Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet.Net Cafe (Geyik Muhabbetleri)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ironik bir durum,
    yargılayacak durumda değilim,
    hele bizimki gibi pedofilinin kültür kabul edildiği bir coğrafyada.
    üstüne yargının oyuncak olduğunu da eklersek.

şunu eklemek gerekir bir insanı bir yere kapatmak suçtur,
    bir suçluyu bir yere kapatmak cezadır,
    ceza aynı zamanda suçtur,
    her suçlunun ceza almadığını düşünürsek denklem daha da karçaşık hale geliyor.
    ilginç bir çelişki. (sanırım idam cezasının çokça tartışılmasının sebebi budur)
    (bir de bununla ilgili hatefull eight filminde güzel bir diyalog vardı, cellat ile yapılan, bulursam eklerim)

yalağuz farklı bir konuda yürüyen bir sohbet ilgimi çekti,
    bilgi ağırlıklı bir mesajının gereksiz bir konu kadar ilgi görmediğinden dem vurmuşsun,
    ilkin hoş geldin.

bilginin durumu, bilgilendiricinin durumu da budur.
    toplum tarafından rol model alınan kişilere dikkat edersen genelde popüler kültürün estetik kıstaslarının, materyalist tavrının modelleri olduğunu görürsün,
    sistem bilgiyi sevmez,
    daha çok kendisinin izin verdiği kadarını bileni sever,
    ülkemizde de bu izin verilen limit "kürtaj dayı, götünün gılıyık, yalarun - ıstırırım" tayfasından fazlası değildir.

şikayetçi olduğun konunun ana fikri de bu ve benzer sınırların içerisinde yapılan çağdışı fikirlerin tezahürüdür.

buradaki nokta ;
    bilgiyi ne için vermek istiyorsun ?
    sevdiğin bir tarza katkı olması için mi ?
    harcadığın mesai karşılığında takdir edilmek mi ?

memleketimizin kültür seviyesi ortada,
    çoğunluğun ortak paydası;
    siyaset, din, cinsellik (esasında çoğunca sex ve sapkınlık), spor adı altında futbol ve bunlara benzer konular,
    sokakta tanışıp da inanılmaz muhabbetler ettiğim insanlar oldu, gerçi bu durum gittikçe azalıyor ya ne'se.

genelin bu tavrını fazla kafaya takmamak lazım,
    bilginin doğası budur.
    azınlık onun peşindedir ama o bilinen her güzelden daha güzeldir,
    en yüce dağdan daha yücedir,
    tanrıların içerisinde en büyüğüdür,
    bizim aşkımız onadır.
    Açıkçası bir beklentim yok.
    Sitem mi ettim, yada aglayıp sızladım mı hafiften bilemiyorum dışardan nasıl göründüğünü ama, özünde nötr bi "Sesli düşünme" denilebilir.
    Evet, en iyi tanım bu sanırım "Sesli düşündüm"
    Bu sitem yada serzeniş gibi görünen sesli düşünmenin bana hiç bir fayda veya cevabını cevap getirmeyeceğini varsayarak yazdım, içimde kalmasın der gibi.

Yaklaşık 10 senedir kendi kendime sohbet etme alışkanlığım oldu, bu konu ile ne alkası mı var, şöyle ki...
    Yaklaşık 10 yıl önce misal 5 kişilik bir arkadaş grubunu bir araya getirdiğinizde sırayla birbirini dinleyerek sohbet ettiklerine, güldüklerine şahit olabiliyorduk.
    A kişisi B kişisinin gözüne bakarken C-D-E kişileri de A kişisine kulak verir yeri gelir araya girer, güler, bir tepki verirdi kısaca.
    Artık bu sahneyi görmek mümkün değil, ben görmüyorum şahsen yıllardır.
    Şimdi A kişisi B kişisine bir şeyler anlatırken diğerleri telefon ile meşgul olur, hatta B kişisi bile isteyerek dinlemez aklı telefonda olur hatta çoğu zaman dinliyormuş gibi yaparken ara ara telefona gözü gider ve "Hıhı-hıhı" gibi samimiyetsiz bir 'Dinliyorum haberin olsun' imajı verilir.
    Mevzu burada telefon ya da teknoloji değil, nedendir çözemedim insanlar artık birbirinden nefret ediyor mecazî bir tabirle...
    Bir ortamda buluşmaya giden herkesin amacı sadece "Orada bulunmuş olmak".
    Popülizm şuan ki dönemde %99 oraninda sosyal medya olmuş durumda ve herkes popüler kültür peşinde.
    Popüler kültür dediğimde tepeden tırnağa sosyal medya saçmaları.
    "Kiki do you love me videosu çekmezsem ölürüm Allahım !!!"..
    Kamera karşısında samimiyetsiz aforizmalarla pozlar vereyim falan...
    Kafalar bunlar ne yazık ki, falanca yapmış bende yapmalıyım.
    Dur kamera karşısına geçip popüler ama "Rezil" bir şarkı müsveddesi eşliğinde gerizekalı gibi davranıp bu videoyu sosyal medya çöplüğüne atayım da, "Popüler" olayım endişeleri.

Bunları anlatmamın sebebi, böyle bir çağda sözüm ona "popüler kültürle" alakası olmayan birşeyler yazmışım, 500 sayfa olsa kaç yazar ?
    Tabii ki ilgi çekmemesi normal, ben bunu zaten kabullenmiştim.

Açık konuşayım inkara luzum yok, eğer boş işler peşinde koşmak gibi hobilerim olsaydı, kamera "Rec." dediği an, sosyal medyada maksimum 1 hafta içinde "Ünlü" olabilecek bir video çekebilirim, evden çıkıp işe giderken bile motosiklet kullanirken ki agrasyonum ortalamanın çok çok üzerinde ne yazık ki.
    Ortalama olarak günde 1 defa en kral motorcunun bile dur oğlum napıyorsun diyeceği risklere girerim motosiklet kullanırken, bana sadece 2 saniye kazandırabilecek davranışlarımın çoğu, en ufak hata da uzvumu kaybetmeme, en iyi ihtimalle bir taraflarımi kırmama sebep olabilecek riskler.
    Tam da popüler kültüre malzeme üreten bir fabrikayım aslında, fakat bunun gurur duyulacak birşey olmadığının, hatta aptallık olduğunun farkındayım ama engel olamıyorum.
    Yine de populer kültür köpeği olup bunu prim için kullanacak kadar da gerizekalı değilim vesselam.

Özetle, ilgi görmeyecek şeylerle uğraştığımı, insanların "Görmek duymak istediği" şeyleri peydahlamadığımın farkındayım.
    Bunu ben seçtim, sonucunu bilerek.
    Bana göre doğru olan bu çünkü.
    Saatlerce uğraşıp doğruyu anlatıp 100 kişiyi "Menfaatsiz" bilinçlendirmek yerine, 30 saniyelik gerzekçe bir hareketin videosunu yayınlayarak 100.000'lerin alkışını alabilirdim.
    Ama akşam başımı yastığa koyduğumda (Ego gibi algılanacak bu cümle üzgünüm) "Oğlum sen 20'den fazla hatrı sayılır kurumun IQ testinde 120-130 IQ aralığından düşmemiş insansın, malmısın?" diye sorardım.

Mal mıyım ? Olmadığımı düşünüyorum.
    Olmamaya çalışıyorum.

Konu başlığı geyik, aha da böyle yaparız biz geyiği

He bu arada, insanlari direkt yüzüne karşı övmekten hoşlanmam ama, cidden oturup sabaha kadar çakır keyif ayarındam çıkmadan muhabbet edilecek adamsın, kafa da açmazsın.
    The Dude bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    samimiyetle söylüyorum bir numara yok bende,
    koyunun olmadığı yerde meydanı boş bulmuşuz lakırdı yapıyoruz. (koyun yok derken mecazi anlamda)
    MrMud bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    parantezli kısmı iyi ki yazdın sonra uyarı veriyorlar o hayvanın adını söyleyince

üzerine alınıp şikayet eden ayılar var
    MrMud ve The Dude bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parantezli kısmı iyi ki yazdın sonra uyarı veriyorlar o hayvanın adını söyleyince

üzerine alınıp şikayet eden ayılar var
    Güler misin ağlar mısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Sabah sabah kilit trafikte sağdan fırlayan bi taurusun ucunu sıyırıp plakasını kopardım, 60lı yaşlarda bi dede sürüyor baktım bende hasar sıfır, dedim "dede in bak bi hasar varmı" adam kontak kapatmayı birak camı bile isteksiz açtı :D "Sende bisey yoksa plakayı ver gidem" diyo :D :D
    Plakayı verdim eline gönderdim.
    Ağız tadiyla tutanakta yazamıyoruz ya..
    The Dude bunu beğendi.

de mahkeme sigorta vb. süreçler bitene kadar ölürüm diye düşünüyor olabilir

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    de mahkeme sigorta vb. süreçler bitene kadar ölürüm diye düşünüyor olabilir
    Bana da öyle geldi :D
    Sitmişim arabasını, benim kaporta pert zaten derdim arabamı dedi :D
    Arkamda ki pulsarlı eleman da şaşırdı ben adamın eline plakayı tutuşturunca :D
    -MrMud

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ekipman şart

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Çocuklugumu merak eden hanginizdi ?

https://www.instagram.com/spectacula...d=vpmu30jw78ew
    fz6_fazer ve zapalka bunu beğendiler.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Arada bi yerlerde kesin konuşulmuştur ama tüm bu motosiklet forumlarına noldu? mt.net kış modunda mı(ki yine ayakta kalmış), diğer bildiğim sitelerin hepsi zaten gitmiş ya da forumları uçmuş..(ikiteker.org, fazerturkiye.org, motordelisi.com)

kontra0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Askerlik iyice zoruma gitmeye başladı, koğuşlarda sigara içenler, yemek hakkını fazladan alıp diğerlerini mağdur bırakanlar, işten kaçıp ekip arkadaşlarını enayi yerine koyanlar, koğuşta sığır gibi kokan ama yinede yıkanmayan ve ayaklarını yıkamayanlar, gerilla şarkıları söyleyenler... Artık iyice doldum... Lanet olsun böyle askerliğe, böyle düzene.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerlik iyice zoruma gitmeye başladı, koğuşlarda sigara içenler, yemek hakkını fazladan alıp diğerlerini mağdur bırakanlar, işten kaçıp ekip arkadaşlarını enayi yerine koyanlar, koğuşta sığır gibi kokan ama yinede yıkanmayan ve ayaklarını yıkamayanlar, gerilla şarkıları söyleyenler... Artık iyice doldum... Lanet olsun böyle askerliğe, böyle düzene.

uzun dönem mi hocam?
    Kogusta sigara olayını nöbetci subaya söyleyebilirsin.
    Yemek konusunda sizin işleyiş farklı geldi ancak ben yaptıgım zaman yemek biterse en önemli kural "asker ac kalmaz" idi. subay restoranından yemek gelir idi bize nöbetci subaya söylerdik. hatta cogu zaman bitsin de adana kebap yiyelim diye dua ederdik.

kokuya çözüm yok.

hayırlı tezkereler simdiden
    fatih.met bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koğuşta sigara içen bizde de vardı Fatih, koğuştan gerekirse tekme tokat attık laftan anlamayınca, sigara kullanan biri olmama rağmen.
    Ayağını yikamayani döve döve lavaboya götürüp ayak yıkattık, fazla yemek alanın tabağından geri aldık yemeği.
    PKK propagandası yapanlar gece ranzadan düştü, banyoda ayakları kaydı...

Dingiller, aç gözlüler ve şerefsizler dünyada asla tükenmeyecek hep olacak.
    Saydıklarının hepsi hemen hemen hepimize denk geldi.
    Takma kafana, istersen çözüm bul, istemezsen boşver.
    Bırak gün geçsin.
    fatih.met bunu beğendi.
    -MrMud

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben başka bir konudan dem vurmak istiyorum .. kapıda araba var , motor var son 5-6 gündür her yere yürüyerek minibüsle metro ile gidiyorum.. nedenini bende bilmiyorum ama huzurlu oluyorum nedense.. tabi dediğim kısa mesafeler levent maslak beşiktaş sarıyer bu civarlar.. mesela beşiktaşa iniyorum herzaman gittiğim cafeye gidiyorum eskiden sık sık balkona çıkıp bakardım motorun üstüne kimse oturuyormu kimse kurcalıyrmu diye denk geldim öyle bir kaç defa tiplere bir şey yapmasalarda adam bank niyetine oturup selenin üstüne sohbet ediyor.. gidiyorum oturuyorum şu motora bakıyım bir diyorum sonra motorla gelmedinki diyorum kendi kendime bir rahatlama gevşeme garip bir huzur geliyor.. nedenini çözemedim..

mesela sarıyere çok sık inerim gittiğim mekanlar var ordada park yeri büyük ızdırap heleki arabayla oraya çekme buraya çekme tartışırsın falan minübüsle gidiyorum şimdi orda sağda solda park yeri yüzünden tartışan insanları görüyorum yaaşdığım için o stressi belkide inanılmaz bir huzur rahatlık banane ya gibisinden bir rahatlık çöküyor kuş gibi hissediyorum kendimi..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Selam arkadaşlar,

Yeni konu açmak istemedim. "64 nolu kule destanı" var biliyor musunuz? 7 askerimizin 600 civarı pkklıya direnişi olayı.

Araştırdım ama bilgi bulamadım, hangi kaynağa balsam allah kitap türkün gücü muhabbetleri var. Olay nerede oldu? Ne zaman oldu? 7 askerimiz bordo bereli mi yoksa jandarma komando mu yoksa polis özel harekat mı?

Vallahi kızıyorum. Yalandan nefret eden tek ben miyim? Bu hikayenin gerçekliğini bilmek istiyorum.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Geçmişte gezerken Neredeyse 10 yıl önce şimdi araçların arkasından yere yansıyan ışığı düşünmüşüm. Ben çok yaşamam. Maksimum 55. geriye kaldı 22 yıl.

Darısı başınıza

"Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bayağıdır girmiyordum foruma, eksik olmayın mesaj yağmış deyim yerindeyse, mutlu oldum.

Öncelikle ölmedim, halâ yaşıyorum
    İş güç borç harç, klasik hayat gayesine ağır düştüm bu aralar sadece.
    Bir de arka arkaya gelen zincirleme belalar üzerine eklenince, ne kafa kaldı ne huzur ne vakit.

Kendime gelince yine sataşırım buralara.
    Mesaj atan atmayan herkese selam olsun, dikkatli sürün

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayağıdır girmiyordum foruma, eksik olmayın mesaj yağmış deyim yerindeyse, mutlu oldum.

Öncelikle ölmedim, halâ yaşıyorum
    İş güç borç harç, klasik hayat gayesine ağır düştüm bu aralar sadece.
    Bir de arka arkaya gelen zincirleme belalar üzerine eklenince, ne kafa kaldı ne huzur ne vakit.

Kendime gelince yine sataşırım buralara.
    Mesaj atan atmayan herkese selam olsun, dikkatli sürün
    dağa bayır gezerken kurtlar parçaladı sandık
    MrMud bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir kaç gün önce "world of tanks" oynarken oyun sırasında bir tane tank benim tanka çarparak yönümü bozdu ve sonra "sorry dude" yazıp devam etti. bende "sorry" anlamını biliyorum, üzgünüm demek ama "kusura bakma" anlamında geçiyor o cümlede fakat "dude" ne demek bilmiyorum. "dude" kötü bir anlamı var sanıyordum, adama sövmeden önce google çeviriden baktım ve "dostum" anlamına geldiğini öğrendim.

"üzgünüm dostum" tarzında bir şey yazmış işte, neyse bende bunu öğrendikten sonra adama hemen cevap olarak "f..k you" yazdım. hayır "no problem" yazdım

oynayanlar bilir o oyunda başlangıç sırasında 15 tane tank aynı anda başlıyor ve hep bir birlerine çarpıyor ve engelliyorlar istemeden de olsa. bu sorun çoğu zaman oluyor.

sırf bu yüzden bir keresinde rakibi bıraktım bizim adama saydırmaya başladım varya aşırı sinirlendim, gerizekalı zaten 106 savaş yapmış yani oyuna başlayalı 2 gün olmuş. birde ne yazsa iyi hayvan herif, "report P.43 pls"(p.43 benim tankım) yazıyor. bende "i have replay, i report you idiot, f..k out" falan ne varsa saydırdım. aptal hem suçlu hem üste çıkmaya çalışıyor. benim var 9 bin civarı savaşım onun var 106 savaşı.

evet, ben bunu niye anlattım unuttum ama sonra hatırlarım. burada dursun da aynı mesajı bu oyunun forumunda da paylaşayım.

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Motosiklet engellilere umut oldu
    fatih.met ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)