Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet.Net Cafe (Geyik Muhabbetleri)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamıyorum bu meseleyi, mt07 sürüp ağrımayan belin crf'de mi ağrıyacak ?
    Mt’de bel ağrıyabilen var mıki? Walla bilemiyorum bana gayet rahat, gayet ponçik geldi. Ayrıca mt ile buradan İzmir’e gitmek kolay geliyor. Yiyorsa 450exc ile deneyeyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt’de bel ağrıyabilen var mıki? Walla bilemiyorum bana gayet rahat, gayet ponçik geldi. Ayrıca mt ile buradan İzmir’e gitmek kolay geliyor. Yiyorsa 450exc ile deneyeyim
    Exc ile 20dk seyahat edemezsin zaten special o, ama onroad olan ktm 690 enduro ile abartısız dünyayı gezerim net.
    Crf ile her türlü mt süren insandan daha fazla katlanırım yola.
    Yani mt ile izmire giden adam crf ile karsa gider.
    maktama bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Dominar D400
    Exc ile 20dk seyahat edemezsin zaten special o, ama onroad olan ktm 690 enduro ile abartısız dünyayı gezerim net.
    Crf ile her türlü mt süren insandan daha fazla katlanırım yola.
    Yani mt ile izmire giden adam crf ile karsa gider.
    MrMud, ne olur sen yazı yazma yaaa, hiç aklımda yokken offroad motor soktun yazılarınla kafama, her yazında ince ince daha da işletiyorsun adamın içine. Asfalt adamıyım ben yaaa(bunu derken aklımdan geçen: 2. motor olan pulsarımı satınca bi offroad mu alıp denesem, ne etsem).
    Hiç planda yokken masrafa sokuyorsun forum ahalisini. ybr ile çamurlara girenlerin deneyimleri halen taze
    Angrypower, MrMud ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Sen dur Mud efendi. Seni onroad’cu yapacağım ben de ben mt’nin arka tekerini yerden kesiyorum yolda giderken. Apaçilik bende de var die tam işleyemiyorum
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MrMud, ne olur sen yazı yazma yaaa, hiç aklımda yokken offroad motor soktun yazılarınla kafama, her yazında ince ince daha da işletiyorsun adamın içine. Asfalt adamıyım ben yaaa(bunu derken aklımdan geçen: 2. motor olan pulsarımı satınca bi offroad mu alıp denesem, ne etsem).
    Hiç planda yokken masrafa sokuyorsun forum ahalisini. ybr ile çamurlara girenlerin deneyimleri halen taze
    Ata demirer misali "Süreceksiiiiinn"

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Sen dur Mud efendi. Seni onroad’cu yapacağım ben de ben mt’nin arka tekerini yerden kesiyorum yolda giderken. Apaçilik bende de var die tam işleyemiyorum
    İyi de ben zaten arazide olmadığın zaman hep asfalttayım, verirsen bi Ducati Hypermotard, yada 701sm, hem peşindeyim
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Ata demirer misali "Süreceksiiiiinn"

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

İyi de ben zaten arazide olmadığın zaman hep asfalttayım, verirsen bi Ducati Hypermotard, yada 701sm, hem peşindeyim
    Tabi canım. Husqvarna nuda verelim. Bizde pisiklet süreriz

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Tabi canım. Husqvarna nuda verelim. Bizde pisiklet süreriz
    Bişey diyim mi, sen beni tanımışssın
    Boşver haypır maypır, Nuda yeterli
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Nuda alamadığımdan mt’ye sulanıyorum bende. Yoksa piyasada tek orjinal olmak isteyen sen değilsin? Neden sm arıyorum sanıyorsun? Asfaltı ağlatacağım zamanı gelince
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Sizinle bu gün internette gördüğüm ufak bir şey paylaşmak istiyorum, daha önce bilenler var mı bilmiyorum, ben tesadüfen internette denk geldim...

Öncelikle bu fotoğrafa çok iyi bakın...

Bu gördüğünüz insanlar bir "Motosiklet Klübü".
    Yani insanların çoğunun gözünde "Motosiklet Çetesi".

Grup üyelerinin çoğu sabıkalı, yolda görseniz yolunuzu değiştireceğiniz, kadını erkeği hepsi halkın çoğunluğunun dışladığı tipler.
    Alkolün ağababasını kullanan, hatta araların da bolca ot kullanan da var.
    Dövmesiz olan yok denilecek kadar az.
    Fotoğraf sadece grubun küçük bir parçası, oldukça kalabalıklar.

Bu grubun adı B.A.C.A.
    Unutmayın bu ismi, unutmamaya çalışın.

B.A.C.A. ne anlama mı geliyor ?
    "Bikers Against Child Abuse"
    Gruplarının tam adı bu "Çocuk İstismarına Karşı Motorcular"

Bu adamlar istismara uğrayan çocukların davaları olduğu zaman hep birlikte mahkemeye gidip, manevi destek oluyor "Biz arkandayız korkma!" diyorlar.
    İstismara uğrayan çocukların psikolojik iyileşme döneminde evinden kalabalık bir şekilde alıp, motosiklet ile okullarına bırakıyorlar, ta ki çocuk "Artık yanlız gidebilirim" diyene kadar.
    Etkinlikler düzenleyip, istimara uğrayan uğramayan çocukların hepsini birbirine karıştırıp sosyalleşmelerini sağlıyorlar.
    İstismara uğrayan çocukların ailelerine maddi manevi her türlü ellerinden gelen desteği veriyorlar.

Bu insanların sabıkalarının hepsi kavga ve darp.
    Ama tuhaf olan, bu gruptan şiddet gören herkesin ortak yönü "Ne Tesadüftür ki", bir aile tarafından istismar davası açılmış, yada daha önce pedofili suçu olan kişiler
    Altını çizerek belirteyim Her dava açılanı komaya sokuyolar gibi bir durum değil, seçerek bazılarını komaya sokuyolar, kriterleri mutlaka vardır eminim

Hani başta dedim ya, "Dövmeli, alkol kullanan, hatta kimi ot içen, saçı sakalı bir birine karışmış tipler"

İnsanlar ön yargı damgalamaya bayılır...
    "İçiyorsa alkoliktir!"
    "Dövmesi var, serserinin teki belli!"
    "Saça sakala baksana, marjinal y*vşağın teki işte!"

Siz bunları yapmayın.

Ayrıca "Motorcu" mu olmak istiyosunuz, örnek alacağınız insanlardan bir grubu yukarda
    Racing sürüp 500 basınca, Enduro sürüp 20 metre rampadan atlayınca, naked sürüp stunt yapınca yada cruiser sürüp asi çocuğu oynayınca motorcu olmuyoruz arkadaşlar, gerçek motorcular yukarda

Saygılar.
    Angrypower ve RoofRoof bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    buna benzer birde köpeklere özellikle işkence göre dövüştürülen köpekleri sahiplerinden alan bir grup daha vardı onlarda eski sabıkalılar falandı .. köpeklere sahip çıkıp rehabilite edip , iyileştirip yeni sahipler buluyorlardı insanlar baya bir seviyordu.. belgeseli vardı eskiden discovery yada nationalda unuttum hepsi sabıkalı azılı tipler boyunlar yüzler dövme doluydu onlarında..

onların güzel yanı köpeğini vermek istemeyenlerden gayet güzel sahiplerini severek ) alıyorlardı kurtarıyorlardı yavrucakları.. bir adamı bir keresinde çok sağlam benzetmişlerdi..

bir keresinde bir siyahi köpeği dövüştürmüş köpeğin etleri soyulmuş kemikleri görülüyor deri altından falan adamın birde kafamı güzel ne vermem köpek benim falan yamuk ağızla bir şeyler söylüyor o grupda şişman bir herif vardı yaşlıca obez abim geldi siyahide iri kıyım bir şey... adam geldi yumruk bile atmadı dirseğiyle suratına bir indirdi siyahi yere yıkıldı suratının ortasına yumruğu bir gömdü herifin kaş göz surat yamuldu kanlar içinde aldılar köpeği gittiler.. içimin yağları eridi
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Valla ne diyim, böyle toplulukları gördükçe, bir de motorcu grupları olduğunu duyunca içimde anlamsız bi gurur oluyo

Motosikleti
    Artık Yok...
    Valla ne diyim, böyle toplulukları gördükçe, bir de motorcu grupları olduğunu duyunca içimde anlamsız bi gurur oluyo
    Adamlarda icraat var çünkü boş değiller.. adamların kaybedicek bir şeyi yok zaten sabıkaları var , bir fazla bir eksik adamlar boş rüzgar yapmıyor..

Kendini bir şeye adamış belki gerekirse bu uğurda ölürümde diyor.. bir nevi vicdanlarını rahatlatmak yada geçmişdeki yapdıkları hataların suçların günahların kötülüklerin kefaretini bu yolla çıkartmak istiyor olabilirler..
    MrMud bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ah be kaynana
    Angrypower bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Abiler ben bu askerlikten sıkıldım, yanlış anlamayın -7 derecede demir kulelerde nöbet tutuyoruz, kulede yürürken botlar yere yapışıyor yani fiziki koşuldan yana yılmış değiliz.

Biz psikolojik çöküyoruz, bütün sıkıntılarımı silahımın şarjörüne yükleyip mavi denize doğru boşaltacağım bir gün.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Sırf bunun için konu açmak istemedim, bir sorum olacak önüme gelen herkese soruyorum dahaca bilen çıkmadı.

Bir çizim tarzı var, kara kalem gibi ama başka birşeyde olabilir bilmiyorum, şöyle örnek vereyim.

Atıyorum Batman figürü çizmiş adam, sonra bu resme çakmak ile ateş tutup resmi siliyor, ateşi görünce silinen resmin altından başka bir resim çıkıyor.
    İşin komiği, daha önce defalarca önüme videoları çıkan bu resim tarzının şuan 1 tane bile videosunu bulamıyorum, çünkü adını bilmiyorum.
    Demek istediğimi anlayıp, üstüne bir de adını söylerse fena sevinirim, büyük adamsın vesselam derim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konuyu net anlayamadım,
    çocuk tacizcileri motosiklet kulübü kurup çocuk tacizcilerine karşı duruş sergiliyorlar,
    arada "villain" karakter olarak da kendi cezalarını veriyorlar.

ilginç bir durum.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu net anlayamadım,
    çocuk tacizcileri motosiklet kulübü kurup çocuk tacizcilerine karşı duruş sergiliyorlar,
    arada "villain" karakter olarak da kendi cezalarını veriyorlar.

ilginç bir durum.
    Kendi cezalarını nadir kesiyorlarmış benimde duyduğum kadarıyla, mesela nasıl;

Hem suçlu hem güçlü vakalarında, örneğin adam hem pedofili hemde bir suçluluk duygusu hissetmiyor, deyim yerindeyse bu suçuna sırıta sırıta tepki veriyor, bu gibi durumlarda sadece mahkeme ve yargıç cezasi ile hem tacizci hemde grup tatmin olmadığı için, ek fatura kesiyolar.
    Kim vurduya gitmek, tenha sokaklarda yürürken "Ayağının takılıp" komaya girmesi felan

Ne yalan söylim, tarzlarını sevdim.
    Tekdir ile uslanmayanin hakkı kötektir felsefesini bizden çok daha iyi yaşıyorlar.
    -MrMud

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ironik bir durum,
    yargılayacak durumda değilim,
    hele bizimki gibi pedofilinin kültür kabul edildiği bir coğrafyada.
    üstüne yargının oyuncak olduğunu da eklersek.

şunu eklemek gerekir bir insanı bir yere kapatmak suçtur,
    bir suçluyu bir yere kapatmak cezadır,
    ceza aynı zamanda suçtur,
    her suçlunun ceza almadığını düşünürsek denklem daha da karçaşık hale geliyor.
    ilginç bir çelişki. (sanırım idam cezasının çokça tartışılmasının sebebi budur)
    (bir de bununla ilgili hatefull eight filminde güzel bir diyalog vardı, cellat ile yapılan, bulursam eklerim)

yalağuz farklı bir konuda yürüyen bir sohbet ilgimi çekti,
    bilgi ağırlıklı bir mesajının gereksiz bir konu kadar ilgi görmediğinden dem vurmuşsun,
    ilkin hoş geldin.

bilginin durumu, bilgilendiricinin durumu da budur.
    toplum tarafından rol model alınan kişilere dikkat edersen genelde popüler kültürün estetik kıstaslarının, materyalist tavrının modelleri olduğunu görürsün,
    sistem bilgiyi sevmez,
    daha çok kendisinin izin verdiği kadarını bileni sever,
    ülkemizde de bu izin verilen limit "kürtaj dayı, götünün gılıyık, yalarun - ıstırırım" tayfasından fazlası değildir.

şikayetçi olduğun konunun ana fikri de bu ve benzer sınırların içerisinde yapılan çağdışı fikirlerin tezahürüdür.

buradaki nokta ;
    bilgiyi ne için vermek istiyorsun ?
    sevdiğin bir tarza katkı olması için mi ?
    harcadığın mesai karşılığında takdir edilmek mi ?

memleketimizin kültür seviyesi ortada,
    çoğunluğun ortak paydası;
    siyaset, din, cinsellik (esasında çoğunca sex ve sapkınlık), spor adı altında futbol ve bunlara benzer konular,
    sokakta tanışıp da inanılmaz muhabbetler ettiğim insanlar oldu, gerçi bu durum gittikçe azalıyor ya ne'se.

genelin bu tavrını fazla kafaya takmamak lazım,
    bilginin doğası budur.
    azınlık onun peşindedir ama o bilinen her güzelden daha güzeldir,
    en yüce dağdan daha yücedir,
    tanrıların içerisinde en büyüğüdür,
    bizim aşkımız onadır.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konusulan konu harici birşey sormak istiyorum;

Motosikleti vizeye sokacağım da;

-Ön sağ sinyalin motosiklete giden bağlantı kısmı kırık; bantla düz konuma getirdim şu an sıkıntısız olarak olması gereken pozisyonda duruyor ve calısıyor; vize de sıkıntı yaratır mı?

-İkinci olarak motosiklet giderken tam anlayamadıgım bir yerden sürtme sesi geliyor bazı zamanlar; sıkıntı yaratır mı
    fz6_fazer bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konusulan konu harici birşey sormak istiyorum;

Motosikleti vizeye sokacağım da;

-Ön sağ sinyalin motosiklete giden bağlantı kısmı kırık; bantla düz konuma getirdim şu an sıkıntısız olarak olması gereken pozisyonda duruyor ve calısıyor; vize de sıkıntı yaratır mı?

-İkinci olarak motosiklet giderken tam anlayamadıgım bir yerden sürtme sesi geliyor bazı zamanlar; sıkıntı yaratır mı
    Muayene de sinyal yanıyormu diye kontrol ediyorlar motosikletlerin pek üstüne düşmüyorlar , bende eski burgman fren sıktığında kıvılcım satıyordu geçti..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)