördüm. Hatta ilk farkettiğim şey gidonun hızla tam sağa dönmesi oldu, o esnada gördüm. Sonra da gidon aniden düzeldi. Belki gidon amortisörünün faydası oldu...

Lakin ortadan çarpsaydım, ya da geyik çok büyük olsaydı, motosiklet te ben de hikayeydim muhtemelen... Şu an bunları yazıyor olabilmek büyük nimet.

@oldcockroach, geyikler burada büyük sorun. Yerleşim yerlerinde predatörleri yok. İstedikleri gibi yiyip içip çiftleşince de sayıları orantısız artıyor. Sürekli geziyorlar ailecek. Çok güzeller ama çarpınca durum kötü. Avlamak serbest, ancak yeterince avlayan yok...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Öncelikle geçte olsa Haşmet abiye geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum..

Ve gelelim asıl konuya, duyduğuma göre bir takım "Kendini bilmez arkadaşlar! :D"
    Enduro bitti, mud gitti gibi gaflet dolu düşüncelere kapılmış, halkı ve bilimum forum üyelerini panik hislere sürüklemiş..

Enduro bir kişi değildir, bir madde değildir, somut değildir.
    Enduro bir felsefedir ve felsefeler kurşun geçirmez...

Uzuun yıllar anadolu yakasında talan etmedik orman bırakmadım,hepsini evimin adresinden daha iyi ezberledim, şimdi avrupa yakasına belgrad tarafına salça oldum.
    Evet... Şimdi belgrad düşünsün.
    Yani ev taşıdım, iş degistirdim falan derken foruma bakmak bi yana aynaya bakacak fırsatım olmadı.
    Şimdi yine boş yapma fırsatı geçiyor elime ufak ufak, arada kafamı kapıdan uzatırım.
    Bilimum oturma grubu, halı kilim desteği kabul edilir, televizyon hediye alınırhafha şaka şaka...

Ev taşımak çok zor...

Ç O K Z O R

Ve gerek forumdan, gerek sosyal medyadan mesaj atıp hâl hatır soran abilerime kardeşlerime saygılarımı sunuyorum, hatırlanmak hoş.

Velhasıl, enduro bitmez.
    Ben biterim, sen bitersin, asfaltlar biter ama Enduro bitmez..

Hay biçıs der gibi geldim, ama "der gibi" sadece, demiyorum yani öyle bişey.

Dersem gelişine şut çeker moderatör amcalar.

Ciao.
    RoofRoof bunu beğendi.

Beyler bolu tüneli motorsiklet e açık mı? Geçe biliyor mu yoksa otoban da kaynaşlıdan çıkıp bolu dağı mı yapmak şart?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bolu tüneli motorsiklet e açık mı? Geçe biliyor mu yoksa otoban da kaynaşlıdan çıkıp bolu dağı mı yapmak şart?
    Yok öyle birşey. Gir bolu tüneline. Ahahahahaa nasıl bir trollemişler?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Teşekkürler @Levent, @Cyan, @oldcockroach, @yürekçe.

İnanılmaz şanslı bir durum. Bir arkadaş büyük bir geyiğe Corolla ile çarptı. Araba pert oldu. Yüzü cam kırıkları ile kaplandı.

Geyiğe de yazık tabii ki. Çok hızlı yoldan geçmeye çalışırken arkasına denk geldi, iyi ki ortasına değil. O zaman ikimizin de durumu çok daha kötü olabilirdi. Muhtemelen yaşıyordur ancak sakatlık durumu nedir bilemiyorum.

Motosiklet o kadar büyük bir hayvana çarpmasına rağmen nasıl dağılmadi, yalpalamadı, sarsılmadı, hâlâ hayretler içerisindeyim. O kadar hızlı oldu ki, hayvanı çarptığımda gördüm. Hatta ilk farkettiğim şey gidonun hızla tam sağa dönmesi oldu, o esnada gördüm. Sonra da gidon aniden düzeldi. Belki gidon amortisörünün faydası oldu...

Lakin ortadan çarpsaydım, ya da geyik çok büyük olsaydı, motosiklet te ben de hikayeydim muhtemelen... Şu an bunları yazıyor olabilmek büyük nimet.

@oldcockroach, geyikler burada büyük sorun. Yerleşim yerlerinde predatörleri yok. İstedikleri gibi yiyip içip çiftleşince de sayıları orantısız artıyor. Sürekli geziyorlar ailecek. Çok güzeller ama çarpınca durum kötü. Avlamak serbest, ancak yeterince avlayan yok...
    Ön lastik darbeyi absorbe etmiş olabilir.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok öyle birşey. Gir bolu tüneline. Ahahahahaa nasıl bir trollemişler?
    Ben hiç denememiştim şimdi boluya tem den gideceğim arkadaş dedi Avrasya tüneli kapalı motora oradan çıktı muhabbet 3km uzun o motorlara da kapalı tankerler gibi dedi

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastik darbeyi absorbe etmiş olabilir.
    Aynı yoldan geçtim iki gün önce. Hızım 120 km/s civarıymış. Tahminim o hızda motosiklet orta boy geyiğe arka bacağı civarından diklemesine çarpınca hayvanı hızla kenara itip yoluna dümdüz devam etti.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aynı yoldan geçtim iki gün önce. Hızım 120 km/s civarıymış. Tahminim o hızda motosiklet orta boy geyiğe arka bacağı civarından diklemesine çarpınca hayvanı hızla kenara itip yoluna dümdüz devam etti.
    Ağirlik merkezini silme geçmişsiniz,göbekten çarpsaydiniz işte o zaman sıkıntı.

En iyi ihtimal,iki kaburga kırığı

En kötü ihtimal,boyun kırığı

Zaten o hizda ha duvara carpilmiş,ha geyiğe bir fark yok.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    tembellik mod on;
    evet, ortalıkta söylentiler dolaşıyor, ekrem imamoğlu türkiyeyi avrupa konseyine şikayet etmiş diyorlar. işin aslı nedir, neler oldu, aydınlatın abiler, o hiç haz etmediğim iç işleri bakanı bağırınıp duruyor videolarda.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun B.ktan bi durum ;)
    1.2.14. Sansürlenerek te olsa küfür, argo terim, maksadı aşan benzetme, sataşma, tartışma çıkarıcı söz, aşağılama vb. içerikler mesajlarınızda bulunamaz. Tehdit etmek, küfretmek, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu mesajlar ile din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar yazmak, davranışlarda bulunmak yasaktır. MT forumlarının en belirgin özelliği kullanıcıların mesajlaşmalarında yakalanan belirgin düzeydir. Bu güzel çizgiyi korumak mutlaka kullanıcının görevidir.

davalının, dünyamızın çeşitlilik nüfusu içerisinde doğal hayatın idame ettirilmesinde önemli yeri olan, insan kültürleri üzerinde de imge ve simge olarak iz bırakmış, toplumsal kültürümüzün derinliklerinde tarihi yoldaşımız olan bir canlı türü ile olan "öngörülemeyen etkileşimi" tanımlamak için kullandığı sansürlenmiş kelimenin, forum kurallarına göre ceza gerektirip gerektirmediği konusunu bahse açıyorum.

not: furun, acımayın.

Neyse genşler ben zıbarıp yatıyom , haydin bye.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ne kadar G-yikten bir muhabbet dönmüş burada böyle
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Görüşmeyeli 1 sene geçmiş aradan , vayy be ..

(20 senedir aynı bu kalıp ile devam ediyorum , tavsiye ederim hep işe yarıyor , yazın bunu genşler 365 gün soora lazım olur )

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı

Selamlar efendim selamlar o7

Zayıf , eski tad tuz yok , çok yazık.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Efendime söyliiim, işte böyle..
    Yaklaşık 13-14 yıldır bu foruma üyeyim.
    Her sene noel babayı bekleyenler gibi bekliyom hayalimdeki motoru alacağım günü ama modeller her sene değişiyor, hayalimdeki motorun modeli ve teknokojisi eskiyor ve ilanlarda darmadağın edilmiş modellere dahi ne paralar istiyorlar..
    Köyün en güzel kızının, berduş ağanın haremine düşmüş gibi hissediyom..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Mtv yi kontol ettim bu sene ne kadar girecek diye:D 121 tl den 99 tl ye düşmüş :D Sevindirdi :D

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)