Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ramazanda ders çalışma problemim😟

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orucun kalpten, miğdeye, karaciğere kadar bir çok kanıtlanmış faydası var. Ben sabah 5 de güne başlayıp akşam 16.00a kadar yoğun tempo çalışıyorum. Ramazan ayında extra iyi hissediyorum saat 17.00dan önce ☺️ 16.00-17.00 arasıda spor salonunda Body building + boks çalışıyorum. Oruç tut sıhhat bul.
    Maşallah hocam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    eve gelince akşama kadar uyu, dinlen, iftardan sonra çalış, sahuru 2 gibi yap, yat, sonra namaza kalkıyosan kalk yat. hergün 21-02 arası çalışma bir çok ders için yeter.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iftar 20.00-20.30 arasi oldugunu farzedersek iftardan sahura kadar kalan sure sana kaliyor,bence verimli calismak uzun sure calismak degil,odaklanma gucunun en iyi oldugu zaman ne zamansa o zaman dilimlerinde calismaktir,yat uyu okulda iftardan sonra calis,sahura kadar uyaniksan super degilsende bir saat erken kalkip calisabilirsin,ben kendimi kasmaz oyle yapardim tabi kisiden kisiye degisir,bence halledersin bu sekilde,ama gercekten agir bir donemse bir hafta tutmamani oneririm,ben suanda ingilizce hazirlikta sinif tekrari yapiyorum,bu sene tutmuyorum cunku sabaha kadar calisiyorum illa ki bi kahve biskuvi sigara gidiyor,dedigim gibi iftar sahur arasi halledolecek biseyse oruca devam,degilsede bence tutmamalisin bi sure
    O kadar olmasa da sıkı böyle yapmayı düşünüyorum bakalım bugün göreceğiz ne olup bittiğini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Orucun kalpten, miğdeye, karaciğere kadar bir çok kanıtlanmış faydası var. Ben sabah 5 de güne başlayıp akşam 16.00a kadar yoğun tempo çalışıyorum. Ramazan ayında extra iyi hissediyorum saat 17.00dan önce ☺️ 16.00-17.00 arasıda spor salonunda Body building + boks çalışıyorum. Oruç tut sıhhat bul.
    MAŞALLAH abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eve gelince akşama kadar uyu, dinlen, iftardan sonra çalış, sahuru 2 gibi yap, yat, sonra namaza kalkıyosan kalk yat. hergün 21-02 arası çalışma bir çok ders için yeter.
    Onu biraz daha az şekilde (10:30/11-2/2:30) yapmayı düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Birde nacizhane tavsiye vereyim, ikindi vakti ile akşam arası uyuma. Hem kendimden biliyorum insan salak gibi uyanıyor ve gece uyku düzeni bozuluyor. Bundan daha önemlisi rivayete göre

"İkindiden sonra, uyuyup da aklını kaybeden kimse, yalnız kendini kınasın." şeklinde bi hadis vardır.

Birde nacizhane tavsiye vereyim, ikindi vakti ile akşam arası uyuma. Hem kendimden biliyorum insan salak gibi uyanıyor ve gece uyku düzeni bozuluyor. Bundan daha önemlisi rivayete göre

"İkindiden sonra, uyuyup da aklını kaybeden kimse, yalnız kendini kınasın." şeklinde bi hadis vardır.
    Sağol abi ama günde 4.5 saat yeter mi bir de o var?

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Aç karnına kafa daha iyi çalışır, ama sigara bağımlılığı varsa o zaman big problem
    MSMorkan bunu beğendi.

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aç karnına kafa daha iyi çalışır, ama sigara bağımlılığı varsa o zaman big problem
    Çok şükür yok bağımlılık
    54RR bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bünyen ile alakalı bir durum, 18 saat süren açlık ve susuzluk normal bir insanın odaklanma yeteneğine zarar verir.

Bazı arkadaşlar için rahat geçiyor olabilir bu durum ama bazıları için bu durumda ders çalışmak işkenceye dönebilir.

Kazasını sonra da tutabiliyorsun, haklı bir sebebin var sonuçta. Senin bileceğin iş, dersleri riske atma derim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bünyen ile alakalı bir durum, 18 saat süren açlık ve susuzluk normal bir insanın odaklanma yeteneğine zarar verir.

Bazı arkadaşlar için rahat geçiyor olabilir bu durum ama bazıları için bu durumda ders çalışmak işkenceye dönebilir.

Kazasını sonra da tutabiliyorsun, haklı bir sebebin var sonuçta. Senin bileceğin iş, dersleri riske atma derim.
    İş fetva vermeye dönmesin milyonlarca çalışan insan var ,onların üniversite kazanmaktan daha önemli olan kendisine ve ailesine bakma görevi var bu kesimin ,daha haklı sebep size göre emekli olunca tutarlar ; )

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş fetva vermeye dönmesin milyonlarca çalışan insan var ,onların üniversite kazanmaktan daha önemli olan kendisine ve ailesine bakma görevi var bu kesimin ,daha haklı sebep size göre emekli olunca tutarlar ; )
    hocam "siz"e göre kısmındaki "siz" de nasıl bir gruplaşma yaptın merak ettin. Biz kimiz?

Fetva vermek ile alakası yok, arkadaş burada bir tavsiye istemiş en mantıklısı olarak kaza orucunu önerdim. Diyanetin sitesine girip incelerseniz kaza orucu mazeretli ya da mazeretsiz (!) tutulmamış oruçlar için tutulur. Ailesine bakmakla yükümlü olan insanların büyük çoğunluğu zihinlerine yeni bir bilgi yerleştirmek yerine önceki yaptığı işin tekrarını yaparak ömür geçiriyor. Ancak sınav süresinde zihin iş hayatından daha fazla strese ve enerjiye ihtiyaç duyuyor. İş hayatında kötü 1 gün hayatınızı etkilemez ama sınavda 1 kötü gün sonraki 70 yılı etkileyebilir.

"daha önemli olan kendisine ve ailesine bakma görevi var" sözü bu nedenle sadece süslü bir laf olarak geldi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam "siz"e göre kısmındaki "siz" de nasıl bir gruplaşma yaptın merak ettin. Biz kimiz?

Fetva vermek ile alakası yok, arkadaş burada bir tavsiye istemiş en mantıklısı olarak kaza orucunu önerdim. Diyanetin sitesine girip incelerseniz kaza orucu mazeretli ya da mazeretsiz (!) tutulmamış oruçlar için tutulur. Ailesine bakmakla yükümlü olan insanların büyük çoğunluğu zihinlerine yeni bir bilgi yerleştirmek yerine önceki yaptığı işin tekrarını yaparak ömür geçiriyor. Ancak sınav süresinde zihin iş hayatından daha fazla strese ve enerjiye ihtiyaç duyuyor. İş hayatında kötü 1 gün hayatınızı etkilemez ama sınavda 1 kötü gün sonraki 70 yılı etkileyebilir.

"daha önemli olan kendisine ve ailesine bakma görevi var" sözü bu nedenle sadece süslü bir laf olarak geldi.
    Süslü bir laf değil hocam ,biz üniversite -lisedeki öğrencilerin yaşadığı şey stres değil ,aksam eve giderken evdekilerin ihtiyacını karşılamaya çalışan emekçilerin,calisanlarinki stres.Tekrar söylüyorum üniversite sınavı veya başka birşey mazeret değil ve OLAMAZ.Universite sınavı size göre daha zorlu bir süreç olabilir bunda tartışacak birşey yok ,ki bence de zor bir süreç .Bende size diyanetin sitesine bir daha girip kaza orucunun ne gibi durumlarda tutulduguna bakmanizi tavsiye ederim.Tutmayan ve inanmayana lafım sözüm yok herkesin kendi tercihi ama dini tam anlamıyla yaşamak isteyen tercihlerini doğru yapmalı ,bizim sorunumuz da bu; iki arada bir derede kalmak ne İslam ahlakıyla tam anlamıyla yaşayabildik ne de Batı'nın gelişmişliğini ozumseyip uygulayabildik,ikisini aynı anda doğru uygulasak..

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Dini yaşamanın tam olarak bu ilduğunu düşünmüyorum,halkına ve kendisine yararlı,Tanrının verdiği nimetlerden ve ona verdiği hediyelerden yararlanmasinı bilen,Akilli durust ve yardimsever bir kisilik bence önceliktir,Neyzen Tevfiğin bir lafı var,ikimiz de gelsek kıldan köprüye;ben dürüstsem sarhoşkende geçerim.

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dini yaşamanın tam olarak bu ilduğunu düşünmüyorum,halkına ve kendisine yararlı,Tanrının verdiği nimetlerden ve ona verdiği hediyelerden yararlanmasinı bilen,Akilli durust ve yardimsever bir kisilik bence önceliktir,Neyzen Tevfiğin bir lafı var,ikimiz de gelsek kıldan köprüye;ben dürüstsem sarhoşkende geçerim.
    Siz bildiğiniz gibi yasayın bende bildiğim gibi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)