Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Motosiklet.Net Cafe (Geyik Muhabbetleri)

  Leoncino
  Motosiklet Online
 1. #141
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  bir kaç gün önce "world of tanks" oynarken oyun sırasında bir tane tank benim tanka çarparak yönümü bozdu ve sonra "sorry dude" yazıp devam etti. bende "sorry" anlamını biliyorum, üzgünüm demek ama "kusura bakma" anlamında geçiyor o cümlede fakat "dude" ne demek bilmiyorum. "dude" kötü bir anlamı var sanıyordum, adama sövmeden önce google çeviriden baktım ve "dostum" anlamına geldiğini öğrendim.

  "üzgünüm dostum" tarzında bir şey yazmış işte, neyse bende bunu öğrendikten sonra adama hemen cevap olarak "f..k you" yazdım. hayır "no problem" yazdım

  oynayanlar bilir o oyunda başlangıç sırasında 15 tane tank aynı anda başlıyor ve hep bir birlerine çarpıyor ve engelliyorlar istemeden de olsa. bu sorun çoğu zaman oluyor.

  sırf bu yüzden bir keresinde rakibi bıraktım bizim adama saydırmaya başladım varya aşırı sinirlendim, gerizekalı zaten 106 savaş yapmış yani oyuna başlayalı 2 gün olmuş. birde ne yazsa iyi hayvan herif, "report P.43 pls"(p.43 benim tankım) yazıyor. bende "i have replay, i report you idiot, f..k out" falan ne varsa saydırdım. aptal hem suçlu hem üste çıkmaya çalışıyor. benim var 9 bin civarı savaşım onun var 106 savaşı.

  evet, ben bunu niye anlattım unuttum ama sonra hatırlarım. burada dursun da aynı mesajı bu oyunun forumunda da paylaşayım.


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  Premium Motosiklet Servis Randevusu
  Motomax
 2. #142

  Üyelik
  17 Kasım 2006
  Şehir
  Bursa
  Motosikleti
  Honda NC 700S
  Motosiklet engellilere umut oldu
  fatih.met ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

 3. #143
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  not: arkadaşlar bu yazı benim facebook'ta ekli olan bir arkadaşıma ait ve siyasi konularda hep ters düşüyoruz. şimdi yine garip bir şey paylaşmış, bu yazı hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. konu kirliliği olmaması için buraya yazıyorum.  BU YAZIYI İYİ OKUYUN ANALİZ EDİN KAFANIZDA.

  Değerli Dostlar,

  Yahudi inancına göre en geç 2022 yılına kadar Süleyman Mabedi'nin inşa edilmesi gerekiyor. Şayet bu olmazsa İsrail'in yok olacağını az çok mürekkep yalamış her Yahudi bilir.

  Kâhin olmaya gerek yok. 21.yy'ın en büyük savaşı Ortadoğu'da, hemen yanıbaşımızda olacak. Ve bu büyük savaş 3 yıl içerisinde gerçekleşecek!

  Irak düştü, Mısır düştü, Libya düştü, Tunus düştü; İran diz çöktü, başta kukla Suudlar olmak üzere Katar hariç tüm Körfez ülkelerini ABD-İsrail yönetiyor. Ve hepsine büyük savaştaki rollerine uygun hazırlık yaptırıyorlar.

  Ayaklarının üzerinde durabilen bir tek Türkiye kaldı. Ve tüm güçleri ile tam saha pres yapıyorlar bize.

  Akdeniz ağzına kadar savaş gemisi, silah, bomba, cephane doldu. Büyük savaş (Armageddon) öncesi bu yığınak daha da artacak. Ve düğmeye basılması için beklenecek.

  Bütün bunlar olup biterken canım ülkemin aylardır hangi gündemle yatıp kalktığını biliyorsunuz. Meclis kapalı, bakanlıklar göstermelik protokol ziyaratleri ile meşgul! Üzülmemek elde değil.

  Değerli Doslar,

  "2023" ilk kez 1999 yılında dile getirilmişti. Bir siyasi söylemden ziyade devlet felsefesini izah ediyordu. Devletin derin kodları, 2022'ye kadar İsrail'in 'Vadedilmiş Toprakları' gerçekleştirmek için kıyamet savaşı (Armageddon) da dahil her yolu deneyeceğini biliyor ve bu savaşın kazanan tarafının Türkiye olacağını öngörerek 2022'de yok olacak İsrail'in ardından 2023'te Ortadoğu'da ve dünyada Türkler'in altın çağının başlayacağını hesaplıyordu.

  Bu sebeptendir ki kamuoyunun bildiği veya henüz bilmediği onlarca askeri projeye başlandı. Fetö casusluğu ve ihanetleri neticesinde kimi projeler gerçekleştirilemedi. Ve kritik projelerdeki nice mühendisimiz şehit edildi.

  Tüm bunlara rağmen millî savunma sanayiinde hayli yol alındı.

  Düşman kapıya dayandı efendiler! Suriye'de tepinilecek alan kalmadığı gibi İsrail'inde zamanı kalmadı. Kıyamet savaşının başlaması zannımca artık bir zamanlama meselesi.

  Atalarımızın dediği gibi titreyip kendimize dönme vaktidir. Sağcının solcuyu, Alevi'nin Sünni'yi, doğulunun batılıyı kucaklama vaktidir. Bizim Akdeniz'e yığılan silaha, bombaya misliyle karşılık verme gücümüz yok maalesef ama o güçten daha büyük bir gücümüz var. Çanakkale'deki ruh ile her şeye, herkese karşı dururuz.

  Sizlerden istirhamım lütfen günlük siyasi tartışmalara kendinizi fazla kaptırmayın. Kardeşliğimize zarar vermeyelim. Komşumuzla, iş arkadaşlarımızla her vakit yüzyüze bakacağımızı unutmayalım. İstanbul seçimleri ne dünyanın başı ne de sonudur. 1876'dan beri nice seçim oldu bu topraklarda. Ve daha nice seçimler olacaktır.

  Lütfen büyük resme daha dikkatli bakalım. Mesela bir kaç gün önce Mısır F-16'ları Yunanistan'a konuşlandı. Biz içeride kısır tartışmalarla boğuşurken her gün buna benzer gelişmeler yaşanıyor. Biraz da bunlara kafa yoralım.

  Bizim bir tane Türkiye'miz var. Tası tarağı toplayıp sığınacağımız başka bir yer de yok. Lütfen en büyük gücümüz ve gelecek adına umudumuz olan kardeşliğimize zarar vermeyelim. Onu özenle koruduğumuz müddetçe Türk milletine kimse diz çöktüremez.

 4. #144
  Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  27 Ocak 2008
  Şehir
  France
  Motosikleti
  Honda
  Denizden gelecek saldırıları merak etmeyin.
  The Dude ve ben sahilde az sonra 2 bira yaparız. Sonra kralı gelsin.
  Olcan'ı da İstanbul cephesine yolladık. Marmara da sağlam.
  Ege geniş olduğu için takviye olarak Bıyıklı'yı çağırdık hafta sonu gelir.
  Siz hava saldırılarını püskürtün.
  Gökdelenlerin üzerine falan çıkıp gelen uçakların üstüne atlayın.
  Tankların egzozlarına bez tıkayacak tayfa zaten hazır.
  Şimdi israil düşünsün!😉

 5. #145
  sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Mart 2013
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  VFR 800 (INTERCEPTOR)
  Fatih bunu yazan arkadaş önce şunu düşünsün. Milli savunma sanayi çok gelişti diyor da bir okadar da mehteran takımı kıvamında. Alamadığı f35 lere milyarlarca dolar yatırım yapılana kadar, o paraları milli uçak projesine gömüp envanterde ki F16 lar ile idare edilebilirdi.

  Bu işler onlar öyle diyor ,bunlar böyle diyor deyipte , her ihtiyacını o diyenlerden karşılamakla olmuyor....

 6. #146
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  bende sapan yapıyorum, henüz yapım aşamasında, gerekli parçaları(lastik) tedarik ettikten sonra bitecek. merkez cebimde para rezervi eksilerde olduğu için bazı projelerimin devam etmesi biraz aksıyor, yinede yakın zamanda bitecek. hava savunması bende.

  evet, arkadaşın hayal gücü yüksek ama yanlış şeyler düşünüyor. ben ona açıklama yaptıkça o tınlamıyor bile.

  şunu da paylaşmıştı:  ve bende cevap olarak: Bu resime 6 kişi beğeni atmış, soruyorum. Bor nedir? çekirdeğinde kaç nötron ve proton bulunur. yapısı daha çok hangi elemente benzer? yanıcı özelliği var mıdır? .......... bilip bilmeden sallamayın, 1978 yılından beri türkiye bor çıkartıyor ve gerek ham gerek işleyerek satıyor ve bor hiç bir şekilde yanıcı değildir. yaklaşık 2000 derece sıcaklıkta erimeye başlayan tuza benzeyen bir yarı metaldir. bor yakıt olarak kullanılmaz, bor HİDROJEN üretiminde kullanılır ve araba bu hidrojeni yakarak güç elde eder.... hem unutmayın! petrol biter doğalgaz'a devam ederiz. yani yeter artık, uydurmanında bir sınırı olmalı.

  1978 de ETİ MADEN İŞLETMELERİ kuruldu ve bu kurum devlete aittir. amacı bor madenini yer altından çıkarıp elde etmektir... 2003 yılında ise BOREN isimli ulusal bor araştırma enstitüsü kurulmuştur. Bu enstitü bor madenlerimiz kullanılarak yeni katma değerli ürün ve farklı uygulama alanları geliştirilmesine yönelik sanayi ve üniversite projeleri için kurulmuştur.

 7. #147
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  kene tarafından ısırılan var mı? 40 dk falan oluyor keneyi fark edeli, tam iç çamaşır bölgemden ısırmış kahrolası şey. web den bakındım biraz ne yapacağız edeceğiz diye ve bir kaç şey buldum.

  keneyi cımbız benzeri şeyle tutup sağ sol yaparak çok yavaş şekilde çekiştirecekmişiz, yani kene kendisi bırakması için çok yavaş olacakmışız ve kene bıraktığı an çenesiyle beraber komple gelecekmiş ve kolonya, alkol gibi maddeler dökmek sakıncalıymış ve keneyi yakmakta sakıncalıymış.

  işimi sağlama alayım dedim ve devlet hastanesi acile gittim. kan aldılar ve sonrasında doktor cımbız ile keneyi aldı, ama pek yavaş çekiştirdiği söylenemez. keneyi aldı ama kenenin yarısı yok kafayı öyle bir gömmüş ki doktor kargaburnuna benzeyen şey ile biraz deşer gibi yaptı kenenin ısırdığı yeri ve cımbız yırttığı için acıtıyordu ve doktor bir tane iğne alıp iğne ucu ile çıkardı.

  bir iki tane ufak demir sertliğinde bir şeyler çıktı, şaşırdım biraz. kenenin çenesi ne sağlammış öyle, isveç çeliği gibi çenesi var lanet şeyin.

  doktor metalleri çıkardıktan sonra korkudan tansiyon düştü ve tam o sırada doktor keneyi imha için içeri girmişti ve çaktırmadan 1dk yattım biraz düzeleyim diye. sonra doktor tamamdır diyince çıktım odadan ama gözlere habire perde iniyor tansiyon düşük baya. kan sonucu için kan verdiğim yere gittim ama orada personele soru soracak mecalim kalmayınca hemen sedyenin birine sanki evde kendi yatağıma yatar gibi yattım hemen.

  5 dk yattım ve düzeldim, kan sonucunu istedik, 1 saat küsür sürüyormuş bende sonucu almadan geldim. acaba yarın gitsem alabilir miyim kan sonucunu?

  evet başımdan böyle bir olay geçti, dikkatli olun otlukta çayırda bulunacağınız zaman paçanızdan girer boyun kısmınızdan girer ve bir süre tırmanıp zayıf gördüğü yerden ısırır. kene ısırması kötü, hani doktorun sizi deşmesi sorun değilse dert etmeyin ama ölümcül mikrop bulaşma riski de var.

 8. #148
  sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Mart 2013
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  VFR 800 (INTERCEPTOR)
  Geçmiş olsun Fatih. Böyle durumlarda kene ile oynamayin bile çok tehlikeli.

  Keşke tahlil sonuçları için bekleseydin. Şuan bile gitsen alırsın. Sakın ihmal etme.

 9. #149
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  teşekkürler, tahlil sonucu telefona mesaj olarak geldi. kan değerleri normal. söylemek istediğim bir şey var. arkadaş facebookta tüfeği ile poz vermiş, arka plana müzik koymuş ve tüfek ile ateş ediyor, gönderi açıklaması kısmınada "ben uyumam, sadece uyur gibi yaparım" yazmış. 20 kişide beğenip kalp bırakmış.

  nasıl bir cahilliktir? rezillik dimi :D hey allahım ne mal insanlar var. böyle insanlara karşı neler yapmalıyız?

 10. #150
  sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Mart 2013
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  VFR 800 (INTERCEPTOR)
  Çok şükür çevremde öyle biri yok. Tabi ruhsatlı silahı olanlar mevcut. Ama silahla poz verip paylaşacak kadar ruh hastası değil

  Bunlar hep kurtlar vadisi vb dizilerden oldu
  Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

 11. #151
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  bizde de sig sauer p226 ldc II var ara sıra bende mi hava atsam :D videoya çekeyim, arka plana bir müzik koyayım falan nişan alıp ateş edeyim, gönderi açıklama kısmına da "uyumam sadece uyur gibi yaparım" yazayım. donanım desteği var güzel silah ama susturucu takmak için namlu değişmesi gerek sanırım. susturucu taktırmak yasak gerçi.

 12. #152
  sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Mart 2013
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  VFR 800 (INTERCEPTOR)
  O silaha yasal olarak taşıma ruhsatı da vermiyorlardı sanırım ( düzeltme: benim akıl başka silaha gitti)

  Nedense desert eagle gelmiş aklıma

 13. #153
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  bugün kızmama sebep olan bir şey oldu, enayi gibi hissediyorum kendimi.

  2 ay önce yavru bir kedi buldum ve ölmemesi için besledim, kimi zaman kedi maması alamayıp yumurta pişirdim, nadiren de olsa idarelik sucuk verdiğim oldu ve kedi biraz büyümüştü. neyse işte bir haftadır kedi yok, başına bir şey geldi diye üzülüyordum, elimde kaybolmadan 2 gün önce çekilmiş videosu kalmıştı sadece ve baya bir üzülmüştüm kaybolmasına.

  bugün işe gittim ve ustam işe gelmedi, adamın telefonuda bozulunca arayamadık. bende evine gittim çağırmaya ve tesadüfen bizim kediyi gördüm, bir an sevindim ama şerefsiz beni tanımadı bile.

  bir an sevinmişken sonra kızdım baya, puşta özel ilgi gösteriyorduk, kimi zaman seviyordum onu, oyun oynuyordum onunla ama odun bunlar odun, duygusuz mal mahlukatlar.

  yani ustanın evinin ora bir sürü kedi dolu ve bizim evden 5 km civarı uzaklıkta, orada tamirci abi kedilere mama alıp veriyormuş her sabah ve bizim kedide oraya gitmiş nasıl gitmişse artık.

  ne diyim işte, kediyi görünce bir an sevindim, ben çağırınca geldi ama bebekliğinden beri çok yabaniydi ve kısmen yabaniliğini azaltabilmiştim, yani acıkınca geliyor ama normal zamanlarda yarım metrekareye kadar geliyor tam yanaşmıyordu, bugünde aynı numarayı yaptı.

  tamirci abi "al götür istersen" dedi ama ben götürmek istemedim.

  ................. şimdi bizim evin orada 2 kedi var beslediğim, 1 tanesi 1 sene oldu yavruyken beslemeye başladık kocaman oldu ve gerizekalı hep ürküyor bizden, korka korka yanaşıyor ve pek sevdirmiyor kendini, ben zorla seviyorum gibi hissediyorum, ve bir tanede gerizekalı yavrusu var avuç içi kadardı ve yemek yiyemiyecek derecede çökmüş aö kalmış zayıf düşmüştü, zaten hayatta kalan son yavru idi o. ona özel gezen tavuk yumurtası pişirip veriyordum ve öyle canlandı.

  3 hafta oldu aptal hayvan ilk günki gibi korkuyor benden, ne zaman yaklaşsam tıslıyor bana. hayvanı elli sefer zorla yakalayıp sevip sakinleştirip bıraktım ama gerizekalı lafı yanında devede kulak kalır aptal hayvan hiç değişmedi hiç.

  şimdi sabahtan beri yemek vermedim, ne b.. yiyosa yesinler çok kızdım, gerçekten kediler arsız ve nankörmüş. şu dakikadan sonra ben kedi sevmiyorum da beslemiyorumda. mahallede diğer kedilerden hiç bahsetmiyorum bile, aptal hayvanlar göz göre göre buz gibi temiz içme suyu veriyorum içiyorlar, yemek veriyorum yiyorlar ve aylarca kimisi sene oldu ve yine yaklaşmıyorlar.

  ben yemek verecem yiyecekler ama bana yaklaşmayacaklar, gebersin gitsinler vallahi deli oldum bugün.

  motorun lastiğine yama yaptırmıyorum gidiyorum hayvan oğlu hayvanlara mama alıyorum, zıkkımın kökünü yesinler bundan sonra.

 14. #154
  telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  05 Ağustos 2012
  Şehir
  İzmir/Bornova
  Motosikleti
  KTM EXC450 sm-enduro
  Senin biraz mallığın olabilir mi? Evdekini saymıyorum. Irkı gereği soğuk hayvanlar olmasına rağmen eve gelir gelmez peşimde dolanır. Sokaktaki kedilerim de her zaman beni gördüklerinde sokulurlar ayaklarıma dolanırlar. Gebersin mebersin diyosun da motorun üstündesin asıl sen dikkat et kendine. Köpek gibi kul köle olsun istiyorsun da onu geçeceksin kedi kimseye eyvallah etmez ama sever. Bi kendine bak önce. Daha karşılıksız sevgi vermekten acizsin.

 15. #155
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  Bebekliğinden alıp 1 sene küsür besle ve senden ürksün sonra mal olalım? Aldığım son mama, daha bir şey almam. Okuman yazman yokmu herşeyi açıkladık orada. Mallığımmış, işkence mi yapıyoruz hayvanlara? Neden bahsediyorsun?

  Salaklar len işte, benden kaçıp benden yemek bekleyen aptal yaratık.

 16. #156
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  bir kaç gün yüz vermeyince kediler biraz değişti gibi, yemekte vermedim tabi. işten geldim ikisini öyle aç susuz görünce dayanamadım yemek ve soğuk su verdim. büyük kedi baya susamış ve yemeği de normalden fazla yediler, demek ki yemek vermeyince aç kalıyorlar.

  gerçi bu sabah işe gitmeden önce bunları kargayı avlamışken gördüm, nasıl yaptılar bilmiyorum, karga çırpınıyordu ve bu ufak kedi onu boynundan yakalamıştı ve oraya buraya sürükleyip duruyordu.

  şimdi işten geldiğimde karganın kafasının olmadığını gördüm, ufak olan babasına çekmiş sanırım çünkü annesi bebekliğinden beri bizde ve saldırgan değil ama ufaklık saldırgan ve kargayıda boğdu. kargaya da üzüldüm bir yandan ama karışmadım. bana kalsa doğada hiç bir hayvanın diğerini avlamasına müsade etmem. tuhaf olur o zamanda. neyse şimdi doğayı düşünmek istemiyorum.  edit: 3 sabahtır ustayı çağırmaya gittiğimde bizim diğer ufak kediyi görüyorum ve kızgınlığım artıyor, bu sabah yine oradaydı, ne sevimli güzel hayvan diyordum şimdi gördükçe gıcık oluyorum.

 17. #157

  Üyelik
  17 Mayıs 2011
  Bıdı bıdı yapıp asabımı bozmayın , gidin ötede oynayın akşam akşam...

 18. #158

  Üyelik
  17 Kasım 2006
  Şehir
  Bursa
  Motosikleti
  Honda NC 700S

 19. #159
  hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  05 Kasım 2015
  Şehir
  Amerika
  Motosikleti
  SD 1290R
  Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  bana kalsa doğada hiç bir hayvanın diğerini avlamasına müsade etmem. tuhaf olur o zamanda.
  ilahi Fatih... Sabah sabah güldürdün yine.

  Kedi de, köpek te, karga da hayvan sonuçta.

  Orman kanununa tâbi hepsi

 20. #160
  fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Aralık 2015
  Şehir
  iss
  Motosikleti
  TVS Apache
  Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  ilahi Fatih... Sabah sabah güldürdün yine.

  Kedi de, köpek te, karga da hayvan sonuçta.

  Orman kanununa tâbi hepsi
  bizlerde hayvanız aslında, toplumsal hayvan. yapay zekası biraz daha gelişmiş bir türüz.
  in progress


  Leoncino
  Hero Motosiklet
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)