Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ramazanda ders çalışma problemim😟

Motovento
    REKLAM ALANI
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam dostlar, malum Ramazan Ayı girdi bizim sınavlar komple bu ay içinde malum aç ayı oynamaz misali bir halde çoğu öğrenci ne tavsiye edersiniz?
    Okul saatleri 8:00-16

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    oruç tutmayın bence sınavlar kötü geçerse telafisi olmayabilir benim kardeşimde ünide o da oruç tutuyor tutma diyorum dinlemiyo

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oruç tutmayın bence sınavlar kötü geçerse telafisi olmayabilir benim kardeşimde ünide o da oruç tutuyor tutma diyorum dinlemiyo
    Tutmayınca kendimi kötü hissediyorum tutma tutma nereye kadar seneye daha erken olacak birde? Buna bir çözüm bulmak lazım.
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    yeterli b12 ve kilonuza uygun kaloriyi makro besinlerden karşılarsanız sorun olmaz

Alıntı tokhanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar, malum Ramazan Ayı girdi bizim sınavlar komple bu ay içinde malum aç ayı oynamaz misali bir halde çoğu öğrenci ne tavsiye edersiniz?
    Okul saatleri 8:00-16
    Aç insan daha iyi çalışır zihni açık olur ve uyuşukluk olmaz ,susuzluk biraz sıkıntı çıkartır onuda masa başından fazla kalkmayarak halledersin ,aynı yoldan bende geçtim ,emek olmadan başaramazsın

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Kendimden örnek vereyim. 2015 yılında dgs ye hazırlanıyordum. Ramazan olduğu için oruç tutuyordum. Sabahları deneme sınavı için dershaneye gidiyordum. Öğleden sonra kendim tekrar deneme çözüyordum. İftara 3-4 saat kala hiçbirşey yapmıyordum. Orucu açtıktan sonra teravi ile iftar arasında ki 1 saat sürede tekrar ders çalışıyordum. Teraviden sonra yatana kadar tekrar çalışıyordum. Böyle bir çalışma ile iyi bir puan elde ettim. Eğer oruç tutarken ders çalışamıyorsan, dikkatin dağılıyorsa tutmayın

Motosikleti
    falcon flash 100
    Evet önemli bir konu bir uzmanın cevap vermesi lazım. En azından yol gösterici olur.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Oruç tutunca bir şey olmuyo merak etme. Ah öldüm bittim değilsen devam et. Ben akışkana makele falan bakıyorum tek sıkıntın dikkatin erken dağılıyo. 5 dk mola sonra yardırmaya devam.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Daha küçüksünüz gelişme çağındasınız, tutmasanız kendi sağlınız için. Uykusuzluk, açlık susuzluk bunlar öğrenci için iyi değil.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha küçüksünüz gelişme çağındasınız, tutmasanız kendi sağlınız için. Uykusuzluk, açlık susuzluk bunlar öğrenci için iyi değil.
    Ben katılmıyorum ,yazdığınız şeyler sadece çocuk ,gençler için değil hiç kimse için iyi şeyler değil sağlık açısından . Oayın özü aç veya susuz kalmak değil ,herkesin inancına saygılıyım inanmiyan kişi zaten tutmaz ve böyle bir konuda açmaz bence sağlık problemi yoksa tutulmali

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dayanamiyorsan yada oruçluyken odaklanma sorunu yasiyorsan tutma kardeşim . Sınav olaylarını atlat sonra ki seneler de tutarsın . Dert ettiğin şey bu olsun .

Motosikleti
    xv250
    ders oruçtan daha önemli değil gece hurma yerse o gün dinç olursun

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam oruçlu futbol maçına çıkıyor, sen de üstesinden gelirsin
    ''Çok'' etkiliyorsa ve oruç tuttuğun için derslerini veremeyeceksen derslere odaklanman bana daha mantıklı geliyor. Alimler ne der bilemem

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Çok'' etkiliyorsa ve oruç tuttuğun için derslerini veremeyeceksen derslere odaklanman bana daha mantıklı geliyor. Alimler ne der bilemem
    Alim falan değilim de oruç farz. Hamilelik, yaşlılık, sağlık mazeret olabiliyor ama iş güç mazeret değil.

Tabii ki din ve inanç şahsi tercihler olduğu için herkesin kendine kalmış tutup tutmama kararı.

Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aç insan daha iyi çalışır zihni açık olur ve uyuşukluk olmaz ,susuzluk biraz sıkıntı çıkartır onuda masa başından fazla kalkmayarak halledersin ,aynı yoldan bende geçtim ,emek olmadan başaramazsın
    Sağol abi şöyle yapsam ne olur? Şimdi okuldan 4:30 gibi gelirm iftar 8 küsür de yemekten sonra az kendime zaman veririm mide az çalışsın misali 10:30 başlasam derse 2 kadar sonra sahuru yapıp yatsam uyku az oluyor ama onu da okuldan gelince uyuyarak dengelerim artık Azda olsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:17 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimden örnek vereyim. 2015 yılında dgs ye hazırlanıyordum. Ramazan olduğu için oruç tutuyordum. Sabahları deneme sınavı için dershaneye gidiyordum. Öğleden sonra kendim tekrar deneme çözüyordum. İftara 3-4 saat kala hiçbirşey yapmıyordum. Orucu açtıktan sonra teravi ile iftar arasında ki 1 saat sürede tekrar ders çalışıyordum. Teraviden sonra yatana kadar tekrar çalışıyordum. Böyle bir çalışma ile iyi bir puan elde ettim. Eğer oruç tutarken ders çalışamıyorsan, dikkatin dağılıyorsa tutmayın
    okuldan 4:30 gibi gelirm iftar 8 küsür de yemekten sonra az kendime zaman veririm mide az çalışsın misali 10:30 başlasam derse 2 kadar sonra sahuru yapıp yatsam uyku az oluyor ama onu da okuldan gelince uyuyarak dengelerim artık Azda olsa bu sekilde yapsam olur mu ya?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:18 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha denemedim ki �� Dener konuyu güncellerim.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Simdi kendini derse vermek derken,okulda dersi dinleme olayi mi , test cozme ve konu okuma olayi mi ? Ben okulda uyumayi tercih eder iftar sonrasi sigaram ve kahvemi alir calisirdim eger tutuyorsam o gun

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi kendini derse vermek derken,okulda dersi dinleme olayi mi , test cozme ve konu okuma olayi mi ? Ben okulda uyumayi tercih eder iftar sonrasi sigaram ve kahvemi alir calisirdim eger tutuyorsam o gun
    Okulda yatıyoruz zaten abi ben evde yaptığınız sınav çalışmalarını kast ediyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Iftar 20.00-20.30 arasi oldugunu farzedersek iftardan sahura kadar kalan sure sana kaliyor,bence verimli calismak uzun sure calismak degil,odaklanma gucunun en iyi oldugu zaman ne zamansa o zaman dilimlerinde calismaktir,yat uyu okulda iftardan sonra calis,sahura kadar uyaniksan super degilsende bir saat erken kalkip calisabilirsin,ben kendimi kasmaz oyle yapardim tabi kisiden kisiye degisir,bence halledersin bu sekilde,ama gercekten agir bir donemse bir hafta tutmamani oneririm,ben suanda ingilizce hazirlikta sinif tekrari yapiyorum,bu sene tutmuyorum cunku sabaha kadar calisiyorum illa ki bi kahve biskuvi sigara gidiyor,dedigim gibi iftar sahur arasi halledolecek biseyse oruca devam,degilsede bence tutmamalisin bi sure

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Orucun kalpten, miğdeye, karaciğere kadar bir çok kanıtlanmış faydası var. Ben sabah 5 de güne başlayıp akşam 16.00a kadar yoğun tempo çalışıyorum. Ramazan ayında extra iyi hissediyorum saat 17.00dan önce ☺️ 16.00-17.00 arasıda spor salonunda Body building + boks çalışıyorum. Oruç tut sıhhat bul.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alim falan değilim de oruç farz. Hamilelik, yaşlılık, sağlık mazeret olabiliyor ama iş güç mazeret değil.
    Biliyorum o yüzden “çok” yazdım. Çok etkilenmek, sağlık mazeretine giriyordur.

Hocaefendiye sorsak o bi kılıf uydurur gerçi. Açığa çıkmamak için içki içilmesinin günah olmadığı fetvasını verebiliyor bunu da verir
    Az silindir, çok iş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)