Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

türkiyenin altın rezervi neden azalır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Dostum lütfen diyorum, gerçekten bilmiyorum ve dürüst bir şekilde cevap bekliyorum.

Terbiyesizlik yapmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoop dedik Hasmete laf söyleyen karşısında meral ablamı bulur demedi deme . Sağ koludur kendisi . Muarreimin sol kolu Demirtaş in sağ bacağı vs vs vs kisacasi büyük bi üstad tir 👏👏👏
    Hiiiç bir siyasetçinin hiç bir tarafı değilim. Siyasetçileri büyük insan zanneden çarpık anlayışın yansımaları hep bunlar. Büyük insan, işini dürüst ve iyi yapan herkestir. Açıkçası Meral Akşener de bence çok güvenilir biri değil. Gel gelelim kim gelirse gelsin malum zattan daha zararlı olması çok mümkün değil.

Çünkü şahsi çıkarı ülke menfaatleriyle bu kadar çakışan başka bir siyasi lider yok. En basitinden ülkede işleyen adalet olması demek, bugünkü iktidarın hesap vermesi demek. Onun için adaletin düzgün işlemesi mümkün değil. Adaleti bozunca da ülkenin düzgün işlemesi mümkün değil.

Bence boşa endişeleniyorsunuz. Seçim gibi öngörülebilir bir yolla koltuğu bırakma ihtimali yok. Benim gibilere cevap yetiştirmeye ne hacet?
    Rahatça arkanıza yaslanıp izleyin seçim filmini. Ana kahraman kazanacak nasıl olsa...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meral ablamiz kurtarcak bizi
    Sağ kolu muarrem sol kolu Demirtaş memletim şahlanacak
    meral akşener iktidar oldu da haberimiz mi olmadı?
    henüz tanınmamış bir fırsat üzerinden, sınanmamış birini, yapma/ yapmama fırsatı bulmadığı şeyler üzerinden eleştiriyorsun
    biriniz de biraz zeka örneği gösterip şaşırtın bizi
    Thracian, MSMorkan, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    şaşırtayım ucundak acık sizi
    bu topraklarda yaşayan halkımız hiç bir zaman boynuz kulağı geçmedikçe ortaya çıkan, hele ki bölünme ile ortaya çıkıp baş pehlivanlığa soyunan birilerine yönetimi teslim etmez.

atilla_hakan kardeşimiz yazdıkları ile ters mizah yapıyor anlamadınız her halde , oda bal gibi biliyor meral hanımın cumhurbaşkanı olamayacağını, halk taze ve rüştünü ispat etmeyenleri o koltuğa oturtmaz. ne incenin ne akşenerin politik olgunlukları o koltuğa denk değil, bir kılıctaroğlu soyuna bilse idi bu makam için yarışa belki diyeceğim.

bu kulvarda denklik gösterebilecek aday olabilecek kişiler tayip bey, baykal bey, bahçeli bey, fetö tarafından suikaste uğramasaydı yazıcıoğlu . gerisinin ancak listede adı yazar seçimde bir ağırlığı olmaz. 25 gön sonra hep beraber görürüz bu doğrumu yanlış mı.

bu arada dolar saldırısının olması milleti bilinç altından bir araya getirir, böyle bir durumla güçlü kimlikler göğüs gerer, gereğini yapar, taraftarı ol veya olma , akşener ablamız bu durumda ne yapabilecek nasıl üstesinden gelecek tarzında bir düşünceye giren var mı? bence yok.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Deveye boynun eğri, demişler; nerem doğru ki, demiş.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    zaten neresi doğru ki , mühim olan deveyi deve olar kabul etmek doğru yerini aramamak. doğruluk arıyor isen zürafayı seçeceksin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bu adamlarla konusmanin faydasi yok, beyinleri calismiyor mubarek. @akoyuncu bak yukarida bir soru sordum; bak parti marti yok dikkatini cekerim, ona yanit verebilecek kadar zekan var mi? Sasirt milleti hadi bakalim.

Ben uzuldugum bir kac nokta var; sadece tatmin olmak icin birini destekliyorlar; ondan iyisi var mi yok mu devlet yonetiminde ne sorunlar var hak hukuk ne alemde vatandas hayatindan ne kadar memnun ve cocuklarimizin gelecegi ne kadar aydinlik? Gibi sorulari hic sormuyorlar ve dolayisiyla cevaplarininda anlami yok bu gibi zayif insanlar icin.

Bunlar secim sonrasi televizyonun basina gecerler ve tayyip secildimi diye bakarlar ve o secilince kalkar kolbastı oynarlar halbuki dunyadan haberleri yoktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamlarla konusmanin faydasi yok, beyinleri calismiyor mubarek. @akoyuncu bak yukarida bir soru sordum; bak parti marti yok dikkatini cekerim, ona yanit verebilecek kadar zekan var mi? Sasirt milleti hadi bakalim.

Ben uzuldugum bir kac nokta var; sadece tatmin olmak icin birini destekliyorlar; ondan iyisi var mi yok mu devlet yonetiminde ne sorunlar var hak hukuk ne alemde vatandas hayatindan ne kadar memnun ve cocuklarimizin gelecegi ne kadar aydinlik? Gibi sorulari hic sormuyorlar ve dolayisiyla cevaplarininda anlami yok bu gibi zayif insanlar icin.

Bunlar secim sonrasi televizyonun basina gecerler ve tayyip secildimi diye bakarlar ve o secilince kalkar kolbastı oynarlar halbuki dunyadan haberleri yoktur.
    Maden ihracatımız hiç iyi durumda değil fakat 2002den beri artarak devam ediyor. Türk milleti olaya sadece ekonomik olarak bakmıyor, öyle gıptayla baktığınız Avrupa'lılar gibi dertsiz tasasız sadece ekonomi düşünen bi millet değiliz maalesef.
    Bence dünyadan haberi olmamak, haberi olupta görmemezlikten gelmekten daha iyidir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maden ihracatımız hiç iyi durumda değil fakat 2002den beri artarak devam ediyor. Türk milleti olaya sadece ekonomik olarak bakmıyor, öyle gıptayla baktığınız Avrupa'lılar gibi dertsiz tasasız sadece ekonomi düşünen bi millet değiliz maalesef.
    Bence dünyadan haberi olmamak, haberi olupta görmemezlikten gelmekten daha iyidir.
    Yetersiz cevap, rakamlardan bahsedeydin biraz olmaz mıydı? Mesela 2017 yılı bor satışından kaç milyar dolar geldi bütçeye ve bu satılan bor hangi ilimizdeki madenlerden?

Aynı şekilde diğer madenlerdende orneklerle iyi bir cevap bekliyorum.

Kup kuru anlamaız cevaplar bunlar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Hmmm. Bi çelişki var burada. Üç kuruş para için kusurlu motosikleti kakalamak uzere tek ayak üstünde on yalan söyleyen, kilometresiyle oynayan biz miyiz, yoksa Avrupalılar mı?

Sadece ekonomi düşünen bir millet değilsek ne düşünüyoruz çok merak ettim... Ahlaklı olma, kanunlara uyma, dürüst olma, yalan söylememe falan düşünmediğimiz belli de, bunlar dışında ne düşündüğümüzü çok merak ettim.

Yere göğe koyamıyoruz kendimizi. Herkes kötü biz iyiyiz.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada dolar saldırısının olması milleti bilinç altından bir araya getirir, böyle bir durumla güçlü kimlikler göğüs gerer, gereğini yapar,.
    hiç şaşırmadım, halen herhangi bir zeka belirtisi yok
    ortada bir saldırı yok, bizim zayıf ekonomimiz var
    yakında ödemen gereken epey dış borç var, merkez bankası piyasadan dolar çekiyor
    bunları dış güçler zorla vermedi sana
    senin yerli ve milli sandıkların (onca uyarıya rağmen), yandaşları ballı ihalelerden semirsin diye aldı bunları ve şimdi ödeyemiyorlar; bunlar garibanın sırtına vergi diye biniyor, senden benden çıkacak acısı
    "yol yabdı" diye hönkürerek savunduğun adamlar var ya, işte o yolu sana bana döşediler
    sana anlattıkları gibi dünyayı tirettiğin filan yok
    almanya seni kıskanmıyor mesela
    amerika, ürettiğin silahlardan korkmuyor; sinek vızıltısı gibisin
    yaptığın ve dünyanın ilgisini çeken bir teknolojin yok, ürettiğin hiç bir silah kimseyi uykusundan etmiyor
    üç beş kıçı kırık şirket piyasadan parasını çekti mi? feleğin şaşıyor; durum budur
    bu, onun suçu değil; ekonomin bu adamlara bu kadar gebe olduğu için senin suçun
    hariçten gazel okuyup, tokadı yiyince dırdırlanıyorsun dış güçler diye
    bu saçmalıkları ezberlediğin ve bu ezberleri sürekli tekrar ettiğin için kızıyorum sana
    düşün biraz...
    Thracian, fatih.met ve Osm@n bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada dolar saldırısının olması milleti bilinç altından bir araya getirir,
    Uzun uzun yazacaktım ama fazlaca siyasete girecek diye vazgeçtim.Şu "Dolar saldırısı" nasıl oluyor çok merak ettim.Açıklar mısınız?

Not:Bu arada dolar dünya çapında değer kaybediyor artan dolar değil,Türk Lirasının değeri düşüyor.Sadece dolar değil emtia ve her türlü döviz Türk Lirası karşısında değer kazanıyor.Bu da küçük bir tüyo olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmmm. Bi çelişki var burada. Üç kuruş para için kusurlu motosikleti kakalamak uzere tek ayak üstünde on yalan söyleyen, kilometresiyle oynayan biz miyiz, yoksa Avrupalılar mı?

Sadece ekonomi düşünen bir millet değilsek ne düşünüyoruz çok merak ettim... Ahlaklı olma, kanunlara uyma, dürüst olma, yalan söylememe falan düşünmediğimiz belli de, bunlar dışında ne düşündüğümüzü çok merak ettim.

Yere göğe koyamıyoruz kendimizi. Herkes kötü biz iyiyiz.
    Ben bu olaydan mağdur oldum fakat koca bi milleti suçlamadım.Herkes kötü diye birşeyde demedim, Avrupalının başka derdi yok ekonomisine yoğunlaşabiliyor, ben ekonomiyi düzelteceğine inandığım bi hdp liye gırtlağımı kesseler oy vermem mesela böyle bak.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    ben ekonomiyi düzelteceğine inandığım bi XXX liye gırtlağımı kesseler oy vermem mesela böyle bak.
    Valla kim olduğu önemli değil, işleri düzeltecekse her kes makbulümdür, hayat ne için var ki? Yaşamak için, sürünmek için değil.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun uzun yazacaktım ama fazlaca siyasete girecek diye vazgeçtim.Şu "Dolar saldırısı" nasıl oluyor çok merak ettim.Açıklar mısınız?
    Bir dolarlarla olabilir mi? Taşıyan teröristlikle suçlandığına göre bir saldırı etkisi falan olmalı.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kim olduğu önemli değil, işleri düzeltecekse her kes makbulümdür, hayat ne için var ki? Yaşamak için, sürünmek için değil.
    Aynen. Ülkeye adalet ve eşit fırsat özgürlüğü getirecek siyasetçi satanist bile olsa alır oyumu. Neye taptığı beni ilgilendirmez. Dindarım diyenin de neye taptığı belli değil zaten...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya şaka gibisiniz ya. Dolar saldırısı oluyormuş. Ula doları getirin de beni bir dolar ile dövün ya. Söyledikleriniz peri masalı gibi. Kendimizi ne sanıyorsak tüm dünya durmuş bizimle uğraşıyor. 2000 yılında Güney Kore'den krizlere rağmen daha iyi bir ülke konumundaydık bugünü anlatmaya gerek yok. Ne yaptı Çin Güneykoreye destek mi çıktı? Abd el altından para mı verdi. Yada kendi üniversitelerinde yetiştirdiği mühendisleri, bilim adamlarını gizlice güneykoreye mi gönderdi.

Çıkın şu kibir dolu hayal dünyanızdan. Dolar saldırısı varmış sırf ab'ye özel sektörün 300 milyar dolar kadar borcu var. Bugün ab ile abd bildiğin masada savaş veriyorlar. Ab seni batırmaya mı çalışır böyle bir dönemde? Kıçı kırık Hindistan 17 milyon dolara Marsa'a sonda gönderdi. Biz bu paranın 10 katından fazlasına sırf saray yaptık. Altı üstü beton yığını da nasıl o kadar para tuttu anlamak güç.

Bu ülkeye saldırı yapan birilerini arıyorsanız inşaat firmalarına bakın. Kevgire çevirdiler ülkeyi Cengiz beyde bu milletin anasını belleyeceğiz derken şaka yapmıyormuş kısaca.

Biliyor musunuz bilmiyorum ama siz aliexpress'ten 100 dolarlık alışveriş yaptığınız da kartınızdan kesilen türk lirası karşı tarafa gitmiyor aslında. Devletin cari hesabından döviz çıktısı oluyor.

Neyse bu kadar muhalefetlik yeter zaten maaş falan yatırmıyorlar kuru kuruya bu kadar oluyor. Reis bu lobilerin oyununu bozacaktır.

lan hakkaten çok mal var.

sadece 2 soru ;
    1. bu dış güçler kim ?
    2. bu dış güçler neden senin batmanı istiyor ?

çok basit düşün ; sen borç verdiğin adamın batmasını ister misin ? bu adam batarsa sana paranı nasıl ödeyecek ?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    insanlarin dogu bildigi yanlislarini tek tek çürütün.

Bir kac gun şu yer altı madenlerinin bilgilerini toplayıp çıktısını alacağım.

Hedef 2023
    Lozan antlaşması
    Yerli projeler

Ve dahası hakkında resimli ve yazılı bilgileri derleyip toparlayıp yanımda bulunduracağım.

insanları bilinçlendirdikçe sorunlar azalacak, dogru bildikleri yanlislari gormeye baslayip degisecek insanlar.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu topraklarda yaşayan halkımız hiç bir zaman boynuz kulağı geçmedikçe ortaya çıkan, hele ki bölünme ile ortaya çıkıp baş pehlivanlığa soyunan birilerine yönetimi teslim etmez.
    Bu tarif Milli görüş gömleğimizi çıkardık diyerek meydanlara çıkan birilerinin tarifi değil mi?
    Hep kendinizle çelişiyorsunuz, ortak özelliğiniz bu sanırım hepinizin.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetersiz cevap, rakamlardan bahsedeydin biraz olmaz mıydı? Mesela 2017 yılı bor satışından kaç milyar dolar geldi bütçeye ve bu satılan bor hangi ilimizdeki madenlerden?

Aynı şekilde diğer madenlerdende orneklerle iyi bir cevap bekliyorum.

Kup kuru anlamaız cevaplar bunlar.
    http://www.imib.org.tr/tr/istatistikler-2-2/ buraya girip istatistiklere bakabilirsin detaylı bir şekilde.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)