Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yoksa kitap okumayan bir site miyiz?Kitap tavsiyeleriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı
    dostum insanları fırınlarda yok etmiş bir psikopatı övmek ne vicdana ne ruha ne imana yakışmaz... sana da yakışmadı bu düşünce...daha doğrusu insanlık onuruna aykırı bir davranış biçimi...Allah herkese hayırlı ölümler nasip etsin...bizim Yüce dinimiz İslam ve Yüce peygamberimiz şiddeti sevmez kötüleri lanetler...Dinimizde şiddete yer yoktur...Musevi inancı barışı öğütler...Barışı emreder...ayrıca benim Türk Musevi dostlarım çoktur...inan ki hepsi Müslüman olduğunu söyleyenlerden daha düzgündürler...

İsrail devleti ve hükümetlerinin Tanrısı ve Kitabı yeşil Amerikan Dolarıdır....

yorumsuz ... bu benim düşüncem hata yaptığı yerler olmuştur muhakkak ama neden yahudiler bunu merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    düşüncelerine katılmıyorum ama saygı duyuyorum dostum...

sana sadece şunu soracağım...

motorunla giderken bir yayaya çarptın ve vefat etti...bir şekilde bir kişinin ölümüne sebep oldun...Allah aşkına söyle bu senin hayatını değiştirmezmi...vicdanın senin hep peşinde kara bulut gibi dolaşır...değilmi...e sevdiğin birinin sadece yahudi diye yakılarak öldürülmesi seni rahatsız etmezmi...

Zannetme ki İsrail halkı bu olanlardan çok mutlu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Byzanthion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı
    yorumsuz ... bu benim düşüncem hata yaptığı yerler olmuştur muhakkak ama neden yahudiler bunu merak ediyorum.
    evet neden yahudiler..

hitlerin kendi sülalaesinden ailesinden nefretinde gizlidir aslında.
    onun da kökenlerinde yahudilik var..

kişsiel sebeplerden ayrıldığımızda (kötü çocukluk vb) alman ekonomisinin temel direği yahudilerdi.
    her türlü ticari meta ve para diönüşümünü her yerde olduğu gibi tyahudiler idare ediyrodu.

o yüzden öncelikle yahudiler ticaretten uzaklaştırıldılar,sonra diğer insani hakları elinden alındı..

ben senelerce holocaustu incelemedn alman halkının bunu nasıl kabul edebildiğine yordum hep kafayı..ama sonra incelediğimde aşırı nasyonalizmin haricinde toplama kamplarının topluma çalışma kampı gibi gösterildiğini öğrendim.
    hatta dünyanın da haberi yoktu olaydan.

bir gün yolu oraya düşen bir rus müfrezesi bulur ilk kampı.almanlar kaçmıştır ve ruslar içeride insanlıktan çıkmış esirleri görünce şaşırırlar.

onlara ekmek vermeye kalkarlar çünkü bir deri bir kemik olmaları dışında açız diye inlemektedir esirler.

ilk etapta ekmek verirler çantalarında be varsa dağıtır ruslar ama sonra ekmeği yiyen yere düşer kıvranmaya başlar.kimileri ölür..

bunu üzerine genç bir rus subay cipin üstüne çıkıp yiyecek vermeyin diye emreder.

ruslar ağlaya ağlaya esirlerin elinden kopararak ekmekleri toplarlar.
    çünkü insanlar günlerdir açtır ve yemek esirlere şok geçirtmektedri..

offf...

ben bu konuyu incelerken istanbulda bulunan (galatada) yahudi kültür merkezinde holocaust sergisi vardı.

dağlar gibi yığılmış gözlükler takma dişler ayakkabılar..

15 gün dünya gözüme simsiyah gözüktü..

neyse..
    [SIZE="2"][FONT="Century Gothic"][COLOR="Purple"]"mea mihi conscientia pluris est quam omium sermo"
    vicdanım ve bilincim,dünyanın tüm öğretilerinin üstündedir [/COLOR][/FONT][/SIZE]

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu bahsettiğin olayı meşhur bir yahudi yonetmen vardı abı şu anda hatırıma gelmedi yapmış olduğu bir savaş dizisinde finalde canlandırmıştı amerikan birlikleri yanık kokusu duyarlar ve kasabanadan ağaçların olduğu bölgeye ilerlerler ve ağaçların arkasında dehşet verici manzara onları karşılar

aynen bahsettiğiniz gibi ekmek vermeye çalışan askerlere anyı zamanda doktor olan amerikan askeri vermeyin der ve askerlere hemen esirlerin elindeki yiyecekleri toplama emri verir aynen rusların yaptığı gibi herşeyiyle aynı senaryo

shinderin listesi diye bir filim vardı yanlış yazmış olabilirim olabilirim ondada buna benzer sahneler vardı hatta şu anda o meşhur yahudi yönetmen ile gene dünyaca ünlü bir ermeni yönetmenin ermini soykırımı hakkında filim çekileceği belirtildi milyon dolar bütçeli bir film

halbuki kurtuluş savaşımızda olan olaylar bu yazılan çizilenlerin çok çok daha acısı ama günümüz derdini anlatabilen milletlerin günü haksız haklı ,haklı haksız olabiliyor

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama, Hitlere oy verenler nasıl verdiyi tartışırken memleketimizi bu hale getiren malum iktidarlara bunca yıldır insanlar nasıl oy veriyor düşünmek gerek. Seçmenlerin geneli cahil kitlelerden oluşur ve hamasi, şovenist ve de gaza getirici söylemlerle, milliyeti, dini, ırkı ön plana çıkararak çok kolaydır insanları tavlamak.(Bizdeki bazı politikacıların "bir elimde Kur'an", "Siz isterseniz hilafeti bile geri getirirsiniz" söylemlerini hatırlatmak isterim) Hitler çok iyi bir hatipti, insanları dolduruşa getirmeyi çok iyi becermiştir. 1.Dünya savaşı yenilgisini kullanarak, Almanların bu konudaki ezikliğini kullanarak, halkın yumuşak karnını kaşımıştır. Kavgam'da da bu yenilgiden uzun uzun bahseder. Ülke ekonomisine yahudilerin hakim oluşunu irdeler. Kendi kökenini araştıracak insan çıkmaması doğaldır. Bizim siyasilerin kökenini kaçımız araştırmışızdır ki?
    Kavgam, yakın tarih ve Dünya tarihiyle ilgilenen insanların okuması gereken (Ama örnek alması değil) kitaplardandır. Fakaaat; Nutuk'u okumadıysanız Kavgamı da okumayın. Komünist Manifestoyu okumadıysanız Kavgam'ı da okumayın. Yani bazı şeylerden etkilenmemek ve de doğru biligileri yakalamak için önce okunması gerekenleri mümkün olduğunca okumak gerek.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Kavgam, yakın tarih ve Dünya tarihiyle ilgilenen insanların okuması gereken (Ama örnek alması değil) kitaplardandır.

Fakaaat; Nutuk'u okumadıysanız Kavgamı da okumayın. Komünist Manifestoyu okumadıysanız Kavgam'ı da okumayın.

Yani bazı şeylerden etkilenmemek ve de doğru biligileri yakalamak için önce okunması gerekenleri mümkün olduğunca okumak gerek.
    konu dağıldı cidden ama hani başka forum olsa tartış dur cinsinden..

aynı konuyu içeren kitaplar yanında karşıt görüşleri okumanın gereğine inanırım.
    hani yani kuran okuyan incille tevratı da bilmelidir gibi.
    bilmelidir de..
    [SIZE="2"][FONT="Century Gothic"][COLOR="Purple"]"mea mihi conscientia pluris est quam omium sermo"
    vicdanım ve bilincim,dünyanın tüm öğretilerinin üstündedir [/COLOR][/FONT][/SIZE]

Alıntı Byzanthion adlı üyeden alıntı
    aynı konuyu içeren kitaplar yanında karşıt görüşleri okumanın gereğine inanırım.
    hani yani kuran okuyan incille tevratı da bilmelidir gibi.
    bilmelidir de..

Kesinlikle doğrusun. Hatta dine inanmayan kişi önce Din kitaplarını okumalıdır bu karara varabilmek için. Bilmediğiniz, araştırıp okumadığınız bir şeye inanmak kadar inanmamak da komiktir. Gerçi Kur'an okuyan İncille Tevratı da az çok okumuş olur o da ayrı konu. (Benim şahsi fikrimdir, polemik için yazmadım)

Aslında bakın ciddi anlamda bir tavsiye, özellikle yeni yetişen gençlerin mutlaka okuması gereken bir kitap var, lisede ya da üniversitede hoca olsam öğrencilerime ilk tavsiye edeceğim kitaplardan biridir:

Server Tanilli'nin "Yaratıcı Aklın Sentezi"
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

server tanilli

server tanilliye girersek çıkamayız ama dur bende önereyim..uygarlık tarihi başucu kitabımdır.

en baştan alır hikaye anlatır gibi günümüze getirir.
    tadından yenmez.

Alıntı Byzanthion adlı üyeden alıntı
    server tanilliye girersek çıkamayız ama dur bende önereyim..uygarlık tarihi başucu kitabımdır.

en baştan alır hikaye anlatır gibi günümüze getirir.
    tadından yenmez.
    Dii mi? Dii mi?

Server Hoca bu yaa, yenmez tabii tadından. Uygarlık Tarihi, harika.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Kitap olarak ayıramayacağım için yazarları yazayım istedim.Cezmi Ersöz,Sunay Akın,Oğuz Atay,Herman Hesse...tüm kitaplarını severim bu babaların
    Satılık Asya125t-Spidi mont

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar önerecegim yazar İhsan Oktay Anar ve kitap da Puslu Kıtalar Atlası, kesinlikle tavsye ederim, çok ilginç ve cidden hayal gücünüzü zorlayacak bir kitap, bana göre bu kitabı yurtdışında yabancı bir yazar yazsaydı kesin best seller olurdu...........

bunun dışında yukarıda bir ara çok derin konulara girilmiş, kısa bir yorum yapacagım, hitler almanyasında tüm finans kısaca para işleri yahudilerin elindeydi ve bu sistematik katliamın nedenleri içinde bu durum bence en ön sıradaydı, işin ilginç tarafı o dönem ile bu dönem arasında şu an hiç bir fark yok, hala dünya finans piyasası yahudilerin elinde ve o günden sonra gerekli dersi aldıkları için bir ülke satın aldılar ve bugünkü İsraili kurdular, benim takıldıgım nokta ise çok değil 40-50 sene önce böylesine tarifsiz acılar çekmiş bir toplumun şu an nasıl da bu kadar gaddar, acımasız ve vahşi oldugudur, günümüzde dünyanın kendilerine acımasını sağlamak için hala ezilmiş, yok edilmiş, ikinci dünya savaşı mağduru bir halk görüntüsü vermekde ısrar ediyorlar, bu da ilginç ve üstünde düşünülmesi gereken bir taktik olsa gerek,

herman hesse -SİDDHARTA

evet ben de herman hesse severlerdenim.

millet şu meşuuur ferrarisini satan bilge geyiğini okurken neden siddharta yı okumuyorlar diye düşünürüm.

siddharta insanın içe dönüş hikayesidir.
    buda nın felsefesini,insanın en üstün varlık olduğunu ve öze ulaşmak için dış kabuğu kırması gerektiğini ve bunun da meşakkatli bir iş olduğunu roman örgüsüyle anlatır herman hesse.

kitaplığımın en değerli yerinde durur.
    dostlarıma ilk hediyemdir.

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Chuck Palahniuk - Dövüş Kulübü

Şu ana dek okuduğum en iyi kitap.
    Ve bu benim için sadece bir kitap değil. İçinde bana yeten o kadar çok şey var ki!..

osmanlının son 100 yılından bugüne, yakın türk ve osmanlı tarihi ile ilgili kitaplara bi göz atın derim.
    Bilmediğiniz ve bize okullarda tamamen yanlış öğretildiğini ispat eden öyle ilginç tarihi ve ispatlı belgeler eşliğinde...
    Kitap isimleri isteyenlere özelden atabilirim.
    Bugün, dünden farklı olalım, gelişelim...

Osmanlıyı Yeniden Keşfetmek-İlber Ortaylı

geçmişin küçük detaylarının aslında ne kadar önemli ve keyifli olduğunu keşfetmek isteyenlere..

enderun,bizans ne demektir,paşalar şehri istanbul..daha neler..

ilber hocanın müthiş anlatımıyla..

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Mustafa Necati Sepetçioğlu: Tüm eserleri

Hüseyin Nihal Atsız: Tüm eserleri

Alparslan Türkeş: Dokuz Işık

Cemil Meriç:Tüm eserleri

Cengiz Aytmatov: Bütün eserleri

Osman Yüksel Serdengeçti: Bir nesli nasıl mahfettiler

Ayrıca: Sultan Galiyev, Ziya gökalp, Peyami safa, İsmail Gaspıralı.

Bunlarda benden
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

viper_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HUSSAR 125
    ben de kemal tahir'in esir şehir üçlemesini tavsiye ederim(esir şehrin insanları, esir şehrin mahpusu ve yol ayrımı) seferberlik sırasında istanbul'un halini ve savaştan yeni çıkmış bir milletin siyasi durumunu anlatan çok güzel bir seri

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu anda okumasamda bir zamnlar çok fazla meraklıydım kitabın iyisi ele alındığında biten kitaptır...bırakamazsınız şimdi şu kitapları okudum desem inanın hatırlayamam ama içlerinde biri varki öle çok etkilendim anlatamam bence okuyun eğer bulabilirseniz tabiki

Mustafa KEMAL "le 1000 gün
    yazar :Nezihe ARAZ

Bu kitabı okumaya başladığımda saat 23 00 dı bırakamadım saat 04 30 suları koltukta uyuya kalmışım uyandım ve kitabı bitirdim daha sonraları defalarca kitabı tekrar okudum...okurken bazı yerlerde gözyaşlarımı tutamadım
    yani benim en iyiler sıralamasında bu kitap 1 numarada

Erdal İNÖNÜ nün hatıralarım
    Emre KONGAR ın ben müsteşharken
    de bence kafadan ilk 3 e girer
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Ihsan Oktay Anar

ben de şu çılgın türkleri sabah ezanıyla gözyaşları içinde bitirip rahat nefes alabilmiştim.ertesi gün iş cehennem olsa bitirmeden rahat edememiştim.

ihsan oktay anar yeni keşfim.
    şu anda "kitab-ül hiyel'i bitimek üzereyeim.
    ilk kitabı diğer arkadaşımızın bahsettiği
    "puslu kıtalar atlası"
    kitab-ül hiyel
    efrasiab'ın hikayesi
    amat

geliyor.
    efrasiabın öykülerini devlet tiyatrosu oyunlaştırdı.
    bu sene sezonda niyetim gidip seyretmek.

inanılmaz bir tarih dili,roman dili,inanılmaz bir hayagücü.
    çok çok tavsiye edeceğim bri yazar.

konular hep osmanlı da geçiyor.
    tarihle bütünleşirken tarih mi yoksa bu bir hayal mid ediğiniz bir dünyaya farklı bri dille sokuyor sizi yazar.
    ki nitekim çıkmanız mümkün olmuyor.
    anında diğer okumadığınız kitabının peşine düşüyorsunuz.

beni şimdiden ee kitapları bitince ne olacak,yenisini yazıyor mu acaba derdi sarmış durumda.

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ben okumamda ilginç iki kitap duydum geçen gece star tv objektif programında

1- iflas etmenin yolları
    2- dünyanın en akıllı adamı benim(aklına güvenmiyen okumasın) diye bi notu bile vardı
    yazan türk biriydi ama ismi aklımda kalmadı bu adam nasıl bi şey yazmış merak ettim ama okuma yı pek sevmem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler