Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çikoyu, Kırmızı Urbalıları, Mr Blof'u bilenler danişmaya..

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nerde o eski gunler klişesiyle eskilere gittim yemekte, belki de en güzel yıllarımız çocuklukta olduğundandi. Doksanlı yılların başlarında az mı Mr No, Teksas, Tommiks, Kaptan Swing, Conan,ismini şuan hatırlayamadığım çizgiromanlari okurdum, bi ara Örumcek Adamin kuvvetli olmasına değil yalnizlik hissine hasta olmuş, Supermanin saçma gucune cok gicik kapmistim falan, Kapalıçarşıda cilalı pudralı kitapların üzerinde bozuk para kitabın üzerinde kalacak şekilde atış yapilir ve kitabı kazanirdin düzgün atış sonrasında.Ya da kitabına göre değiş tokuş yapardık, nerden yeni kitabı alacaksın çok para..Hele gıcır kapaklı olanların kokusu bir başka olur değiştirmeye kıyamazdım. .

Haftasonu bir poşete yenilerini doldurup ağzim kulaklarimda evin yolunu tutarken elimde hazine varmış hissiyle aman poset delinmesin diye kollar çift düğüm atardım üzerine..

Bunların yeni serileri hala var mıdır acaba, ya da benzer çizgi roman karakterleri, o keyfi vermeyeceğini bilsem de denemek isterim tekrardan..
    bursalıali, levend84 ve sokamarukun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bu ihtiyar Teksas , Tom miks ve dahi sair çizgi film karakterleriyle 1960 lı yıllarda tanıştı. Amma 1973 de lise sonrası tahsil hayatı sona erince ,bütün Türk toplumu gibi biz de , çok çalışan fakat az okuyan insanların insanların arasına karıştık. Okunacak değil de resimlerine bakılacak gastelerden ( gerçek gazete ve dergileri tenzih ediyorum ) toplumu ve insanımızı anlamaya çalıştık. Önce tv sonrasında internet bütün yaşamımıza yön verir olduktan sonra , acaba bu günün çocuklarına para versen teksas ve tommiks okutabilirmisiniz? Sanmıyorum. Sevgilerle.
    kefkes ve ilkeronat bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ihtiyar Teksas , Tom miks ve dahi sair çizgi film karakterleriyle 1960 lı yıllarda tanıştı. Amma 1973 de lise sonrası tahsil hayatı sona erince ,bütün Türk toplumu gibi biz de , çok çalışan fakat az okuyan insanların insanların arasına karıştık. Okunacak değil de resimlerine bakılacak gastelerden ( gerçek gazete ve dergileri tenzih ediyorum ) toplumu ve insanımızı anlamaya çalıştık. Önce tv sonrasında internet bütün yaşamımıza yön verir olduktan sonra , acaba bu günün çocuklarına para versen teksas ve tommiks okutabilirmisiniz? Sanmıyorum. Sevgilerle.
    Okumazlar Ali abi şimdikiler tablet-telefon , istedikleri hemen alınıyor çoğunlukla ama o kitapların keyfi bir başkaydı. O karelerden insanin hayal gucu çalisiyor cizgi karakterler haraket ediyordu, siyah beyazdı ama olsun. Bakalım yeni seri bulabilecek miyiz..
    ..........................................

Bu arada şimdi eczaneye çıktım bi hışımla acil tapagaz gidiyorum, tam bir dönel kavşaktan girdim bi gözüm sağda zaten, cikmadan gaz kolunu dayadım sonuna kadar, aha! On metre onumde yolun ortasında asfalt renginde iri bir köpek, arka frene nasıl bastığımı bilmiyorum arka tekerlek yanıma geldi üç metre kaydım bereket gidonu bırakmışım refleksle arka fren den ayağımı çekip, topladı motor zor kurtuldum. Hala saliniyor namussuz yolda;) Nabzim anca duzeliyor şimdi.Velhasıl ramazanda iftar sonrası herkes biyerlere yetişmeye çalişiyor trafik acayip, daha bi dikkat edelim arkadaşlar.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İyi yırtmışsın, demek ki telaşeli bir şekilde araç (( bisikletten treylerine kadar )) kullanmayacaz. Hemen bir gerçek ihtiyaç sahibine azıcık sadaka . Hem de Seni daha sonraki musibetlerden de koruyacaktır. Selamlarla.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde o eski gunler klişesiyle eskilere gittim yemekte, belki de en güzel yıllarımız çocuklukta olduğundandi. Doksanlı yılların başlarında az mı Mr No, Teksas, Tommiks, Kaptan Swing, Conan,ismini şuan hatırlayamadığım çizgiromanlari okurdum, bi ara Örumcek Adamin kuvvetli olmasına değil yalnizlik hissine hasta olmuş, Supermanin saçma gucune cok gicik kapmistim falan, Kapalıçarşıda cilalı pudralı kitapların üzerinde bozuk para kitabın üzerinde kalacak şekilde atış yapilir ve kitabı kazanirdin düzgün atış sonrasında.Ya da kitabına göre değiş tokuş yapardık, nerden yeni kitabı alacaksın çok para..Hele gıcır kapaklı olanların kokusu bir başka olur değiştirmeye kıyamazdım. .

Haftasonu bir poşete yenilerini doldurup ağzim kulaklarimda evin yolunu tutarken elimde hazine varmış hissiyle aman poset delinmesin diye kollar çift düğüm atardım üzerine..

Bunların yeni serileri hala var mıdır acaba, ya da benzer çizgi roman karakterleri, o keyfi vermeyeceğini bilsem de denemek isterim tekrardan..
    Bende senin kadar olmasa da çizgi romanları çok sever okurdum. Hala bazıları devam ediyor onda şüphe yok lakin büyüdüğümüzden mi yoksa başka bir şey mi bilmiyorum eski tadı alamıyorsun. Bilmiyorum belki biliyorsundur sana Manga okumanı tavsiye ederim. Eğer niyetliysen sana bir kaç tane de manga tavsiye edebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)