Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yoksa kitap okumayan bir site miyiz?Kitap tavsiyeleriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Ben Emre Yilmazin Seytanin Fısıldadiklari ve Genc Bir is adaminasini oneririm vizyonunuz genislesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Byzanthion adlı üyeden alıntı
    evet ben de herman hesse severlerdenim.

millet şu meşuuur ferrarisini satan bilge geyiğini okurken neden siddharta yı okumuyorlar diye düşünürüm.

siddharta insanın içe dönüş hikayesidir.
    buda nın felsefesini,insanın en üstün varlık olduğunu ve öze ulaşmak için dış kabuğu kırması gerektiğini ve bunun da meşakkatli bir iş olduğunu roman örgüsüyle anlatır herman hesse.

kitaplığımın en değerli yerinde durur.
    dostlarıma ilk hediyemdir.

Bu kitabı okul yıllarımda okumuştum. Yıllar sonra tekrar okumak istediğimde nedense içimden gelmedi. Sanırım geçen yıllarda çok fazla içe döndüm. Bi daha dönmek istemedim.
    Şaka bi yana Bozkırkurdu ile birlikte tavsiye olunur...

Bir de Samuel Becckett "Godot'yu Beklerken" hem okudum hem tiyatro'da izledim. Ve Godot'un hiç bir zaman gelmeyeceğini anlamaya başladım şu son yıllarda iyiden iyiye....

Alıntı Byzanthion adlı üyeden alıntı
    geçmişin küçük detaylarının aslında ne kadar önemli ve keyifli olduğunu keşfetmek isteyenlere..

enderun,bizans ne demektir,paşalar şehri istanbul..daha neler..

ilber hocanın müthiş anlatımıyla..

Bu İlber Hocanın son kitabı. Ben ilk olarak lise yıllarımda İstanbul'dan Sayfalar kitabını okumuştum. Bulabilirseniz, tavsiye... Özellikle İstanbullulara.
    Bir de Piyer Loti Aziyade yine İstanbul kitabıdır. Okunaaa!!!
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Byzanthion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

godot hiç gelmeyecek:)) ve ŞİBUMİ

evet artık başımızın çaresine bakalım gelmeyecek godot.

bu arada bir başka kitap geldi aklıma.şu anda Trevenian'ın yazdığı son roman elimde.
    İnci sokağı.
    steinbeck'in sardalya sokağını andırıyor,hem adı hem içeriği.

ama esas kitap o değildir.Şibumi dir..
    ve böyle bir kitapta yoktur.

Trevenian zaten gizemli bir yazardı.2005te kaybettik.hala kim olduğu meçhul.
    Şibumi ise en iyi kitabıdır.
    japon go sanatından dağcılık ve mağaracılıktan,aksiyondan her türlü malzemeyle adam öldüren bir kahramandan hoşlananalara..

eskimeyecek bir kitap..
    nicolai hell i seveceksiniz.
    [SIZE="2"][FONT="Century Gothic"][COLOR="Purple"]"mea mihi conscientia pluris est quam omium sermo"
    vicdanım ve bilincim,dünyanın tüm öğretilerinin üstündedir [/COLOR][/FONT][/SIZE]

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Şu anda son kısımlarını okuduğum nefis bir kitap.
    ZEN ve MOTOSİKLET BAKIM SANATI yazarı Robert M. Pirsig. Bence olağanüstü bir kitap. Aslında felsefe kitabı. Her babayiğidin harcı değil bu kitabı okumak ama adamın motosikletden çıkıp nerelere vardığını görmek çok çarpıcı. Şiddetle tavsiye olunur.

Samuel Beckett benim en sevdiğim yazardır. Godot'u beklerken de enn bilinen eseri. Ben "Malone ölüyor" u özellikle tavsiye ederim. Samuel Beckett'in belki de eserlerini özetleyen ünlü sözü "Yine dene yine yenil".

Bir arkadaş Kafka yı yazmış. Kafka gibi klasikler lise ve üniversite çağında mutlaka okunmalı bence. Hala okumadıysanız Şato ve Davayı mutlaka okuyun derim.
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

Kafka'dan Dava ve Değişim özellikle tavsiye olunur üniversiteli arkadaşlara. Zaten o esnada en iyi anlaşılıacak kitaplar.

Bu arada Beckett'in sözü tam olarak şu ve benim düsturum gibidir:
    "Yine dene yine yenil, daha iyi yenil."
    Bir insana bu sözden daha iyi azim, kararlılık ve umut aşılanır mı yav...

Zen Felsefesine fena takmıştım fakültedeyken, arkadaşlar dalga geçerdi ama Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı hala alıp okumadığım bir kitap gaffar iyi hatırlattın en kısa zamanda alacağım. Eyvallah.

Benden de bir tavsiye daha Zen Eti Zen Kemiği - Paul Reps
    Zen ve Savaş Sanatları - Joe Hyams (Özellikle uzakdoğu sporlarına ve felsefeye ilgi duyanlara)
    Bu kitaplar pek çoğu gibi okul yıllarımda benim ufkumu açmışlardır.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı dee_152 adlı üyeden alıntı
    ya ben okumamda ilginç iki kitap duydum geçen gece star tv objektif programında

1- iflas etmenin yolları
    2- dünyanın en akıllı adamı benim(aklına güvenmiyen okumasın) diye bi notu bile vardı
    yazan türk biriydi ama ismi aklımda kalmadı bu adam nasıl bi şey yazmış merak ettim ama okuma yı pek sevmem
    Bahsettiğin adam Erdal Demirkıran. Oldukça iddialı biri. Neredeyse bir ağacı sadece onunla sohbet ederek bir mobilyaya dönüştürebileceğini iddia edecek kadar kendine güvenen biri. Bilindik kişisel gelişim kitaplarından çok daha farklı bir tarzı var. Kendi bulduğu ve adına "Kashna" dediği bir teknik kullanıyor. İflas Etmenin Yolları, Ben Dünyanın En Akıllı Adamıyım ve Adam Dediğin Benim Gibi Olur isimli üç kitabı var bildiğim kadarıyla. Kitap isimlerine bakınca megaloman bir havası gibi geliyor ama değil. Gayet mütevazi bir yazar. Dünyanın En Akıllı Adam'ı sıfatı da noter tasdikli olarak Erdal Demirkıran'ın şahsına ait ve ilginç bir hikayesi var.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    İçimizde J.Joyce Ulyses"i okuyan var mı???
    Satılık Asya125t-Spidi mont

chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    son okuduğum kitaplar soner yalçınındı... bay pipo ve reis
    ...........KARAALİ.........كاراالط

Alıntı chkaralama adlı üyeden alıntı
    son okuduğum kitaplar soner yalçınındı... bay pipo ve reis

Nasıl ama Bay Pipo bomba di mi? Ben en çok Evren'in o yıllarda sürekli neden kızıyla gezilere çıktığını okuyunca şaşırmıştım. Enteresan işler varmış. Soner Yalçın'a da helal olsun diycem ama komplo teorileri üretmeden de duramıyorum kafamda, bir gazetecinin bunca derin işleri bilmesi şaşırtıcı geliyor.

chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Nasıl ama Bay Pipo bomba di mi? Ben en çok Evren'in o yıllarda sürekli neden kızıyla gezilere çıktığını okuyunca şaşırmıştım. Enteresan işler varmış. Soner Yalçın'a da helal olsun diycem ama komplo teorileri üretmeden de duramıyorum kafamda, bir gazetecinin bunca derin işleri bilmesi şaşırtıcı geliyor.
    doğru söylüyorsun gerçekten çok iyi işlenmiş insanı bayağı şaşırtıyor.. ama bazılarının yazarın kurgusu olma ihtimali olabilir bence ..gazetecinin bunca şeyi iyi bilmesi gerçekten kafa kurcalıyor..
    ...........KARAALİ.........كاراالط

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hİtler-kavgam
    Bay Pİpo-soner Yalcin
    Benİm HÜzÜnlÜ Orospularim-gabriel Garcia Marquez
    Tanrilar Okulu - Stefano E. D'anna
    GÜneydoĞudan ÖykÜler - Hakan Evrensel
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    sh300
    Ursula K. Le Guin (Bilim Kurgu diye geçsede daha çok sosyal kurgu sayılır. Özellikle "Yer deniz üçlemesi")
    Amin Maaluf (Tarihsel arka plan üzerinde müthiş romanlar.)
    Stanislav Lem (Bilim Kurgu)
    Ahmet Hamdi Tanpınar (Özellikle "Saatleri ayarlama Enstitüsü")
    Oliver Sacks (Özellikle "Karısını şapka sanan adam" çok şaşırtacak. Bu adam nörolog. Yazdığı kitaplar karşılaştığı nöroloji vakaları. Pek çok kitabı film yapıldı.)
    Harry Potter serisi.
    Tübitak yayınları içinde sayısız ilginç kitap.

Byzanthion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı altan adlı üyeden alıntı
    Ursula K. Le Guin (Bilim Kurgu diye geçsede daha çok sosyal kurgu sayılır. Özellikle "Yer deniz üçlemesi")
    .
    ursulanın "mülksüzler" romanı ise SOSYALİST bir kurgu sayılır.
    tavsiye ederim.
    [SIZE="2"][FONT="Century Gothic"][COLOR="Purple"]"mea mihi conscientia pluris est quam omium sermo"
    vicdanım ve bilincim,dünyanın tüm öğretilerinin üstündedir [/COLOR][/FONT][/SIZE]

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    hayvan mezarlığı stewan king

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    % 100 düşünce gücü okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. yazarın ismini hatırlayamadım...
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bay Pipo, Beyaz Türkler, %100 düşünce gücü vs. gibi saçmalıklara ayıracağınız vakitle Nietzche, Platon, Aristo, Descartes, Rousseau okumanızı tavsiye ederim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı velespit-cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayvan mezarlığı stewan king
    Efendim?
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Anna Kavan - Buz
    "Motosiklet Özgürlüktür."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı ertuğrul_öz adlı üyeden alıntı
    Efendim?
    stephan king diyecekti abisi klavye sürçmüş; ama filmini izledik kitabını okumaya ne gerek.

hayat kitabını okuyoruz işte dahası mı var. saçma sapan fikir-felsefe kitaplarıyla zamanımı harcayacağıma: hayata, başkalarının penceresinden değil, kendi penceremden bakmasını öğrenmeye çalışıyorum.
    başkalarının kendi kişilikleriyle hayatı yorumlaması bana yol gösteremez inancındayım fakat bir ustadan yol yordam öğrenmekte fayda vardır.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Usta derken?
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler